
Jep, Mr. Bean heeft niet alleen een classic Mini maar ook een hele fijne McLaren F1. Tenminste, die had hij tot gisteravond toen hij meerdere keren spinde alvorens een lantaarnpaal en boom te knuffelen.
Rowan Atkinson -die onlangs nog in Topgear het record in de reasonably priced car op zijn naam zette- ligt sinds gisteravond in het ziekenhuis. Rond half acht plaatselijke tijd vouwde hij zijn F1 om een lantaarnpaal en boom. Hij kon op eigen kracht uit zijn McLaren F1 stappen en heeft waarschijnlijk alleen een schouderblessure opgelopen. Omstanders melden dat meneer Atkinson geluk heeft dat hij nog onder de levenden is, wij zien de foto en zeggen: valt wel mee. Wel vloog de F1 na de crash in brand en aangezien de brand om 8.13 als “geblust” werd gerapporteerd (bijna drie kwartier na de crash) vrezen wij een total-lossje. Het lijkt op de foto allemaal wel mee te vallen maar wellicht is de brand pas na deze momentopname uitgebroken of zit de schade aan de achterzijde.
De exacte schade is echter nog even gissen zo lang we geen duidelijker beeldmateriaal hebben maar de McLaren F1 is al eerder opgelapt in 1999 toen Atkinson de neus van zijn F1 in de achterkant van een Rover Metro plantte. Ook na deze crash zal Atkinson zijn trots niet zomaar van de hand doen.
http://thewrongadvices.com/2007/03/29/beautiful-cars-crashed-by-rich-idiots/
http://realcarwrecks.blogspot.com/2009/03/mr-beanrowan-atkinson-mclaren-f1-crash.html
Was ook flink wat schade toen…
@StijnB: thanks! Heb het linkje even aan het artikel toegevoegd!
@CasperH:
Graag gedaan!
@CasperH:
Gevoel voor journalistiek heb je zeker.
Keurig informatief stukje
Mijn complimenten !
Mijnheet Atkinson is goed voor meer dan honderd miljoen Pond.
En is gek op zijn McLaren (hopelijk ook nog na dit
incident)
Quote uit TG optreden : “Well I’ve lived with it for fourteen years now ”
En Mc Laren is dolgelukkig met MIjnheer Atkinson als ambassadeur.
Dus ’t zal allemaal wel goedkomen.
@desjonnies: “You’ve got to live with it. I have lived with it for 14 years, I’ve done a lot of miles in it, I’ve done 37,000 miles – which for a McLaren is a lot,”
@CasperH Dat is weer het voordeel van een 1M+ auto, die zijn niet zo maar een total loss. Voor een paar tonnetje istie weer zo goed als nieuw.
Zolang ze alle nummertjes nog terug kunnen vinden zal deze auto weer op de weg terugkeren, helemaal ‘origineel’ en met ‘matching numbers’.
@rikkon: Ik denk dat ie vooral niet zomaar total loss is omdat hij vrijwel onvervangbaar is. Met honderd-en-een-beetje gebouwde exemplaren en zijn legendarische status kun je er miljoenen tegenaangooien voor het voordeliger is een (nog altijd tweedehands) vervanger te kopen.
Eeuwig zonde, maar er zijn vast nog wel tweedehandsjes te vinden voor een serieuze prijs ….
@rechercheur: Zelfs op jameslist maar eentje! http://www.jameslist.com/advert/164748/for-sale-mclaren-f1 Kan meneer hem niet bij jou schadeherstelbedrijfje langsbrengen?
Hmm erg jammer als zo´n iconische auto als de Mclaren F1 crasht, hopelijk gaat het goed met meneer Atkinson,
ik denk dat dit niet een van zijn werken is waarvan je moet lachen. :|
Mwah, gelukkig heeft McLaren weer een nieuw model…
Jammer van de crash, maar petje af voor Atkinson die zijn McLaren gebruikt zoals hij bedoeld is: om mee te rijden.
Neee!
Ehm, even zeuren. Een classic MINI??? Je bedoelt een Classic Mini. Detail, I’ll get my coat… ;)
@Klassiekerrally: shit, classic Mini of gewoon Mini. Toch m’n tweede kopje koffie maar even drinken voor ik verdere bullshit schrijf :)
@Klassiekerrally: fucking marketeers ook.
zonde, zonde. meneer is een begenadigd coureur, dus wat is hier gebeurd?. hoop dat ze zn karretje op kunnen knappen. denk dat dit een van de weinige f1’s is die goed gebruikt wordt.
Damn zonde… als hij hem niet kan laten maken zou dat de 7e McLaren F1 zijn (van de 106 gebouwd) die ‘overlijdt’…
Tijd om dat ouwe brik in te ruilen tegen een MP4-12C.
@alcantara:
Laten we hopen dat je vanaf nu nietmeer buiten durft te komen want van zodra de petrolgoden jou op de weg zien verschijnen ben je er geweest.
Een MCLAREN F1 zomaar ‘oud brik’ noemen, hoe durf je?
@Hupke: +1, wat een barbaarse, walgelijke en onverdraaglijke opmerking!
@alcantara: hoe krijg je het je strot uit! :o
@alcantara: Ga eens gauw je mond spoelen, autokennisbarbaar! :evil:
Zo gaat het wel hard met die F1’s
http://realcarwrecks.blogspot.com/2009/06/2-million-mclaren-f1-goes-up-in.html
http://4.bp.blogspot.com/_Lj2sMJf_j-Y/SiZ_WD7HGrI/AAAAAAAAAbc/a9Lst-ep8vQ/s1600-h/mclaren+f1.jpg
Kunnen we niet meer van die crashes zien… ook al haal je ze van andere sites af, autoblog is nou eenmaal “onze” favoriete autominded site, dan kijk ik liever hier voor al het auto(nieuws, onzin, grappige verhalen, stories, geruchten, crashes en dergelijke)
hier nog zo’n crash… en hij leeft nog!!! Hij is eruit gesprongen…
http://realcarwrecks.blogspot.com/2009/05/lamborghini-gallardo-plunges-off-250.html
@jvthof: Wat mij betreft staan er al te veel crashes op AB. Dit soort ramptoerisme kunnen we hier wel missen, daar zijn al genoeg sites voor.
@jvthof: Kijk hier eens:
http://www.autoblog.nl/archive/tag/crash
Voor zover ik weet zijn er het voorbije jaar gewone F1’s verkocht voor 1.8 en 3.2 miljoen euro.
Om dat total loss te krijgen mag er enkel nog as overschieten.
En laten we hopen dat hij een paar ponden wil ophoesten om hem te repareren, zou zonde zijn dat er eentje verdwijn.
Nou zo aan de foto te zien valt het wel mee inderdaad, rechter deur is open en links is ook alles heel. Ben alleen benieuwd naar de achterkant :|
Maar of Rowan de F1 laat maken… ligt er denk ik aan of het frame niet krom is.
@VeniVidiVici: Het voordeel van een carbon chassis is dat je het nooit op de richtbank hoeft te zetten.
@rikkon: carbon gaat ook niet rom staan, het breekt.
En dus zal hier niks aan de hand zijn.
Heb even geen referentie, maar ik weet bijna zeker dat dit al de 2e is die hij totalled!! Toen de f1 nog maar net uit kwam, heeft hij ook zo’n akkefietje gehad…
@mar10us: heeft al eens aanrijding gehad idd, maar heeft de auto toen ‘gewoon’ laten fixen… waarschijnlijk nu weer
En dan hier het bewijs: http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/485692.stm
@mar10us: ‘Margaret Greenhalgh, suffered minor whiplash’ oei ik wist niet dat hij dat op zijn geweten had :P
@mar10us: Het bewijs van wat? Dat hij in 1999 ook was gecrashed, want daar gaat dat bericht over ;)
@sanki: dat klopt jah, ik had hierboven ook al een comment neergezet, maar had nog even geen bron :-)
Niet herstellen aub… Ik geef 500 euro voor het wrak… :) :)
Hier de opsomming van gecrashte McLarens die niet meer zijn:
I’m fairly certain that of the 106 that were built in total, including GTRs, LMs and GTs, that we’ve lost a total of 6.
XP1 – first prototype, crashed and burned in the Namibian desert during development testing
XP2 – MIRA crash test car, later crushed
Chassis #004 or #005 – crashed by a mechanic in Brunei, salvaged for parts only according to sources
Chassis #010 – crashed by Bernd Pischetsrieder, then President of BMW and “written off”
Chassis #017 – crashed by Christopher Dawes on a rain slicked road in Essex. He and his two passengers perished in the ensuing fire
Chassis #033 – crashed by its German owner on the Autobahn. He chose not to have McLaren repair the car and instead ordered a new one.
There are a lot of others that have been crashed, even a few multiple times like this one, but as far as I know the rest have been repaired leaving us with 100 total F1s in existence today.
(bron: http://bit.ly/nSUCTe)
@pbelskamp: ha, thanks, ik dacht net al; voor uitgebreide comments en updates kan ik waarschijnlijk op Pistonheads terecht:) (no offence, AB;)
@pbelskamp: Chassis #033…… and instead ordered a new one…. Geweldig als je dat zo ff kan doen…. miljoentje afschrijven :mrgreen:
@406_v6: ik neem aan dat die kar dan sowieso voorbij de ’total loss’-grens was, andes was-ie vast weer opgeknapt.
“Stapt uit z’n F1″… Bob… (voor wie bekend is met Blackadder…
Aangezien de brandweerlieden er omheen staan lijkt het me niet dat ze toen nog 45 minuten nodig hadden om een autootje te blussen…
had hij er niet eerder ook al een kort gereden of is dit dezelfde.
@E34M5Touring: is dezelfde :P
@dennisr: tnxs zag het idd later in een ander artikel over dit ongeluk, tegen een Morris Metro.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2022680/Rowan-Atkinson-cheats-death-240mph-supercar-bursts-flames-hitting-tree.html
@E34M5Touring: die is goed stuk.. reparatie gaat even duren :P
zulke beelden kan ik nooit aan wennen, maar mr. atkinson rijdt er nog tenminste mee.
@theblackdude: idd hij reed er tenminste mee!
respect voor mr bean, had niet verwacht dat hij een mclaren F1 reed, total loss of niet
hoe jammer het ook is van die mooie auto, het is een goed teken dat zo’n ding crasht, word er tenminste mee gereden.. en als het nog mogelijk is word hij vast wel weer opgeknapt.. ach en anders bestel je toch gewoon een nieuwe.. worden ze ook nog zeldzamer :D
Ah! Eeuwig zonde!
Gelukkig heeft hij niets! Hij zal wel proberen om die wagen opnieuw op te lappen, Glickenhaus heeft dat ook al gedaan met zijn Enzo en die zag er ook niet lief uit.
@xilver: Glickenhaus heeft zijn Enzo nooit gecrashed! Volgens mij ben je een beetje in de war met Richard Losee.
Die crashte snoeihard met zijn Enzo en heeft hem vervolgens weer opgebouwd (en voor zien van twee turbo’s).
http://www.autoblog.nl/archive/2010/08/18/is-een-getunede-ferrari-enzo-twin-turbo-wel-leuk
http://www.autoblog.nl/archive/2010/08/20/video-ferrari-enzo-twin-turbo-kan-aan
@robbie: Die dan ;-) Ik geloof dat hij er ook ooit is een Targa van heeft willen maken.
Ron Dennis had er toch ook 1 persoonlijk afgeschreven?
Aaah shit, zonde. Volgens berichten was het een eenzijdig ongeluk. Gewoon beetje natte weg, iets teveel gas en al slippend tegen een boom aan geketst. Er was sprake van brand maar niets serieus. De man zelf had een schouderblessure.
Vind het een lelijke auto, maar het blijft wel spijtig als een exotische auto met gelimiteerde oplage crasht.
Hij is overigens alweer het ziekenhuis uit:
http://www.guardian.co.uk/tv-and-radio/2011/aug/05/rowan-atkinson-mclaren-f1-crash
aah goed nieuws, ‘The vehicle will probably be returned again to the McLaren factory in Woking for repairs’. daar ga ik ook van uit :mrgreen:
WOW, toch aardig wat schade mensen:
@dennisr: Juist precies wat ik al in m’n eerdere comment zei, zo te zien valt het mee maar ben benieuwd naar de achterkant :) Nou na deze foto… Een total-lossje of niet?? :roll: Waar is die dikke 6.1ltr BMW V12 motor trouwens? :cry:
@VeniVidiVici: begint idd wel op een total loss gevalletje te lijken, maar afwachten wat hij er mee gaat doen :P denk dat hij ook nog wel gek genoeg is om het gewoon te laten repareren/vervangen :P
@dennisr: Auw… Dat is een serieus pijnlijke aanblik…
HUH?! Rowan Atkinson heeft toch een aantal jaar terug zijn F1 al in de prak gereden? ik snap er geen zak meer van, tot voorkort zag ik plaatjes van zijn F1 in de prak, ook de paarse ja.
http://www.google.nl/imgres?q=rowan+atkinson+mclaren+f1&um=1&hl=nl&sa=N&rlz=1T4ADBF_nlNL334NL330&biw=1024&bih=391&tbm=isch&tbnid=bYO3pOp5o0OSHM:&imgrefurl=http://www.wreckedexotics.com/articles/002.shtml&docid=gkZ3CyNvsYBmoM&w=600&h=418&ei=6ek7ToHnH4SBOtS6pdMH&zoom=1&iact=rc&dur=125&page=1&tbnh=121&tbnw=174&start=0&ndsp=8&ved=1t:429,r:1,s:0&tx=144&ty=87
@bugatti: zelfde wagen , kdacht die gerepareerd werd..
@bugatti: dat is exact dezelfde als die hij nu weer in de prak heeft gereden, die is toen ( in 1999) ‘gewoon’ weer gerepareerd ;)
hij koop vast wel een nieuwe;)
Als ze hem kunnen herstellen , stel ik voor dat ze speciaal voor Rowan er ABS opzetten.
Damn! Ik denk dat gecondoleerd wel op z’n plek is :(
chauvinistische humorist, zou Clarcson ook overwegen om een mclaren te kopen, en Hamond? als ik een Brit was dan zou ik alleen maar een mclaren willen en qualitystreet snoep eten en thee drinken om 4 uur.
@tarquesh:
Een Mclaren kost te veel voor Clarkson, en hij is er alles behalve gek van.
Clarkson rijd dure auto’s maar geen enkele die z’n budget te boven gaat. Da’s zoals een accountant een seat of suzuki koopt (waar een vertegenwoordiger met hetzelfde geld een Bimmer zou kopen) koop Clarkson een Lambo of AMG om te gebruiken. En daarbij hij is er alles behalve gek van.
zonde van die auto :O, rijp voor de sloop
Jeremy heeft toen een Ford GT gehad. Ook niet mijn keuze al verdiende ik net zoveel als Jeremy. Als ik James May erbij pak, hij is tevreden met een Fiat Panda, en hij houd van een Dacia Sandero. Dat is voor mij een teken dat hij de enige auto liefhebber is van het TG presentatie corps. James is net zo goed in zijn nopjes met een Pagini Zonda.
Snelheid is niet alles en autobeleving is een vak appart. James voelt dat het beste aan denk ik. Jeremy en Richard zijn nog onbezonnen en voor hun moet een auto er echt nog uitzien als een batmobile :)
Ik denk dat als Jeremy een Mclaren wil, hij dat best kan betalen, exclusieve auto’s zijn in Engeland, net zoals in Belgie en Duitsland nu eenmaal veel goedkoper dan in ons land dankzij de schandalige autobelastingen hier. Hij heeft volgens mij ook nog o.a. een Aston Martin Vantage cabrio en een Gallardo en een mercedes 600 pullman o.a.
James May heeft trouwens volgens TGmagazine ook nog een Ferrari en een oude Rolls, dus zo bescheiden is die ook weer niet.
“Omstanders melden dat meneer Atkinson geluk heeft dat hij nog onder de levenden is”
Dat zeggen ze in NL ook altijd, zelfs als je met 30 km/h een plastic paaltje uit de grond rijdt ;)