• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Subaru WRX Concept – Alle details en video!

Auteur: robbie, gepost 28 maart 2013 om 17:06 – 50 Reacties

Afbeelding Subaru WRX Concept – Alle details en video!Afbeelding Subaru WRX Concept – Alle details en video!Afbeelding Subaru WRX Concept – Alle details en video!Afbeelding Subaru WRX Concept – Alle details en video!Afbeelding Subaru WRX Concept – Alle details en video!Afbeelding Subaru WRX Concept – Alle details en video!Afbeelding Subaru WRX Concept – Alle details en video!Afbeelding Subaru WRX Concept – Alle details en video!

Subaru WRX Concept
Daar is hij dan! Subaru toont in New York daadwerkelijk een hele spannende conceptcar die een voorproefje is op de opvolger van de Impreza WRX. Wij vinden hem in elk geval geslaagd!

Heel even waren we bang dat een handige photoshopper ons voor het lapje probeerde te houden, maar gelukkig blijkt het allemaal echt waar te zijn. Heel veel details geeft Subaru nog niet prijs, maar we kunnen alvast het volgende met jullie delen.

De lengte van deze auto is 4.520 millimeter, hij is 1.890 mm breed en de hoogte is 1.390 mm. De wielbasis is 2.760 millimeter. Uiteraard beschikt deze auto ook over het symmetrische All-Wheel Drive (AWD) systeem van Subaru.

De opvallend blauwe kleur draagt de naam “WR Blue Pearl III” en om de boel wat spannender te maken zijn bepaalde details voorzien van een laagje fluoriserend geel.

Nogal in het oog springend zijn de 20 inch grote velgen van BBS met speciale banden van Dunlop in de maat 245/40ZR20.

Helaas verklapt Subaru nog niks over de motor (wij gokken op een boxermotor) en of er eventueel een hybridesysteem is ingebouwd. Ook verklapt Subaru nog niet of deze auto in productie gaat en wanneer hij dan eventueel zou komen.

In de video die ze hebben vrijgegeven (hier kijken) is in elk geval te horen dat er géén dieselmotor onder de kap ligt. Daar waren we namelijk even bang voor omdat daar geruchten over waren.

Ook interessant!

  • Officieel: de gloednieuwe Subaru WRX is hier
  • Subaru WRX Wagon
    Subaru WRX Wagon is eindelijk terug!
  • Nieuwe Subaru WRX
    Nieuwe Subaru WRX krijgt luchthapper en 300 pk!
  • Video: Subaru rijdt door rood, gaat mis

Nieuwste artikelen

  • Citroën komt met een eigenwijze, kleine versie van de ID Buzz
  • Kia EV4, GEWAAGD uiterlijk maakt het een gedurfde keuze #test
  • Bugatti krijgt een keiharde primeur van Rimac
  • Volvo XC60 Executive Edition
    Volvo maakt van de XC60 een heerlijke dikzak
FacebookTweetPinLinkedIn

blauw, concept, new-york-2013, Subaru, wrx

Vorig bericht: « Nieuwe Audi A3 Cabrio krijgt een kontje
Volgend bericht: Porsche 911 RSR – Hardcore lichtgewicht raceauto »

Lees Interacties

Reacties

  1. Ram-G-maN zegt

    28 maart 2013 om 17:08

    Ja ik wil. :-)

    Login om te reageren
  2. jordy14 zegt

    28 maart 2013 om 17:10

    Wat een lekkere bak zeg!

    Login om te reageren
  3. jrk68 zegt

    28 maart 2013 om 17:11

    Ziet er aardig productierijp uit.
    Dus Subaru waar wacht je nog op, bouwen dat ding. Het straatbeeld kan wel wat opfleuring gebruiken.

    Login om te reageren
    • Ram-G-maN zegt

      28 maart 2013 om 17:35

      Het lijkt er op dat Subaru Nissan’s strategie gaat lenen wat betreft nomenclatuur en ontwikkeling. I.p.v. een sportiever derivaat te ontwikkelen van een Skyline of Impreza heeft men nu een volledig zelfstandig model van scratch ontwikkeld.

      Dit is overigens een perfect voorbeeld hoe LED-verlichting fraai geïmplementeerd kan worden. Door LED’s te plaatsen achter een uniforme lichtdiffusie laag vermijd je de associatie met kerstverlichting. Well done Subaru!
      Nu hopen dat er ook linksgestuurde exemplaren, STi uitvoeringen en (tweedeurs) coupés uitgebracht gaan worden. Als ik nog even verder mag dromen, graag een afschaffing van CO2-heffingen op dit model in Nederland. Subaru is lang genoeg getreiterd door het Nederlandse belastingklimaat.

      Login om te reageren
    • darkpluisje zegt

      28 maart 2013 om 17:36

      @jrk68: fatsoenlijk setje spiegels en gaan!

      Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        28 maart 2013 om 17:39

        @darkpluisje:
        Wie heeft er spiegels nodig?
        Wat achter je ligt is geschiedenis zei m’n ouwe heer ooit tegen die pet van de KLPD….

        Login om te reageren
    • agera zegt

      28 maart 2013 om 18:10

      @jrk68: Helemaal mee eens, beter dan een willekeurige VW, Audi, BMW of de zoveelste Franse auto.

      Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        28 maart 2013 om 18:23

        @agera:
        Ik zou deze zomaar kunnen verkiezen boven een CLA. De rest van je lijstje neem ik niet eens in overweging. Of BMW moet met een mooie 2GC komen.

        Login om te reageren
  4. toshtie zegt

    28 maart 2013 om 17:12

    Dik!

    Login om te reageren
  5. ejevh89 zegt

    28 maart 2013 om 17:19

    Heel vet ook de granturismo stijl op t laatst. Lijkt special stage 5 wel en dat muziekje haha! Wel overduidelijk een “nep” filmpje waarschijnlijk zeggen ze niet wat er in hangt omdat ze t zelf ook nog niet weten haha. Duurt denk ik nog een paar jaartjes maar is t wachten waard hij is heel dik

    Login om te reageren
  6. pagani86 zegt

    28 maart 2013 om 17:20

    Damn deze is wel goed gelukt. Nu maar kijken hoe de productie versie eruit komt te zien.

    Login om te reageren
  7. kenner zegt

    28 maart 2013 om 17:25

    Heel mooi, subaru is goed bezig. Zitten wel wat aspecten in die doen denken aan Jaguar en BMW, maar ach, gewoon gelijk in productie nemen. En natuurlijk vies maken in het WRC

    Login om te reageren
  8. Rick-dos zegt

    28 maart 2013 om 17:33

    Kan niet geloven dat een bedrijf als Subaru met zo’n amateuristisch promofilmpje durft te komen. CGI? Come on.

    Denk eerder dat we te maken hebben met een Subaru die in één of andere game te verkrijgen zal zijn. Net zoals de Citroën GT en de Red Bull X1 dat een paar jaar geleden al deden. Let op mijn woorden.

    Login om te reageren
  9. norge zegt

    28 maart 2013 om 17:34

    Gatverdamme wat mooi….

    Login om te reageren
  10. kees66 zegt

    28 maart 2013 om 17:35

    Prachtig ding… voor het eerste een Impreza die ook nog mooi is. Helaas alleen ver buiten mijn budget als de prijs vergelijkbaar wordt met de huidige STi (en dat zal best).

    Login om te reageren
  11. lincoln zegt

    28 maart 2013 om 17:35

    Pixar of Dreamworks ??

    maw .. flikker lekker op met je cheap-ass computer animaties ..

    Login om te reageren
    • chuck12 zegt

      28 maart 2013 om 17:44

      @lincoln: Ze kunnen ook gelijk beginnen met het bouwen natuurlijk. Is ook veel goedkoper!

      Login om te reageren
      • jordy14 zegt

        28 maart 2013 om 18:25

        @chuck12: tis geen shop chop

        Login om te reageren
  12. lemans96 zegt

    28 maart 2013 om 17:43

    Goed werk Subaru ! Ook erg slim(en veel goedkoper) om de mogelijke auto in zo’n CGI filmpje te presenteren. Helaas hoor ik echter geen fijne boxerroffel…

    Login om te reageren
  13. toroloco zegt

    28 maart 2013 om 17:44

    Leuk, mijn voorkeur gaat helaas naar RWD GT86 met turbo en FMIC. In Japan wordt de GT86 al volop getunned voor het Japanse drift kampioenschap, dus er is nog hoop.

    Login om te reageren
  14. rocky zegt

    28 maart 2013 om 17:49

    Als Subaru echt met zo’n ding komt, dan koop ik heel erg graag eentje! :-)

    Login om te reageren
  15. agera zegt

    28 maart 2013 om 18:00

    Ik houd van dit soort Japanse wagens of het nou de Impreza is of de Evo beiden zijn lekker.
    De WRX-STI versie zie ik al voor mij lekker verlaagd, dikke spoiler en mooie velgen.

    Login om te reageren
    • jordy14 zegt

      28 maart 2013 om 18:26

      @agera: eindelijk iemand met verstand. Velgen, spoilers, verlagen. Met jou kan ik praten

      Login om te reageren
      • nasty zegt

        28 maart 2013 om 21:21

        @jordy14: is 14 je leeftijd? Als je wat langer in de autowereld meedraait ga je het snappen. Less is more.

        Login om te reageren
        • ej20g zegt

          28 maart 2013 om 22:08

          @nasty: hangt er vanaf. Sommige auto’s hebben veel extra aanhangsels nodig, sommige niet.

          Login om te reageren
          • nasty zegt

            28 maart 2013 om 22:11

            @ej20g: zoals welke? Als de lipkits of sportbumpers oem zijn, zijn ze altijd mooi in lijn met de wagen. Autostyle bumpers erop verkrachten de wagen nu eenmaal, net zoals grote spoilers.

            Login om te reageren
            • ej20g zegt

              28 maart 2013 om 22:32

              @nasty: een Impreza kan voor mij prima zonder een grote spoiler, een Evo ook. Maar met vind ik ze mooier. En dat is geen autostyle crap als het aftermarket is, vaak van Seibon of iets dergelijks. Maar bijvoorbeeld een Skyline R32 wordt standaard met spoiler geleverd maar kan ook prima zonder in mijn ogen. Net als de Supra overigens. Gewoon even een paar voorbeelden die als eerste in me opkwamen.

              Login om te reageren
              • michelyman zegt

                28 maart 2013 om 23:02

                @ej20g: Supra moet gewoon OEM of de TRD spoiler hebben. Vooral de laatste, lekker fout maar oh zo bruut!

              • ej20g zegt

                29 maart 2013 om 00:03

                @michelyman: die mening deel ik. Maar spoilerloos vind ik de lijnen van een Supra MKIV ook prachtig.

  16. yajouri zegt

    28 maart 2013 om 18:26

    Maken! Met dikke boxermotor graag!

    Login om te reageren
  17. bmwe46csl zegt

    28 maart 2013 om 18:32

    Nice nice

    Login om te reageren
  18. jessetje zegt

    28 maart 2013 om 18:33

    Wauw! Ik ben al groot fan van Subaru maar deze is echt gaaf!!

    Login om te reageren
  19. ropbp zegt

    28 maart 2013 om 18:42

    Wowwwwwwwwwww

    Login om te reageren
  20. tvr1974 zegt

    28 maart 2013 om 18:51

    Als dit de productieversie wordt met ca 400pk, 4wd, en dan versnellingsbak a la Nissan gt-r wordt zeg ik; waar kunnen we bestellen? Moet ie nog wel beetje betaalbaar blijven :)

    Login om te reageren
    • lemans96 zegt

      28 maart 2013 om 19:39

      @tvr1974: Dat betaalbaar blijven kun je in auto-uitzuigland wel vergeten…

      Login om te reageren
    • ej20g zegt

      28 maart 2013 om 21:11

      @tvr1974: versnellingbak ala GT-R? Nope, Subaru maakt voor AWD altijd gebruik van een versnellingsbak waar 3 assen uit komen. 2 rechtstreeks naar de voorwielen en 1 naar achter. Een versnellingsbak ala GT-R zou de auto onnodig zwaar maken, zeker als de versnellingsbak achterin ligt en er dus nog een cardanas naar voor toe moet.

      Login om te reageren
  21. moveyourmind zegt

    28 maart 2013 om 18:56

    Alfa zou eens met Subaru om tafel gaan zitten om samen te gaan werken. Deze WRX zou een ideale basis zijn voor een compacte Alfa sedan. Lekker dikke boxer voorin en er is niet veel voor nodig om met andere carrosseriepanelen er een echte Alfa van te maken.

    Login om te reageren
  22. ronin1130 zegt

    28 maart 2013 om 18:56

    Deze zou ik qua styling toch wel verkiezen boven die S3 sedan van gisteren of de CLA AMG (hallo BMW?). Waarschijnlijk rijdt deze Subaru hen nog het snot voor de ogen ook!

    Login om te reageren
  23. killioq zegt

    28 maart 2013 om 19:00

    Het ligt vast aan mij, maar ik vindt de deuren uit proportie van de rest van de auto. Ik dacht eerst namelijk dat het een coupe was. Wel gaaf dat hij er komt

    Login om te reageren
    • bungabungastig zegt

      28 maart 2013 om 19:23

      @killioq: de ruimte (hoogte) boven de achterzijden van de achterdeuren lijkt me ietwat buiten proportie, i.i.g. om er te kunnen zitten.

      Login om te reageren
  24. bakkertje10 zegt

    28 maart 2013 om 19:58

    Maken die kar

    Login om te reageren
  25. omeslo zegt

    28 maart 2013 om 20:25

    Onze Japanse vrienden laten hier Alfa even zien hoe je met een beperkt modellengamma toch een vaste en diverse groep liefhebbers aan je weet te binden. Weliswaar onder de vleugels van het machtige Fuji, maar toch.
    Het lijkt me overigens voor de hand liggen dat Subaru hierin de boxer uit de BRZ gaat lepelen. Met een turbo is er ook ruimte voor een STi.

    Login om te reageren
    • ej20g zegt

      28 maart 2013 om 22:12

      @omeslo: ondanks dat het blok uit de BRZ en GT86 best goed is zou het zonde zijn om de EJ-serie te laten uitsterven. Die blokken hebben zich de afgelopen 23 jaar bewezen en doorontwikkelen zou een goede optie zijn denk ik. Buiten de ontsteking en het uitlaatspruitstuk heeft die motorenfamilie de roffel al in zich, de nieuwe motor mist dat jammerlijk.

      Login om te reageren
      • nasty zegt

        29 maart 2013 om 06:27

        @ej20g: ej20g is duidelijk in zijn element :p

        Login om te reageren
        • ej20g zegt

          29 maart 2013 om 15:32

          @nasty: true.:)

          Login om te reageren
  26. deepep zegt

    28 maart 2013 om 22:35

    Lekkel ding.

    Login om te reageren
  27. erddo zegt

    28 maart 2013 om 23:58

    Superdik.

    Login om te reageren
  28. driftkicker zegt

    29 maart 2013 om 08:16

    Zonder diesels in het gamma verkoop je maar 2 exemplaren in België.

    Login om te reageren
  29. lemster zegt

    29 maart 2013 om 09:40

    De details zijn heel gaaf. Heel mooi gebruik van materialen. Zou mooi zijn als ze dit durven uitbrengen.

    Login om te reageren
  30. alfamail zegt

    29 maart 2013 om 10:32

    GAAF! Bouwen! Ook aub in betaalbare versie, en meteen de rest van dei lelijke hokken van deze “designtaal” voorzien!
    Ze kunnen het dus wel!
    Waarom dan jaren van die lelijke hokken in de markt gezet????
    De kwaliteit van Soeboeroe staat buiten kijf, die is super! Nu nog een aansprekend design, dan doe mij er maar een!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North