• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Politie kiest nieuwe auto uit, nog altijd geen EV

Auteur: willeme, gepost 28 augustus 2023 om 13:02 – 41 Reacties

politie kiest nieuwe auto

De politie kiest een nieuwe auto. Benieuwd wie de kleur mag uitkiezen.

Het is altijd leuk shoppen als je en order hebt voor een hele vloot aan auto’s. Bij de politie mogen ze het ook geregeld doen. Natuurlijk spreken die dikke Audi A6‘en het meeste tot de verbeelding. Een kloeke stationwagon met en volvette 3.0 TDI-motor en vierwielaandrijving klinkt als een geweldige auto om dagelijks in te moeten rijden.

Maar voor de agenten in een basispolitievoertuig (BPV) hoef je niet schuldig te voelen. Die krijgen binnenkort namelijk een nieuwe auto. Dat maakt Ford bekend. Dat kunnen ze doen omdat ze ook de gene zijn de auto’s gaan leveren. Het gaat in dit geval om de Ford Kuga HEV.

Politie kiest nieuwe auto

Na een uitvoerige testperiode is gebleken dat de Ford Kuga uitstekend voldoet aan alle wensen en eisen van de nationale hermandad. Het is de bedoeling dat de dienders vanaf 2025 gaan rijden in de nieuwe Kuga. Kiest de politie dan alleen voor de Kuga? Nee!

De nationale prinsemarij gaat namelijk ook rondkarren in een heuse BMW X1. Dat bleek uit een onderzoek van verschillende politiemedewerkers, Operationale begeleiding & Training en de politieacademie (dat is met die kerel die allerlei geluiden kan maken met zijn mond).

Ja ja, we weten het. Dit is een brandweerauto. Maar het laat wel zien hoe een X1 met zwaailichten eruit ziet.

Waarom niet elektrisch?

Collega @wouter heeft wel een vraagje voor de wouten. Het is opmerkelijk en begrijpelijk dat de politie dus niet elektrisch gaat rijden. Wij worden met zijn allen natuurlijk aangestuurd om zakelijk elektrisch te gaan rijden. Als je de overheid mag geloven is het daar nu ook echt tijd voor.

politie kiest nieuwe auto

Opvallend genoeg geldt dat dan niet voor de politici in hun dienstauto’s (moeten het hele land door, kan kennelijk niet elektrisch) en dus de politie in hun dienstauto’s. Ook die moeten de hele dag rijden en dat kan kennelijk ook niet elektrisch. Als de overheidsfunctionarissen erachter komen dat elektrische best nog wel omslachtig is, waarom moeten ‘wij, het arme volk’ dan wel massaal overstappen?

Overigens heeft de politie daar een antwoord op: Vanaf 2025 komen er 500 elektrische BPV-auto’s. Dat is dan zo’n 30 procent van het wagenpark. De aanbestedingsprocedure voor de elektrische basispolitievoertuigen vindt plaats na het zomerreces.

Van januari 2025 tot december 2029 zal de politie zo’n 1.110 Kuga’s en X1’s afnemen.

Specs

politie kiest nieuwe auto

Uiteraard wil je de specs eventjes weten of je dit nieuwe voortuig van de gendarmerie voor kunt blijven. Het is een Kuga met hybride-aandrijving met een systeemvermogen van 190 pk. Daarmee sprint het apparaat in 9,4 seconden naar de 100 km/u vanuit stilstand.

De topsnelheid zonder zwaailichten is precies 196 km/u. In Nederland is deze versie niet leverbaar (in België wel), want wij krijgen alleen de 1.5 EcoBoost (mild hybrid) of de 2.0 plug-in hybride. Dus de politie wil zelf niet eens aan de PHEV?

Ford gaat nu enkele Kuga’s ombouwen tot politieauto, in samenwerking met Abim en Veth Automotive. Na een jaar testen worden ze in gebruik genomen.

Ook interessant!

  • Mijn auto - Ford Bronco Wildtrak
  • Elektrische Ford Explorer uitgesteld
  • Mijn Auto video: Ford Focus ST mk3 van Erik
  • Mijn Auto video: Ford Fiesta ST van Brandon

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

Ford, kuga, politie, Video

Vorig bericht: « Verstappen gisteren toch niet de beste (is dat terecht?)
Volgend bericht: Nieuwe updates heetste Toyota van het moment »

Lees Interacties

Reacties

  1. Robert zegt

    28 augustus 2023 om 13:20

    @willeme: Larvell Jones – Best of Police Acedemy

    Login om te reageren
    • willeme zegt

      28 augustus 2023 om 13:34

      @rrrobert: hahahaha, held! Ik heb ‘m even gelinkt ;-)

      Login om te reageren
  2. Poulusma zegt

    28 augustus 2023 om 13:38

    Die gast van de Police Academy heet Michael Winslow!

    Login om te reageren
  3. dutchneon zegt

    28 augustus 2023 om 13:42

    Pfoe wat een gewaagde keuze…..
    Maar even eerlijk, als ik gedwongen werd voor 40k een nieuwe auto uit te zoeken dan ging ik nog liever fietsen.
    Man o man wat een troosteloos spul produceert de markt op dit moment, maar hey apple carplay zit er op dus half Nederland vindt het dan wel best

    Login om te reageren
  4. bietje zegt

    28 augustus 2023 om 13:57

    Met 1 klein persoon achter het stuur en lege kofferbak, de configuratie waarmee hij waarschijnlijk ook op de weg en het circuit voor het betere bochtenwerk getest is.

    Login om te reageren
  5. Batterijlikker zegt

    28 augustus 2023 om 14:11

    Overigens is het natuurlijk niet een rondje showrooms afstruinen, maar gaat het met een Europese aanbesteding. Dan bepalen de pennenlikkers met plusjes en minnetjes op basis van de inschrijvingen waar de komende jaren in gereden wordt.

    Login om te reageren
    • Flutterbear zegt

      28 augustus 2023 om 15:25

      Die plusjes en minnetjes worden echter bepaald door de gebruikersvertegenwoordiger. Hierdoor geen Ford omdat die mooi is, maar omdat het de voordeligste is die aan de eisen voldoet.

      Login om te reageren
    • DeWitteCondor zegt

      28 augustus 2023 om 16:57

      Mits de plusjes en minnetjes op de juiste wijze worden toegepast een prima proces. Liever dat dan iemand die ‘op gevoel’ iets uitkiest. Overigens voor mij nog wel een raadsel waarom men bij de Kuga uit is gekomen.

      Login om te reageren
    • Svenska II zegt

      28 augustus 2023 om 19:45

      Oh my sweet summer child…
      Dat dacht ik dus ook, totdat ik zelf zo’n aanbesteding van dichtbij heb meegemaakt. En Pon dan even de beslissers meeneemt op een cruise naar de Bahamas. En vervolgens stond er (oepsie!) ‘DSG’ in de eisen van de tender. Wat gewoon een merknaam is natuurlijk, dus de rest viel af. Nee, Nederland is echt een bananenrepubliek op dit gebied.

      Login om te reageren
      • kniesoor zegt

        28 augustus 2023 om 23:28

        Je hebt in ieder geval een rijke fantasie.

        Login om te reageren
  6. omarrs6 zegt

    28 augustus 2023 om 14:21

    912 seconden naar de 100, Damn wat een raket :)

    Login om te reageren
  7. gregorius zegt

    28 augustus 2023 om 14:32

    Niks mis met de keuze, gok ik zo.
    Genoeg ruimte voor 2 mannen / vrouwen om in te zitten en heel af en toen iemand achterin te stoppen.
    Het zal vast snel genoeg zijn in de stad als het even moet, maar ook niet zo snel dat het te gevaarlijk wordt voor de normale agent om t te kunnen handelen.
    Daarnaast moet het goedkoop zijn: prima dus.

    Je had natuurlijk ook gewoon een reeks ID.4’s aan kunnen schaffen. Genoeg range, genoeg ruimte, genoeg kracht, betere uitstraling. Nadeel, hoeveel geld moet je wel niet besteden om die dingen op te kunnen laden. Dan moet je vooruit denken en samenwerken met alle corpsen en dat soort dingen aanbesteden etc etc.

    Login om te reageren
    • ukbob zegt

      28 augustus 2023 om 22:52

      En Den Haag en vooruitdenken is soms een lastige combo gebleken inderdaad..

      Login om te reageren
  8. Motomoto zegt

    28 augustus 2023 om 14:48

    Verstandige keus om de PHEV niet te nemen. Pakkans zou daarmee nihil zijn aangezien die auto’s meer tijd in de werkplaats doorbrengen dan op het asfalt.

    Login om te reageren
  9. MarcoM zegt

    28 augustus 2023 om 15:07

    Belachelijk dat ze geen EV gaan rijden, dat betekent 1 ding, we worden voor de gek gehouden, de leasemarkt wordt verplicht EV te gaan rijden, we worden doodgegooid met EV reclame en wat doen onze dienders… laat maar.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      28 augustus 2023 om 17:35

      Onze dienders bestellen 500 EV’s, waarmee 30% van het wagenpark straks EV is?

      Login om te reageren
      • MarcoM zegt

        28 augustus 2023 om 21:17

        Ja, 30% maar.

        Login om te reageren
  10. JelmerS zegt

    28 augustus 2023 om 15:09

    Ze hadden dan ook net zo goed nog even een paar mini countryman’s in eigen land kunnen laten maken.. gelukkig blijven ze met deze auto’s wel alle nieuwe Volvo voor als het op topsnelheid aankomt

    Login om te reageren
    • Batterijlikker zegt

      28 augustus 2023 om 15:18

      Heeft Mini meegedaan aan de aanbesteding?

      Login om te reageren
    • p993 zegt

      29 augustus 2023 om 06:57

      Maar tegen de tijd dat ze in hun kuga de top bereikt hebben is menig volvo al in geen velden of wegen meer te bekennen!
      Ik snap niet dat ze zulke trage auto’s nemen.

      Wat zijn de specs van hun X1’s eigenlijk?

      Login om te reageren
  11. Estate_of_mind zegt

    28 augustus 2023 om 15:10

    Ernstig dit, vroeger kon ik aan het knipperlicht zien welke auto het was, maar die Kuga, zo en profil, ik had echt geen idee, ik gokte Mazda, maar die SUV dingesen lijken echt veel te veel op elkaar.

    Login om te reageren
  12. petroldrinker zegt

    28 augustus 2023 om 15:17

    Dus wij moeten kosten wat kost in een EV met zn alle, en de popo niet het juiste voorbeeld geven, beetje raar

    Login om te reageren
    • Batterijlikker zegt

      28 augustus 2023 om 17:28

      Ja, zijn ze al bij je aan de deur geweest om je te dwingen de petrol uit te spugen en in een EV ta gaan rijden?

      Login om te reageren
    • p993 zegt

      29 augustus 2023 om 06:58

      Toch niet; ik rij voorlopig nog vrolijk benzine!

      Login om te reageren
  13. Flutterbear zegt

    28 augustus 2023 om 15:28

    Lekker lullig als de agent bij de snellader staat te babbelen. Natuurlijk wil de politie geen stekker, al dat extra accu gewicht moet ook om flinke snelheid de stoeprand op. HEV is een prima keus.

    Login om te reageren
    • Batterijlikker zegt

      28 augustus 2023 om 17:28

      Beetje agent heeft op de academie geleerd hoe hij snel kan laden.

      Login om te reageren
  14. ericc zegt

    28 augustus 2023 om 15:38

    Gelukkig geen Chinese wagens. Anders kunnen de Chinezen alles mee kijken wat de politie in hun systeem opslaat.

    Login om te reageren
    • lekkaah zegt

      28 augustus 2023 om 16:06

      Ja, liever meekijkende Amerikanen

      Login om te reageren
  15. AudiRS zegt

    28 augustus 2023 om 15:45

    @willeme, zie artikel Telegraaf. Er komt ook een aanbesteding EVs voor dit voertuig.

    Login om te reageren
    • willeme zegt

      28 augustus 2023 om 15:47

      @audirs666

      Zie de tekst. Staat er allemaal in ;-)

      Login om te reageren
  16. Jasp3r zegt

    28 augustus 2023 om 16:05

    -edit: thanks, is gefixt! –

    Login om te reageren
  17. Wolflow zegt

    28 augustus 2023 om 16:59

    Niemand wil een elektrisch hok, ook de politie niet 👍🏻

    Login om te reageren
    • Batterijlikker zegt

      28 augustus 2023 om 17:30

      Zeker wel. Ze gaan niet alleen maar in Kuga’s rijden.

      https://www.politie.nl/nieuws/2022/december/1/00-politie-start-aanbesteding-basis-politievoertuig-ook-elektrisch.html

      Login om te reageren
  18. Exit Luminar zegt

    28 augustus 2023 om 17:04

    Hou asjeblieft niet vast aan de witte kleur, Dat begint nu wel wat gewoontjes te worden maar geschiedkundig verantwoord. Maar nee, er komen nieuwe tijden aan, dus mag het uniform en de auto van kleur veranderen. En vooral deftig materieel. IK hoop ook dat de snelwegpolitie gauw ´n vervanger krijgt voor de audi a6 station, ik krijg daar echt een ouwe zakke chanker van.

    Login om te reageren
  19. hogelandman zegt

    28 augustus 2023 om 17:43

    – Edit: dank u, is inmiddels gefixt –

    Login om te reageren
  20. Edge zegt

    28 augustus 2023 om 17:55

    Komt er ook nog een aanbesteding voor de kokers kit waarmee ze de schakelpaddels vergrendelen?

    Maar zonder gekheid, gewoon een prima keuze. Je moet minimaal twee agenten kwijt, achterin moet plaats zijn voor gearresteerde criminelen of agenten in opleiding, daarachter moet een kofferruimte zitten die groot genoeg is voor aardig wat uitrusting. Dan kom je in deze markt (helaas) al snel uit bij een SUV. Ik vraag mij wel af waarom ze specifiek bij de BMW X1 zijn uitgekomen. Zouden Hyundai/Kia, Toyota en de Volkswagen group niet mee hebben gedaan? Die hebben in die klasse auto’s waarvan het basismodel tussen de 8.000 en 10.000 goedkoper zijn. Oké, daar gaat de btw nog uit en ze zullen ongetwijfeld ook iets van volumekorting krijgen, maar dan nog zou je op dit soort aantallen een leuke som geld over moeten kunnen houden

    Login om te reageren
  21. shellplc zegt

    28 augustus 2023 om 20:28

    Van Mercedes naar Ford toch wel een stapje terug lijkt mij zullen sommige agenten wel jammer vinden denk ik.
    En wat zou de verdeling per basisteam worden hoeveel BMW’s krijgen ze en hoeveel Kuga’s?

    Login om te reageren
    • DaveB zegt

      28 augustus 2023 om 21:55

      Bmw voor de randstad. Ford voor de boeren.

      Login om te reageren
      • p993 zegt

        29 augustus 2023 om 07:01

        Calimero, ben jij dat…?

        Login om te reageren
  22. Dutchdriftking zegt

    29 augustus 2023 om 09:23

    En wat kan deze auto wel wat een Focus niet kan? Een Focus ST diesel lijkt mij nou een ideale politie auto. Al zullen de sportstoelen wel snel naar de haaien zijn met wat oom agent allemaal aan de riem heeft hangen.

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      29 augustus 2023 om 09:35

      Hoge instap. Zodat senior agenten er ook mee op pad kunnen 🙂

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North