• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

PvdA vraagt hulp: hoe maken we het OV veiliger?

Auteur: MrBrown, gepost 1 juli 2013 om 10:28 – 38 Reacties

Openbaar vervoer onveilig?


De PvdA is liever lui dan moe en vraagt het volk om hulp.

Hoe maken het we het OV veiliger? Een vraag waar de PvdA het antwoord zelf blijkbaar niet op weet. Kamerleden Duco Hoogland en Ahmed Marcouch willen dan ook jouw hulp. Ze hebben een enquête opgesteld.

Veertig procent van de reizigers voelt zich namelijk niet veilig. De laatste tijd is er al veel verbeterd, maar blijkbaar nog niet voldoende. Geweld, zakkenrollers en rare types zijn nog aan de orde van de dag. Camera’s, veiligheidsglas en weerbaarheidstrainingen doen daar niks aan af. Hoe gaan we dat oplossen?

Moet elke trein veiligheidsmensen aan boord nemen? Moeten buschauffeurs pepperspray op zak hebben of gaan we gewoon allemaal lief doen vanaf nu? Jij mag het weten.

En waarom zijn al die mensen zo agressief? Zijn ze boos op de NS, is er zware irritatie in de stiltecoupé of hebben ze massaal een ochtendhumor?

Hoogland en Marcouch gaan ook zelf even met het OV reizen. Een beetje netwerken met conducteurs en checken hoe buschauffeurs met agressie omgaan. We zijn benieuwd wat er uitkomt. De auto is misschien zo gek nog niet?

Volgens de enquête mogen we ons trouwens alleen ’s ochtends vroeg of ’s avonds laat onveilig voelen. En dan alleen op het perron, in de stationshal of op een halte. Andere keuzes zijn er niet. Een fatsoenlijke enquête opstellen hebben ze bij de PvdA nooit geleerd.

Ook interessant!

  • opsporing Verzocht
    Opsporing Verzocht vraagt de hulp van echte autokenners
  • Ford zet bedrijfswagens in om Duitsers hulp te bieden
    Ford zet bedrijfswagens in om Duitsers hulp te bieden
  • Martin Brundle vraagt om respect na incident tijdens gridwalk
    Martin Brundle vraagt om respect na incident tijdens gridwalk
  • tno obcfm
    Europese Commissie roept hulp van Autobloglezers in!

Nieuwste artikelen

  • UPDATE! Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Dit moet wel de debielste optie ooit zijn in een auto
  • Van deze occasion moet je óf braken, óf je wordt er juist heel er blij van
  • De overheid juicht voor vervuilende dieselbusjes
FacebookTweetPinLinkedIn

openbaar-vervoer, pvda

Vorig bericht: « Video: de Pikes Peak recordrit van Sébastien Loeb
Volgend bericht: Chinese Lamborghini Aventador replica is zielig »

Lees Interacties

Reacties

  1. pand zegt

    1 juli 2013 om 10:30

    Door geen oost europese chauffeurs in te zetten. En alle aggresieve mensen niet mee te laten reizen

    Login om te reageren
  2. gregorius zegt

    1 juli 2013 om 10:33

    Is dit echt een topic voor Autoblog?
    Anyway: anoniem reizen afschaffen. In dat geval zijn overtreders makkelijker op te sporen.
    1ste ‘ernstige’ overtreding: 1000 eur boete.
    2e overtrading: 2000 eur boete en een grote rode stip op je wangen die er voor 2 maanden niet af te wassen is.
    3e overtreding: hand eraf.

    Dat zal het tuig leren!

    Login om te reageren
    • jelmer zegt

      1 juli 2013 om 10:51

      @gregorius: Ahmadinejad heeft gebeld, hij wil zijn ideeën terug.

      Login om te reageren
      • heidi zegt

        1 juli 2013 om 19:34

        @jelmer:

        Lijkt mij erg sterk dat hij juist jou belt.

        Maar dan nog, wat heb je gezegd?

        Login om te reageren
  3. felix1989 zegt

    1 juli 2013 om 10:34

    Ze hebben een aantal jaar geleden de laptop van een vriend van mij gejat, heet enige middel is dan met 5 man erop springen… Zijn straf was een aantal uurtjes werkstraf..

    Misschien moeten jullie eerst de straf verzwaren PvdA…..

    Login om te reageren
    • felix1989 zegt

      1 juli 2013 om 10:37

      @felix1989: ze hebben = een persoon;) Het was een marokkaan… Taakstraf van onder de 100 uur, weet niet precies hoeveel.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        1 juli 2013 om 18:45

        @felix1989: Honderd uur werkstraf voor de diefstal van 1 laptop? En dan nog roepen dat we niet zwaar straffen? Als je nog zwaarder wilt straffen dan wordt het gevangenisstraf, iets wat enorme maatschappelijke kosten met zich mee brengt, om dat te kunnen betalen en het allemaal in perspectief te houden kost 10 km/h te snel je dan zo’n 500 euro.

        Login om te reageren
  4. zdev zegt

    1 juli 2013 om 10:34

    Gewoon afschaffen en al die rails en busbanen respectievelijk asfalteren en teruggeven aan de echte weggebruikers. Wel zo veilig.

    Login om te reageren
    • timdrogt zegt

      1 juli 2013 om 10:36

      @zdev: en hoe komt een 17 jarige dan op school

      Login om te reageren
      • pand zegt

        1 juli 2013 om 10:38

        @timdrogt: zoals het hoort. Op de fiets natuurlijk. En anders kijk je pappie of mammie toch lief aan of ze je willen brengen.

        Login om te reageren
      • zdev zegt

        1 juli 2013 om 10:40

        @timdrogt: precies gewoon met de fiets. Ik heb 5 jaar van mijn leven 25KM heen + 25KM teruggefietst. Door weer en wind. Word je een bikkel van. OV-reizigers worden ambtenarenmietjes.

        Login om te reageren
        • natos zegt

          1 juli 2013 om 12:13

          @zdev: Stoer man.

          Login om te reageren
          • Arnoud zegt

            1 juli 2013 om 12:21

            @natos:
            Dat is inderdaad stoer in deze tijd dat een spelletje tennis op de wii sport genoemd wordt.

            Login om te reageren
        • heidi zegt

          1 juli 2013 om 19:38

          @zdev:

          En dan noem je je zelf zdev?

          Login om te reageren
          • volvov70 zegt

            25 februari 2014 om 22:27

            @heidi: …en rijdt hij een Quattroporte… Zijn punt is dus valide.

            Login om te reageren
  5. aschja zegt

    1 juli 2013 om 10:39

    Ze stellen de verkeerde vraag! Het moet zijn:
    Hoe maken we het OV gratis?

    Login om te reageren
    • zdev zegt

      1 juli 2013 om 10:42

      @aschja: no way. Hardwerkende automobilisten een beetje de zwaarste belastingen op vervoer opleggen zodat onrendabelen zich gratis kunnen verplaatsen? Lekker sociaal weer…

      Login om te reageren
      • baasbas zegt

        1 juli 2013 om 11:03

        @zdev: Mwah, met gratis OV krijg je mensen wél uit de auto. File en drukte kost ook veel geld. Ben benieuwd wat uiteindelijk goedkoper is. Ik zou het zo niet 1,2,3 kunnen schatten

        Login om te reageren
        • zdev zegt

          1 juli 2013 om 11:16

          @baasbas: ik snap de drang niet om mensen uit de auto te krijgen. Laat mensen lekker zelf kiezen hoe ze mobiel willen zijn en faciliteer ze daarin. Oftewel verdeel het geld naar infrastructuur eerlijk per reizigerskilometer. Die balans slaat nu extreem en onterecht uit naar het OV.

          Login om te reageren
          • baasbas zegt

            1 juli 2013 om 11:29

            @zdev: Volgens mij heeft iedereen er baat bij als de reizigersstroom die we hebben goed verdeeld is over de kanalen, OV, auto, luchtbalon, kano etc… Er moet ergens een optimum liggen tussen investering en rendement. En dat die verdeling nu niet juist lijkt ben ik zeker met je eens. Het OV kost nu veel geld, maar het is vervolgens nog steeds een duur alternatief voor de auto.

            Login om te reageren
  6. E34M5Touring zegt

    1 juli 2013 om 10:43

    Gewoon een landmijn onder elke sta en zitplaats. Loop je te fucken, prima, kan je daarna op zoek naar je benen.

    Login om te reageren
    • natos zegt

      1 juli 2013 om 12:14

      @E34M5Touring: Een landmijn blaast heel die bus op. Eerder koperen geleiders op elk zitvlak en elektrocuteren indien nodig.

      Login om te reageren
  7. notsobig zegt

    1 juli 2013 om 10:49

    Heel simpel, de auto aantrekkelijker maken uiteraard! Dan neemt minder mensen het OV…

    Dus:
    * Brandstofprijzen omlaag brengen
    * Wegenbelasting omlaag
    * Autoverzekeringen omlaag
    * Veel meer asfalt, zodat er minder files zijn en het wegennet de stijging van het aantal auto’s op de weg aan kan

    Simpel toch? Laatste puntje is dan wel cruciaal, wilt natuurlijk niet meer files hebben…

    Login om te reageren
  8. gast zegt

    1 juli 2013 om 10:51

    beleid aanpassen ( lees hoogte van strafmaatregels ) en waarschijnlijk iets beter naar Geert luisteren……
    Maar ook een serieuze vinger naar de gemiddelde nederlander ( ongeacht afkomst ) die vaak de andere kant opkijkt of wegloopt als er gevaar dreigt….

    Login om te reageren
    • felix1989 zegt

      1 juli 2013 om 10:58

      @gast: Inderdaad, hulp van de medemens is vaak ver te zoeken als het nodig is…

      En Geert wordt steeds aantrekkelijker…. Of het helpt de crimineeltjes van straat te houden? Ik weet het niet… Zolang je maar niet op de PvdA stemt!

      Login om te reageren
  9. barchetta zegt

    1 juli 2013 om 11:06

    Buschauffeur pepperspray geven lijkt me niet handig. Dan zal een gewapende overval alleen maar escaleren. Misschien een extra deurtje tussen chauffeur en passagiers, die alleen maar van 1 kant opent. Dus als je instapt door dat deurtje, kan je alleen nog maar bij de chauffeur komen door eerst naar buiten te moeten. Lijkt me vrij simpel.

    Login om te reageren
  10. norge zegt

    1 juli 2013 om 11:08

    Buskaart met magneet strip die persoonlijk is , moet je voor een lezer houden voor je door een draaipoortje de bus in kan .Systeem onthoud de gegevens een maand zodat ze criminelen makkelijk kunnen indentificeren…..Zal wel te duur wezen.

    Login om te reageren
    • pand zegt

      1 juli 2013 om 11:35

      @norge: niet elk land als Noorwegen heeft een begrotingsoverschot. En we blijven Nederlanders, zelfs de PvdA als het op geld aangaat

      Login om te reageren
      • venator zegt

        1 juli 2013 om 11:44

        @pand: Dat middel is er toch al? Persoonlijke OV chipkaart mag van mij best iets goedkoper worden t.o.v. een non persoonlijke. Gedraag je je niet? Trek de persoonlijke maar een maand in. Weer niet gedragen? 6 maanden. En in die tijd kunne alleenreizen met de veel duurdere non-persoonlijke kaarten. Meeste mensen passen hun aggressieve gedrag pas aan als datzelfde gedrag hun iedere dag geld gaat kosten. Uitzonderingen daargelaten.

        Login om te reageren
    • Arnoud zegt

      1 juli 2013 om 11:39

      @norge:
      We hebben de OV-chipkaart toch? En die is al meermaals te kraken gebleken. Plus dat het tuig dat overlast veroorzaakt in het OV er waarschijnlijk ook niet voor terugdeinst een kaart van een ander te confisqueren.

      Ik ben het er wel mee eens het OV gewoon gratis te maken. Nu is het een inferieure vorm van mobiliteit t.o.v. de auto terwijl het meestentijds duurder is.

      Login om te reageren
  11. ziko zegt

    1 juli 2013 om 11:46

    ‘ochtendhumor’ Ik neem aan dat een ochtendhumeur bedoelt wordt? :)

    Login om te reageren
    • jessetje zegt

      1 juli 2013 om 14:53

      @ziko: Ja inderdaad;)

      Login om te reageren
  12. natos zegt

    1 juli 2013 om 12:12

    Wat een homo joh, die Marcouch.

    Login om te reageren
  13. Esprit_de_Flandre zegt

    1 juli 2013 om 12:25

    Bussen vervangen door celwagens…

    Login om te reageren
  14. astonmartin20 zegt

    1 juli 2013 om 12:56

    Niet

    Login om te reageren
  15. Dev zegt

    1 juli 2013 om 12:58

    Dit begint buiten het OV. Je moet die tokkies, bontkraagjes en diefstal-oostblokkers gewoon leren wat respect voor een ander (zijn eigendommen) is. Ik heb jarenlang met het OV gemoeten maar hoeveel heb ik er wel niet uit een invalidenplaats moeten trekken, omdat een invalide persoon geen plek had.
    Of van die bontkraagjes die denken dat een smartphone gelijk is aan een boombox. Die niet inchecken en bij het minste geluid vanuit de chauffeur hun grote bek open trekken en ruzie maken. Als ze dat in het land van hun voorvaderen doen krijgen ze een pak slaag van elk willekeurig persoon. Ik krijg een proces-verbaal als ik ingrijp.

    Login om te reageren
  16. fimo zegt

    1 juli 2013 om 15:07

    Voortaan 2 lijnbussen: de ## en de ##s. De s-variant met securitypersoneel in de bus en de kosten daarvan afwentelen op de reizigers in die bus. Eens kijken of we bereid zijn te betalen voor die veiligheid… Zo niet, dan was het probleem blijkbaar toch niet zo heel groot.

    Ik weet nog wel een oplossing, stuk goedkoper, pakt het probleem bij de kern aan, maar maatschappelijk gezien verstandiger dat ik die niet benoem.

    Login om te reageren
  17. mashell zegt

    1 juli 2013 om 18:57

    Stoppen met de individualisering waarin iedereen alleen maar aan zichzelf denkt en de ander angst probeert aan te praten. Het openbaar vervoer is helemaal niet onveilig maar als we op deze weg doorgaan wordt het dat wel.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North