• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nieuwe Mazda Carol is superschattig (met vierwielaandrijving!)

Auteur: willeme, gepost 31 december 2021 om 09:02 – 9 Reacties

Nieuwe Mazda Carol

Waarom je vierwielaandrijving zou bestellen op de nieuwe Mazda Carol is ons een raadsel. Maar het is wel cool dat het kan.

Kleine Mazda’s zijn vaak auto’s van andere merken. Dat is op zich geen gekke gedachte. Mazda is niet extreem groot en op kleine auto’s zit weinig marge. Dus logisch dat men kijkt om samen ter werken met andere fabrikanten.

Zo is de nieuwe Mazda 2 Hybrid stiekem gewoon een Toyota Yaris. En de Mazda 121 uit de jaren ’80 was een Ford Festiva, terwijl het late jaren ’90 model een Ford Fiesta was. Een andere auto die zijn DNA deelt met een andere fabrikant is de nieuwe Mazda Carol. Dat is namelijk stiekem een Suzuki!

Nieuwe Mazda Carol

Nieuwe Mazda Carol

De naam ‘Carol’ is legendarisch. Het was destijds een van de eerste Mazda’s (na wat scooters en de tweedeurs R360). De nieuwe Mazda Carol is het zustermodel van de negende generatie Suzuki Alto.

Sinds de naam terugkeerde (in 1998) is het altijd een Suzuki geweest. In dit geval gaat het om de Alto voor de Japanse markt. Die zijn (nog) een slagje kleiner dan die wij in Europa kregen. In Japan zijn het namelijk Kei-cars.

  • 1962
  • 1998
  • 2004
  • 2009
  • 2015
  • 2022
Mazda Carols door de jaren heen

Driecilinder

Dat betekent dat de nieuwe Mazda Carol een 0,658 liter driecilinder onder het kapje heeft. Deze mobiliseert niet meer dan 64 pk (meer mag namelijk niet). Mocht je 0,658 liter te veel vinden, er is ook een 0,657 liter beschikbaar. Echt waar. Deze heeft dan wel de ondersteuning van een elektromotor. Jazeker, je kan deze stadsvlo als hybride bestellen.

  • Nieuwe Mazda Carol
  • Nieuwe Mazda Carol
  • Nieuwe Mazda Carol

Nu kunnen wij ons voorstellen dat je denkt: 64 briesende pk’s op de vooras, dat kan toch nooit goed gaan? Dat klopt, het is ook extreem veel. Daarom is het mogelijk om de auto te bestellen met vierwielaandrijving. Op die wijze heb je 16 pk per wiel en altijd voldoende tractie. Zelfs met versleten bandjes op ijs zul je voluit kunnen accelereren, waarschijnlijk

De nieuwe Mazda Carol kost omgerekend 7.670 euro en zal halverwege januari 2022 te bestellen zijn bij de Japanse Mazda-dealer.

Ook interessant!

  • Mazda 2 Hybrid
    Nieuwe Mazda 2 Hybrid komt heel bekend voor
  • Het geheime recept van de nieuwe Mazda MX-5 NE
    Het geheime recept van de nieuwe Mazda MX-5 NE
  • Mazda MX-5 met treinhoorn voorkomt ongelukken!
  • mazda concertzaal
    Waarom muziek in een Mazda klinkt als in een concertzaal

Nieuwste artikelen

  • Is dit de eerste Taycan die méér waard is geworden?
  • Pas op: je kunt vanaf nu een boete krijgen van een focusflitser
  • Koop een 205 GTi voor weinig bij de Belgische overheid!
  • Wat voor gedrocht is Ferrari hier aan het testen…?
FacebookTweetPinLinkedIn

japan, jdm, kei-car, Mazda

Vorig bericht: « Cullinan Black & Bright is vrolijke Russiche special
Volgend bericht: Kodiaq RS Ursus heeft 2.0 motor met 545 Nm »

Lees Interacties

Reacties

  1. Dutchdriftking zegt

    31 december 2021 om 09:10

    Als je besneeuwde Japanse bergpassen moet nemen op de terugweg vanuit de stad dan is 4wd zo gek nog niet. Er is een reden waarom in Italië de Panda 4×4 zoveel verkocht wordt…

    Login om te reageren
    • reactief zegt

      31 december 2021 om 09:15

      Huh? Ziet de rest van de wereld er anders uit dan Nederland?

      Login om te reageren
  2. misterds5 zegt

    31 december 2021 om 09:46

    Wij hadden vroeger een Subaru Vivio 4WD. Een briljant ding. Op het oude autostrand van Oostvoorne (wie kent het nog?) parkeerden we altijd op het verste punt op het strand, tussen de Land Rovers en Toyota Land Cruisers. Op vakantie was geen besneeuwde bergtop een probleem en op modderige campings reed je iedereen voorbij. Het is dat ze niet meer zo verkocht worden in NL, anders had ik er zo weer 1 gekocht.

    Login om te reageren
    • misterds5 zegt

      31 december 2021 om 09:47

      @misterds5: dus ik snap wel dat ze koekblikken verkopen met 4WD. Ze zijn briljant.

      Login om te reageren
      • baardmijt zegt

        31 december 2021 om 15:06

        @misterds5: Ja, leuke karretjes zijn dat. Ook 658cc, iets minder vermogen, 44pk geloof ik. Uitermate betrouwbaar ook. Vivio staat voor de cilinderinhoud: VI VI O – 660.

        Login om te reageren
    • MarcoM zegt

      31 december 2021 om 12:19

      @misterds5: en wat dacht je van de Panda 4×4 of Lada Niva.

      Login om te reageren
      • misterds5 zegt

        31 december 2021 om 21:10

        @marcomanta: de panda 4×4 staat wel op mijn shortlist als koekblik voor erbij. Inderdaad hetzelfde briljante concept als de Vivio.

        Login om te reageren
  3. dawwg zegt

    31 december 2021 om 11:57

    Een kale 60pk Up of 107 begint bij 11K bij ons; in die context is dit een veel leuker autootje voor het geld !!

    Login om te reageren
  4. MarcoM zegt

    31 december 2021 om 12:17

    Tja, dan zal deze in NL ongeveer 15K gaan kosten vanwege importheffing, extra belasting omdat hij te klein is en 4 wielaandrijving heeft. Als, ja als onze overheid de bestuurders wil aansporen, dan juist deze ook hier voor 8K de prijs zo laten.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North