
In tegenstelling tot wat je wellicht denkt is de taximarkt niet overal in handen van Mercedes. Menig fabrikant deed recentelijk een gooi naar een lucratief taxicontract, en wellicht sluit Toyota hier in de toekomst bij aan. In dat geval is deze JPN een voorbode van wat komen gaat.
Ik noem in de titel specifiek Nissan, omdat het merk met de NV200 de New Yorkse en Londense taximarkt wil bestormen. Hoewel, in het geval van New York is dit nog geen gedane zaak, vanwege een rechterlijke uitspraak in oktober.
Hoe dan ook, de JPN is een London Cab-achtig design met een Land Cruiser-front en de buitenspiegels op de flanken, vóór de A-stijlen. Dit is waarschijnlijk een verwijzing naar de Japanse auto’s uit de jaren ’60 en ’70, die hun spiegels ook vaak op die plek hadden zitten.
De JPN meet 4.350 x 1.695 x 1.700 mm, heeft een lekker lange wielbasis van 2.750 mm, schuifdeuren, en ongetwijfeld een korte draaicirkel. Hij loopt op een hybride-systeem in combinatie met LPG, dat zagen we nog niet eerder volgens mij. Omdat het een concept is heeft hij bovendien malle koplampen. Het taxiconcept maakt later deze maand zijn werelddebuut op de Tokyo Motor Show.
Het wordt wel eens tijd voor wat vers Toyota-taxispul. Wat me zo snel qua aanbod te binnen schiet zijn Yaris-taxi’s in Basel, de goede oude Toyota Crown in Singapore en Hong Kong, en in Indonesië Venza’s en andere ruime modellen als particuliere taxi.













Mooie details in het interieur, beter dan die lelijke Nissan die nu door de strot van de New Yorkers geduwd wordt.
@sketcher: Daar zijn ze idd niet blij mee, maar die NV-200 sullen nooit zo lang mee gaan als de Crown Vic. Reed vandaag nog achter zo’n busje en maakte niet een heel robuuste indruk moet ik zeggen. Comfort zal ook veel te wensen overlaten, wie ooit in NY is geweest weet dat het wegdek daar bedroevend is. Dit blijft altijd een bestelbusje.
@mopar: *zullen
@mopar: Wegdek is daar inderdaad dramatisch. Vooral op de ringwegen.
Overigens weigerde ik om in een Nissan vervoerd te worden ;-).
Als je in New York ben wil je natuurlijk ook door echte Amerikaan vervoerd worden.
@Vreddy_B: Er rijden al behoorlijk wat MPV’s rond van Nissan en Toyota. Ook Priussen zie je steeds meer. De Crown Vic is erg onzuinig en verdwijnt langzaam. Toch is het nog altijd de favourite van veel taxi bedrijven en chauffeurs omdat de CV erg goedkoop in onderhoud is en alle onderdelen altijd op voorraad zijn.
@sketcher: Je hebt gelijk. De Japanners nemen inderdaad wel steeds meer plaats in het straatbeeld van de taxi. Tevens heb ik ook wel vrij vaak de Ford Escape zien rijden of een Transit Connect.
Het is natuurlijk geromantiseer maar de CV staat natuurlijk synoniem voor het straatbeeld van NY en daarbij is het een erg prettige taxi om in vervoerd te worden!
@sketcher: Maar als Nissan de order krijgt zit er ook nog een Nederlands succesje in: Van Doorne mag dan de CVT-bakken gaan leveren….
Geen tussenscherm. Dat zou toch wel prettig zijn.
En al di Hi-Ace busjes dan, die zo’n beetje wereldwijd als taxi-busjes gebruikt worden?
Ik zeg: iets verlengen en vlaggetjes op de plek van de spiegels en je hebt een ‘fraaie’ lijkwagen.
In 1996 naar Tokyo geweest, al de taxi’s (Toyato Crown) hadden er automatisch en Remote Control deuren en koffers (open en sluiting). Kwestie veiligheid van de chauffeur en service naar de klant toe kan Mercedes er een puntje aan zuigen. Maar dan moeten ze in Europa wel een standaard vastleggen. In Belgenland roepen ze de taxi chaufeurs al ter staking op als men een kleur wil bepalen… voor een regio :-/ Hoe kunnen fabrikanten dan een degelijk voertuig aanbieden?
@ sir_smokalot
Hij loopt op een hybride-systeem in combinatie met LPG, dat zagen we nog niet eerder volgens mij.
Af fabriek heb ik het ook nog niet gezien, volgens de Nederlandse importeur kan een Prius niet op gas, de Belgische ziet daar geen probleem is dus rijden er daar gewoon Prii op LPG rond.
@tupperware: om vervolgens aan 150km/u rond te scheuren….
In Indonesië vooral Toyota Limo (Yaris sedan goedkoop uitgerust)
[URL=http://imgdino.com/viewer.php?file=14154255667167432382.jpg][IMG]http://img6.imgdino.com/images/14154255667167432382_thumb.jpg[/IMG][/URL] (De doorsnee Indonesische Taxi. Het meest bekend)
De duurdere, primijum taxi’s doen E-klasse enzo.
De luchthaven shuttle taxi’s hebben de dikste taxi’s: Alphard’s!
[URL=http://imgdino.com/viewer.php?file=99885219951598729984.jpg][IMG]http://img6.imgdino.com/images/99885219951598729984_thumb.jpg[/IMG][/URL]
(Deze zwarte zijn de primijum taxi’s, maar van hetzelfde bedrijf als de blauwe)
OT: Ziet er goed uit zeg! Maar de gewone Comfort (Toyota Crown Comfort) lijkt me al goed genoeg. Die zitten zich al wat 20 jaar ofzo te bewijzen…
@toyotafortuner: En maar overnieuw doen dan:
@toyotafortuner: je vergeet de quantum
@nieeekkk: Quantum? Oh een HiAce.. Nee volgens mij heb ik ze nooit in Indonesië gezien…
In Taiwan rijden volgens mij vrijwel alleen Toyota taxi’s rond… Ook allemaal modelletjes die je hier (vrijwel) niet ziet: Camry, Corolla, Wish… Dat moet wel kwaliteit zijn, gezien de manier waarop er daar mee gereden wordt… :-)
http://bestsellingcarsblog.com/wp-content/uploads/2013/07/Toyota-Wish-taxi-Taiwan-June-2013.jpg
Niet gek. Alleen het nut van de passagiersstoel naast de bestuurder ontgaat me nog een beetje. Daar hadden ze beter een stoel in tegenovergestelde richting van kunnen maken denk ik.
Dat er iemand naast de bestuurder gaat zitten is meer iets Nederlands, denk ik.
Ik dacht dat ik dit nooit zou zeggen, maar voor het verkeersbeeld zou het toch prettiger zijn als taxi’s de Mercedes E class de standaard blijft. Hij is reuze praktisch maar wat ziet dit ding er niet uit…
De Fiat Multipla is om dezelfde reden geflopt, toch?
Trouwens @sir_smokalot: Volgens mij ben je in de war met de Toyota Avanza. De Venza bestaat in Indonesië niet. De Avanza daarentegen is al jaren een verkooptopper.
Niet mis. Ik denk wel dat Toyota eerder Geely op het oog heeft dan Nissan, en dat dit dus vooral op de Chinese markt zal gericht worden…
Toyota heeft al goede taxi’s quantum haha
In New York rijden ook aardig wat Camry’s rond als taxi
Het heeft de sierlijkheid van een lijkwagen -hetgeen positief is. Hij ziet er in elk geval beter dan de NV200 uit.
Ik vind het net een lijkwagen.