
Het lijkt erop dat de KTM X-Bow toch een minder groot succes is dan we altijd dachten. Vandaag heeft KTM bekend gemaakt dat de productie voorlopig stil wordt gelegd. Sinds het model is geintroduceerd zijn er namelijk slechts 420 verkocht. En de planning lag op 1.000 stuks per jaar.
Toen de X-Bow in 2007 op de markt kwam was het in eerste instantie de bedoeling dat er op jaarbasis 100 stuks gebouwd zouden worden. Die zouden gebouwd worden door het Italiaanse Dallara, maar toen bleek dat er wel heel veel orders binnen kwam werd besloten om de productie fors op te voeren. Dallara werd aan de kant geschoven en in een nieuwe fabriek in Graz zouden op jaarbasis 1.000 X-Bow’s gemaakt moeten worden. Maar dat was dus allemaal veel te optimistisch. Momenteel heeft KTM nog 80 onverkochte X-Bow’s op voorraad.
Eerder dit jaar is de hoeveelheid personeel in die fabriek al met 2/3 omlaag gebracht tot 25 mensen. En die mensen kunnen voorlopig thuis gaan zitten duimendraaien. KTM verwacht overigens wel dat de productie volgend jaar met 200 stuks zal toenemen. Ik gun het ze van harte, maar heb er een hard hoofd in.
Ook zullen alle wilde plannen voor nieuwe modellen ongetwijfeld in de ijskast zijn gezet.
KTM verwacht over de eerste 9 maanden van dit jaar een nettoverlies te lijden van 69 miljoen. In dezelfde periode vorig jaar was dat nog een winst van 1,4 miljoen euro. (via: leblogauto.com)





Zo dan moeten ze nog heel wat jaartjes de van vorig jaar behaalde winst draaien om uit de schuld te komen..
zonde, het is nochtans een vette roadster!
Heel erg jammer want het is toch wel een hele leuke auto.
Maar niet echt eentje om te kopen, meer om naar te kijken.
Ik denk dat de meeste mensen die een X-Bow kunnen kopen eerder toch maar gaan voor een Mercedes of BMW.
Da’s jammer, want die zijn er al veel te veel.
@BananaFlip: X-Bow of Merc/BMW is natuurlijk iets heel anders. Denk eerder dat mensen naar bijv Lotus of een simpele(re) Porsche gaan kijken.
Erg gaaf ding, heb ‘m helaas nog nooit in het echt gezien. Hoop inderdaad dat KTM genoeg buffer heeft om dit op te vangen want hun motoren zijn gewoon echt supergaaf!
@R77: Ik weet, maar wat ik probeer te zeggen is dat blijkbaar maar erg weinig mensen het lef hebben om zoiets te kopen.
Waarschijnlijk ook vaak om praktische redenen, en dat is jammer.
Breng het op de chinese markt en je bent ze zo kwijt.
Jammer, heb van het weekend nog een witte gezien, maar wat een gaaf/kek karretjes is dat. Zoou het jammer vinden als ze er helemaal mee zouden stoppen
Heb er pas 1 zien staan, ziet er zeker complex uit als je zo rond dat dingetje loopt. Lijkt me zeker leuk om keer in te rijden en rondjes Zandvoort te doen!
ik hoop voor ze dat ze snel weer kunnen produceren !
in gereden net een kart
Ik zou eerlijk gezegd ook eerder voor een Lotus gaan. Exige of 2-eleven.
Hoeveel kost zo’n ding eigenlijk?
@Vanquish: € 77000 mag je er in rondscheuren
Vorige week een x-bow tegengekomen in de Vogezen, man wat een fantastisch geluid! Een Aston Martin DB9-S kon hem trouwens niet bij houden. :)
Ik kwam er laatst een tegen in het wild… vond het niet zo geweldig… er zijn leukere auto’s voor dat geld!
Waar zitten nu al die kindjes die in koor stonden te roepen “doe mij er maar eentje”. Grijp jullie kans jochies !!!
Lijkt me eigenlijk wel leuk voor raceorganisaties om zo’n ding in de vloot te nemen en mensen erin te laten rijden. Overigens vind ik het design van dit ding erg vet!
zo dat is nog is zonde zeg.. en dan te bedenken dat t eerst een succes zou worden toch?
Voor 77000? Nja mensen met geld zullen er wel een willen.
70 000 euro is natuurlijk heel veel geld voor een speeltje dat je enkel in het weekend kunt gebruiken, als het tenminste mooi weer is. Met een lotus elise of exige kun je tenminste nog dagelijks rijden.
420 maar ? Waarvan ik er 5 dit weekend heb gezien dan !
3 die meededen aan de GT4 cup op zolder, eentje van Autotune Heinz die daar stond te schitteren in de paddock en eentje op de parking en eentje op de terugweg ….
Ik vond de prestaties wel wat tegenvallen tov. de andere deelnemers op het circuit. De Donkervoort D8GT’s brachten het er (op 1 na) veel beter vanaf.
Het blijven opvallende wagentjes, maar zowel op circuit als voor baangebruik zijn er veel leukere, snellere en handigere wagens te vinden.
Als ze maar wel fietsen blijven maken. Ik wil namelijk nog graag een Superduke 990 R, oranje frame witte kappen, Leo uitlaatje… ;)
het zijn leuke dingen, maar voor dat geld en dan dan kun je hem enkel als weekend/scheurauto gebruiken… ik dacht het niet!!
Na Ariel Atom, Catherham en Donkervoort is het een leuk bakkie.
@MaXX99,
In de GT4 deden er maar 2 mee op Zolder. Ik was daar als marshall. AutotuneHeinz is de importeur voor België.
Leuke auto, maar de prijs zou in de buurt van een Caterham moeten liggen. Bouwkwaliteit van KTM zal wel beter zijn aan de andere kant.
Tjah, het ding is het gewoon niet waard als je een Ariel Atom erbij haalt. Wel hoge future-classic waarde, maar als je je daarmee moet troosten… :|
Heb er vorige week hier eentje zien rijden… op de autostrade… Lijkt me ook niet bepaald de beste omgeving om met zo’n ding een toertje te maken :P
Brute dingen, maarjah, wie koopt dat nu effectief ook?
Misschien wel de eendagsvlieg van de klas.
Het was leuk voor een tijdje, maar ze kunnen zich beter met motoren bezig houden.
Voor een écht heftig circuitspeeltje neem ik wel een Donkervoort, Radical of Ultima.
Iets in die richting.
Als ze er af moeten, ik wil er wel een hoor(A)
ja, als ze nog eentje op overschot hebben, ik heb maar 1 auto in mijn dubbele garage, plaats genoeg hoor!!! heb ook een parking voor 10 auto’s en aan de andere kant kan je er ook nog wel 2 kwijt, in de tijd kunnen er ook nog 20 staan, dus als je echt niet weet waar naartoe ermee, ktm, ik heb nog wel plaats voor een kleine 40-stuks, wees maar niet bang!!!
Ik kreeg een tijdje terug een uitnodiging om een proefritje te komen maken met een KTM X-Bow. Nah, ik sla even over…
Als ze nu eens een fatsoenlijke prijs zouden vragen zou ik er een kopen.. maar voor dit geld haal ik mij een ariel atom en een fiat 500 voor de vrouw..
Gisteren 3 zien rijden op TT Assen… dingen gaan erg rap en mooi geluid zeg