• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Uitslag Formule 1: Grand Prix van Brazilië 2014

Auteur: davefelida, gepost 9 november 2014 om 20:19 – 28 Reacties

Nico Rosberg


Nico Rosberg heeft op het circuit van Interlagos teamgenoot Lewis Hamilton afgetroefd en zo het verschil in kampioenschapspunten teruggebracht tot slechts 17. Felipe Massa legde in zijn thuisrace beslag op de derde plaats.

Rosberg, die van pole startte kon vanaf de start zijn teamgenoot goed voorblijven en hield de leiding stevig in handen. Ondertussen moest Hamilton rekening houden met de Williams van Massa in zijn achteruitkijkspiegels. Aan het einde van de rit bedroeg de achterstand van de Braziliaan mede na een blunder in de pit waarbij hij stopte bij de verkeerde pitbox echter veertig seconden.

Hoewel Rosberg zijn leidende positie wist vast te houden na de eerste serie pitstops was het Hamilton die de snellere leek totdat hij vlak voor de tweede serie stops de controle over zijn wagen verloor en van de baan spinde.

Achter Massa waren het Jenson Button en afzwaaiend kampioen Sebastian Vettel die hun rondjes reden op plaatsen vier en vijf. Valteri Bottas die als vierde startte zag zijn race in het water vallen door technische problemen tijdens zijn eerste pitstop, hij finisht uiteindelijk als tiende achter Force India’s Nico Hulkenberg en Kevin Magnussen van McLaren.

De rode brigade reed de gehele race bij elkaar in de buurt. Fernando Alonso legde op de streep beslag op de zesde plek, hij wist Kimi Raikkonen voor te blijven, mede door een probleem tijdens diens pitstop.

Tegen de slotfase van de race wist Lewis Hamilton het verschil tot zijn leidende teamgenoot terug te brengen tot een halve seconde. Rosberg hield zich koel en wilde van geen wijken weten en reed na iets meer dan anderhalf uur racen als eerste onder het zwart-wit geblokt door.

Daniel Ricciardo, derde in het kampioenschap, viel uit met ophangingsproblemen. Romain Grosjean was de enige andere uitvaller.

De volgende race in Abu Dhabi is de laatste van het seizoen. Met een dubbel aantal toegewezen punten in de laatste race zal het kampioenschap dus in de woestijn beslist worden op 23 november.

Uitslag
1. N. Rosberg Mercedes 1:30:02.555
2. L. Hamilston Mercedes + 1.457
3. F. Massa Williams +41.031
4. J. Button McLaren +48.658
5. S. Vettel Red Bull +51.420
6. F. Alonso Ferrari +1:01.906
7. K. Raikkonen Ferrari +1:03.730
8. N. Hulkenberg Force India +1:03.934
9. K. Magnussen McLaren +1:10.085
10. V. Bottas Williams +1 ronde
11. D. Kvyat Toro Rosso +1 ronde
12. P. Maldonado Lotus +1 ronde
13. J. Vergne Toro Rosso +1 ronde
14. E. Guitiérez Sauber +1 ronde
15. S. Perez Force India +1 ronde
16. A. Sutil Sauber +1 ronde

Niet gefinisht
R. Grosjean Lotus +8 ronden
D. Ricciarde Red Bull +32 ronden

Ook interessant!

  • Stand na GP Abu Dhabi 2021
    Stand na GP Abu Dhabi 2021 en 8 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Saudi-Arabië 2021: plus 6 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Qatar 2021
    Stand na GP Qatar 2021: plus 6 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Brazilië 2021
    Stand na GP Brazilië 2021 plus 6 dingen die ons opvielen

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

brazilië, Formule 1, Lewis Hamilton, Mercedes, Nico Rosberg, Racing

Vorig bericht: « Porsche Macan ‘Ursa’ by TopCar
Volgend bericht: ISIS verkoopt gestolen olie voor 20 dollar per vat »

Lees Interacties

Reacties

  1. tupperware zegt

    9 november 2014 om 20:21

    Mooie wedstrijd die bol stond van de gevechten, jammer van de blunders die Williams tijdens de pitstops maakte anders was het nog spannender geweest.
    Kimi liet ook weer zien uit welk hout hij gesneden is, tot hij FA langs moest laten op het rechte stuk.

    Login om te reageren
    • gertjan2012 zegt

      9 november 2014 om 20:34

      @tupperware: mooie wedstrijd?? Welke zender heb jij zitten kijken? 1 gele vlag1 spin en 2 uitvallers… 95% van de inhaal acties door (k)ERS en DRS

      Login om te reageren
      • tupperware zegt

        9 november 2014 om 20:41

        @gertjan2012:
        RTL, gewoon met een frisje i.p.v. azijn..

        Login om te reageren
        • drivingpleasure zegt

          10 november 2014 om 00:10

          @tupperware: Baas

          Login om te reageren
      • motoragent zegt

        9 november 2014 om 21:05

        @gertjan2012: Als je de race een beetje volgt, de onderlinge verschillen en de bijbehorende strategieën in de gaten houd dan kun je inderdaad stellen dat het een mooie race was inderdaad, ik heb genoten.

        Maar goed, ik geniet er ook van om de blisters en graining op de banden te zien ontstaan. Iets wat ook niet bepaald iedereen spannend vind.

        Login om te reageren
        • tupperware zegt

          9 november 2014 om 21:16

          @motoragent:
          Maar jij snapt het spelletje wel, voor de echte liefhebber was er genoeg te genieten.
          Dat kon ik niet zeggen van Sotsji en in iets minder mate van Austin.
          Blijven die oldschool banen toch leuker..

          Login om te reageren
  2. revstars-net zegt

    9 november 2014 om 20:23

    Teleurstellend saaie wedstrijd voor Interlagos begrippen, weinig actie op de baan gezien..
    Hamilton wordt de volgende race WK met 2 vingers in de neus zo te zien.

    Login om te reageren
  3. rob5nismo zegt

    9 november 2014 om 20:25

    Jammer dat Hamilton spinde anders had hij m gepakt denk ik.
    Al reed rosberg het hele weekend al sterk

    Login om te reageren
  4. 123bat zegt

    9 november 2014 om 20:31

    Alweer Mercedes.. Doen ’t goed..

    Login om te reageren
  5. gertjan2012 zegt

    9 november 2014 om 20:33

    Moment van de race?
    Olav Mol die met nog 15 ronden te gaan roept dat het weer een enerverende race is. Ik vermoed dat de sport 1 redactie een videoband van een paar jaar geleden er ingeprakt heeft en deze aan hem heeft laten zien… Wat een drama weer!
    Wat ik mis???? Actie zoals (vanmiddag) in de Moto GP , daar staat niet een uur voor het einde al vast wie er gaat winnen!

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      9 november 2014 om 20:44

      @gertjan2012:
      Tja, als je naar die zender kijkt en je alleen de strijd om de overwinning je kan boeien dan snap ik je negatieve reactie.
      Dat je weinig van het spelletje begrijpt wordt mij dan ook duidelijk..

      Login om te reageren
      • gertjan2012 zegt

        9 november 2014 om 21:30

        @tupperware: los van het feit of het nou qua winnaar in het Schumacher tijdperk beter was… Je zult toch met me eens moeten zijn dat het qua crashes/spins/ autos die stuk ginger veel spectaculairder was? Wat gebeurd er nou echt ipv wat kunstmatige gevechten?? Met DRS inhalen is toch geen echt talent wat je nodig hebt? Toen men nog moest tanken , echt moest vechten, hopen dat het materiaal de coureur niet in de steek liet … Dat vond ik een veel leukere tijd dan nu. Dat heeft weinig met verstand te maken

        Login om te reageren
        • imdoctorbob zegt

          9 november 2014 om 22:42

          @gertjan2012: Inderdaad vroeger, toen het helemaal niet ging om wie de snelste auto had. Vroeger toen de qualificatie tijden allemaal 1 tiende van elkaar verschilde.Vroeger toen het er helemaal niet op aankwam of de auto uberhaubt wel de finish haalde. Vroeger toen men allemaal in dezelfde ronde eindigde. Vroeger toen alles gewoon beter was.

          Login om te reageren
    • jordy14 zegt

      9 november 2014 om 20:49

      @gertjan2012: idd MotoGP kijken, en vooral de moto 3 race was vandaag smullen!

      Login om te reageren
    • motoragent zegt

      9 november 2014 om 21:07

      @gertjan2012: Stond dat hier wel vast dan? Hamilton is de hele race niet uit de spiegels van Rosberg verdwenen… En aangezien Rosberg de voordeur altijd wagenwijd open heeft staan, had dat ook zomaar kunnen veranderen.

      Login om te reageren
      • gertjan2012 zegt

        9 november 2014 om 21:31

        @motoragent: ok , de coureur staat niet vast… Maar buitenom de Mercedes om is er niet echt iemand anders die ook maar een kans maakt….

        Login om te reageren
  6. norge zegt

    9 november 2014 om 20:36

    Als we tijdens de race ook een wielren wedstrijdje voor amateurs organiseren op dezelfde baan?
    Twee vliegen in 1 klap zeg ik…

    Login om te reageren
    • eferrari zegt

      9 november 2014 om 20:49

      @norge: is dit humor? Anders ha-ha-ha….

      Login om te reageren
      • norge zegt

        9 november 2014 om 20:51

        @eferrari: Mijn humor….Schijnt een beetje raar te zijn…

        Login om te reageren
  7. KEV9 zegt

    9 november 2014 om 20:48

    Ha ik was al 2 ronden daarvoor over de finish gegaan met mijn dyson F1 Turbo met verlengde slang

    Login om te reageren
    • norge zegt

      9 november 2014 om 21:54

      @Soulmaster: 2400 Watt? Anders is mijn Electrolux sneller…

      Login om te reageren
      • KEV9 zegt

        9 november 2014 om 22:59

        @norge: Je vergeet mijn uitgeboorde stekker.

        Login om te reageren
  8. jaapiyo zegt

    9 november 2014 om 22:04

    Ik heb me weer prima vermaakt met de race. Natuurlijk was het nog mooier geweest als het gevecht tussen Rosberg en Hamilton echt losgebarsten was of misschien als er een bakje water gevallen was maar ook zonder dat had de race genoeg te bieden.

    Zo heb ik toch genoten van de koude oorlog tussen Rosberg en Hamilton, van de opleving van Kimi Raikkonen die op een baan die hem ligt en op zachte banden die de voorkant van de Ferrari grip geven het hele weekend laat zien dat hij dan wel meekan met Alonso en van de vele gevechtjes in de top 10 achter de Mercs.

    Tegenvaller van de race was Bottas die na een aantal goede races vandaag een beetje door het ijs zakte. Ja hij had dat probleem met zijn gordel maar dan nog kwam hij maar een paar seconden na Massa terug de baan op en eindigde hij uiteindelijk 10de op 1 ronde achterstand. Ik weet niet wat daar precies gebeurd is maar als er geen verder probleem aan ten grondslag lag is dat gewoon vrij matig.

    Verder was de snelheid of beter gezegd het gebrek daaraan van Sauber in de race weer ontluisterend evenals uitvalbeurt nummer 134 voor Grosjean dit jaar maar ja dat is niet meer dan ‘par for the course’ dit jaar.

    Ik kijk uit naar Abu Dhabi. Het is alleen jammer dat Hamilton daar tweede mag worden wat op die baan en met de vorm van Mercedes dit jaar normaal gesproken een appeltje-eitje verhaal wordt. Ik vrees eigenlijk een beetje dat het na Sochi de saaiste race van het jaar gaat worden maar je weet het nooit, dus ik zal weer aan de buis gekluisterd zitten 23 november.

    Login om te reageren
    • motoragent zegt

      9 november 2014 om 22:37

      @jaapiyo: Ik heb het te doen met Grosjean. Jongeman die al aardig wat gezeik over zich heen had gekregen, had ze eind vorig jaar eindelijk helemaal op een rijtje en liet zien dat hij echt in de Formule 1 thuis hoort. Wat heb ik toen genoten, eindelijk iemand die de Red Bulls wat tegenstand kon bieden en de ene podiumplaats na de andere pakte.

      En toen kwam dit jaar…

      Login om te reageren
  9. niwi zegt

    9 november 2014 om 23:31

    De meeste wedstrijden zijn het aankijken best waard, kijk maar eens naar de vorige wedstrijd en hoe de auto’s door de bochten werden gesleurd. Jammer genoeg wordt niet elke wedstrijd goed in beeld gebracht, daar ligt ook een deel van het probleem. Verander de camera standpunten maar eens een het ziet er anders uit, of plaats meer mee draaiende camera’s op de auto.

    Login om te reageren
    • Alex_79 zegt

      10 november 2014 om 10:03

      @niwi: Nou leent Texas zich daar door de vloeiende ideale lijn prima voor. Evenals Turkije toen dat nog op de kalender stond. Als je alle overige Tilke-banen naast de “oude circuits” als Monza, Suzuka, Spa, Red Bull Ring en Interlagos legt, is het allemaal hetzelfde recept. Lange rechte stukken, haarspeldbocht, veel draaien en keren en een stukje stadion hier en daar, weinig bochten waarin écht de grens kan worden opgezocht, zoals een Turn 8 in Turkije, of de laatste bocht in Oostenrijk. In Barcelona had je ook zo’n bocht die in de MotoGP nog gewoon gebruikt wordt, maar de F1 moet weer zo’n ff-ing lelijke chicane erin hebben.

      Login om te reageren
  10. phaeton zegt

    10 november 2014 om 00:51

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  11. gregorius zegt

    10 november 2014 om 09:10

    Gelukkig is de laatste race in de zandbak weer ’s middags, zodat ik gewoon kan kijken.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North