
De nieuwe crossover van SsangYong, de Actyon, beleeft zijn Europese debuut tijdens de autosalon van Parijs. De Actyon is al een jaar geleden in Korea onthuld maar ook wij mogen er nu van “genieten”. Zelf noemt SsangYong het een baanbrekend model met de lijnen van een elegante coupé en het stoere voorkomen van een SUV… De Actyon komt in de tweede helft van oktober naar Nederland.
Het Koreaanse SsangYong staat bekend om zijn design, en dat is niet altijd positief te noemen. Toch zie je de wagens steeds meer rijden en is de Actyon al de derde nieuwkomer die de Koreaanse fabrikant binnen een jaar op de Europese markt introduceert.
De SsangYong Actyon wordt leverbaar met een 150 pk sterke 2,3-liter benzinemotor en met een 141 pk sterke dieselmotor. Deze 3e generatie commonrail dieselmotor is ontwikkeld door Delphi. De benzinemotor levert een koppel van 214 Nm vanaf 3.500 toeren per minuut en de dieselmotor levert een koppel van 310 Nm vanaf 1.800 t.p.m.. Bij de diesel is te kiezen uit tweewiel- of vierwielaandrijving, de versie met benzinemotor heeft vierwielaandrijving. Alle uitvoeringen zijn leverbaar met een automatische transmissie.
Prijzen, exacte specificaties en uitvoeringen zijn op dit moment nog niet bekend, maar SsangYong Nederland B.V. verwacht de Actyon met benzinemotor en vierwielaandrijving te kunnen aanbieden voor een bedrag onder de 28.000 euro.
Ouch, mijn ogen doen pijn. Wat een afgrijselijk ding, hoe durfen ze zoiets op de markt te brengen.
Als de ontwerper van dit ding nou eens op de mainpage van autoblog kijkt. En hij scrolt een beetje naar beneden totdat hij de foto van dit ding en de alfa in een beeld krijgt. Zou hij dan het verschil zien tussen een echt ontwerp en zijn eigen ontwerp?
Ik hoop overigens wel voor hem en zijn familie dat hij een levenslang contract heeft want het is wel duidelijk dat hij ergens anders geen toekomst heeft! :)
Stoere lijnen van een Coupe?
Waar hebben ze die gezien?
wellicht ben je in korea de uber pimp met deze SsangYong ‘Aceton’ maar in europa de wimp.
Tja, de achterkant is een soort Laguna/FRV mod. En voor de rest staat hij zo hoog op zijn wielen.
Zelfs voor Ssangyong begrippen is dit dramatisch. Wel een consequent merk: ieder nieuw model is nog lelijker dan de vorige. Een prestatie op zich!
Dat nummerbord staat trouwens geregistreerd als zijn de een Kyron.
1 april valt laat dit jaar.
Als iemand hier nog eens een auto moet ontwerpen: “The exact opposite of that”.
Die achterkant … ongelooflijk lelijk
HAHAHA, ge-wel-dig! Hoe krijg je dit voor elkaar? Weten we wel zeker dat dit een auto is? Is het niet een verkeerd gelezen persbericht over de nieuwste winkelwagen ofzo?
Dit moet een grap zijn. Of niet, en dan word ik ook autoontwerper, ga ik veel geld verdienen met het ontwerpen van “elegante coupe’s” HAHAHA!
Het broodje dat ik juist op heb, wil er nu weer uit! Bestaat er er geen invoerverbod op lelijke dingen?
de ontwerper heeft hem “elegante lijnen” van een coupe meegegevan….woehahaha…wat een schuddenbuiker!
Die achter mistlampen lijken van een afstand net grote uitlaten…….erg stoer! hahaha uch uch!
OMFG!
Ssang Yong, de gehandicapten onder auto’s! L-E-L-I-J-K !!!!
wtf!
lijkt wel een fking megane met 4×4 ofzo :/ lelijker kan het echt niet
(ok op de multipla na dan)
wat een gedrocht. net als de rodius.
kots
en dit spul moet ik verkopen :(
inninge deelneming ultimora…
zelfs als je ze gratis weggeeft ga je ze niet kwijtgeraken!!!!
mooi-gewoon-lelijk-……..-………-………-………-…………-…………-………-actyon
Nou snap ik waarom ze spleetogen hebben. Zien ze de auto’s wat minder goed!
Wel een mooi dashboard.
Het schijnt dat de ontwerper is gedagvaard
braak
Ontwerper heeft een drankprobleem denk k, ieder zijn zin en over smaken kan men discussiëren… Maar dit is gewoon lelijk, vooral de achterklep. Ziet er anders wel praktisch uit : er kan rechtopstaand wel een kleine frigo in denk k
Het dashborddesign valt wel mee vind k, beetje plastiekerig afgewerkt precies. Maar dit is dan ook geen dikke Duitser he… :)
Die achterkant is onbegrijpelijk: onlogisch (geen zicht door achteruit) en lelijk ( die mistlampen achter..)
over het algemeen is ‘iets lelijk vinden’ een mening, maar ik denk toch dat we het een feit mogen noemen dat dit ‘ding’ lelijk is?
Allemachtig……… dacht dat de opirus al een drama was……..
@Luwek: Vind ik ook? Of nee, dat vind ik niet, dat is zo.
“1 + 1 =2” is ook een feit dat op afspraak is gebaseerd, dus kunnen we best afspreken dat we “Deze auto is lelijk” toch ook best als een feit stellen? Als dit niet lelijk is, dan hebben we het toch niet over hetzelfde woord blijkbaar?
Dit is niet in woorden uit te drukken zo triest.
Die ontwerper moeten ze per direct ontslaan.
mag ik zeggen dat het een lelijk hok is? (ik denk dat dit de wagen is waar ik ooit een spychots van trok)
@Dekster: wil je de lelijke hokken niet zo beledigen!
getverdeemmme dit ziet er echt helemaal niet super super lelijk
het is wel een van de goedkoopste suv maar selfs een daihatsu Terios is mooier
kraken!!
wat een ongelofelijk lelijke auto zeg.. lijkt helemaal nergens op. Wat moet de achterkant eigenlijk voorstellen?
Deze auto verdient de naam auto niet eens. Gadver wat vind ik dit ding lelijk
Kortom ALLE Sang-Young zijn…….. LELIJK (behalve die REXTON)
De voorkant en de zij kant lijken VER te veel op de Kyron (niet dat ik dat lelijk vindt) en voor de rest is ie AFSCHUWLIJK!!!!!!!!!!!!
@dekster: kan je die spyshots ff uploaden/posten/sturen? Ben er wel benieuwd naar, misschien was hij met camouflage wel mooier…
mijn arme ogen
Op gedirkte focus… LELIJK!!!!
laat die maar mooi in korea wat een bagger bak
@Franqie
ik heb ze niet meer, maar ze staan hier ergens op autoblog tussen de reacties
al die SsangYong’s zijn toch afschruwelijk! Snap niet waar ze mee bezig zijn.
Ik vind hem wel aardig, alleen zijn deze foto’s een beetje ongelukkig. Op plaatjes waarin de Actyon donkerrood of blauw is, is het best een fraaie wagen!
ja ok, maar jij heet ook daewoo-chevrolet…
( ;-) srry kon ik niet laten )
@daewoo-chevrolet
je hebt wel een beetje gelijk, in het blauw is die in éen keer een stuk minder lelijk, maar mooi zal ik hem nooit noemen.
wel mooi interireur eerlijk is eerlijk: http://img504.imageshack.us/img504/5445/actyon31gs.jpg
de actyon in het blauw: http://price.auto.sohu.com/UploadPic/Car/Car/20043001.jpg
de ontwerper z’n moeder zal wel trots op hem zijn?!
over smaak laten we nu maar in het midden, maar het minste dat je kan zeggen dat hij origineel is en een niet zoveelste kopie. Daarom vind ik dit wel een beste auto.
Dan maar niet origineel en in een mooie auto rijden. Kom op Ashton!!!! Dit kan niet!
Hmm laten we zeggen: niet mijn smaak. De prestaties van de benzine en dieselmotor vallen me ook wel tegen zeg, 150 pk uit een 2,3 Litermotor met 214 Nm koppel is niet echt super te noemen. Ook de diesel is niet super sterk en state of the art…
Het is zeker niet de mooiste auto ooit maar ik weet zeker dat het ook lelijker kan.
Nou ik begrijp er niets van het is een prachtig nieuw model je moet wel durven maar ik zie hier alleenmaar lafaards op de site ga er maar eens naar kijken en hem bewonderen dan valt deze bolide bij ieder in de smaak,maar zo is het met zoveel nieuwe dingen eerst even wennen en dan………..
@ rico
ik hoop dat je een grapje maakt……..
rico maakt geen grapje je moet hem zien met 20 inch wielen dubbele uitlaat en skidplates dan is het een dikke auto.Als er mercedes of bmw op had gestaan had iedereen hem mooi gevonden!!
Wij hebben de Ssang Yong Actyon Gekocht in het zwart met 20 inch Banden en Vette velgen…
Oke in deze kleur is het gewoon klots maar in het zwart of rood of donkerblauw is Hij Zalig …int zwart dan tg :)
Tis nu alleen nog maar wachten tot we hem krijgen (eind Februarie)
!!
ik heb hem op het auto salon gekocht en was er onmiddelijk verliefd op!!!!! het bizare is dat hij op foto niet de zelfde uitstraling heeft als in het echt!op foto heeft hij weg van een klein kever terwijl hij de zelfde afmetigen heeft van een bmw x5!!!!met 19 duimers en chroom afwerking en dubbele uitlaat is hij echt zeer mooi!!
Wat jullie hier lelijk aan vinden begrijp ik niet, één geeft negatieve commentaar, en de rest volgt als kuddebeesten!
Kzou zeggen, rijden jullie dan maar met een doorsnee auto, waar er tienduizenden mee rijden, leven is durven, en gedurft of anders noemen jullie blijkbaar lelijk
De actyon behoorde ongetwijfeld tot de mooiste auto’s van het autosalon, zonder twijfel, de mijne is besteld, nog week of 2 wachten en ik heb de mijne, zwart :-)
heb hem volgende week jakken!op dat podium stod hij daar prachtig tentoongesteld!
Hebben ze al gebeld dat hij dan binnen is?
In welke garage heb je hem gekocht?
In de feestartikelenwinkel?
Grapjas!
En met welke auto rijdt jij?
Je hebt toch al je rijbewijs:-) ?
Een MG als daily driver (en nee, niet uit de speelgoedwinkel ;-P)
Rijbewijs: pas 27 jaar in bezit.
in wiekevorst jakken!heb al met drie bmw s gereden en met een mercedes!en nu ga ik met een actyon rijden!en wie hem niet mooi vindt is mijn probleem niet!ik vind hem prachtig!!!twas een volvo cabrio of dit!mijn vriendin mocht kiezen,ze koos voor de actyon waar ik eigenlijk ook het liefst zag!!!!!!!!!!!
Alé, succes met uw auto!
Ikzelf heb de Actyon nog nergens zien rijden :-)
Zelfs de Dodge Caliber heb ik al 4 keer zien rijden, de actyon nog nergens :-)
ik ben van oost vlaanderen en hier zie je hem niet,de kanten van de limburg wel naar het schijnt! den dodge heb ik op foto gezien ook wel mooi vind ik!de jouwen is in t zwart,kheb zitten twijfelen maar heb hem toch maar in het blauw genomen!ze hadden de diesel versie wat zwaarder moeten maken ,2lieter is wat licht kga hem daarom laten tjoenen zo zal hij 15 a20 pk meer hebben!
Heb je er al mee gereden, met de actyon? Ik eens in Lier, rijdt goed, ja 14 seconden om van 0 naar 100km/u te gaan is wel wat traag..
Als je hem tuned en je hebt iets voor, dan valt uw garantie weg he, don’t forget it…
Mijne is zwart, met donkere ruiten, voor de rest gewoon basic…
kdenk er ook wel aan om hem te tunen, maar de garantieperiode houdt mij tegen,
Ps, ik ben ook van Oost vlaanderen, en werk in Mechelen,
van dat tunen hebben ze mij niet gezegd dat mijn garantie zou wegvallen maar kmoet wel 5000 km rijden voor ze hem willen plaatsen!kben wel niet van plan om er mee te beulen maar ik heb wel graag dat er wat pit achter zit!ik rij nu met een alfa 166 2.4 injectie,daar zit wel snee achter!dat is volgens mij het enige mint punt van de actyon,de moter mocht iets zwaarder zijn!kheb hem gekocht met 19 duimers,chroom afwerking,grijs bordeau interieur,instap step,sky dragers en zwarte getinte ruiten!op foto ziet hij er niet zo speciaal uit,maar in het echt is da een ongelooflijke mooie wagen!
Zwaarder motor is ook méér taks en verzeklering he!
En als je iets voorhebt binnen de garantieperiode en hij is opgefokt dan gaan ze zeggen dat het daaraan ligt, niet vergeten he, plus als je een ongeluk voorhebt en den expert komt kijken en ontdekt het, dan dekt de verzekering niets en kan je alles zelf betalen, don’t forget that!
3 bmw’s, mercedes, alfa romeo…hoe oud ben je dan??
kweet het wel maar ik ga het toch doen denk ik!kben er 37 geworden!en kheb er al veel gehad hoor,kga ze eens opnoemen,seat,renault fuego,bmw 320i,honda prelude,mercedes 220di,bmw 320d dan weer bmw 320di,alfa 166tdi total loss gehad!dan weer alfa 166tdi da wast,en nu mijn vrouwkes dat ik gehad heb………….
………dat ga ik niet doen of ik zit hier morgen nog bezig!!!grapje.
ps:nu ga ik met een koreaan rijden,ze zullen in zottegem weer komentaar hebben!!!!
’t schijnt da ge meer mannekes dan vrouwkes heb gehad, da ge zo bekend staat in Zottegem :-))
Heb je hem ondertussen al??
lol, das e goei:p
– Sammie
denk van nie jakken!!!speelt gen rol!heb vandaag met mijn actyon gebold!ferme auto!!!!inderdaad eigenlijk is het niet nodig om hem te tunnen,van nul tot honderd gaat in 10 sec en top is 170!allee kwens je sucses met de jouwen!ciao
mocht ik van jou zijn jakken,zou ik zeker overwegen 19 duimers te plaatsen,hij vermooid er ongelooflijk mee!!
ps:als je hem tussen de 3 a 4 toeren houd moet je zeker niet onderdoen met andere wagens!wel opletten in de bochten dan zwiert hij wel een beetje!
wanneer denk je de jouwen te hebben?
In 10 seconden?? In de boekjes staat dat hij daar 14 seconden voor nodig heeft?
De mijne komt een dezer dagen binnen in de garage, dan moeten die warriors wel nog de papieren bestellen, ergens midden maart bol ik er dus mee :-))
Hoeveel € voor die 19 duimers??
je mag toch rekenen
op 3000 eu!!kost wel wat geld maar hij oogt er zeer mooi mee!kheb er hier nogal sucses mee !!nog geen negatieve reactie gehad!gisteren moest ik lachen er stonden daar 5 oukes van rond de 50 op te kijken en er rond draaien zeker 10 min!komt er gewoon op neer dat hij zeer goed in de smaak valt van de mensen!je zal wel zien dat je je zeker niet zal miskocht hebben!ik ben nu toch wel gewend geweest met auto s te rijden dat snel optrekken,, wel voor een jeep valt hij echt goed mee!!!juist op mijn binnen bekleding krijg ik verschillende reactie,tis in het grijs met bordeau leder en dat geeft wel met het blauwe van den auto een zeer speciaal effect!de meesten vinden het prachtig maar er zijn er ook die vinden dat ik mijn auto verkracht heb met die kleuren!
kga je mijn gsm nummer geven,als jij je auto hebt wel ik wel eens afkomen we kunnen eentje gaan drinken,0477/860085.
als het er nog af kan zou ik echt niet twijfelen over de velgen zeker dat je wagen in het zwart is,gaat er machtig mee staan!!
Kheb uw nr opgeslagen onder “actyon dude”
Volgende week zaterdag verhuizen we naar onze nieuwe woonst, en als we geïnstalleerd zijn zal onze nieuwe auto ook in orde zijn, dan ga ik ook meer tijd hebben, kunnen we zeker eens afspreken ergens op een markt, dan kunnen we tegen elkaar botsten, dan pas gaan we bekijk hebben :-))
3000 euro voor velgen is mij teveel, ik heb het graag basic, onopvallend opvallend, snappie?
Wat doe je voor werk?
ja botsautokes zijnt wel niet e -))wa te kostelijk daarvoor!
de mijnen valt wel erg op maar allé tis nog zo plezant!
ik doe in luchtfoto s,foto s trekken met een helikopter en dan voorstellen aan mensen,diegene die dat graag zien kunnen dan hun foto bestellen!
ik val wel graag op maar dan wel niet in de verkeerde zin!!
hoe oud ben jij jakken,al getrouwd?
Van uitzicht ben ik er 26, maar mijn paspoort zegt 33, beter zo dan omgekeerd, niwaar ;-)
Heb een dochter van bijna 3 jaar en woon samen…
Ik heb dus gewoon de standaard wielen, deze week komt hij binnen, en als hij daarmee niet mooi genoeg is, koop ik mij andere velgen, kga nu eens surfen voor wat prijzen, als je hints hebt, laat maar komen, maar géén van 3000 euro he warrior!
kzie er ook wat jonger uit maja ben er toch 37!!
heb ook een dochter,ze is er 14 en is nog honderd keer mooier als onze actyon-))) dat zal bij jou ook wel zo zijn e!!!
kweet het eigenlijk wel dat het veel geld is die velgen maja….
maja als vrijgezel moet je toch je mooiste pluimen tonen e-))
zeker als je moet opboksen tegen jongere raspaarden!!!!!!!!!!
anders zien die duifjes je niet meer lopen-))))
Comrad singel dude,
Weet je al hoeveel hij verbruikt?
Waarschijnlijk heb jij een sportieve rijstijl?
ongeveer 9l denk ik!1100km met 110 eu en ik kan er nog 150km met rijden!
deze wagen leent er zich niet echt toe om er sportief mee te rijden!persoonlijk vind ik dat ook niet echt nodig!
ik vind dat wel een goeie van jou,singel warrior comrad dude!!!wie had dat ooit verwacht dat zo een titel zou krijgen!-))
allè dank je wel jakken!
vanwaar komt jakken eigenlijk?
Vanwaar Jakken komt? Uit ons ma haren buik :-)
Ik woon in Buggenhout, en dat ligt in Oost vlaanderen op de grens van de provincie A’pen en Vlaams Brabant, tegen Dendermonde.
En ik ben werkzaam te
Met sportief rijden bedoel ik niet racen he, enfin ge snapt mij wel he.
Die velgen die je hebt, heb je die van ssang young zelf?
ja dat je uit je moeder haar buik komt had ik ergens wel gedacht slimmeke -)))
ik ken buggenhout wel ik ben daar 2j geleden ook geweest met luchtfoto s
meise ,wolvertem,opwijk dat ligt er allemaal tegen e!mooie streek is dat daar wel!mensen van daar zeggen dikwijls(dat is)als stop woordje!
als je die velgen bij ssang yong besteld zijn ze wel duurder dan bij mannen die uitsluitend auto accesoires verkoopt!
ik heb ze wel rechtstreeks gekocht,khad eigenlijk beter ze daarna besteld het had waarschijnlijk 1000 eu kunnen schelen!
allè jakken binnen een paar dagen zal je ook kunnen gaan pronken met je nieuwe wagen,het kan lang duren als je moet wachten e!!
Kben zaterdag gaan kijken, en idd hij stond in de showroom :-)
Maar deze week staat alles in het teken van de verhuis, vanf 01/03/2007 wonen we 40 m verder, dus gaan mijn gedachten nog niet 100% naar mijn auto, zelfs al moest de auto nu in orde zijn (papieren moeten nog toekomen in garage + deze week komen ze de ramen donker maken), dan zou ik hem pas gaan afhalen als in dat ander huis alles in orde is.
(nu wonen we op app.)
Kwestie dat we dan echt optimaal van de auto kunnen genieten he :-)))
Ik vind hem zeker niet lelijk. Echt weer typisch nederlands om hem meteen zo te veroordelen.
Ik vind hem zeker wel symphatiek. Is weer eens wat anders dan de zoveelste Chevrolet en Hyundai. Bovendien is ie nog gunstig geprijst ook
check dit filmpje http://www.youtube.com/watch?v=1O3Zza31GZ4
Vind hem wel leuk
Als ik hem zie in dat filmpje of op foto vind ik hem niet mooi, ge moet hem echt in het echt zien, is dag en nacht verschil!
en heb je hem al jakken?
Hij staat in de garage, papieren heb ik van gisteren, volgende week verzekering en achter nieuwe autoplakken, en vrijdag of zaterdag hem afhalen :-)))
teringjantje, hoe door drank en drugs beneveld was deze gast die dit ontzettende mormel zonder mededogen op papier heeft gezet… ik zag ‘m gister rijden dus er zijn ook nog mensen zonder hart en gevoel voor stijl die mijn wegbeeld willen verpesten met dit wanstaltige grapje van een paar malle koreanen:)
Donnie barco??
Nogal sjance dat smaken verschillen he man, want moesten er geen mensen zijn met een enorm slechte smaak, jij zou nog steeds maagd zijn, tenzij je er natuurlijk een smak geld tegenaangooit….
Laat ons zeggen, de prijs van een nieuwe luxewagen :-)))
Ik heb hem nu op de oprit staan, en hij is de max, all in black baby ;-)
mooie wagen e jakken!!!
ben ook echt blij dat ik hem heb gekocht!!
deze week zou ik hem gaan laten tunnen maar ik ga nog wat wachten dat ik wa meer centjes heb want ze zijn op!-))
iedereen kan hem nu wel niet mooi vinden e!
deze wagen is speciaal,je bent er voor of helemaal niet!!
allee veel plezier met je wagen!!!
tis wel een goei van dat maagd zijn!!!!!!!-)))))))
We moeten allemaal véél meer neuken verdorie!!
super auto, erg mooi. Ik snap niet wat jullie er lelijk aan vinden. Ik zou hem zo willen kopen
krijg die van mij over 2 weken binnen. fine zilver, direct versie wel met lm velgen. de radio koop ik er zelf wel in, jvc. verder tof bakkie met lpg-g3!. lekker goedkoop rijden.
@berepoot
Waar blijven de pics?
Wooohw…
Jullie zijn gek hier, echt.
Waarschijnlijk wonen ze hier bij autobloggers op een andere planeet.
Ik heb de Actyon gereden…
Wat een machtige auto.
Een klant kwam binnen met zijn SsangYong, en inmiddels heb ik een uurtje in het recreatie park `t Twiske, Adam-n, een uurtje aan de tand gevoeld, was dat ff lekker, geweldig.
Mooi leder interieur, prachtige dashboard, mooie xtra grote lm-velgen, minstens 19″.
zeer aparte blauw/groen metalic kleur, past gewoon perfekt voor in de natuur.
Ontzettend veel belangstelling van voorbijgangers en collegas.
Hij is nog goedkoper dan mijn Accord-
Echt mooie wagen, luxe en toch sportief en Awd, lekker luxe crossen…
Ik ga weer..
n
wat een geleuter, eindelijk een stoere bak. Zelfs BMW heeft er wat van kunnen leren…… kijk eens goed naar de x6. Kortom, meeste lezers zonder gevoel voor lef.
gr Ben