De Volkswagen Groep reed vanavond niet alleen een sloot primeurs het toneel op, het kondigde ook meteen een nieuw record aan.
De teller van de autogigant staat nu namelijk op 200 miljoen, waarbij de eer voor het 200 miljoenste exemplaar voorbehouden was aan de krankzinnige Volkswagen XL Sport. In 15 jaar heeft de Volkswagen Groep het aantal geproduceerde auto’s weten te verdubbelen, want in 1999 vierden ze met een speciale variant van de New Beetle nog dat de productieteller op 100 miljoen stond.
Het nieuws werd luister bijgezet door Catherine Deneuve, een Franse actrice die van VW een cheque van 200 duizend euro kreeg toegestopt voor het door haar opgerichte Cinema for Peace (twitpic).
Nog 20 Veyrons over
Wie niet bepaald aan het volumesucces heeft bijgedragen is Volkswagen-juweel Bugatti. Vanavond werd bekend dat er nog 20 Veyrons over zijn, van de geplande productierun van 450 stuks. In december vorig jaar maakte Bugatti nog bekend dat er 50 exemplaren (Grand Sports) nog niet waren verkocht. Het offensief waarbij per dagdeel een speciale variant wereldkundig werd gemaakt heeft dus zijn vruchten afgeworpen.
Afijn, op naar werelddominantie de 400 miljoen. En een Veyron-opvolger.
XL staat voor Xtra Lelijk?
@fejjie: extra lame
@fejjie: vind dat wel meevallen. Doet me zelfs denken aan een NSX
@Bisazza: Of zelfs een GTR (die de lijn aan de zijkant)
200 miljoen gemiddeld saaie auto’s verkopen is best knap.
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
Ik vraag me af, rekenen ze dan ook de aantallen die geproduceerd zijn door de VAG merken voor ze onderdeel werden van VAG?
Neem bijvoorbeeld de niet geringe aantallen Skoda’s van voor de overname, of SEATs toen dat nog een licentie-bouwer van Fiat was.
@mgmgb: Zou niet mogen, maar durven ze vast wel…
Oke de 200miljoenste klant krijgt um gratis..
@driver28: vag kennende betaal je die zelfs dubbel. Omdat het kan.
Dat conceptwagen, is echt een teleurstelling hoor. Moest ik een artikel lezen waarin stond dat dit zo’n chinees productiewagen was, bestemd voor de chinese markt, zou ik het ook geloven.
Bah!
Nog 20 Veyron’s over? Had dat ding niet een paar jaar geleden uitverkocht moeten zijn?
Nummer 200 miljoen zal in de praktijk wel een kale witte up! zijn geweest, maar dat kunnen we helaas niet achterhalen
Volkswagen nieuws : bashen.. Ja, en nu rukken op de Hyundai i20, losers. Go german
Bij Volkswagens grootste toeleverancier vieren ze ook een feestje. Afgelopen week is de 2 miljardste (2.000.000.000!) loze knop van de lopende band gerold.
@moveyourmind: haha! Heb zelf 1-honderdmiljoenste aan deel in dit succes (2 golfs in m’n wagenparkje..) maar met deze moest ik toch erg lachen :) !!
Als groot fan gun ik de Volkswagen Groep het van harte.
Mijn favoriete modellen zijn binnen VAG zijn;
-Bugatti Veyron Super Sport
-Bentley Flying Spur
-Porsche Panamera
-Audi A8/ RS7
-Volkswagen Phaeton
Kom z.s.m. met de Veyron opvolger, want ik ben razend benieuwd en hopelijk wordt het een groot succes.
@jmcclane:
Mijn favoriete water is de duurste.
@mgmgb: Nee niet op die manier, ik zou voor de auto’s gaan die ik heb opgenoemd en die vallen onder VAG. Ook al mocht ik kiezen tussen een Rolls, Jaguar, Aston Martin, Mercedes of BMW.
@jmcclane: en nu snel op je Gazelle bakfiets naar de intertoys om ze allemaal te halen jongeman!
Wat een onwijs gaaf ding. Ik kan er niet op wachten om er zo een op zijn staart te trappen op het circuit. Veel leuker dan die saaie Sirocco cup.
En hoe verhoudt zich dit ten opzichte van andere groepen? M.a.w., op hoeveel staat de teller bij GM, Ford, PSA, Renault-Nissan, …