Collega Rico verwende jullie in juli al met een kraakverse vijfdeurs Gol, maar een instapper kan altijd goedkoper natuurlijk. Daarom heeft VW twee deuren wegbezuinigd bij de reuzepopulaire Latino-Volkswagen.
Het was gisteravond bal op de eerste VAG-avond die in Brazilië werd georganiseerd, traditiegetrouw aan de vooravond van de show-opening: het journovolk werd verwend met primeurs op het westelijk halfrond, zoals de Taigun, een speciale Veyron, de New Gallardo, en de Conti GT V8. Maar João met de pet kan dat natuurlijk niet kopen, en dus was er ook plaats voor een brood- en boter-model, in de vorm van de 3-deurs Gol.
VW moet alle zeilen bijzetten om de concurrentie van met name Nissan en Fiat in Brazilië af te slaan, en met een instappert als de Gol heeft het een leuke troef in handen. Een opsteker voor de EcoRijder in deze dure olie-tijden: hij is er ook als BlueMotion!
PS: omdat het VW menens is in de ambitie per 2018 de grootste autofabrikant ter wereld te zijn, investeert het concern de komende jaren 3,37 miljard euro in zijn Braziliaanse lineup en fabrieken.
Op het circuit nog wel. Dan moet hij waarschijnlijk ook kniestukken aan. Wat staat dat ding hoog op z’n poten.
@jolig: Dit geval staat zo hoog op z´n poten omdat in Brazilie dat ook echt nodig is. Behalve in de grote steden zijn in de rest van het land de meeste wegen nog onverhard.
@bullgod76:
Dan is hij dus ook ideaal voor de Nederlansche Vinex wijk….
Zowaar spannender dan de Golf 7 en waarschijnlijk mede daarom hier niet leverbaar….
@jrk68: Je maakt jezelf weer eens compleet belachelijk als oude zuurpruim. Ga lekker in je Lotus genieten van het najaarszonnetje ipv lopen trollen over een auto die wordt geleverd in een continent waar je waarschijnlijk nooit meer zal komen met je AOWtje.
Waarom dit ipv een Polo… is toch het zelfde…
Verder geen lelijk ding overigens.
Goedverdoemme, k wil me ook zo’n bluemotion sticker op de auto!
@faalhaas: Liever Ecoboost.
@mdemooistelettervanhetalfabet: En dan ernaast DrivE, sjonge wat zal die wagen zuinig zijn.
Handleiding voor het zelf fabriceren van je eigen Gol G6:
Ingredienten:
Compressor, VW Polo en een setje dempers van een VW Tiguan.
Bereidingswijze:
Men plaatst de Polo in een ruimte waar voldoende ruimte is om rond het voertuig te wandelen. Vervolgens plaatst men de slang van de compressor op de uitlaat van de Polo en zet de compressor aan gedurende maximaal 12 uur. Vervolgens keert u terug naar uw auto en haalt de slang van de uitlaat, tot uw verbazing zult u zien dat u auto gegroeid is, hierna plaatst u de de dempers van de Tiguan onder uw voertuig en klaar is uw Gol.
@850t5r: Wat probeer je hier nu mee te zeggen?
VW grappen zijn al zo oud als de weg naar Rome, dus verzin eens een keer iets nieuws. Zoals je ziet op mijn avatar ben ik geen fanboy.
@bsxc2: van VW
@bsxc2: Al was het een tuinslang met dubbel spruitstuk, als het lelijk is is het lelijk… Misschien moet je je geslachtsdeel in je broek doen en je rits sluiten, dan kan ik er niet meer op staan… Maak je toch niet zo druk man!
@850t5r: Wat is hier dan mis gegaan? Hij is zo lelijk.. Maarja shit happens!
@lamborgfan: langer dan 12 uur laten staan denk ik…
Niet om te trollen, maar het ziet er serieus niet veel slechter uit dan een Audi zonder leer.
@sdk16420: En misschien wel beter dan zo’n Seat hok
Ik kijk al uit naar de allroad versie, de VW Gal
Als het nou g60 was was het nog een beetje leuk
@nside:
Yep, alleen vond zelfs VW die G laders te onbetrouwbaar….
Dus die moeten wel heeeeel slecht geweest zijn als je het vergelijkt met de rommel die ze wel durven te verkopen….
@nside: Dit is eerder gay60…
De gol? Nu is dus zelfs de \”f\” op het typeplaatje orgineel..
@lambo4all: De F is wegbezuinigd.
Tsja mooi is het niet, maar kan me voorstellen dat ze daar tevreden zijn met zo’n bakje voor de deur. Tis geen raar ding verder.
De Gol petjes in Brazilie kunnen nauwelijks wachten…

@norge: Zo lijkt het net een Seat Ibiza uit 94.
Die Gol kunnen ze hier best uitbrengen. Het “veel auto voor weinig geld” werkt bij Dacia, dus waarom zou het niet bij VW werken? En als dit model niet aan de VW-standaarden voldoet, kunnen ze er (net zoals Renault met doet met de Dacia’s) een submerk ervoor oprichten.
@Edge: Nog onder Seat en Skoda.. dat wordt wel heel erg laag dan ;-)
ziet er wel veel beter uit dan de huidige gol. heb er een paar zien rijden, ze zijn niet zo schoon.
Stuurwien uit de Golf 6, ik ben benieuwd wat er gebeurt als je de spraakbedieningsknop bedient? Helemaal niets?
Ah, dus daar komt die Audi A1 vandaan… ’t is gewoon een verbouwde Gol!