• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Stellantis maakt einde aan misleiding door Fiat

Auteur: Michel, gepost 22 mei 2024 om 10:57 – 26 Reacties

misleiding fiat

Stellantis onderneemt eindelijk actie tegen misleiding door Fiat.

Heel belangrijk dus dat je actie onderneemt als iets niet voldoet aan de eisen die er gesteld worden. Dus onderneemt moederbedrijf Stellantis actie tegen dochter Fiat. Die plakt namelijk illegaal Italiaanse vlaggen op Fiat modellen die helemaal niet in Italië gebouwd worden!

misleiding fiat

Misleiding Fiat

We doen er een beetje lacherig over, maar het is de Italiaanse overheid bloedserieus. In de haven van Livorno zijn namelijk 134 Fiat Topolino’s in beslag genomen wegens een Italiaanse sticker op de auto. En dat terwijl de auto’s in Marokko worden gefabriceerd. Schande!

Op de deur van de “auto” (die de Dolcevita uitvoering op de foto hierboven niet heeft) zat namelijk een Italiaanse vlag. Dat suggereert volgens de Guardia di Finanza dat het hier een Italiaans product betreft en dat is misleiding van Fiat.

De Italiaanse regering met rechtse signatuur heeft aangekondigd hard op te treden tegen dit soort illegale ver-Italianisering. De beschuldiging is het overtreden van de wet op “Made in Italy”. Deze wet heeft betrekking op “Import en export voor marketingdoeleinden of het op de markt brengen of het plegen van handelingen die ondubbelzinnig gericht zijn op het op de markt brengen van producten met valse of misleidende herkomstaanduidingen”.

misleiding fiat

Poolse Fiat 600

Tijd voor daadkrachtig ingrijpen van Stellantis. Eerst zei het concern dat de Italiaanse vlag op de Topolino niet stond voor fabricageland, maar voor land waar de ondernemer achter het merk vandaan komt. Na een paar vergaderingen op het hoofdkantoor heeft Stellantis echter besloten de vlucht naar voren te nemen.

Ook op de Fiat 600 die in Polen in elkaar wordt gezet prijkt namelijk een Italiaanse vlag op de bumper. Aan die misleidende praktijken gaat Stellantis nu een einde maken. Eindelijk!

misleiding fiat

De PR-machine van het moederbedrijf van Fiat draait overuren. Uit het oogpunt van transparantie is de keus gemaakt om van de in Polen geproduceerde Fiat 600 de Italiaanse vlag te verwijderen. Deze beslissing is volledig onafhankelijk door het bedrijf genomen. Aldus de woordvoerder tegenover de Italiaanse krant Corriere della Sera.

Vete Italiaanse overheid en Stellantis

Inmiddels kunnen we wel spreken van een vete tussen de Italiaanse regering in Rome en moederbedrijf van Fiat Stellantis. De Italiaanse regering is rechts en nationalistisch en heeft openlijk kritiek op het fabriceren van auto’s van historische Italiaanse merken als Fiat en Alfa Romeo in goedkopere landen.

Verweer van de merken is dat indien de auto’s wel in Italië gebouwd zouden worden, ze vele malen duurder zouden zijn. Die argumenten komen niet echt aan bij Meloni en kornuiten. Dat wordt nog wat met onze nieuwe regering de komende tijd.

Eerder dwong de Italiaanse overheid Alfa Romeo al tot een naamsverandering voor de nieuwe Alfa Romeo Milano omdat deze van de band rolt in Polen in plaats van in Turijn. Inderdaad, van dezelfde band als de Fiat 600. Wat vinden jullie? Terecht of niet?

Ook interessant!

  • Breek: Alfa verandert naam van de Milano onder druk van de overheid
  • Alfa Romeo Milano mag niet zo heten, aldus minister
  • Kies zelf hoe kleurrijk jouw Fiat Topolino wordt
  • einde Fiat 500
    Einde van Fiat 500 en Fiat 500X is nabij

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

600, Alfa Romeo, Fiat, italia, overheid, Stellantis, topolino

Vorig bericht: « Is iedereen dan nu fan van Senna?
Volgend bericht: BMW X1 7-zitter vervangt 2-serie? »

Lees Interacties

Reacties

  1. rollingstoned zegt

    22 mei 2024 om 11:09

    Déjà vu?

    https://www.autoblog.nl/nieuws/italiaanse-politie-neemt-fiats-in-beslag-vanwege-italiaanse-vlag-6894238

    Login om te reageren
    • Michel zegt

      22 mei 2024 om 11:27

      Stellantis neemt nu de vlucht naar voren en haalt van alle Fiats die in het buitenland geproduceerd worden de vlaggen af. Dus ook van de 600 in dit geval. Andere artikel ging over de actie van de Italiaanse overheid, dit is de reactie van Stellantis in verband met de rest van het aanbod. Merkenbreed

      Login om te reageren
  2. Edge zegt

    22 mei 2024 om 11:21

    Ik vind dit zo kinderachtig van de Italiaanse overheid. Als ik Stellantis was zou ik nu ook gewoon de draak ermee steken en alle auto’s met Italiaanse vlaggen volhangen en ze dan de naam “Tributo Italiano” meegeven of zo.

    Login om te reageren
  3. verdebosco zegt

    22 mei 2024 om 11:32

    Dit kan geen houdbaar beleid zijn van de Italiaanse regering. Sterker nog: geen enkele Italiaanse auto is 100% Italiaans. Van de chips tot het pigment in de verf: het komt vaak niet uit Italië. Dus i.p.v. verbieden is verleiden een betere strategie, met mooiere ontwerpen, mooiere materialen en efficiëntere fabrieken. En ja, je mag ook een beetje die vlag verdedigen, maar overdrijf niet.

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      22 mei 2024 om 12:47

      Het eigen volk is al niet eens allemaal 100% Italiaans

      Login om te reageren
    • Mocha Joe zegt

      22 mei 2024 om 13:26

      Er bestaan internationale afspraken over het bepalen van de oorsprong van een product (zie WTO Rules of Origin). Iets hoeft niet 100% in een land gemaakt te zijn om dat land als oorsprong te hebben. Ook handig voor het omzeilen van handelsembargo’s, trouwens.

      Login om te reageren
  4. potjak zegt

    22 mei 2024 om 11:35

    Ben het wel eens met de Italiaanse regering. Stel je voor dat Duitse Goudse kaas geproduceerd door een merk van Unilever een Nederlandse vlag draagt. Best raar. Of dat een Philips TV een label met Nederlands vlaggetje draagt. Het suggereert inderdaad dat het dan uit Nederland komt terwijl daar geen sprake van is.

    Login om te reageren
    • Michel zegt

      22 mei 2024 om 11:38

      Helaas is Gouda kaas niet beschermd. In Amerika kun je het zo kopen. Lokaal geproduceerd en met opschrift Hollandse kaas….

      Login om te reageren
      • potjak zegt

        22 mei 2024 om 13:25

        Dat is wel bijzonder Gouda en Edam “waren” altijd wel beschermde kaassoorten en mocht alleen de naam dragen als deze écht uit Nederland kwam. Dat is nu dus anders begrijp ik?

        Update: Ik heb even nagekeken, Goudse kaas (zoals ik het geschreven heb, niet beschermd, Gouda Kaas wel beschermd).

        Login om te reageren
        • mashell zegt

          22 mei 2024 om 19:51

          Goudse kaas is de beschermde naam. Dus iedereen die Goudse kaas in het buitenland produceert kan dat prima Gouda noemen. En dat gebeurt dan ook volop. Duitsland produceert meer Gouda kaas dan Nederland.
          In de kerker van het stadhuis van Gouda zitten al jaren de zes ambtenaren opgesloten die voor deze kapitale blunder verantwoordelijk waren…

          Login om te reageren
  5. wimof zegt

    22 mei 2024 om 11:42

    Hoeveel zou vele malen duurder nu in feite zijn?

    Login om te reageren
    • Michel zegt

      22 mei 2024 om 11:45

      Volgens Stellantis zou de Alfa Romeo Milano minimaal 10.000 euro duurder zijn bij productie in Turijn. Niet letterlijk vele malen, maar veel duurder

      Login om te reageren
  6. ericc zegt

    22 mei 2024 om 11:51

    Op een Italiaanse wagen hoort een Italiaanse vlag. Met merken uit andere landen doet men dat niet omdat Italië nu eenmaal Italië is. Petrolheads begrijpen dit politiekers niet!

    Login om te reageren
  7. nofxke zegt

    22 mei 2024 om 12:12

    En wat met Volvo’s met Zweedse vlagjes aan de zetel die in België gemaakt worden ?

    Login om te reageren
    • Michel zegt

      22 mei 2024 om 12:17

      Ik vermoed dat de Italiaanse overheid daar niets over te zeggen heeft…

      Login om te reageren
  8. bmwadept zegt

    22 mei 2024 om 12:48

    Lekker symboolpolitiek. Je kan als regering ook de investeringsklimaat verbeteren ipv onderbuikgevoelens te bedienen.

    Login om te reageren
  9. geelbarrel zegt

    22 mei 2024 om 12:59

    Ali X spint er garen bij, zat rijders die zelf die tricolore plakken… katsjing

    Login om te reageren
  10. utregcity zegt

    22 mei 2024 om 13:06

    Wie zegt dat dat over Italië gaat? Misschien zijn ze daar wel gek op sombrero’s, taco’s of tequila…

    Login om te reageren
  11. kniesoor zegt

    22 mei 2024 om 13:08

    Als de Nederlandse overheid hetzelfde zou doen voor in het buitenland geproduceerde producten van een Nederlands merk, zouden we dat ‘Spykers op laag water zoeken’ noemen. Geen idee wat daar de Italiaanse vertaling voor is.

    Login om te reageren
  12. citroen55 zegt

    22 mei 2024 om 14:32

    Dus dan zal de Bengaalse souvenier verkoper op de Plaza Vittorio Emanuele overuren gaan maken met de verkoop van 🇮🇹 stickers aan Fiat rijders… althans dat lijkt me wel leuk om die Meloni een hak te zetten.

    Login om te reageren
  13. O plaat zegt

    22 mei 2024 om 17:27

    Laat de stukken in Hongarije produceren in plaats van Marokko en beweer vervolgens dat het de Hongaarse driekleur is.

    Login om te reageren
  14. raoufff zegt

    22 mei 2024 om 17:48

    Willen we meer of minder Fiat’s op de Nederlandse wegen? Minder minder minder!!!

    Login om te reageren
  15. mattr zegt

    22 mei 2024 om 19:39

    Prima. Zelfde categorie als die Zweedse vlaggetjes op de stoel van een Geely EX30 met Volvo batch

    Login om te reageren
  16. mashell zegt

    22 mei 2024 om 19:54

    De regering wilders wil zoiets vast ook in Nederland. Dus pas maar op met je Nederlandse vlaggetjes aan je vee, melk, synthetische drugs, waversteppers, dance muziek en festivals.

    Login om te reageren
  17. cossiekiller zegt

    25 mei 2024 om 10:39

    Geel blauw groen, rood en paars. Mannen, wat een rotlucht uit mijn aars.

    Login om te reageren
  18. Calimero zegt

    27 mei 2024 om 08:40

    Deze auto zou dan “De gruwel”zijn geweest. Made in Polen en vol met tricolere.
    En jij staat dan op een media website van Stellantis. Dit was 2006 :-)
    https://www.media.stellantis.com/de-de/fiat/press/fiat-panda-1-2-8v-mondiale-in-den-farben-der-squadra-azzurra-sondermodell-nicht-nur-fur-tifosi-der-italienischen-nationalmannschaft-serienma-ig-15-zoll-lm-felgen-klimaanlage-und-autoradio-mit-cd-player

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North