SL Black Series? H.W.A. SLC? Watskebeurt?

Praat mee!
Redacteur Autoblog

Mercedes-Benz SLC by HWA

Mercedes-Benz SLC by HWA

De laatste weken zijn er verschillende opmerkelijke spy-shots van de Mercedes-Benz SL verschenen. Er wordt gespeculeerd over mules, mogelijke Black Series en de SLC van H.W.A. AG. Wat is er precies aan de hand?

De levensduur van de SL-Klasse is doorgaans langer dan die van andere Mercedes modellen. Het vorige model (R129) is 12 jaar meegegaan (1989-2001) en het huidige model (R230) gaat nu zes jaar mee (2001-2007). De spyshots die momenteel over internet zwerven zorgen voor speculaties over de levensduur van deze SL-Klasse. Vooral omdat de spyshots een aanpassing in de koplampen (CLS-achtig) laten zien die verder gaat dan een reguliere facelift.

Daarnaast worden er al een aantal maanden spy-shots gepubliceerd van iets wat nog het meeste op een SL-on-steroids lijkt. Een SL Black Series lijkt in de maak.

Mercedes-Benz H.W.A. SLC

En om de verwarring te nog groter te maken hebben Mercedes-Benz, AMG en H.W.A. AG aangekondigd om samen een supercar te maken die als opvolger van de SLR gezien kan worden. H.W.A. (de A uit AMG en Mercedes DTM renstal meester) krijgt daarmee de kans van Mercedes om de commerciële mislukking van de SLR goed te maken. Aangezien H.W.A. (slechts) €4,5 mio investeert in dit project kunnen we veillig aannemen dat voornoemde supercar gebaseerd zal zijn op een bestaand Mercedes/AMG model. Net zoals de CLK DTM AMG.

Welke van deze scenario's is het meest waarschijnlijk? Ik denk dat het volgende aan de hand is.

Mercedes-Benz H.W.A. SLC

De SL zit momenteel op de helft van zijn geplande levensduur, en om de verkoop een nieuwe impuls te geven komt er een uitvoerige facelift met een serieus opgefrist uiterlijk (licht aangepast plaatwerk) en interieur. De AMG V8 zal worden opgefrist met de nieuwe 6,2l 63 motor ter vervanging van de inmiddels toch wel ouderwets wordende 55 Kompressor motor. Zo zal ook dit R230 model de 12 jaar gaan volmaken.

H.W.A. is druk bezig om op basis van de SL een hard-core sportauto te maken a-la de CLK DTM AMG. Omdat de SL facelift nu behoorlijk uitontwikkeld begint te worden testen ze ook met de facelift onderdelen zoals op de foto's uit dit artikel is te zien. Deze hard-core sportauto heeft de (tijdelijke) naam SLC gekregen, en gezien de historische lading van deze naam zal de SLC een vast dak krijgen en daarmee een coupé worden. Het bewijs voor het vaste dak is voor mij ononstotelijk als je de spyshots van de SL facelift en de steroids versie met elkaar vergelijkt.

Mercedes-Benz H.W.A. SLC

CLK DTM AMG Interieur

Omdat H.W.A. zich al bezig houdt met de SL denk ik niet dat er een Black Series komt. Dat zou een beetje veel van het goede worden. Met name de CLK DTM achtige tupperware en de CLK DTM velgen op de achteras van deze spy-shots zijn kenmerkend voor de H.W.A. SLC, een Black Series zou toch wat ingetogeren zijn.

Wat gaat deze H.W.A. hard-core sportauto ons brengen?

Om te beginnen een hoop gewichtsbesparing. De stoelen in deze SLC zijn dezelfde als in de CLK DTM AMG zoals goed op foto 3 te zien is, vergeleken met de CLK DTM interieur. Alleen de stoelen al zullen voor een besparing van minimaal 100 Kg zorgen. Verder zal het ontbreken van het dakmechanisme enkele tientallen kilogrammen besparen, en het vervangen van aluminium panelen door carbon ook (oa. motorkap en dak). Ik schat dat de SLC zo'n 200 Kg lichter zal zijn dan de SL waar ie op gebaseerd is. Dat zal dan toch nog een dikke 1.600 Kg zijn (het blijft een Benz).

Mercedes-Benz H.W.A. SLC

Motorisch is een beetje koffiedik kijken. De V12 motor uit de 65 modellen lijkt me geen reële optie. Het rijdt heerlijk, maar heeft niet echt de karakeristiek van een echte sportauto. De nieuwe 6,2l V8 met geoptimaliseerde motortuning die tussen de 525 en 550 pk levert lijkt me een logischere keuze. Helemaal omdat AMG deze motor specifiek ontwikkeld heeft voor de echt sportieve modellen. Gekoppeld aan een speciaal geprogrammeerde 7-tronic versnellingbak met AMG-Speedshift software vergelijkbaar met de SLR en de CLK DTM moet 0-100 rond de 4 seconden mogelijk zijn. Er wordt gespeculeerd over een turbo versie van deze 63 motor i.c.m. een dual clutch gerobotiseerde versnellingsbak, maar dat zie ik niet gebeuren.

Mercedes-Benz H.W.A. SLC

Het speciaal afgestelde ABC onderstel (als ze dat erin houden) zal de auto kwa wegligging voor het gevoel nog eens 200 Kg lichter maken. Ik sluit echter niet uit dat ABC vervangen wordt door een eenvoudiger en lichter onderstel wat het sportieve karakter extra zal benadrukken.

Mercedes-Benz H.W.A. SLC

De samenwerking tussen McLaren en Mercedes voor de SLR is altijd moeizaam verlopen. Mercedes wilde een echte Benz en McLaren wilde een echte sportauto waardoor het resultaat een te duur en te zwaar compromis is gebleken. Met de nieuwe SLR Roadster wordt geprobeerd de contractueel afgesproken 2.500 exemplaren te produceren zonder het contract open te hoeven breken. Ik acht het niet onwaarschijnlijk dat de SLR links en rechts ingehaald gaat worden door deze vermeende SLC van AMG en H.W.A.

De tijd zal het ons zoals gewoonlijk leren...

Mercedes-Benz H.W.A. SLC