
Terwijl het grootste deel van Nederland nog op 1 oor lag werd vanochtend in Zuid-Korea al geracet. Heeft deze race het wereldkampioenschap op zijn kop gezet?
De race in Yeongam viel, net als vorig jaar, ten prooi aan Sebastian Vettel in zijn Red Bull. Vettel ging weliswaar als 2e van start, maar hij wist de vanaf pole gestarte Mark Webber snel in te halen.
De start van de race verliep iets minder voorspoedig voor Jenson Button. Hij werd namelijk gebeukt door Kamui Kobayashi en viel uit met een kapotte wielophanging rechtsvoor. Ook Mercedes coureur Nico Rosberg viel vroeg in de race al uit.
Verder waren er eigenlijk geen hele spectaculaire of opvallende zaken te bespeuren in Korea. Wel veranderde er het nodige in de stand om het kampioenschap. Dankzij zijn overwinning wist Vettel de koppositie te pakken en Alonso te verdringen naar de twee plaats. Kimi Raikkonen eindigde als 5e en blijft daarmee op de 3e plaats in het kampioenschap staan.
Uitslag Grand Prix van Zuid-Korea 2012
1. Sebastian Vettel Red Bull 1:36:28.651
2. Mark Webber Red Bull +8.231
3. Fernando Alonso Ferrari +13.944
4. Felipe Massa Ferrari +20.168
5. Kimi Räikkönen Lotus +36.739
6. Nico Hülkenberg Force India +45.301
7. Romain Grosjean Lotus +54.812
8. Jean-Eric Vergne Toro Rosso +1:09.589
9. Daniel Ricciardo Toro Rosso +1:11.787
10. Lewis Hamilton McLaren +1:19.692
11. Sergio Perez Sauber +1:20.062
12. Paul di Resta Force India +1:24.448
13. Michael Schumacher Mercedes +1:29.241
14. Pastor Maldonado Williams +1:34.924
15. Bruno Senna Williams +1:36.902
16. Vitaly Petrov Caterham +1 Ronde
17. Heikki Kovalainen Caterham +1 Ronde
18. Timo Glock Marussia +1 Ronde
19. Charles Pic Marussia +2 Ronden
20. Narain Karthikeyan HRT +2 Ronden
Niet gefinisht
21. Pedro de la Rosa HRT +39 Ronden
22. Kamui Kobayashi Sauber +39 Ronden
23. Nico Rosberg Mercedes +54 Ronden
24. Jenson Button McLaren +55 Ronden
Wereldkampioenschap coureurs
1. Sebastian Vettel 215
2. Fernando Alonso 209
3. Kimi Raikkonen 167
4. Lewis Hamilton 153
5. Mark Webber 152
Wereldkampioenschap constructeurs
1. Red Bull 367
2. Ferrari 290
3. McLaren 284
4. Lotus 255
5. Mercedes 136





Ongelooflijk hoe slecht die coureurs van Caterham presteren.
@alcantara: want?
@robbie: Omdat beiden in het verleden veel beter hebben gepresteerd, hun ontwikkeling volgt een neerwaartse spiraal.
@alcantara: en waarom zou dat aan de coureurs liggen dan?
Ooit eraan gedacht dat het ook door de auto kan komen?
@robbie: Ja wel aan gedacht maar eigenlijk vind ik dat een slap excuus.
@alcantara: Dit is verre van een slap excuus. Sommige teams hebben nog niet de helft van het budget van andere teams. Zo weet ik dat er daardoor vorig seizoen teams waren die het zich niet konden veroorloven om te investeren in DRS of KERS. Dan heb je wel een hele achterstand op je tegenstanders, hoe goed je coureurs ook mogen zijn.
@blootmens: Daarom vond ik het zo frappant dat toen Shumi debuteerde het ook geen kansen had terwijl hij met Benetton en Ferrari de grootste successen pakte.
@The360box:
En bij Ferrari is Schumi ook jaren aan het tobben geweest voordat hij weer wereldkampioen werd….
Tussen zijn laatste titel bij Benneton en zijn eerste bij Ferrari zat 5 jaar….
@alcantara: dat lijkt mij geen “slap excuus” een Caterham is nou eenmaal niet beter dan een Toro Rosso, Force India of Williams.
Van de 3 nieuwskomers (HRT, Marussia, Caterham) is Caterham het team dat zijn zaakjes nog het beste voor elkaar heeft, maar het gat met de teams daarvoor is er nog gewoon.
Caterham heeft ook een veel kleiner budget dan die andere teams. Zelfs Vettel of Alonso zouden in een Caterham niet heel veel beter presteren.
@robbie:
Helemaal waar, en als je dan bedenkt dat ze in het eerste seizoen 5 seconden per ronde te langzaam waren en nu ongeveer 2 seconden, dan maken ze zeker veel progressie.
@alcantara: Alonso begon ooit in een Minardi, daarmee reed hij ook geen deuk in een pakkie boter. En dat lag niet aan Alonso, dat is later wel bewezen lijkt me. Vanaf dag één in de Ferrari deed hij mee om de punten.
Vettel strikes again. 3 wereldtitels op rij zou wel fenomenaal zijn.
Mooi dat Vettel weer bovenaan staat.. Hoop dat ie het volhoud..
Ferrari hoort gewoon 1ste te staan xD beetje teleurgesteld… maar massa rijd al wat beter.
Ontzettend slaapverwekkende race op Boringnam Circuit.
@Ra1kkoneN: Echt? Grosjeans, hulkenberg, hamilton, etc hebben de race toch gekleurd vond ik!
Er zijn betere races geweest, wanneer het regent is er altijd meer spektakel! Maar vergeet niet dat we de laatste tijd rot verwend waren met mooie races!
Verder ook teleurstellend, maar begrijpelijk dat Ferrari tegen Massa zei dat hij te dicht bij Alonso kwam en hij op 2,5 – 3 seconden afstand moest blijven.
@Ra1kkoneN: Ja absoluut begrijpelijk…. NOT..
laat die jongen lekker zelf racen.. en niet gejammer over Alonso.. vreemde manier van racen tegenwoordig..
@dennisr: ja begrijpelijk. Het zijn teamgenoten waarbij een van hen strijdt om het kampioenschap. Voor het constructeurskampioenschap maakt de onderlinge wisseling in posities op de baan niets uit, voor het rijderskampioenschap wel.
@Ra1kkoneN: Ik snap het ook wel, maar vind het desalniettemin superlame. Massa was gewoon sneller dan Alonso. Wie had dat gedacht..
Hij werd namelijk “gebeurt” door Kamui Kobayashi. Watskebeurt?
@bungabungastig: “gebutst” moet dat zijn.
@bungabungastig: gebeukt ;)
Waarom vergeet ik altijd te kijken.. Mwa, misschien volgend seizoen maar weer eens volgen.
@The360box:
Omdat je toch nix mist?
Sterk stukje komedie tussen twee teamgenoten.
Die net doen alsof ze rivalen zijn.
Kun je ook voor naar het theater gaan.
Of de fillem.
@The360box: Zit F1 volgend jaar niet bij Sport1? Moet je nog geld betalen ook om vroeg je bed uit te kunnen.
@potver7: beter, geen reclame!
@zender:
Dan kijk je toch gewoon BBC, ook geen reclame….
@jrk68: Wij kunnen hier geen BBC ontvangen ;-)
@jrk68: Dat zal je dan behoorlijk tegenvallen want BBC zend dit jaar maar 50% van de races uit. En ik geloof niet dat dat volgend jaar meer gaat worden…
Ach er is beter nieuws, volgende week de eerste Aventador op Nederlandse platen, eindelijk!!
@atteh: O? Heb je er eentje gekocht?
@potver7: Haha, was het maar zo’n feest! Nee, maar hoorde het vanmorgen ;)
Go Vettel!
Valt wel op hoe Felipe Massa beter rijdt dan ooit.
Verder hoop ik dat Alonso het WK wint, hij verdient het gewoon.
@Carreza: waarom verdient die het meer dan Vettel of Raikonen?
@4991: Omdat hij dit seizoen heeft bewezen dat hij het toch heel goed kan doen met een mindere wagen.
@Yeelen: en @Carreza: geld toch ook voor den Kimi?
@4991: Den Kimi gun ik het ook nog, maar gezien m’n avatar toch liever Alonso :)
@4991: zie reactie van Yeelen. ;)
Geniaal stukje op het podium, met dat Herbert zei tegen Vettel : “You have a nice smile on your face” Vettel vervolgens Champagne over Herbert heen gooide en zei: “Now you have a nice smile on your face”
Wop. Wopwop.
Vettel Gangnam Style.
@blackmore: bij BBC deed hij voor hoe je Gangnam style moest dansen, hij moch ook de wedstrijd afvlaggen
best saaie race, maar Ferrari had weer stomme teamorders: Massa zelfde pace als Vettel en kon Alonso makkelijk inhalen maar ferrari weer: don\’t pass Fernando leave 1 sec space\” onzin dit is geen racen meer
@rsvbf1: Wel opgelet tijdens de race? Toen webber een stuk dichterbij kwam aan vettel kreeg vettel via de teamradio te horen dat webber geen bedreiging vormde, oftewel wij zorgen er wel voor dat webber je niet zal inhalen. Van te voren was het al zeker dat webber hier nooit zou winnen als vettel heel bleef, dat was natuurlijk binnen red bull al beslist.
@Rice09: klopt, maar Massa had ging veel sneller dan Alonso en webber niet zoerg bij vettel
@Rice09: Nahh ik denk dat Webber niet snel genoeg was op het einde om Vettel nog in te kunnen halen. Het verschil was een kleine 10 seconden en Vettel zette ondanks zijn versleten banden toch nog redelijke tijden neer. Webber was minder dan een seconde per rondje sneller, te weinig om echt snel dichterbij te kunnen komen. Bovendien denk ik niet dat webber het geprobeerd zou hebben zo vlak voor het einde van de race. ;)
Saaie race was het .
Altijd als vettel vooraan rijd.
Nooit echt spanning is er dan
@svenbmw: Je moet niet enkel naar de top3 kijken hé, soms gebeurt er achter ook nog wel eens iets…
saaie wedstrijd niet iets om vroeg voor op te staan…
@robbie: Wat nog wel in het artikel had ”moeten” staan is het feit dat Psy van gangnam style met de geblokte vlag mocht zwaaien :P
@dennisr: Robbie is een beetje PSY-moe geworden ;)
@robbie: haha, van begin af aan hekel aan dat nummer, maar dat ie mocht wapperen vond ik wel geinig..
@dennisr:
Noem je dat een vlag wapperen????
Ik heb nog nooit iemand zo lam en ongeïnspireerd een finishvlag zien zwaaien….
Dan deed dat 7 jarige knulletje het vorige week in Strijen het nog beter….
@jrk68: hahaha, dat was ook wel het eerste wat door mij heen ging ja, een beetje enthousiasme had niet misstaan in het totaalplaatje..
Saaie race, slechte race. Hamilton heeft even nog wel wat mooi zitten racen maar z’n resultaat is echt treurig.
@Hupke: In vond the Hulk ook goed hoor!
Niet zo een spannende race, en niet veel verandering, maar toch het kijken waard vind ik!
Vooral Hamilton met zijn grasmat aan zijn auto was grappig :D
Maar eigenlijk ook wel treurig! F1-ciruit onwaardig!