• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Verbruikscijfers BMW wijken meest af van realiteit

Auteur: sir_smokalot, gepost 28 mei 2013 om 15:02 – 43 Reacties

BMW-tellerpartij


De discussie over onrealistische verbruikscijfers is al tot in den treure gevoerd, maar nu ligt er een wetenschappelijke studie die de stelling met harde cijfers onderschrijft. Conclusie: BMW neemt ons het meest in de maling. Een sterk staaltje EfficientMarketing?

Het International Council on Clean Transportation (ICCT) vergeleek fabrieksopgaven van zowel het verbruik als de uitstoot van auto’s met de realiteit. Hieruit kwam naar voren dat de scheefgroei toenam van minder dan 10% in 2001 tot 25% in 2011.

De reden hiervoor? Volgens de onderzoekers is deze drieledig:

– De toepassing van technologieën die in theorie meer voordeel opleveren dan in de praktijk (start-stop bijvoorbeeld)
– Het misbruik maken van ‘flexibiliteiten’ in de test, zoals het dichttapen van panelen, of ‘down-hill testing’.
– externe factoren die gedurende de laatste jaren veranderden, zoals een toename in het gebruik van air conditioning.

Het erge in het hele verhaal is dat, ondanks het feit dat iedereen doorheeft dat de echte wereld anders werkt dan de mooie cijfertjes die ons voorgespiegeld worden, de fabrikanten nog steeds denken dat we achterlijk zijn, en hun PR-apparaat ons laten bestoken met gemanipuleerde cijfers. In de VS en Korea is dat goed voor dikke boetes, maar hier niet.

Een mooi voorbeeld hiervan is de nieuwe Porsche Panamaera Hybrid, die volgens een recent persbericht een ‘reëel verbruik van 4,4 liter/100 km’ haalde over en afstand van 1.200 kilometer. Even verder lezen leerde dat ze 42 journo’s een rondje van 28,7 kilometer lieten doen, met een volledig volgeladen accupakket natuurlijk. Zo lusten we er nog wel een.

In de resultaten, waarin voornamelijk gebruik is gemaakt van de (pratijk-)gegevens van respectievelijk Travelcard en Spritmonitor, zien we BMW, Audi, en Mercedes er uit springen (premium Kundenverarschung?), terwijl Renault, PSA (Peugeot-Citroën), en Ford de schade enigszins binnen de perken houden. Fiat knalt de laatste jaren omhoog (Twinair, anyone?), in de Travelcard-statistieken zelfs tot 35% meer dan opgegeven.

We begrijpen dat fabrikanten onder een niet aflatende Europese druk staan om hun uitstootcijfers terug te dringen, maar dit bewerkstellig je niet door elkaar voor de gek te houden.

Echter, voor Nederland, met zijn CO2-afhankelijke belastingen, werkt deze discrepantie alleen maar in het voordeel van de consument. De onderzoekers stellen dat het de automobilist jaarlijks 300 euro extra aan brandstof kost, maar de keerzijde van de medaille is dat we bij de aanschaf een veelvoud hiervan aan belastingkorting krijgen, vooral op de duurdere modellen.

De wereld hunkert naar een verbruikstest die de NEDC vervangt, en die komt er ook, in de vorm van de Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedures (WLTP). Tot die tijd moeten we elkaar nog mar even voor de gek blijven houden.

Het volledige White Paper van het ICCT vind je HIER (PDF)

Ook interessant!

  • Video: BMW-rijder rijdt als BMW-rijder
  • Video: BMW 3 en Mazda 3 kunnen samen door 1 deur
  • BMW Haters
    BMW vindt BMW-liefhebbers BMW-haters!
  • altijd weer die BMW-rijders
    Video: altijd weer die BMW-rijders

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

bijtelling, BMW, brandstofbesparing, co2, nedc, open-deur, wltp

Vorig bericht: « Liberace was de oervader van de blingbeweging
Volgend bericht: Mercedes 680S Saoutchik Torpedo: snelste auto van zijn tijd »

Lees Interacties

Reacties

  1. undifined1 zegt

    28 mei 2013 om 15:04

    Ik denk niet dat de consument er beter van wordt als de cijfers wel realistisch zijn, dan krijg je autos die nog mindere motoren dan nu hebben om aan de zelfde co2 normen te komen

    Login om te reageren
    • Svenska_Aeroplan_AB zegt

      28 mei 2013 om 15:54

      @undifined1: denk je nou écht dat fabrikanten hun modellen aanpassen aan de NL markt???

      Login om te reageren
      • kaasboerin zegt

        28 mei 2013 om 16:21

        @Svenska_Aeroplan_AB: Je weet dat je een gemiddelde uitstoot moet behalen als merk zijnde in das dritte Reic.. Ik bedoel de EU?

        Login om te reageren
  2. ar156sw zegt

    28 mei 2013 om 15:09

    Wel interessant om te zien dat de premiummerken het dus “slecht” doen… komt dat doordat zij meer liegen in hun marketing, of rijden de bezitters/leasers daar gewoon onzuiniger mee?

    Login om te reageren
    • jzaero zegt

      28 mei 2013 om 15:41

      @ar156sw: Er is hier gebruik gemaakt van praktijkgegevens van kopers. Daar is op zich niks mis mee, maar je kan er geen conclusie uit trekken lijkt mij zo. Het verbruik op Spritmonitor zal sterk afhankelijk zijn van je stijl van rijden, maar ook wat voor wegen je rijd. Ik heb een tijd alleen snelweg gereden en best zuinig gedaan met de auto, toen reed hij gemakkelijk 1:10,8 (gegeven gemiddelde verbruik was 1:11,0). Nu ik dagelijks de auto voor korte stukken heb, af en toe wat gas bijgeef en dan slechts 60% snelweg rijd ipv 90% is mijn verbruik gestegen naar 1:10 (en als ik wil kan ik er zelfs 1:6 mee rijden). Zo is alles sterk afhankelijk van je rechtervoet. Ik weet zeker dat wanneer ik het probeer, ik makkelijk in de buurt kan komen van de fabrieksopgave (tuurlijk, zal wel iets afwijken), maar ik heb er zelf geen behoefte aan.

      Login om te reageren
  3. PASM zegt

    28 mei 2013 om 15:09

    Of, BMW rijders houden gemiddeld gezien het meest van doorrijden… Iedereen weet dat verbruik het meeste samenhangt met het rijgedrag van de bestuurder. Praktijkgegevens vergelijken van verschillende bestuurders is geen goede maatstaf. Laat 1 bestuurder van een aantal auto’s op een vast traject van laten we zeggen 100 km het praktijkverbruik meten en je hebt een eerlijker vergelijk.

    Login om te reageren
    • civicfk3 zegt

      28 mei 2013 om 15:12

      @PASM: En de brandstof moeten ze zelf betalen, al die lease rijders met tankpas van de baas hebben echt schijt aan het verbruik.

      Login om te reageren
  4. kaasboerin zegt

    28 mei 2013 om 15:10

    Ik hunker daar NIET naar, dat betekend nl. NOG meer BPM……..

    Login om te reageren
  5. mierenneuker zegt

    28 mei 2013 om 15:11

    Hier wijkt die ook behoorlijk af, maar dat is te wijten aan een zware rechtervoet en veel stadskilometers. Op de snelweg haalt die wel met gemak de fabriekscijfers.

    Login om te reageren
  6. lambo4all zegt

    28 mei 2013 om 15:16

    kortom, de duiste drie doen het het best. die houden de roverheid het meest voor de gek en daar hebben wij weer voordeel van!!

    Login om te reageren
  7. rbngrt zegt

    28 mei 2013 om 15:21

    Tijdens de tests wat dingen afplakken, de airco uit, Eco standen aan, dunne bandjes, etc. Alleen maar voordelig voor de consument in Nederland omdat de overheid een Co2 heffing voert. De meeste mensen zullen hun voordeel uit de Co2 heffing halen bij aanschaf dan bij het “zuinig” rijden met de korte afstanden, files en stoplichten in Nederland.Daarbij komt ook nog dat een van de meest gestelde vraag van consumenten aan dealers is of het Start/Stop systeem niet uitgezet kan worden…

    Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      28 mei 2013 om 15:30

      @rbngrt: Yep, en dat belastingvoordeel tank jij d’r echt niet zo snel uit.

      Login om te reageren
  8. towi1989 zegt

    28 mei 2013 om 15:23

    Het maakt uiteindelijk weinig uit. Wanneer uit een andere test daadwerkelijk andere verbruikscijfers komen geldt dit voor alle voertuigen, en vervolgens moet alle regelgeving mbt grenzen voor bijtelling etc weer opnieuw bijgesteld worden naar andere waarden.

    Login om te reageren
    • Vincegail zegt

      28 mei 2013 om 15:33

      @towi1989: Dat denk ik niet. Die regelgeving blijft gewoon hetzelfde, want dat is ‘goed voor het milieu’. Het gevolg alleen gaat zijn dat auto’s gewoon nog een pak duurder worden. We gaan allemaal nog meer mogen bukken, zodat Rutte en Dijsselbloem (of Di Rupo en Geens, kies maar…. Vooral Di Rupo vindt dat plezierig, heb ik mij laten vertellen) droog in de kakker erbij kunnen.

      Login om te reageren
  9. gop1 zegt

    28 mei 2013 om 15:26

    Realistische verbruikscijfers zijn niet te geven. Je verbruikt gewoon wat je verbruikt. Ik rijd altijd zuiniger dan de fabrieksopgave, ondanks dat ik vaak volgas optrek.
    Als je echt sportief rijdt mag je best meer verbruiken. Maar ‘kritische consumenten’ die klagen dat hun auto de fabrieksopgave niet haalt kunnen niet rijden en snappen niets van energie. Die moeten niet de fabrikanten de schuld geven van hun eigen onkunde.

    Login om te reageren
    • flutterby zegt

      28 mei 2013 om 15:42

      @gop1: als je sportief rijdt dan haal je nooit de fabrieksopgave, want je verliest veel energie op remmen en een turbo blok wordt erg dorstig bij 120+.

      In mijn BMW uit 96 (lpg) kwam ik best in de buurt, maar ja die rijdt 180 met 1 op 8 en 100 met hooguit 1 op 12. Ik rij nu tijdelijk in een Peugeot partner die rijdt 1 op 20 met 100, maar met 130 al over 1 op 10.

      (ja ik weet dat luchtweerstand anders is, maar de snelheid en de leeftijd ook..)

      Login om te reageren
    • bottestudent zegt

      28 mei 2013 om 15:46

      @gop1: 100% belasting = minder verliezen. Dus zuiniger.

      Dat in combo met goed uit (kunnen)laten rollen.

      Login om te reageren
      • bottestudent zegt

        28 mei 2013 om 15:57

        @bottestudent: Plaatje bij het praatje: http://www.google.nl/imgres?q=mazda+skyactiv+technology&um=1&safe=active&hl=nl&biw=1613&bih=834&tbm=isch&tbnid=bmOQM5eNktj6BM:&imgrefurl=http://www.motoiq.com/magazine_articles/id/2105/131-compression-and-40-mpg-on-87-octane-fuel-introducing-mazdas-skyactiv-technology.aspx&docid=TTpffvIqr7VO2M&imgurl=http://photos.motoiq.com/MotoIQ/Tech/Skyactiv/i-dhS5V9J/0/L/Mazda-Skyactiv-Technology-L.jpg&w=600&h=338&ei=X7ekUbOJIoe57Aa5woGACQ&zoom=1&iact=rc&page=1&tbnh=144&tbnw=256&start=0&ndsp=34&ved=1t:429,r:8,s:0,i:105&tx=160&ty=93

        Login om te reageren
      • dotternetta zegt

        28 mei 2013 om 16:14

        @bottestudent: En daarom trek ik altijd zo hard mogelijk op! Omdat je dan minder tijd nodig hebt om op te trekken (massa is traag) en je motor werkt efficienter!

        Login om te reageren
  10. bigcar zegt

    28 mei 2013 om 15:30

    Nou snap ik nogsteeds niet waarom consumenten-bonden zich hier nou zo druk om te maken. Want wij als consument hebben er voordeel bij, zoals ook in het artikel staat..

    Login om te reageren
  11. erce zegt

    28 mei 2013 om 15:38

    Ach, ik heb een BMW 520d en die zou gemiddeld 1 op 20 moeten kunnen rijden volgens fabrieksopgave. Als ik me een klein beetje inhoud, haal ik zomaar 1 op 18 en dat vind ik voor zo’n grote bak een geweldig resultaat.

    Login om te reageren
  12. griffendahl zegt

    28 mei 2013 om 16:00

    Ik reed 20% zuiniger dan fabrieksopgaaf met een BMW 3 serie en 50% minder zuinig dan fabrieksopgaaf in een Renault Megane. Toch typisch… ;)

    Login om te reageren
  13. audifreak zegt

    28 mei 2013 om 17:09

    Appels met peren vergelijken, want deze cijfers zeggen wsl. meer over de bestuurders dan over de betreffende auto’s zelf. Ga er maar vanuit dat ‘Duitse Premium’ rijders het gaspedaal graag net iets harder intrappen dan saaie brave huisvaders in hun Renaults of Hyundai’s.. Logisch dan ook dat de ‘sportieve’ BMW-rijder op een staat! Stompzinnig onderzoek dus. Zelfs een eerstejaars student zou hier een onvoldoende voor scoren.

    Login om te reageren
  14. imdoctorbob zegt

    28 mei 2013 om 17:58

    Je kunt moeilijk de fabrikanten de schuld geven dat ze de autos optimaliseren voor de NEDC test die simpelweg niet representatief is voor praktisch gebruik.

    http://en.wikipedia.org/wiki/New_European_Driving_Cycle

    Ik kijk daarom voor verbruikscijfers zoveel mogelijk (lang niet alle modellen/motoren worden daar uitgebracht) naar de amerikaanse test cijfers. Die zijn simpelweg veel representatiever.

    Login om te reageren
  15. fimo zegt

    28 mei 2013 om 18:25

    Ik ben dat gezeik over verbruik en uitstoot een beetje zat. Ik wil weer gewoon eens iets lezen over 6 cilinders in middenklassers zonder dat geze*k over bpm/bijtelling etc.

    Login om te reageren
    • wimbers zegt

      28 mei 2013 om 23:26

      @fimo: mee eens:
      ik heb sinds kort weer een fijne V6 quattro.
      heerlijk rijden. verbruik is er ook naar (1 op 9, en hij is nieuw) maar het geluid en de souplesse maken alles goed.

      Login om te reageren
  16. Initial_D zegt

    28 mei 2013 om 18:50

    Het klopt wel van die afwijking in de verbruiksopgave. Mijn 330i staat opgegeven als 9,1 l/100 km. Maar in praktijk verbruikt de auto 8,3l/100km. Het is een schande!

    Login om te reageren
    • Emile_Benz zegt

      28 mei 2013 om 22:14

      @Initial_D: echt he! :P

      Login om te reageren
  17. norge zegt

    28 mei 2013 om 19:53

    Mijn Caddy is pas zuinig, gebruikt 0,7 liter per uur …..bergaf

    Login om te reageren
    • 406_v6 zegt

      28 mei 2013 om 22:38

      @norge: Is die niet weggespoeld vorige week?

      Login om te reageren
      • norge zegt

        28 mei 2013 om 22:45

        @406_v6: Groot land.

        Login om te reageren
        • 406_v6 zegt

          29 mei 2013 om 07:35

          @norge: I know, ga er regelmatig op vakantie, rondtrekken met de camper. Vorig jaar nog op de Lofoten geweest :-))

          Login om te reageren
  18. tmenges zegt

    28 mei 2013 om 21:51

    Mijn S70 consumeert volgens de boekjes 10L/100km maar in de praktijk red ik gewoon de 8,9L/100km, en dan doe ik gewoon normaal en niks niet traag oid… Niks geen naaierij bij volvo!! :D

    Login om te reageren
  19. Emile_Benz zegt

    28 mei 2013 om 22:13

    BMW moet gewoon weer terugkeren naar de 2 liter zesinlijn, ipv een 2 liter vierpitter met Turbo’s. Zul je zien dat het verbruik ook afneemt…

    Login om te reageren
    • 406_v6 zegt

      28 mei 2013 om 22:38

      @Emile_Benz: Geldt ook voor Mercedes natuurlijk… terug naar de 6 en 8 cylinders zonder oplading.

      Login om te reageren
  20. 406_v6 zegt

    28 mei 2013 om 22:36

    “premium Kundenverarschung”…… leuk gevonden.

    Login om te reageren
  21. ericbmwm5 zegt

    28 mei 2013 om 22:56

    Ik zeg, als het maar lekker rijd. Die verbruikscijfers kunnen me gestolen worden!!

    Login om te reageren
  22. KaCh1ng zegt

    28 mei 2013 om 23:11

    in de boekskes staat dat mijne 5.3 doet ongvr, da doet em gwn in het echt ook! auto van 12jaar oud al :D

    Login om te reageren
  23. speedie zegt

    28 mei 2013 om 23:47

    Passat CDI 2l / 136PK : Verbruik gemeten over 30.000 KM (ong 1jaar) 5l/100km of 1 op 20. Ben zeker geen trage rijder, te snel soms op de snelweg maar wegscheuren na ieder stoplicht is volgens mij de grote boosdoener van mensen met een hoger verbruik.

    Login om te reageren
  24. shrike zegt

    29 mei 2013 om 00:04

    Zijn de cijfers van je boordcomputer wel betrouwbaar ?
    Of zijn dit enkel de officiële cijfers die te goed om waar te zijn ?

    Login om te reageren
  25. rstyled zegt

    29 mei 2013 om 00:07

    Met de bmw e46 330cd haalde ik ook wel eens 1200 kilometer uit een volle tank. Ik kan niet meer zonder Cruisecontrol.

    Login om te reageren
  26. mgmgb zegt

    29 mei 2013 om 10:10

    Mijn vaders Jag is met erg rustig (cruisecontrol) rijden zelfs onder de fabrieksopgave te krijgen. Alles valt of staat me je rijstijl.

    Login om te reageren
  27. schnitzerken zegt

    29 mei 2013 om 20:16

    Ik rijd met een BMW F20, en als ik vergelijk met het aantal liters er in gaat aan de pomp, dan is de verbruiksaanduiding nagenoeg perfect… Het vooropgestelde op papier is echter niet haalbaar…
    En die Efficient Dynamics stuff heb ik uit gezet btw, buiten irritante popupjes tonen dat je trager moet acceleren, of sneller moet schakelen (soms voor de 2000 t) doet dit echt niets..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North