• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Saab 9-4X gelekt?

Auteur: autoblogger, gepost 16 september 2008 om 20:47 – 30 Reacties

Saab 9-4X


Zijn dit de eerste officiële plaatjes van de Saab 9-4X? Dat zou betekenen dat er een productieversie van deze auto op de komende autoshow in Parijs zal staan…

Op zich logisch, Saab liet eerder weten dat ze de productieversie van de 9-4X eind dit jaar zouden tonen, om de auto vervolgens in 2009 op de markt te brengen. De afbeeldingen van de 9-4X zijn te zien op de Chileense website van Saab, maar zowel de afbeeldingen als de specs lijken wel erg veel op die van de 9-4X Biopower concept, welke we begin dit jaar op de autoshow van Detroit zagen.

Saab 9-4X

De 9-4X zou volgens de Chilenen de beschikking krijgen over een 2.0-liter turbo met 245pk en max 400 Nm koppel, reken er echter maar niet op.

Maar goed, ik ben wel benieuwd. De auto moet volgend jaar (2009) al op de markt komen en is kleiner dan de geflopte 9-7X, oftewel een mid-size SUV. De 9-4X deelt daarbij het platform met de Cadillac SRX, die we in de vorm van de Provoq concept ook in Detroit hebben gezien.

UPDATE: de Chileense site is inmiddels offline, dus we kunnen concluderen dat dit the real thing was…

Met dank aan Alex voor de tip!

Ook interessant!

  • Fabrieksnieuwe Saab Turbo
    Fabrieksnieuwe Saab Turbo is letterlijk fabrieksnieuw
  • Cadillac InnerSpace
    Deze tweezits coupé is niet leuk om te besturen
  • Genesis X Concept is woestaantrekkelijk
  • Komt de gaafste concept supercar er alsnog?

Nieuwste artikelen

  • Video: De slechtste vrachtwagenchauffeur
  • Dit verandert er aan jouw Tesla na de grote Kerstmis-update
  • Mercedes geeft eerste beelden van vernieuwde S-Klasse prijs
  • Gespot – V10-legendes ontmoeten elkaar in Nederland!
FacebookTweetPinLinkedIn

9-4x, Saab

Vorig bericht: « Teaser: nieuwe Lamborghini!
Volgend bericht: Ford Focus ST Mountune: de heetste hatch nog heter! »

Lees Interacties

Reacties

  1. JzAero zegt

    16 september 2008 om 20:49

    Mooie wagen!

    Login om te reageren
  2. xaray zegt

    16 september 2008 om 20:50

    ik kan tog niet wennen aan die grill van saab :s

    Login om te reageren
  3. MATSS zegt

    16 september 2008 om 20:55

    lang niet mis, lang niet

    Login om te reageren
  4. Fortuna zegt

    16 september 2008 om 21:08

    2.0 turbo met 245 pk en 400 Nm, dat zou best wel eens kunnen met die direct ingespoten benzinemotoren.

    Login om te reageren
  5. gast zegt

    16 september 2008 om 21:14

    ‘gelekt’, Bob Lutz kan alleen maar hopen op aandacht van dat failliete merk

    9-7X haha

    Login om te reageren
  6. Mr_R zegt

    16 september 2008 om 21:28

    Ziet er inderdaad lang niet zo gek uit, niet verkeerd! Ben wel erg benieuwd hoe ie zich gaat houden tegenover de concurrentie, die nu wel pittig wordt met de XC60, Tiguan, MLK, nieuwe X3, etc.

    9-7X geflopt? Geen idee hoe ie in Amerika verkocht heeft, maar haalden ze dat ding niet, tegen alle oorspronkelijke ideeën in, speciaal naar Nederland?

    Login om te reageren
  7. Stahlblau zegt

    16 september 2008 om 21:29

    Ik ben geen Saab liefhebber, maar de 9-4X vind ik wel erg fraai zeg. Veel mooier dan de X3 om maar iets geks te noemen…

    Login om te reageren
  8. David38 zegt

    16 september 2008 om 21:31

    Ziet er goed uit. Eindelijk een echt nieuw model voor Saab. En GM lijkt ook eens over wat gezond verstand te beschikken (Toevalstreffer, maar toch): een Saab versie van een Cadillac is aantrekkelijker dan een verbouwde Opel.

    Login om te reageren
  9. BaRa zegt

    16 september 2008 om 21:35

    Tja, wat heet geflopt. De 9-7 X is met een minimum aan middelen “ontwikkeld”, en verkocht tot voor kort behoorlijk goed in de States. Ze hebben hun investering er meer dan uit, en de 9-7 was zelfs een tijdje hun belangrijkste bron van inkomsten in de USA. Maar dat hij in Europa niet zou aanslaan, tja, dat sprak eigenlijk voor zich. Een Escalade zie je hier ook niet zo vaak rondrijden.

    Login om te reageren
  10. BaRa zegt

    16 september 2008 om 22:05

    Overigens, Autoblogger, waarom zouden de motorspecs niet kunnen? Dit ziet er een redelijk officiële introductie uit. ’t Is een officiële Saab-site, de 9-4X staat in de lijst van beschikbare modellen in de hoofdnavigatie. Betekent dit niet dat je kan begin bestellen? En als je kan bestellen, dan weet je toch de specs?

    Login om te reageren
  11. autoblogger zegt

    16 september 2008 om 22:18

    @BaRa: ik bedoelde meer dat de specs bijna exact overeen komen met die van de conceptcar, dus wellicht hebben de Chilenen zich een beetje vergist…

    Login om te reageren
  12. roberto zegt

    16 september 2008 om 22:50

    Ik ben niet meer zo weg van de nieuwste modellen SAAB, die lijnen om die achterlichten enz, verknallen ’t merk.. Maar dit zou weer een mooi model in ’t programma zijn, ook al zou t lastig worden met concurenten als de X3, de GLK, XC60 en de A5.. persoonlijk vind ik die zwarte 9-4X een beetje op de VW Tiquan lijken..

    Login om te reageren
  13. johan zegt

    16 september 2008 om 23:15

    @ MR R ik ben het met je eens wat betreft de 97X

    ik vind dit een zeer geslaagde auto

    Login om te reageren
  14. Bertus zegt

    16 september 2008 om 23:38

    Het zoveelste GM massaproduct dat een SAAB badge krijgt. Ze willen maar niet begrijpen dat een familieneusje en de contactsleutel op de middenconsole alleen niet voldoende is. SAAB is al heel lang eigenlijk geen SAAB meer. Het eigenzinnige is er niet meer, wat blijft is een “premium” Opel. Zowel qua ontwerp als techniek niet meer onderscheidend.

    Eeuwig jammer..

    Login om te reageren
  15. Aselu zegt

    17 september 2008 om 00:34

    De folders hiervan liggen al een tijd bij de Saab-dealer ;)

    Login om te reageren
  16. autoblogger zegt

    17 september 2008 om 00:57

    @Aselu: is dat zo? niet erg handig van Saab…
    Maar dan kunnen we dus aannemen dat de bovenstaande info klopt?

    Login om te reageren
  17. Laurens zegt

    17 september 2008 om 10:38

    Een Volt-age Saab?

    Design studio GM is wereldwijd gecentraliseerd lijkt het, alles hetzelfde sausje.

    Niet onsmakelijk overigens, soort McD hamburger, geen voedingswaarde helaas.

    Login om te reageren
  18. Aselu zegt

    17 september 2008 om 10:47

    @autoblogger
    Inderdaad ja, dat was ruwweg ook wat ik me herinner uit die folder. Er stond ook een interieurfoto in: heel ‘aeronautic’ om zo maar te zeggen. Erg strak en modern, waarschijnlijk iets te overdreven voor in de productiewagen.
    Volgens de verkoper komt bijna hetzelfde interieur in de 9-5 in mei o.i.d. Een behoorlijke verbetering dus…

    Login om te reageren
  19. Hans zegt

    17 september 2008 om 12:20

    Krijgen we dat gezeur weer dat Saab, Saab niet meer is… Nooit in een huidige model Saab gereden zeker? Het is absoluut niet te vergelijken met een Opel of iets anders van GM. Het blijven heerlijke reisauto’s met al even heerlijke motoren (de turbo’tjes dan), precies zoals het vroeger was. Het uiterlijk is uiteraard persoonlijk, maar het blijft onmiskenbaar een Saab.

    Dan nog weer eventjes over de 9-4x, mooie bak, maar ben meer benieuwd naar het interieur als bovenstaande over het interieur klopt! Stiekem hoop ik ook dat Saab nog bezig is aan misschien een iets kleiner modelletje dan de 9-3 met een coupé vorm (ala oude 9-3 en 900 e.d.). Is denk ik ook een veel grotere markt voor dan SUV’s, maar dat terzijde.

    Login om te reageren
  20. (db) zegt

    17 september 2008 om 13:13

    @Hans Saab 9-X BioHybrid Concept?

    Login om te reageren
  21. Melchior zegt

    17 september 2008 om 15:19

    Nou nou, mooie SAAB zeg. Karaktervol design.

    Login om te reageren
  22. Joost zegt

    17 september 2008 om 19:03

    Autoweek kon het weer eens niet laten om te jatten zonder vermelding van de bron.. :-(

    Login om te reageren
  23. autoblogger zegt

    17 september 2008 om 19:20

    @Joost: what else is new…

    Login om te reageren
  24. johan zegt

    17 september 2008 om 20:17

    t feit dat de link naar de betreffende saab site niet meer werkt en de site under construction is…..

    Login om te reageren
  25. Job zegt

    17 september 2008 om 21:26

    Kan er iemand zien wat de verschillen zijn met de concept?
    Wat zou hiervan dan nog kloppen? Dit was een foto de gelekt was:
    [img]http://static.autoblog.nl/images/wp2008/gm-leak-saab-94x.jpg[/img]

    Login om te reageren
  26. Job zegt

    17 september 2008 om 21:27

    http://static.autoblog.nl/images/wp2008/gm-leak-saab-94x.jpg

    Login om te reageren
  27. lincoln zegt

    17 september 2008 om 21:35

    kijk eens aan .. eindelijk een goede reden om een Saab te overwegen ..

    Login om te reageren
  28. rs6 zegt

    17 september 2008 om 21:36

    zijn er mensen die hier iets meer over weten?:
    Bestaat de 9-5X nog? want ik heb er nog maar één gezien en dat was er dan nog een van de lokale saab-dealer

    Login om te reageren
  29. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    23 september 2008 om 13:21

    @ Autoblogger en Aselu:

    Die folder heb ik i.d.d. ook gehaald, en dit is een folder van de 9-4X Biopower Concept, en niet van het productiemodel.

    Deze wordt gepresenteerd in Parijs, en het zou me niks verbazen als het materiaal hier wel de procutieversie betreft! Wat betreft de 245pk 2.0Turbo motor: die komt echt zo op de markt. Waarmee Saab weer bewijst voorop te lopen met turbo-technologie. De 2.0Turbo is nu ook leverbaar met 250pk/400nm, maar dan d.m.v. tuning.

    @ RS6: 9-5X? Die bestaat niet echt…

    Login om te reageren
  30. Tijke zegt

    10 oktober 2008 om 21:51

    Is er nu eigenlijk al iets bekend over de release datum?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North