Video: paus Franciscus verkent Brazilië per Fiat Idea

Praat mee!
Redacteur Autoblog

Paus Franciscus in een Fiat Idea

Paus Franciscus in een Fiat Idea

Onlangs riep paus Franciscus al dat dure & snelle auto's vermeden moesten worden. Toen hij gisteravond aankwam in Rio de Janeiro gaf hij direct het goede voorbeeld door in een Fiat Idea te stappen. Alleen hield hij dat niet heel lang vol.

Tijdens het ritje door Rio de Janeiro werd zijn kleine guitige MPV een aantal keer belaagd door iets te enthousiaste gelovigen. Later werd Franciscus dan ook gewoon weer gespot in zijn favoriete übercoole Mercedes G500 Cabrio met speciale kap.

Paus Franciscus in Rio de Janeiro met een Mercedes G500

Opvallend is dat zowel de Fiat als de Mercedes geen enkele vorm van (zichtbare) bepantsering hebben. De kap die over de G-Klasse zit is aan de zijkanten en achterkant ook gewoon open. Blijkbaar heeft Franciscus een heel sterk geloof. Het bezoek aan Brazilië vind overigens plaats ter gelegenheid van de 28ste Wereldjongerendagen.

Bekijk de video van Franciscus in zijn Fiat Idea op Autojunk.