• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielen

Auteur: RubenPriest, gepost 25 december 2018 om 19:01 – 33 Reacties

Afbeelding Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielenAfbeelding Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielenAfbeelding Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielenAfbeelding Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielenAfbeelding Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielenAfbeelding Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielenAfbeelding Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielenAfbeelding Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielen

Volkswagen met leuke motor is een feestje op wielen
En nog praktisch ook.

In 2019 een roadtrip doen met een camper, maar nog op zoek naar het juiste vervoersmiddel? Wellicht is dit apparaat dan hét antwoord op al je vragen. Waar we naar koekeloeren is een klassiek Volkswagen-busje. De huidige eigenaar heeft er een mooi project van weten te maken en het goede nieuws is dat de Volkswagen nu te koop is.

Allereerst de krachtbron. De reguliere motor is vervangen voor een 2.5 liter grote Subaru-boxer viercilinder. Verwacht er geen strakke rondetijden op het circuit mee te rijden, want de voornaamste reden van de motorswap is meer kracht die op bergweggetjes ten goede moeten komen. Bepakt en bezakt moet deze Volkswagen zonder moeite kunnen klimmen. Het chassis van het busje uit 1969 is onaangetast gebleven en de eigenaar heeft ook geen moeite genomen om de standaard trommelremmen te vervangen.

De camper heeft een aluminium behuizing en op het dak liggen zonnepalen. Deze voorzien de ingebouwde magnetron, het koffiezetapparaat, twee batterijen en een waterkoker van stroom. Daarnaast is er een watertank van 45 liter aanwezig. Dankzij moderne airconditioning is het ook zomers prettig vertoeven in het busje.

Het ding zomaar op de kop tikken is er niet bij, want de Volkswagen wordt te koop aangeboden in Saint George, Utah in de Verenigde Staten. De eigenaar vraagt 40.000 dollar voor zijn geliefde creatie. Naar eigen zeggen moet de camper weg omdat hij geld en ruimte nodig heeft. Bovendien ontbreekt het hem aan tijd om de Volkswagen te onderhouden. (via TheSamba)

Ook interessant!

  • Dit was ooit een Volkswagen bedrijfswagen
  • Ondanks crisis toch een leuke bonus voor Volkswagen arbeiders
  • Volkswagen Talagon
    Volkswagen Talagon heeft VR6 Turbo TSI motor!
  • Volkswagen Tiguan (2021) rijtest
    Volkswagen Tiguan (2021) rijtest

Nieuwste artikelen

  • Video: Mijn knipperlicht staat aan, DUS ik kom
  • Porsche pakt de beste Carrera op de juiste wijze aan
  • Nee maar! Keert de leukste hot hatch terug?
  • De PORSCHE 997.2 Turbo Cabrio van Dick heeft het ALLEMAAL #MijnAuto
FacebookTweetPinLinkedIn

busje, camper, custom, occasion, Volkswagen

Vorig bericht: « Zo krijg je het kenteken van de 911 op de juiste plaats
Volgend bericht: Dit zijn de 14 duurste voorwielaandrijvers van Nederland »

Lees Interacties

Reacties

  1. johnwaters zegt

    25 december 2018 om 19:04

    Leuk voor zigeunervolk.

    Login om te reageren
    • johnhert zegt

      25 december 2018 om 19:07

      @johnwaters: Meer iets voor veganisten…

      Login om te reageren
      • kennone zegt

        25 december 2018 om 19:57

        @johnhert: sowieso goed voor al het linkse spul hier op de aardkloot

        Login om te reageren
      • mikje90 zegt

        25 december 2018 om 19:57

        @johnhert: gewoon een ordinaire overpriced, neukbus…… Is hij te koop?.

        Login om te reageren
        • metalmike zegt

          25 december 2018 om 20:53

          @mikje90: Heb je de laatste alinea gelezen? $40.000

          Login om te reageren
          • w0ut69 zegt

            27 december 2018 om 00:50

            @metalmike: ik zeg, kopen!

            Login om te reageren
  2. ghost zegt

    25 december 2018 om 19:11

    Picture or it didnt happen!

    Login om te reageren
  3. lexis zegt

    25 december 2018 om 19:12

    Top

    Login om te reageren
  4. FieRo zegt

    25 december 2018 om 19:17

    + reservewiel. Verder rommelig.

    Login om te reageren
  5. dirkv zegt

    25 december 2018 om 19:28

    Leuk ding met een meesterlijke motor.
    Hij zal wel verschrikkelijk zuipen!

    Login om te reageren
    • metalmike zegt

      25 december 2018 om 20:48

      @dirkv: Je wil niet weten wat een standaard 1600cc luchtgekoelde motor in een T2 verbruikt. 1 op 10 als je heeeeel rustig achter een vrachtwagen hangt met 90km/u. Rijd je 110? 1 op 6. Stadsverkeer? 1 op 5.
      Ik ben nu bezig met een swap naar een 2 liter ej20 uit een Legacy uit 2002 en verwacht dat hij een klein beetje zuiniger wordt, misschien 1 op 11. Maar dan wel 2,5 keer zoveel vermogen.

      Login om te reageren
      • dirkv zegt

        25 december 2018 om 22:16

        @metalmike: Dat de originele 1600 zo zuipt wist ik niet maar dat de 2.5 boxer turbo van Subaru als een dolle zuipt weet ik wel;)
        Mooi project ben je aan het doen! Lijkt me een betrouwbare goede motor die je nu aan het inbouwen bent.
        Ga je er veel km mee maken?

        Login om te reageren
        • metalmike zegt

          25 december 2018 om 22:59

          @dirkv: Niet veel, rond de 6-8k in de afgelopen jaren. Vooral de zomervakanties zorgen voor veel kilometers ineens, ik ben inmiddels in Schotland, Noorwegen (tot aan de poolcirkel), Finland, Hongarije en Zuid-Frankrijk geweest met de oude motor.

          Login om te reageren
          • dirkv zegt

            25 december 2018 om 23:43

            @metalmike: Dat zijn zijn mooi roadtrips! Dat wil ik ook ooit nog eens gaan doen met een niet al te grote camper.
            Succes met je motorswap project!

            Login om te reageren
  6. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    25 december 2018 om 19:43

    Kijk! Een VW met een motor die wél heel blijft…

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      25 december 2018 om 21:04

      @svenska_aeroplan_ab: volgens mij is juist die 2,5 liter boxermotor van Subaru een van de minst betrouwbare blokken die deze eigenwijze autofabrikant ooit in hun eigen auto’s heeft gestopt. Beter kun je Subaru’s kleinere 2 liter viercilinder of de 3 liter zescilinder boxermotor kiezen.

      Daarnaast zijn die luchtgekoelde VW blokken bepaald geen toonbeeld van efficiëntie en prestatie, maar je moet het wel héél erg bont maken wil je deze kapot draaien. Van de week nog een herhaling van Car SOS gezien, waar ze z’n motor na 17 jaar stilstand in een vochtige schuur zonder heel veel moeite weer aan het lopen kregen. En dat is zeker geen unicum.

      Login om te reageren
      • fanboy zegt

        26 december 2018 om 09:06

        @rrrobert: De VW “vanlife” jongens grappen vaak zelf dat het ook vaak sleutelen is.
        Inclusief dat ene kanaal op YouTube van een jongen die er bijna overal mee is geweest. Die zit al op zijn vijfde motor en heeft periodes gehad waarin hij meer aan het sleutelen was dan aan het rijden omdat er zoveel kapot ging.
        Leuk busje hoor verder.

        Login om te reageren
      • rolov zegt

        26 december 2018 om 13:46

        @RRRobert: vlg mij was het juist de 2.5 die betrouwbaarder was. Die 2 liter noemde die Engelse turners engine of glass

        Login om te reageren
  7. evdw zegt

    25 december 2018 om 19:48

    All you need is love VW edition.

    Login om te reageren
  8. 2wheeler zegt

    25 december 2018 om 19:50

    Nu ben ik absoluut tegen een rubbertegel maatschappij, maar ik kan toch niet ontkennen dat het “39 Volkswagen symbool met swastika niet heel erg toepasselijk is op deze hippie camper uit de jaren 50/60…

    Login om te reageren
    • metalmike zegt

      25 december 2018 om 20:50

      @2wheeler: 1969

      Login om te reageren
    • dirkv zegt

      25 december 2018 om 22:25

      @2wheeler: Ginfaxi symbool.

      Login om te reageren
    • racerx zegt

      26 december 2018 om 09:24

      @2wheeler: heb er weinig verstand van, maar waar zie je een swastika?

      Login om te reageren
      • 2wheeler zegt

        26 december 2018 om 09:35

        @racerx: het teken op de deur op foto 2! De Ginfaxi zoals @Dirkv benadrukte met het VW logo is het logo dat Hitler heeft overgenomen uit de IJslandse mythologie. Dit logo werd door Hitler en Porsche aangenomen als eerste logo sinds de samenwerking voor VW in 1939. Geen traditionele swastika, maar gezien de geschiedenis van VW toch een beetje onsmakelijk.zeker omdat het niets te zoeken heeft op een bus uit “69 en je jezelf dus af kan vragen waarom de eigenaar besluit dit logo te voeren.

        Login om te reageren
  9. shibby zegt

    25 december 2018 om 19:55

    Dit is pas sjoemelen met uitstoot

    Login om te reageren
  10. desjonnies zegt

    25 december 2018 om 20:00

    Voor de beginnende Walter White..

    Login om te reageren
    • robert110 zegt

      25 december 2018 om 20:45

      @desjonnies: Walter Light.

      Login om te reageren
    • cossiekiller zegt

      26 december 2018 om 07:45

      @desjonnies: Heisenheuveltje

      Login om te reageren
  11. O plaat zegt

    26 december 2018 om 09:40

    De man zijn politieke voorkeur is ook af te lezen door het logo links boven. Dit logo is nooit op een VW gezet. Maar is het symbool van VW onder hitler, neonazi’s in de oltimer wereld gebruiken dit logo als legale vorm van het swastika. Aangezien het echte in veel landen strafbaar is. Ik verzin dit niet op verschillende oldtimer meetings en in de VW club waar ik lid van ben word je gewoon geweigerd en gebanned als je dit nationaal socialistisch VW logo gebruikt.

    Login om te reageren
    • metalmike zegt

      26 december 2018 om 10:09

      @shiva: Dit is de VS, daar snappen ze er niks van en ligt het minder gevoelig.

      Login om te reageren
  12. kniesoor zegt

    26 december 2018 om 10:24

    Oogt als een hoogkwalitatief bouwwerkje ??

    Login om te reageren
  13. flik2punt0 zegt

    26 december 2018 om 12:21

    Leuke bus zo zeker met andere motor, maar ik zou wel zsm de remmen upgraden

    Login om te reageren
  14. Gulli zegt

    27 december 2018 om 10:44

    Mooi woord, koekeloeren. Gebruik het zelf als het ff mee it bijna dagelijks ?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North