
Brabus is hun horizon flink aan het verbreden.
Brabus heeft naam gemaakt als dé tuner van Mercedes-producten. De laatste tijd zijn ze echter flink aan het vreemdgaan. Zo nemen ze nu ook Porsches, Range Rovers en Rolls-Royces onder handen. En hun nieuwste creaties is een Bentley.
Nu is dit niet helemaal nieuw. Brabus hield zich al langer bezig met niet-Duitse auto’s, maar deed dit onder een andere naam: Startech. Nu hebben ze hun alias echter overboord gegooid en doen ze gewoon alles onder de naam Brabus.
900 pk

De nieuwste Brabus 900 is gebaseerd op de nieuwe Bentley Continental GT(C). Daarbij verwijst de 900 naar het aantal paardenkrachten dat de aangepakte Bentley meekrijgt. De Duitsers houden van ronde getallen en geven daarom bijna al hun producten 800 of 900 pk.
In het geval van de Continental GT was deze afronding redelijk makkelijk te bereiken, want de Bentley heeft van zichzelf al 782 pk. Brabus hoefde daarom geen heel ingrijpende maatregelen toe te passen, maar liep de kantjes er ook niet vanaf. Zo vond vond de tuner het wel nodig om nieuwe turbo’s te monteren.
Het resultaat is dus 900 pk. Het koppel is ook nog met 100 Nm gestegen, naar een totaal van 1.100 Nm. Dit zorgt ervoor dat de Continental GT in 2,9 seconden van 0 naar 100 km/u knalt. Gek genoeg is de topsnelheid begrensd op 285 km/u, wat aanzienlijk lager is dan de originele topsnelheid van 335 km/u.







Redelijk subtiel
Voor de gelegenheid heeft Brabus ook het uiterlijk van de Continental GT aangepakt. Zo zien we een agressievere voorbumper, een carbon spoilerlip, vier ronde uitlaten én 22-inch putdekselvelgen. Brabus heeft niet het hele design om zeep geholpen, zoals sommige andere tuners *kuch* Mansory *kuch* dat wel doen.
De meest discutabele aanpassing is wellicht nog de binnenkant. Als er één ding niet verbeterd hoeft te worden aan een Bentley, dan is het wel het interieur. Toch heeft Brabus de hele boel opnieuw bekleed. Het resultaat is een saai, zwart interieur dat eerder in een Audi past dan in een Bentley. Gelukkig kun je ook andere kleuren kiezen.




Er hangt wel een zeer stevig prijskaartje aan zo’n Brabus Continental GT. De vanafprijs is 489.200 euro, en dat is nog zonder belastingen. Op Nederlands kenteken zou deze auto tegen de zes ton lopen, het dubbele van een standaard Continental.





Als we dit al subtiel gaan noemen… De normen zijn wel behoorlijk verschoven de afgelopen 15 jaar bij autoblog. In het brons is het nog best fraai, alleen jammer dan de carbon details en zwarte velgen.
Noem het maar subtiel….. Dit komt op mij toch over alsof een adellijk meisje van Eton College eens even flink ‘bemind’ is door een Duitse voetbalhooligan….
Eton College is traditioneel een jongensschool en accepteert geen meisjes. Jammer, anders was je reactie geniaal geweest
Bite me…. Je hebt helemaal gelijk. Gaat m’n kans op genialiteit. Had toch even Oxford of Cambridge moeten noemen…. 🙈
Best scheef die linker uitlaat op de header foto…
AI fotosoepje?