• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

“Mislukte” retro-sportwagen kan leuker worden met klassieke versie

Auteur: Loek, gepost 24 februari 2026 om 20:52 – 11 Reacties

Een daverend succes is deze retro-sportwagen niet, maar wellicht dat een wat meer toepasselijke nieuwe versie verandering daarin kan brengen.

Het introduceren van de EV brengt nieuwe kansen met zich mee. Omdat nog lang niet elk merk een potente EV wist te bouwen, kon je serieus scoren door waar voor je geld te bieden. Wie had gedacht dat Jaguar ineens weer als een trein kon lopen door een EV-SUV aan te bieden? Het zorgt ervoor dat bepaalde marktsegmenten open en bloot liggen omdat niemand zich eraan waagt. Als jij dan wel dat gat kan opvullen, kan je op de eerste rij zitten van een revolutie.

Elektrische cabrio’s

Hoe veel elektrische cabrio’s zijn er bijvoorbeeld? Veel verder dan de MINI Cooper Cabrio Electric, Maserati GranCabrio Folgore en MG Cyberster komen wij ook niet. Die laatste moeten we het even over hebben. MG heeft namelijk als merk bekend van kleine sportwagens goud in handen als ze de hoogtijdagen van de MGB en/of MG(T)F kunnen herhalen. De Cyberster doet dat nog niet echt. Nou is het MG van nu als eigendom van SAIC Motor niet het MG van toen, maar als je kijkt naar auto’s als de ZS heeft dat ook voordelen.

MG Cyberster

MG zit dus op de eerste rij, maar binnenkort moet de Cyberster zijn podium delen met modellen als de Audi Concept C, elektrische Alpine A110 en wel/niet de Porsche Boxster EV. Het probleem met de Cyberster is dat het niet de MG-cabrio is die je verwacht. Het is geen wendbaar, lichtgewicht ding. Het is een bijna 2.000 kg wegende, 500 pk sterke powerbeul. Leuk voor in een rechte lijn, maar als stuurmansauto valt het tegen. Gimmicks als de achterlichten met pijlen achter, optionele yoke en naar boven openende deuren maken het ding bijna een soort karikatuur.

Nieuwe versies MG Cyberster

Gelukkig heeft MG door dat de potentie van de Cyberster nog niet optimaal benut is en een nieuwe versie kan daarbij helpen. Vicepresident van design bij MG Jozef Kaban (bekend van de Bugatti Veyron) vertelt aan Autoexpress dat het team hard bezig is om de Cyberster mee te laten doen met de nieuwe rivalen. De coupé die het merk presenteerde op Goodwood Festival of Speed 2024 bijvoorbeeld, om die in productie te nemen. Ook het probleem dat de Cyberster te veel EV-dragster en te weinig sportauto is, hoort en begrijpt Kaban.

De designer heeft dan ook een visie om de MG Cyberster op dieet te sturen. Kaban denkt ook dat een Cyberster ‘Superleggera’ ervoor kan zorgen dat de auto, ondanks zijn EV-aandrijving, allround leuk wordt. Wat ons betreft een perfecte toevoeging aan de line-up: kleinere batterij, kleinere motoren met minder vermogen en daarvoor veel minder gewicht: echt een soort elektrische MGB. Als ‘ie ook goedkoper wordt daardoor, nog beter. Bovendien maakt rijbereik veel minder uit bij een auto die je waarschijnlijk enkel voor erbij gebruikt en voor leuke ritjes.

Helaas is Kaban slechts verantwoordelijk voor het uitvoeren van schetsen voor de MG Cyberster, dus wordt niet beloofd dat zijn nieuwe versie het productiestadium haalt. Toch lijkt het ons dat er geen woord Spaans tussen zit als we zeggen dat een iets lichtere roadster een goed idee is voor een auto als de Cyberster. De productplanner in het VK houdt het bijvoorbeeld liever bij speciale edities met unieke verfkleuren omdat ‘ook dat de langdurigheid van het model onderhoudt’. Ja, joh.

In Nederland kan je de MG Cyberster kopen voor 66.360 euro, wat in totaal 51 mensen hebben gedaan in een spanne van drie jaar. Echt storm loopt het dus nog niet en daar is Nederland niet uniek in. Een zetje in de rug is geen overbodige luxe, want wie weet hoe overtuigend de Cyberster nog is als de concurrenten de arena betreden. Er is potentie, dus hopelijk benut MG die.

Ook interessant!

  • Autoblog-lezer koopt een MG Cyberster
  • Deze populaire Chinees krijgt nu al een opvolger
  • Gaafste EV komt er ook als fraaie coupé!
  • Volkswagen deelt schetsen van een gelikte sportwagen

Nieuwste artikelen

  • “Mislukte” retro-sportwagen kan leuker worden met klassieke versie
  • Topverkoper BMW krijgt geen facelift maar direct volledige vervanger
  • Je gaat de nieuwe E-Klasse van de politie nu écht vaak tegenkomen
  • Gespot – De meest opvallende Cullinan van Nederland
FacebookTweetPinLinkedIn

cyberster, MG

Vorig bericht: « Topverkoper BMW krijgt geen facelift maar direct volledige vervanger

Lees Interacties

Reacties

  1. rs133 zegt

    24 februari 2026 om 21:25

    “de MINI Cooper C Electric” Goed verhaal, maar de Mini Cooper C is de ICE, en van de Cooper E, elektrisch, bestaat geen cabrio. Iemand zonder autokennis in dienst?

    Login om te reageren
    • erwingrunn zegt

      24 februari 2026 om 21:38

      Er is toch gewoon een volledig electrische Mini Cabrio ?!?!

      Login om te reageren
      • rs133 zegt

        24 februari 2026 om 22:46

        Nee, alleen een ‘pilot’ met 999 van het vorige model

        Login om te reageren
        • klaasjevaak zegt

          24 februari 2026 om 23:04

          Dus ze zijn er wel? 999 stuks?

          Login om te reageren
          • rs133 zegt

            24 februari 2026 om 23:06

            Ze waren er, ja. Momenteel niet meer te koop ;)

            Login om te reageren
            • erwingrunn zegt

              24 februari 2026 om 23:28

              maar ze bestaan wel dus

              Login om te reageren
    • Loek zegt

      24 februari 2026 om 21:55

      @rs133: Nou nou, 1 tikfout betekent gelijk dat ik geen autokennis heb? Da’s een lastige.

      En daarover gesproken: dan vind ik het toch bijzonder dat we ooit een rijtest hebben gemaakt van een auto die niet bestaat.

      Login om te reageren
      • rs133 zegt

        24 februari 2026 om 22:50

        Die rijtest is van het vorige model, waar een ‘paar’ van zijn gemaakt. Momenteel is er geen Elektrische Cooper cabrio. Je typt welke er ZIJN niet welke er WAREN;) Ik kan er ook niks aan doen dat je fout zit…

        Login om te reageren
  2. MetalLaires zegt

    24 februari 2026 om 21:38

    Die “paw-patrol” pijltjes achterlichten! man man man man, hou toch op!

    Waar ging het artikel ook al weer over?

    Login om te reageren
  3. verdebosco zegt

    24 februari 2026 om 22:36

    Dit wordt helemaal niks. Veel te veel krullen in het ontwerp. Opnieuw beginnen met een fris wit vel.

    Login om te reageren
  4. PunicaOase zegt

    24 februari 2026 om 22:43

    Gisteren zag ik een knalgele rijden. Best een bijzondere verschijning. Herinner me dat de reviews niet lovend waren..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North