We hebben er even op moeten wachten, maar de lekkerste Astra variant is dan eindelijk onthuld! En wie had ooit gedacht dat Opel er maar liefst 280 pk in zou proppen.
De nieuwe Astra OPC komt volgend jaar zomer op de markt en heeft de beschikking over een geblazen viercilinder die 2 liter groot is. Uit dat blok hebben de techneuten van Opel maar liefst 280 pk en 400 Nm weten te peuteren. Dat is sowieso genoeg voor een topsnelheid van 250 km/u en een sprintje van 0 naar 100 km/u in waarschijnlijk minder dan 7 seconden. Hoe snel de Astra OPC precies accelereert houdt Opel nog even een verrassing, maar daar zullen we ongetwijfeld nog wel achter komen.
The whole chassis of the sports car is designed to deliver power, without comprise. In line with the finest OPC traditions, the car was put through its paces and polished on the Northern Loop (“Nordschleife”) of the Nürburgring race track in Germany under the supervision of the Opel brand ambassador Joachim (“Jockel”) Winkelhock. It is geared especially towards lateral dynamics and superb handling qualities. The high tech front-wheel suspension, HiPerStrut (High Performance Strut) of the Astra GTC helps to achieve this. In addition to the HiPerStrut feature, the OPC also enjoys all the benefits of the fully-adaptive FlexRide chassis control system. The FlexRide chassis lets the driver sharpen the characteristic shock absorber line, the steering and the gas pedal responsiveness. He can do that at the touch of a “Sport” and “OPC” button. However, the OPC model goes one major step further: it has been fitted with a limited slip differential on the front axle. This gives the OPC even more stability and better handling, in other words the car has more grip when exiting bends at high speeds – even in wet conditions.
Opel is goed bezig. Erg stakke bak!!
@XRI6: Zo, jij wilde wel erg graag de eerste reactie? Je slaat er spontaan een paar letters voor over ;)
@euro95: volgens mij ben je jaloers…
@euro95: Nee hoor. Ben geen FP hunter!
En idd, ik miste de r.. Sorry he!
@mazdarx8:
Nee hoor mazda ;) Het viel me alleen vies goed op!
@XRI6: Haha, Geen probleem hoor! Ik weet nooit wat een FP hunter is. Normaal doe ik het ook niet zoveel hoor, het verbeteren. Alsof mijn spelling / begrijpend lezen ALTIJD zo perfect is? NOT!
Golf R doet 0-100 in 5.5sec…? En deze zal niet veel goedkoper zijn, aangezien Opel er ongeveer 4 jaar testen uit moet halen, we zijn al bijna toe aan de eerste facelift van de 5deurs Astra…
@meneersander: Golf R, heeft 4motion, dus is logisch dat die zijn krachten beter kwijt kan op het asfalt…
OT Mooie astra, opel begint hiermee weer serieus mee te spelen in dit segment
@jvthof: Scirocco R met voorwiel andrijving 6.1 sec geloof ik?
@meneersander: heeft ook 4 wiel aandrijving. Elke R uitvoering heeft dat
@mightymike: Gast, Scirocco R heeft voorwiel aandrijving..
@mightymike: Even terug naar de schoolbanken Mike.. de Golf R heeft 4-motion.. de Rocco niet.. die laat het allemaal los op de voorwielen.
Heerlijk karretje, handbak er op en nog even langs duitsland voor wat gekietel en je hebt een rappe opel!
@sebasjuhh: ja want 280pk is wel heel weinig, ga jij naar duitsland om er 330pk van te maken?
@sebasjuhh: “..nog even langs duitsland voor wat gekietel en je hebt een rappe opel!”
Dus je gaat er op voorhand vanuit dat een Astra OPC met 280 PK niet snel genoeg is? Ik denk dat het heel erg af zal hangen van de mechanische grip, de afstelling van het onderstel enz. 280 PK is geweldig veel.. mits je het kwijt kan.
Ik herinner mij de test van Jezza met de Vectra OPC. Die auto kreeg de dikste plussen voor het blok. Er was niks sneller. Wat een kanon. Maar owee.. daar komt een bocht.. ik zie die blauwe schicht nog gillend over zijn voorwielen full lock rechtdoor de bocht uit zeilen..
Ik hoop dus dat Opel nu wel zijn huiswerk af heeft.
Zeker een dikke wagen!
Toch liever een groene focus RS..
Nee laat maar hier wil ik nog niet dood in gevonden worden
@karreman: Ik wil voorlopig uberhaupt niet dood gevonden worden.
@karreman: Waar wil je wel dood gevonden in worden? In de Hurtan ook al niet..
lekker hoor!
En te denken dat de Lotus Evora ook 280pk heeft (atmosferische versie) maar wel een pak duurder is waarschijnlijk. En meer dan de instapversie van de Boxster/Cayman.
@ericc: en een Evora heeft ook een 3.5 V6 ipv een geblazen viercilinder.
@ericc: liever een Evora dan een As(tra)bak
Ik was bang dat ‘ie te flashy zou worden maar ik vind ‘m mooi! Ik hoop dat er een goed differentieel inzit.
@Stender: Opel flashy? Ik denk dat ze wel wat meer “flashy” kunnen gebruiken.
Ziet er nog redelijk goed uit, maar hoe zal het zitten met onderstuur?
Ze hebben daar nogal last van….
En eigenlijk zou ik toch liever een Megane Rs hebben…. Is misschien iets minder krachtig, maar is een verdomd goede wagen!
@Dimglor: HiPer Strut is het magische woord hier! Is een nieuw type ophanging, heeft bijv. de Focus RS ook, en die word alom geprezen… De Saabs Aero hebben het ook.
@Svenska_Aeroplan_AB: Hyper strut? Volgens mij is dat niet helemaal goed. Correct me if i’m wrong..
Hyper strut en Revo Knuckle (ongeveer hetzelfde alleen het ene is van GM en het andere van Ford) zorgen er voor dat er minder torque steer optreedt. Dus dat het stuurwiel naar één kant gaat trekken onder acceleratie. Heeft te maken met de verschillende lengten in de reactiestangen waardoor de ene meer flext als de andere. Met deze systemen wordt dat weggefilterd.
Maar dat heeft niks te maken met onderstuur. Dat moet Opel er uit filteren met een goede Camber setup. Zo zit het volgens mij..
Maar goed.. ik ben IT-er.. ik beheer server parken.. er zijn hier vast een hoop auto-monteurs die mij verbeteren als ik zwets.. ;)
@Svenska_Aeroplan_AB: nieuw?? Renault gebruikt dit al sinds 2002 voor de Megane RS. Alleen loopt Renault hier niet mee te koop! Ford en Opel denken dat ze het wiel opnieuw hebben uitgevonden, echter is het gewoon afgekeken!
@ds3thp: ga jij maar lekker in die Franse meuk rijden, dan neem ik de Astra wel, dan doen mijn na i en elektrische ramen het tenminste…
Oftewel: hou op met auto’s vergelijken, zeg eens iets positiefs over Opel, dat hebben ze wel verdient met de pareltjes van de laatste tijd.
Het enige nadeel is dat over 2-3 jaar de petjes deze auto overnemen, maar dat is met de Golf ook zo…
@ds3thp: dat wist ik niet. het technische verhaal ken ik niet. Weet alleen dat de pers er enthousiast over is.
@Dimglor: “Ze” hebben hier nogal last van. Wie zijn “ze”? De vorige generaties Astra? Of zijn huidige directe concurrenten?
@pininfarina: De Opc modellen van Opel….
Filmpje!
http://www.youtube.com/watch?v=yy4kPODqv58
@Dimglor: Filmpje van tien jaar geleden……………
@Dimglor:
280 pk op een verouderde voorophanging … wat had je verwacht …
@Sm0keGun: Mja misschien wel, de nieuwe Insignia Opc met zijn 4wd is al beter, maar die heeft soms ook nog last van onderstuur… De vorige Astra Opc had er ook last van…
@Dimglor: was natuurlijk voor @Laue bedoelt…
@Dimglor: Rijdt via de zaak (loop stage bij een Opel/Chevy dealer) welleens de Corsa OPC uit 2009. Valt prima mee te leven hoor. Wanneer gebruik je zo’n auto nu voluit? De meeste mensen die zo’n auto kopen komen uberhaupt niet verder dan de stoplicht sprintjes.
@pininfarina: Daar heb je inderdaad ook een punt ;-)
@Dimglor: Jep.. dit filmpje bedoelde ik in mijn bovenstaande comment. En oke.. de ophanging e.d. is oud t.o.v. nu.. laten we hopen dat de Astra dat dus nu wel voor elkaar heeft.
Ziet er goed uit! Hopelijk zit er ditmaal geen graflelijk dashboard/middenconsole in zoals we van Opel gewend zijn.
Een heerlijke Opel hier kijkt Volkswagen met jaloerze ogen naar. Een mooi interieur overzichtelijk dashboard en een lekker stuurtje.
Voor het eerst prefeer ik de Astra boven de Golf!
@agera: in feite moet je deze auto vergelijken met een Scirocco hè… Coupé op basis van, de Astra OPC is natuurlijk gewoon een Astra GTC OPC.
@CasperH: Ja oke op dat punt heb je gelijk, maar ik doelde meer qua uiterlijk de 4-deurs Astra vs Golf en dan vind ik de nieuwe Astra er gelikt uitzien.
@CasperH: dit is toch gewoon de 3 deurs Astra? De verschillen tussen Golf en Scirocco zijn veel groter dan tussen de 3 en 5 deurs Astra.
Golf 7 komt er ook aan
Dan kan deze weer inpakken
@jgo1: Ja, want de Golf VI was óók zo’n GIGANTISCH succes! Face it, de Golf is allang niet meer wat het geweest is. Vanaf de V ging het hard achteruit met de verkopen, en terecht want je gaat geen nieuwprijs voor een gefacelifte auto betalen.
Mooi ding om te zien, opel is goed bezig qua design de laatste tijd! :)
lekker uiterlijk, ziet er dreigend uit,hopelijk klaart het die r.
Go R, hello opel :)
Golf R heeft vierwielnaadrijving dus die heeft zowiezo de voorkeur. Desalnietemin zijn het beide saaie bakken met een viercilinder. Geef mij maar zo’n lekker VR6-blok!
@pininfarina Aa eens naar de europese autoverkopen kijken, Volkswagen heeft tot en met september 2011 maarliefst 360.000 golfjes verkocht en staat met 100.000 voor op de nummer 2 de Ford Fiesta. en jij roepen dat het geen succes is hahaha.
Waarom alleen voorwielaandrijving? Heb je lekker zoveel pk’s gepropt in je opel en dan ga je ze nog beperken met voorwielaandrijving. Gewoon 4wiel en lekker blazen, veel veiliger en sneller met optrekken. Jammer
Maar hij is super gaaf, 1 voor opel
1 :-)
@speedzz: Waarschijnlijk te lui voor het plus (+) teken ;)
hij ziet er dik uit, is snel en stuurt waarschijnlijk erg fijn.
maar als ik een auto uit ga zoeken in dit segment,
zal ik nooit voor een opel kiezen…. sorry.
benieuwd naar het gewicht , zijn ze nu al kampioen mee. Veel te veel dus …..
Knap. Heel knap. Opel begint steeds meer indruk te maken. Die designers zijn fantastisch bezig!
Superwreed! Hij ziet er vrijwel exact hetzelfde uit als de Opel GTC Paris Concept. Love those exhausts! :D




@robbie: Is het niet eerder een Scirocco killer?
280pk in een Astra?
Haha, lekker bezig, Opel!
haalt volkswagen niet 210 pk en minder koppel uit hun gti-blok? in your face! ziet er wel nice uit
@NLBUURMAN:
Je zegt het zelf: GTI Blok. Dat is appels met peren vergelijken. De Golf R haalt er 270 pk uit maar dat blok levert wel minder koppel(350 nm).
OT: Ik wacht wel op de rijtest :D
Prachtig! Wat een supervette bak. Ziet er heerlijk dik en stoer uit, maar is tegelijkertijd niet heel erg schreeuwerig. Mooi staaltje design en qua rij-eigenschappen zal het ook wel snor zitten. Dit is nou een auto waar ik wel hebberig van word…
Concurentie genoeg; Golf R / Scirocco R, Renault Megane RS, Ford Focus ST(RS = duur), Mazda 3 MPS / Alfa Giulietta 1750 TB / Seat Leon Cupra R / Audi S3 (& RS3 = stuk duurder vermoed ik) / Volvo C30 T5R ….. Hij zal dus al deze auto’s moeten verslaan en uitgangspunt moet zijn de Megane naar mijn mening. Die rijdt op een track day, waar deze auto’s het beste tot zijn recht komen, het lekkerst… Iemand andere suggesties?
@tvr1974: Je hebt ze volgens mij allemaal opgenoemd ;)