SUV kiezen: Cayenne Turbo S of BMW X5 4.8i

Praat mee!
Hoofdredacteur Autoblog.nl
Al twee decennia de Chief Tyre Smoker voor Autoblog.nl.

Porsche Cayenne Turbo 2007

Porsche Cayenne Turbo 2007

Onze razende reporter en fotoslaaf is vandaag op pad geweest naar de Autosalon van Brussel. Dit is niet bepaald de beurs met de heetste primeurs, dus we zijn gaan shoppen.

Overigens dit is de laatste keer dat het gratis kan en volgend jaar gaan we dus niet. We blijven wel Ollanders!

Onze fotoslaaf klaagt al een tijdje over de te kleine kofferruimte van de redactie SLR, dus gingen we maar eens SUV's shoppen. Principes zijn er tenslotte om gebroken te worden. Het toeval was dat er twee nieuwe/ vernieuwde SUV's te bewonderen zijn in Frietkot-capital. We stellen ze even aan u voor: in de linkerhoek de gefacelifte Porsche Cayenne Turbo. Met een nieuwe achtcilindermotor met twee uitlaatgasturbo’s heeft de neue Cayenne Toerbo 500pk en 700 Nm ter beschikking. De sprint van 0 naar 100 km/u duurt slechts 5,1 seconden en bereikt uiteindelijk een topsnelheid van 275 km/u.

In de rechterhoek vinden de geheel vernieuwde BMW X5 4.8i. De V8 van de X5 heeft geen turbo's en heeft dus slechts 355pk. Daarmee is het sprintje naar de 100 in 6,5 seconden te doen en de topsnelheid blijft steken op 240 km/u.

De eerste punten zijn duidelijk voor de Cayenne Turbo die qua prestaties de vloer aanveegt met de X5. Dat is natuurlijk niet waar het om gaat bij SUV's. Imago is key en hier laat de Cayenne puntjes liggen. Als je enthousiast op een verjaardagsfuifje vertelt dat je met de Porsche bent, zal men afvragen of je dat een GT3 of een 911 Turbo is. Dat wordt een lastig verhaal om uit te leggen dat de Cayenne Turbo toch ook echt wel heel snel is. Mocht je dat probleem behendig hebben omzeild, dan volgt de volgende valkuil. "Nee dit is een nieuwe, hij's gefacelift."

Met de X5 heb je dat probleem niet: je rijdt een nieuwe X5. Handig voor als het sneeuwt, hard regent of als je net wil doen of je een actief buitenleven leidt. Deze overwinning gaat dus keihard naar de X5.

De genadeklap: de X5 is leverbaar met een derde zitrij. Daar kun je weliswaar alleen kidz van 12 jaar of jonger kwijt, tenminste als je hun benen opvouwt of amputeert, maar het kan wel. Oh ja, de X5 is ook nog eens de eerste SUV met runflats.

Porsche Cayenne Turbo 2007

Porsche Cayenne Turbo 2007

Porsche Cayenne Turbo 2007

Porsche Cayenne Turbo 2007

Porsche Cayenne Turbo 2007

BMW X5 2007

BMW X5 2007

BMW X5 2007

BMW X5 2007

BMW X5 2007

BMW X5 2007