• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTI

Auteur: Loek, gepost 15 maart 2018 om 23:03 – 30 Reacties

Afbeelding Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTIAfbeelding Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTIAfbeelding Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTIAfbeelding Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTIAfbeelding Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTIAfbeelding Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTIAfbeelding Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTIAfbeelding Uniek; koop een 1400 kg wegende 205 GTI

Gepantserde Peugeot 205 GTI
Wacht, wat?!

Naast automerken zijn er veel bedrijven die jou de ideale auto kunnen geven. Je wil een Defender, maar vindt eentje met vier wielen te normaal? Geen probleem. Je wil een hondslelijke apart gestylede Rolls-Royce? Dat kan ook. Je bent Bernard Arnault en je voelt je bedreigd? Dan is dit artikel voor vous.

Zonder gein, meneer Arnault leest waarschijnlijk niet mee. Hij is echter wel relevant, want de desbetreffende Peugeot 205 GTI is van hem geweest. De Franse zakenman had kennelijk een veiligheidsprobleempje en heeft daarom in 1990 deze GTI nieuw besteld. Daarna heeft hij de Peug naar een lokaal bedrijf genaamd Labbé gebracht en die hebben de 205 voor hem aangepakt. Het lijkt alsof de Fransozen vooral gewicht hebben toegevoegd en dat klopt ook. Daardoor is de Peugeot echter wel wat dikker geworden. Letterlijk.

De auto is nu gepantserd op niveau 2, wat inhoudt dat de Peugeot kleine vuurwapens kan weerkaatsen. De bepantsering had dus een effect op de normaal zo vederlichte 205, die van 875 kg naar 1400 kg is geschoten. Er is echter niet bespaard op luxe, de 205 kreeg nieuwe vering en remmen om het zaakje op de weg te houden. Verder kreeg de auto wat leuke exclusieve opties zoals lederen bekleding, airco en stuurbekrachtiging. Onder de kap is verder niks veranderd.

Meneer Arnault gebruikte de auto als dagelijks vervoer, eentje waarin hij zelf kon sturen en geen chauffeur nodig had. Hij heeft de Peugeot dan ook daadwerkelijk goed gebruikt. Alleen niet zo lang, want de kilometerstand is een bescheiden 14.700. De auto is na Arnault’s eigenaarschap in 2009 verkocht aan een verzamelaar, nu zoekt hij weer een nieuw baasje.

Klinkt interessant? Mooi! De auto kan nu van jou zijn voor 37.500 Euro. Lichtvoetig als een originele GTI is het niet, maar het is wel origineel. En superveilig!

Ook interessant!

  • Video: Golf GTI kopt een Range Rover
  • Video: Golf GTI bestuurder scheurt als een gek
  • Officieel: Volkswagen Golf GTI Clubsport 45
  • Peugeot 206 GTI's beleven eerste Junkyardrace op TT Assen!
    Peugeot 206 GTI's beleven eerste Junkyardrace op TT Assen!

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

205, gepantserd, grijs, gti, occasion, Peugeot

Vorig bericht: « AB-lezers vertellen over hun NorthCoast500 roadtrip
Volgend bericht: Deze nep-Jeep is van binnen een Mercedes »

Lees Interacties

Reacties

  1. griffendahl zegt

    15 maart 2018 om 23:11

    Leer, stuurbekrachtiging en airco waren allemaal leverbaar op de 205. Mijn 1991 Griffe had sowieso leer en stuurbekrachtiging. Airco is hoofdzakelijk op de latere modellen geleverd volgens mij, en dan met name in Zuid-Frankrijk en Spanje en zo.

    Login om te reageren
    • mynameisjeroen zegt

      16 maart 2018 om 07:14

      @griffendahl: inderdaad. Vreemd verhaal. Mijn CTI had ook leer en stuurbekrachtiging.

      Login om te reageren
    • xiran zegt

      16 maart 2018 om 07:58

      @griffendahl: airco is ook in Nederland leverbaar geweest. Alleen heel zeldzaam.

      Login om te reageren
    • granlusso zegt

      16 maart 2018 om 12:20

      @griffendahl: Er wordt toch ook niet gezegd dat deze opties alleen op bovenstaande auto zitten?

      Login om te reageren
      • Loek zegt

        19 maart 2018 om 00:36

        @granlusso: dan moet ik heel eerlijk met je zijn, dat stond er eerst wel. Fransen en hun “geloofwaardige persberichten” ook altijd…

        Login om te reageren
  2. hijman85 zegt

    15 maart 2018 om 23:16

    Ik vind hem een bijzondere man. Voor de liefhebbers: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bernard_Arnault

    Login om te reageren
  3. ghost zegt

    15 maart 2018 om 23:21

    Deze 205 GTI is ten minste niet verkloot en nog volledig origineel!

    Login om te reageren
    • mrB zegt

      15 maart 2018 om 23:27

      @ghost: geef mij dan toch maar echt originele. Zo’n lekker, licht, gooi- en smijtwerk wagentje!

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      16 maart 2018 om 07:13

      @ghost: de wagen is een dikke 500 kilo zwaarder, deze lijkt origineel maar is het verre van. Dat zul je tijdens het rijden wel merken.

      Login om te reageren
      • ghost zegt

        16 maart 2018 om 09:13

        @mashell: je snapt wel wat ik bedoel, niet altijd zo dom reageren om plusjes te halen..

        Login om te reageren
        • mashell zegt

          16 maart 2018 om 10:51

          @ghost: pardon? Grapjas. Ken je de betekenis van het woord origineel? Dat is het tegengestelde van “totaal verbouwd” wat deze 205 wel is. Ik snap dat je je waardering wilt uiten dat deze 205 er gewoon goed en onverprutst uitziet, maar origineel is daarvoor niet het juiste woord.

          Login om te reageren
    • sameshitdifferentday zegt

      17 maart 2018 om 07:31

      @ghost: kijk anders eens in de dikke vandale bij het woord origineel en lees dan de tekst nog eens ?

      Login om te reageren
  4. pilot1988 zegt

    15 maart 2018 om 23:39

    Droevenis op vier wielen.

    Login om te reageren
  5. wimof zegt

    15 maart 2018 om 23:42

    Hoe is het ook weer LVMH megarijk
    Rijkste Fransman.
    Louis Vuiton
    En wil geen gelastingen betalen.

    Login om te reageren
  6. desjonnies zegt

    16 maart 2018 om 00:05

    Wat blijft zo’n 205 toch een mooi bescheiden en lichtvoetig ontwerp.

    Login om te reageren
  7. steelfighter zegt

    16 maart 2018 om 00:28

    ach ja… binnenkort de Honda Urban ev, jammie

    Login om te reageren
  8. thomasthomas zegt

    16 maart 2018 om 00:34

    Zou schijt aan de bepantsering hebben en bouwde hem weer op als normale 205 GTi. Dit voegt echt niets toe alleen gewicht.

    Login om te reageren
    • henk_he zegt

      16 maart 2018 om 10:12

      @thomasthomas: voor de succesvolle thuisteler is dit toch wel een interessante auto. Kun je veilig door de straten van je concurrenten rijden zonder aan flarden te worden geschoten. ?

      Login om te reageren
  9. rogers zegt

    16 maart 2018 om 04:15

    De auteur heeft netjes het artikel overgeschreven maar lederen bekleding en stuurbekrachtiging waren in 1990 zelfs in Nederland als optie af fabriek leverbaar op de GTI. Airconditioning niet. Latere jaren was het wel mogelijk om in sommige landen airconditioning af fabriek te krijgen. In Japan zijn zelfs de cabrio uitvoeringen (CTI) met airconditioning af fabriek geleverd geweest.

    Login om te reageren
    • Jetlag zegt

      16 maart 2018 om 15:11

      @rogers: Begrijpend lezen blijft lastig. De auteur beweert toch helemaal niet dat (vol) lederen bekleding, airco en stuurbekrachtiging niet leverbaar waren? Hij noemt het zelfs opties.
      Hij stelt alleen dat ze “leuk en exclusief” waren en dat zijn ze bij dit formaat auto’s vandaag de dag nog steeds…

      Login om te reageren
      • rogers zegt

        16 maart 2018 om 16:53

        @jetlag: En als ik nu zeg dat de auteur van dit artikel zijn tekst heeft aangepast…. Als de tekst er zo stond dan had ik er niet op gereageerd (of ik moet wel heel erg dronken zijn geweest vannacht…). Kijk ook naar de tekst uit de advertentie waar naar toe wordt verwezen. “The interior was finished in full leather and it received both air-conditioning and power steering. These combined options being not available from Peugeot on a same car” Wat deels onjuist is.

        Login om te reageren
        • Jetlag zegt

          16 maart 2018 om 21:36

          @rogers: …dan moet ik je op je woord geloven en vaststellen dat met je “begrijpend lezen in het engels” niets mis is…

          Login om te reageren
  10. yipikaye zegt

    16 maart 2018 om 04:16

    Voor € 37.500,- kan je eindelijk veilig door de Schilderswijk.

    Login om te reageren
    • porsche928 zegt

      16 maart 2018 om 07:02

      @yipikaye: elke criminele daar heeft toch een kalasjnikov.

      Login om te reageren
      • rollingstoned zegt

        16 maart 2018 om 08:05

        @porsche928: nee, dat was in Rotterdam. ?

        Login om te reageren
    • desjonnies zegt

      16 maart 2018 om 07:34

      @yipikaye:
      ’t is een 205 geen zwarte Polo of Golfje

      Login om te reageren
  11. denniss00 zegt

    16 maart 2018 om 07:43

    “..die van 875 naar 1400 kilo is GESCHOTEN” *klapklap*

    Login om te reageren
  12. rufctr01 zegt

    16 maart 2018 om 07:47

    Het is en blijft een leuk design!

    Login om te reageren
  13. allesmetturbo zegt

    16 maart 2018 om 08:02

    Mochten ze er ook wel direct een turbo op knallen om het nog enigzins vooruit te laten komen.

    Dit zal wel de veiligste 205 ooit zijn trouwens

    Login om te reageren
  14. cossiekiller zegt

    16 maart 2018 om 09:13

    Hoeveel sterren zou die krijgen van NCap?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North