• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb op

Auteur: sir_smokalot, gepost 22 februari 2014 om 10:28 – 22 Reacties

Afbeelding Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb opAfbeelding Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb opAfbeelding Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb opAfbeelding Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb opAfbeelding Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb opAfbeelding Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb opAfbeelding Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb opAfbeelding Video: Alfa Romeo 4C danst een hillclimb op

Alfa 4C in zijn element
Met een lengte van 4 meter, een gewicht dat royaal onder de 1.000 kg ligt, en 240 pk uit een kleine viercilinder-middenmotor is de 4C eigenlijk een ideale hillclimbkandidaat, of niet soms?

Op papier is de brede 4C met zijn koolstofvezel chassis een droomwagen, maar dat was de 8C in alle eerlijkheid ook en die auto werd hier en daar aardig afgefakkeld.

Hoog tijd om de proef op de som te nemen, en dan op een terrein waar de kleine Italiaan het best tot zijn recht komt. Want laten we eerlijk zijn: voor snelwegkilometers pak je beter een dikke Duitse achtpitter, maar zo’n obesitasbak wordt op een klein bochtig weggetje helemaal weggeblazen door een kleine stuurmansauto zonder stuurbekrachtiging.

Voormalig toerwagencoureur Anthony Reid neemt plaats in de 4C en deelt zijn ervaringen. De coupé onderstuurt de coureur een tikje te veel, maar verder is de man aardig lyrisch: hij zet op nat terrein een tijd van 61,1 seconden neer, wat sneller is dan de (grotere en zwaardere) F-Type V8S, Aston Martin V12 Vantage S, en Corvette Stingray er onlangs klokten. VIDEO!

Alfa Romeo 4C

Ook interessant!

  • Video: Alfa Romeo Giulia GTAm doet 0-200 km/u
    Video: Alfa Romeo Giulia GTAm doet 0-200 km/u
  • Bijzondere Abarth sportwagen
    Bijzondere Abarth sportwagen gaat WEL in productie
  • Video: Kimi is extatisch na mijlpaal Alfa Romeo!
  • The Collectables - Alfa Romeo SZ
    Alfa Romeo SZ

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

4C, Alfa Romeo, goodwood, hillclimb, rood, Video

Vorig bericht: « Mercedes-baas krijgt ton extra salaris, toucheert € 8,25 mln
Volgend bericht: King of bling: Mercedes S63 AMG met 24k goudinleg »

Lees Interacties

Reacties

  1. mrniesoe zegt

    22 februari 2014 om 10:33

    Een van Alfa”s beste creaties!

    Login om te reageren
  2. heidekonijn zegt

    22 februari 2014 om 10:51

    Apart dit. Diametraal tegenovergestelde van hetgeen EVO schrijft en twittert. Die vinden dat de 4C ‘niet voldoet’, en dat er ‘alles aan fout is’.

    Maar weer wel in lijn met dit http://m.youtube.com/watch?v=f_HBDS6KwoI&feature=c4-feed-u

    Login om te reageren
    • Capibaro zegt

      22 februari 2014 om 22:48

      @heidekonijn: ik lees een toch echt een positief verhaal op EVO http://www.evo.co.uk/carreviews/evocarreviews/290881/alfa_romeo_4c_review_best_of_2013.html

      Login om te reageren
      • heidekonijn zegt

        23 februari 2014 om 00:10

        @Capibaro: Eh? Best wel apart dit. Bedankt om te tonen.
        – Eerst was er een artikel over de 4C bij hen waar hij 4 op 5 sterren krijgt, maar waar racing pack wordt afgeraden. Artikel is offline gehaald.
        – Dan was er dit http://m.youtube.com/watch?v=eT4WXokoAx0 waar de 4C ‘unfit for purpose’ wordt genoemd in het artikel, het woord ‘haat’ wordt gebruikt enz.
        Netjes gevolgd door een tweet van de schrijver van het eerste artikel waarin hij stelt dat ‘alles’ fout is aan de auto.
        – En nu is hij weer ok, en wordt ook nog eens het race pack aangeprezen.

        Allemaal in hetzelfde tijdschrift. Hangt af van…? Wind? Alcohol? Adverteerders van die maand?

        Login om te reageren
        • Capibaro zegt

          23 februari 2014 om 00:47

          @heidekonijn: Ze hebben sowieso een pre-productiemodel gereden en niet het eindproduct. De race uitlaten heb ik meer klachten over gehoord itt de normale. Het stuurgedrag word unaniem geprezen van het productiemodel. Prima review door Chis Harris ook: http://www.youtube.com/watch?v=KnuNv77rB0Q

          Goed hij is niet perfect, maar welke Alfa is dat wel? Een Golf/A3 zou je in veel opzichten wel perfect kunnen noemen behalve op het gebied dat je er naar uitkijkt om er in te gaan rijden.

          Login om te reageren
          • heidekonijn zegt

            23 februari 2014 om 01:05

            @Capibaro: Al die persautos zijn preseries. De eerste serie niet-LE moet nog gebouwd worden. Dus Harris, EVO en Reid van het filmpje reden met dezelfde (reeks) auto. Best nogal radicale verschillen in opinie denk ik dan. Snap niet helemaal hoe dat nog serieus te nemen valt. Maar voor de duidelijkheid: zelf heb ik meer de neiging Jarris, Reid, Clarkson, Hammond en zowat de hele Europese en Amerikaanse pers te volgen in het idee dat de 4C perfect is voor zijn prijs en bedoeling.

            Login om te reageren
  3. LJ zegt

    22 februari 2014 om 11:26

    Prachtige auto en een heerlijke geluid!

    Login om te reageren
  4. Hupke zegt

    22 februari 2014 om 12:56

    Het interesseert me niet wat de journalisten erover schrijven, die alfa heeft een hoge ‘hebbe hebbe hebbe’ factor.
    Stuurt die niet, zal er wel een tuner komen die dat oplost, is de motor ontoerijkend is er ook wle een fine-tuner die hem weet af te stellen.
    Als een wagen er zo uitziet zijn alle problemen wel op te lossen.

    Login om te reageren
    • heidekonijn zegt

      22 februari 2014 om 13:33

      @Hupke: Gezonde instelling lijkt me. Ik lees net de nederlandstalige top gear en daar laten ze na eerder laaiend enthousiasme he-le-maal niets heel van de 4C. Het is een vertaling van de tekst uit het UK blad. Het verschil met de voorgaande positieve stukken zou zijn : de sportvering, te grote wielen maken de auto onbestuurbaar buiten circuit. Kan natuurlijk. Behalve dan dat alle perswagens die sportvering en wielen hebben, en zowel het filmpje hier en top gear tv hier geen probleem mee hebben. Wordt een beetje vreemd op deze manier…

      Login om te reageren
      • topless zegt

        22 februari 2014 om 16:37

        @heidekonijn:

        Wanneer je de vergelijking met de Exige en Cayman bedoelt: daar verkiezen ze de Alfa boven de andere twee, maar dan zonder sportonderstel en met kleinere velgen.

        Login om te reageren
        • heidekonijn zegt

          22 februari 2014 om 17:38

          @topless: Klopt. Dat is de conclusie na ‘De Alfa gaat met jou rijden. Dat is beslist geen feest. Rijden in de Alfa is alsof je een pak slaag krijgt’, dan nog wat tekst over hoe hij onbestuurbaar is en je geheid een ongeval krijgt. En die conclusie / aanbeveling die je aangeeft gaat dus over een uitvoering waar ze NIET mee gereden hebben. Is dat soort reviews nog normaal? Komt bij dat in een voorgaand nummer tijdens een WEGtest met dezelfde ophanging en banden de auto 19/20 kreeg. Moeilijk nog serieus te nemen, toch? Dus dat advies over die ophanging zal volgende maand ook wel weer omgekeerd zijn.

          Login om te reageren
  5. almera-ga16det zegt

    22 februari 2014 om 14:09

    Als je ook maar ooit een stuurmans auto koopt is maar 1 mening relevant: je eigen…..

    Login om te reageren
  6. moveyourmind zegt

    22 februari 2014 om 14:37

    Twee jaar terug heb ik Alfa Romeo definitief de rug toegekeerd en besloten nooit, maar dan ook nooit meer te zwichten voor een Italiaanse auto, hoe verleidelijk deze ook vormgegeven is, hoe mooi de techniek ook is. Ik voel me opeens niet zo standvastig meer, als ik dit zie lukt het Alfa Romeo toch weer om me helemaal te doen smelten. Wat is dit een gave auto!

    Login om te reageren
  7. berlinetta zegt

    22 februari 2014 om 15:18

    Ik vind het een ontzettend gaaf wagentje. Ik hou van de looks, de vloeiende lijnen. Prachtig. Ieder merk zou zo’n auto in haar gamma moeten hebben.

    Login om te reageren
  8. Alex_79 zegt

    22 februari 2014 om 16:16

    Zoals Almera al opmerkt, het gaat zowel bij Reid als bij Top Gear Magazine om een mening. Je mag voor jezelf uitmaken of je de mening van een schrijvende journalist die een weekje met de auto mag sturen het hoogst inschat, of de mening van een coureur met 31 jaar raceervaring in o.a F3, Le Mans, de Touringcars en GT racers.

    Login om te reageren
    • heidekonijn zegt

      22 februari 2014 om 17:44

      @Alex_79: Reid lijkt me zeker meer betrouwbaar. Wou enkel maar aangeven dat het verschil in mening in de geschreven Engelse pers wel heel negatief is, sinds een maand of twee, drie.

      Login om te reageren
  9. denniz zegt

    22 februari 2014 om 18:47

    Is die net zo groot als de 8 c? Ziet er beetje klein uit.
    Maar kan natuurlijk vertekenen. Model is wel heel mooi maar als de auto zo klein is als ik denk( lotus elise) is het toch weer categorie “dameskapper”

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      22 februari 2014 om 18:58

      @denniz:
      Qua maat zit hij tussen de Exige en de Evora in, met dien verstande dat hij veel breder is.
      Dameskappers geven trouwens de voorkeur aan een TT. Auto’s als de Exige en de 4C vinden dameskappers dood eng.

      Login om te reageren
  10. PeugeotGTI zegt

    22 februari 2014 om 21:39

    Het kan me geen reet schelen hoe dat ding rijdt. Teveel onderstuur is redelijk te verhelpen met een setje andere banden. Geluid is ook wel beter te maken met wat aftermarket onderdelen.
    Je moet er gewoon vanuit gaan dat dit een dure auto is en dat je er geld in moet stoppen, net als elke andere Alfa. Maarja dan rijd je wel in een Alfa Romeo 4C. Dat klinkt toch wel erg lekker aan de borreltafel, nietwaar?

    Login om te reageren
  11. bluebird zegt

    22 februari 2014 om 21:51

    Ik ga maar vast sparen: over een jaar of 3 heeft hij waarschijnlijk meer dan 50% afgeschreven ;)

    Login om te reageren
  12. jessetje zegt

    23 februari 2014 om 11:51

    Wat is de 4C toch mooi! Daar zou ik zeker wel een keer in willen rijden later

    Login om te reageren
  13. alfista zegt

    25 februari 2014 om 17:17

    @denniz: je leest blijkbaar geen fatsoenlijke autobladen of kijkt naar goede autoshows zoals Topgear, daarin wordt alleen de loftrompet geblazen door mannen die van wanten weten en kunnen vergelijken omdat ze regelmatig in spectaculaire auto’s rijden zoals deze. De uitzending vorige week zondag van Topgear was in feite een lange reclame-spot voor de 4C in het bijzonder en Alfa in het algemeen, net zoals afgelopen zondag met de Disco Volante van Touring. Volgens Clarkson mooiste en beste auto ooit gebouwd.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North