• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Modeontwerper moet €300.000 aan Ferrari betalen

Auteur: RubenPriest, gepost 23 oktober 2020 om 13:01 – 35 Reacties

Philipp Plein Ferrari

In een rechtszaak is het Ferrari die het laatst lacht, nu moet modeontwerper Philipp Plein 300.000 euro dokken. Maar waarom?

Luxe autofabrikanten brengen soms een bepaalde arrogantie met zich mee. Door hun reputatie kunnen ze zich dergelijk gedrag veroorloven. De mening van het volk doet er niet toe, ze komen er toch wel mee weg. In die categorie heeft modeontwerper Philipp Plein een pittige rechtszaak tegenover Ferrari verloren. De kosten lopen in de tonnen.

Wat is nu het probleem? In 2017 heeft Philipp Plein voor zijn collectie gebruik gemaakt van auto’s van onder andere merken Mercedes, Lamborghini, McLaren én Ferrari. De auto’s fungeerden als decor om de show wat extra sjeu te geven. Ook waren de auto’s van het merk meerdere keren te zien op het Instagram-account van de ontwerper. Leuk, zegt Ferrari. Maar voor het commercieel inzetten van hun auto’s willen ze geld zien. Plein was het daar niet mee eens en een rechtszaak volgde.

We zijn nu drie jaar verder en de rechter heeft een uitspraak gedaan. De rechtbank van Milaan heeft Ferrari in het gelijk gesteld. Volgens de rechter heeft Plein ‘gratis’ gebruik gemaakt van de merknaam van Ferrari om zijn collectie onder de aandacht te brengen.

De schade voor Plein is groot. Hij moet 300.000 euro schadevergoeding betalen aan Ferrari. Ook moet zijn merk alle verwantschappen met Ferrari afbreken. Doet hij dat niet dan volgt er een boete van 10.000 euro per Ferrari gerelateerde promotie. Dan zijn er ook nog juridische kosten á 25.000 euro die de ontwerper moet betalen naar aanleiding van de rechtszaak.

Plein laat het er niet bij zitten. De ontwerper is niet van plan om te gaan betalen. Hij is in hoger beroep gegaan tegen de uitspraak. De volgende zitting zal in de lente van 2021 plaatsvinden. (via Il Corriere della Sera)

Met dank aan Maarten voor de tip!

Ook interessant!

  • Gespot - Een gloednieuwe Ferrari met 1.000 pk
  • Ferrari SP48 Unica wordt een unieke Ferrari
  • Ferrari Roma vast in nauw straatje
  • Zlatan Ibrahimović Ferrari
    Zlatan Ibrahimović is jarig en koopt een Ferrari van 500.000 euro

Nieuwste artikelen

  • Is de BMW 5-Serie beter te pruimen met deze nieuwe neus?
  • Hamilton kan voor spoedige komst van Verstappen bij Ferrari gaan liggen
  • Dit is de enige Nederlandse Giulia GTA met een achterbank
  • Dikke BMW op Marktplaats heeft een zeer smakelijke kleurencombo
FacebookTweetPinLinkedIn

Ferrari, rechtszaak

Vorig bericht: « Volkswagen schopt prijs Caddy onder de 15 mille
Volgend bericht: Lexus LC500 is de meest chique politieauto ooit »

Lees Interacties

Reacties

  1. silverscope zegt

    23 oktober 2020 om 13:06

    Valt mij nog mee. Als je kansloze sneakers verkoopt voor 900eu per stuk, terwijl ze voor 3 euro in India worden gemaakt, heb je die 300k zo terug.

    Login om te reageren
    • hiostu zegt

      23 oktober 2020 om 13:34

      Ik had nog nooit nooit van Philipp Plein gehoord, maar wat een belachelijke prijzen voor een t-shirtje en andere kleding stukken. Ik ben blij dat ik vrij ongevoelig ben voor dit soort merken, vooral met kleding. T-shirtje van 10 euro zit ook gewoon goed.

      Login om te reageren
      • wimbers zegt

        23 oktober 2020 om 18:31

        Een t-shirt van 10,- kan ook niet uit. Iemand lijdt daaronder en het is niet de winkeleigenaar on ik je vertellen.

        Login om te reageren
        • kle500 zegt

          23 oktober 2020 om 19:08

          @wimbers: eens, maar laten we vooral niet down alsof er íets van deze marge naar de daadwerkelijke makers word doorgesluisd.

          Login om te reageren
    • okdoei zegt

      23 oktober 2020 om 19:51

      @silverscope: ik dacht eerst, ach wat sneu voor die man. En toen zag ik z’n site… nee oke, gewoon lekker dokken. Wat een foute hoop kitscherige glansrommel voor veel geld.

      Login om te reageren
      • galgootje zegt

        24 oktober 2020 om 11:08

        @okdoei: lol idd, deze man verdient het om “okdoei” tegen te zeggen. Bizar dit.

        Login om te reageren
  2. donvincenzo zegt

    23 oktober 2020 om 13:11

    Al die rapvideo’s met dikke auto’s lijken me dan ook ‘commercieel gebruik’.

    Login om te reageren
    • W115 zegt

      23 oktober 2020 om 13:49

      @donvincenzo: met dit merk wil ferrari niet geassocieerd worden

      Login om te reageren
  3. bluecupra zegt

    23 oktober 2020 om 13:11

    Kan er niet erg medelijden mee hebben, producten zijn (in mijn ogen) spuuglelijk en ordinair. De prijzen die gevraagd worden voor een simpel t-shirt, broek, jas, waanzin.

    Login om te reageren
    • rolov zegt

      23 oktober 2020 om 14:04

      @bluecupra: maar ze betalen het

      Login om te reageren
    • potver7 zegt

      23 oktober 2020 om 16:12

      Feitelijk vissen meneer Plein en meneer Ferrari in dezelfde vijver: mensen die bereid zijn een absurd bedrag neer te tellen voor producten met een hoog ‘kijk-ik-heb-een-hoop-geld-uitgegeven’-gehalte (al zullen ze het zelf wat diplomatieker verwoorden).

      Maar dat is voor deze rechtzaak verder totaal niet relevant.

      Login om te reageren
      • rollingstoned zegt

        24 oktober 2020 om 10:53

        @potver7: Alleen krijg je bij Ferrari wel iets meer waar voor je geld…

        Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    23 oktober 2020 om 13:12

    Tja beetje dubbel, Als die Ferrari van jou is mag je er toch mee doen wat je wilt? Als hij voor de fabriek in Maranello was gaan staan was het een ander verhaal.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      23 oktober 2020 om 13:37

      Mwah… In principe mag je er mee doen wat je wil, maar op het moment dat jij je auto commercieel gaat inzetten op een manier die de suggestie kan wekken dat het een samenwerking met Ferrari is, staat Ferrari in haar recht. Daarom zie je in reclames die niks met een automerk te maken hebben vaak ook auto’s waarbij het logo van de neus is gepoetst en worden in diverse tv-programma’s merklogo’s van kleding geblurd.

      Login om te reageren
  5. mashell zegt

    23 oktober 2020 om 13:15

    Ik snap dat Ferrari op geen enkele wijze met Philipp Plein geassocieerd wil worden, dat is toch wel het synoniem voor lelijk. Dat je geen auto’s in de achtergrond mag laten zien vind ik wel vreemd maar ik vermoed dat de rechter net als ik wel eens braakneigingen heeft gehad toen hij langs het winkeltje van Plein in een outlet center liep.

    Login om te reageren
  6. Rudy zegt

    23 oktober 2020 om 13:31

    Ik heb nog nooit van Philipp Plein gehoord, heb ik wat gemist? :D

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      23 oktober 2020 om 13:33

      Een hele zwik aan enorm lelijke, patserige t-shirts en broeken die een godsvermogen kosten. Ik zou er dus niet wakker van liggen als je dat gemist hebt ;-)

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      23 oktober 2020 om 13:34

      Nee, je bent nog gespaard gebleven. Ik heb de “ontwerpen” al wel gezien en heb er pleinvrees van opgelopen.

      Login om te reageren
      • galgootje zegt

        24 oktober 2020 om 11:10

        @mashell: 1 moest lachen

        Login om te reageren
    • rcolt zegt

      23 oktober 2020 om 13:38

      @Rudy: voorbeeld te zien in de Strato-reclame met die gast van Scooter. Echt triest spul

      Login om te reageren
      • jwcroy82 zegt

        23 oktober 2020 om 13:42

        Indd afschuwelijke kitscherige troep dat Philipp plein, dat hij als ontwerper hiermee succesvol is geworden is mij een raadsel.

        Login om te reageren
      • Rudy zegt

        23 oktober 2020 om 13:44

        Ik kijk geen reclames en nauwelijks tv, maar na het lezen van jullie reacties ga ik het ook zeker niet googlen!

        Login om te reageren
  7. gregorius zegt

    23 oktober 2020 om 13:55

    DIt zal wel vloeken-in-de-kerk zijn, maar er zitten modellen van Ferrari tussen de afgelopen 10 jaar, die volgens mij zo door P.Plein ontworpen hadden kunnen zijn.

    300k is echter ‘niks’. Als het een beetje in het nieuws komt, verdient die Plein het misschien al terug!

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      23 oktober 2020 om 14:39

      Je bedoelt dat er mensen zijn die denken Philipp Plein, dat ken ik niet, de website opzoeken, denken “ohh wat prachtig”, eventjes tegen Siri zeggen “Hey Siri zet Rowe Heze met bestel moar op”, en dan hun virtuele winkelmandje vol klikken, voor de zekerheid controleren hoeveel gulden een Franse frank ook al weer is en dan netjes hun creditcard invullen?

      Login om te reageren
  8. ericd zegt

    23 oktober 2020 om 14:00

    Dus als een rapper denkt een Ferrari in een clip te laten zien…

    Login om te reageren
  9. rs18011 zegt

    23 oktober 2020 om 14:31

    Ik denk dat het probleem bij Ferrari niet is dat er reclame wordt gemaakt, het probleem is eerder welk merk het doet. Onder de designermerken is PP ook een van de ordinaire merken. Het is kleding voor mensen met ‘nieuw geld’ waarbij de hoge prijs niet de kwaliteit rechtvaardigt andere merken als Gucci, LV etc. Vragen een godsvermogen voor hun kleding maar leveren wel het beste van het beste, het is nog steeds compleet uit verhouding, maar het is wel het beste wat je kan krijgen. Terwijl de fabrieken van pp bij wijze van spreke naast die van de cool cat staan.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      23 oktober 2020 om 14:42

      Dus als ik heel lelijke spullen van slechte kwaliteit voor veel geld wil hebben kan ik bij Philipp Plein terecht, als ik heel lelijke spullen van goede kwaliteit wil hebben kan ik bij Gucci terecht? Ik houd het wel gewoon bij C&A en de ANWB winkel…

      Login om te reageren
  10. pomoek zegt

    23 oktober 2020 om 14:38

    Nooit van dit merk gehoord. Maar als ik er op googel zie ik dat de heer Plein in zijn algemeenheid weinig op heeft met merkenrecht.

    Login om te reageren
  11. MetalLaires zegt

    23 oktober 2020 om 14:41

    En zo werden de laatste PP shirtjes met een Ferrari nog duurder dan 1200 euries omdat er een verbod kwam op het pferde-logo…..

    Login om te reageren
  12. Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff zegt

    23 oktober 2020 om 14:50

    Ondanks alle waarschuwingen toch even gekeken wat dat PP is. Mijn God, het bloed spuit uit mijn oogballen. Eerst van de “designs” daarna van de prijzen. €5K voor een paar gouden sneakers… Koekoek.

    Edit: €150.000,00 voor een leren jasje. Dan moet je echt naar een psychiater als je dat koopt.

    Login om te reageren
    • Cuprafan123 zegt

      23 oktober 2020 om 18:38

      €150k voor een jas. Die nog eens lelijk is ook. Helaas zijn er meerdere mensen die ik ken die het nog mooi vinden ook. Maar ach, smaak is niet te koop.

      Login om te reageren
  13. iz_person zegt

    23 oktober 2020 om 14:51

    Goh als we allemaal richting de rechter zouden stappen, dan zouden we nu allang binnen zijn. Ze stelen onze ideeen en verdienen er geld aan. Dat mag niet, Jan. Dat is onbeschoft en na-apen. Bah. Niet stelen he autoblog.

    Login om te reageren
  14. Foramen zegt

    23 oktober 2020 om 18:48

    Lijkt me onwijs veel exposure voor die 300k, slim.

    Login om te reageren
  15. dailydriver zegt

    23 oktober 2020 om 19:10

    Wat ik mijn afvraag…. Moet er niet een onafhankelijk gerechtshof dit soort zaken niet in behandeling nemen? Ferrari is italiaans en de rechtzaak wordt ook behandeld het itialiaanse gerechtshof. Om eventueel voorbeoordeelde rechtsleden en/of voorkeurs behandeling te voorkomen. En volledig objectieve rechter en jury te garanderen.

    Login om te reageren
  16. maferick74 zegt

    23 oktober 2020 om 20:56

    Dus als ik ferrari’s fotografeer, deze op insta zet om zoveel mogelijk likes te krijgen, waardoor ik commercieel aantrekkelijker word om andere foto’s te verkopen… kan ferrari mij aanklagen…. hmm ik ga even wat foto’s wissen

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North