
Jouw kapper kan zijn föhn de deur uit doen, haren rijden we voortaan droog in de VÄTH SLK V58k. En ja, die 58 staat voor 5,8 liter en de k voor kompressor. Dat maakt dit een kleine roadster met een monsterhart.
Mercedes tuner VÄTH vond de SLK55 AMG een tikkie tegenvallen en dus moest er serieuze aanpassingen gedaan worden. De reguliere SLK55 AMG heeft “slechts” een atmosferische V8 onder de motorkap die 360 pk en 510 nm levert. Dat is niet onaardig, maar laten we eerlijk wezen: ietsje meer is een stuk fijner. Vandaar dat VÄTH de 5,8 liter grote en met kompressor uitgeruste V58 V8 in het vooronder lepelde. Met 565 pk en 700 nm is de SLK V58k tot grootse prestaties in staat. Zo is de topsnelheid begrensd (!) op 300 km/u. Van 0 tot 100 neemt slechts 4 seconden in beslag.
Natuurlijk is ook het uiterlijk aangepakt: zo is er een VÄTH-Aerodynamik-Kit gemonteerd die uit een carbon voorspoiler-lip en diffuser achter bestaat. De reguliere uitlaat werd ingeruild voor een beter klinkende sportversie van roestvrij staal. Voor een betere wegligging is de SLK verlaagd en ook zijn 19″ velgen gemonteerd met bandjes in de maat 235/35-19 voor en 265/30/19 achter.





Waarom verspillen zij tijd met een wijven bak snel te maken??? Ok het orgineel is een AMG… maar nog…
–edit: dank u, is inmiddels gefixt–
huh? een audi rs4 stuur op zijn kop?
en die achterlichten maken er nog steeds een beetje een wijvenauto van.
als ie nou andere achterlichten had, dan zou ie heel erg vet zijn.
mooie getallen en mooi uiterlijk! (behalve die achterlichten dan he:P)
erg bruut!
Niet slecht :)!
@ blitz
kun je niks anders verzinnen dan wijvenbak? is nu wel erg passé vind je niet?
OT: die is zkr dik alleen ben ik niet gecharmeerd van die achterlijke voorspoiler
Een Mercedes SLGay
vrouwen auto of niet. daar is valt over te twisten.
Maar deze wagen is dus erg geslaagd. zet maar neer!
Yeah, alleen moeten ze zo’n kitje ook ontwikkelen voor de SL, wel met aangepaste maten enzo he ;)
de vetste kapper auto ooit ;-)
ga ook maar salon beginnen denk ik! ;-)
is het nou een compleet andere motor of een opgeboorde 55?
De SLK mag dan niet de stoerste auto zijn die er rond rijdt, ik denk dat er ook maar één vrouw is die in dit geval gevonden wil worden…
Dat interieur! Verschrikkelijk.
De specs zijn wel ge-wel-dig zeg!!
Het plastic mogen ze houden…
:D
@Machoman
ik denk een uitgeboorde 55, inhoud verschilt nl. niet heel erg veel.
Gaat er wel op vooruit… maar echt geweldig vind ik hem niet…
Prachtbak.En hou die vooroordelen lekker voor je.Jammer van dat harde plastic interieur.DAt is bij de oude degelijker
Dit is geen “wauw” waard..
Opscheppers :P
Zo te zien aan dit topic en het vorige is glimmend zwart het nieuwe mat wit???
Dik,en toch netjes gehouden,hoewel een half grijs interieur niet in een flitsende cabrio past he,daar moet rood of blauw bij.
met 4sec. 0-100km/h kan je alle gay-roepers hier op de dooie gemakje eruit trekken terwijl je vrolijk in het rond kijkt ;)
Wouter, mag ik zeggen dat je een P-R-A-C-H-T-I-G-E openingszin hebt gemaakt?? :-D
Echt waar, met zo’n zin wil je direct doorklikken om het hele artikel te lezen! ;-)
best sexy ding eigenlijk mooi gedaan
Dezelfde uitgeboorde (inderdaad RenJie) V58K leverde in 2003 al 620 pk en 820 Nm in de E-klasse. Blijkbaar was dat iets te veel van het goede voor deze SLK. http://www.vaeth.com/press/EV58K_autobild_0703.pdf
@ Zuki Zashi
in die staat was het blok nog veel leuker geweest in de slk:D blijft overigens motorisch leuk project, alhoewel het uiterlijk, zowel van de standaard slk, als de slk amg en deze nite kan waarderen. En dan heb ik ’t overigens over het momentele model, want het model 1996-2004, vind ik, vooral na de facelift in 2000, wel erg mooi.
@ zuki zashi
nee, maar dan komt het haar van je nicht of moeder in de war!
***** DIT IS LEKKER!, die body, jongens jongens, wow
hiervan was ik echt enige tijd onder de indruk, het heeft me dan 15 minuten gekost om deze post te doen.
Prachtige wagen!!!
jammer van de voor en achterlichten.
En nogmaals het bewijs voor mij dat alleen AMG mooie opgevoerde versies maakt. Gelukkig is er de 400pk SLK55 Black Series nog.
Wat een lelijke velgen hebben ze hier nu onder gepropt, niet om aan te zien. :S
Leuk en aardig, maar een Gallardo vang je er niet mee :P
Te gek, een SLK SneeuwSchuiver Edition, voor als er een meter sneeuw op de Autobahn ligt. Ja dan heb je die taartschep met 565 PKtjes hard nodig.
Of ben ik de enige die dat afzichtelijke ding onder die SLK zie hangen, net voor de V8?
Oh ja, om mijn kritiek compleet te maken: HMV-JW: Compleet met je eens, en hetzelfde geldt bij mij voor Davidov.
Begrensd zeit ie?? waarvoor?
bespeur veel jaloezie bij op het fora hier…