
De Duitse autobouwer heeft eens goed naar het overweldigende succes van de R-klasse van Mercedes gekeken en denkt in dit segment ook haar slag te kunnen slaan. Ze komen daarom binnenkort met hun eigen enorme 7-zitter op de markt, die de naam Routan krijgt.
De auto wordt een behoorlijk groot monster want hij is meer dan vijf meter lang. Dat is een halve meter langer dan bijvoorbeeld een Sharan. Over de rest van het design doet Volkswagen nog geheimzinnig, maar lang hoeven we niet te wachten want de auto wordt in februari in Chicago onthuld.
De Routan zal alleen in alleen in de VS geleverd worden en wordt daarom ook in Noord-Amerika gebouwd. De Routan is ontwikkeld in samenwerking met Chrysler en zal dan ook in de Chrysler-fabriek in Ontario, Canada van de band rollen.
De naam is een combinatie van Route en de toevoeging “An” wat achter alle MPV-modellen van Volkswagen wordt geplakt, zoals de Touran en de Sharan. Met de komst van dit model hoopt Volkswagen alleen al in de VS 800.000 auto’s per jaar te verkopen in 2018. Hopelijk heeft Volkswagen bij deze verwachting niet teveel gerekend op het succes van de Routan.





Zal dit niet de productieversie van de Neeza zijn voor Amerika?
http://www.autoblog.nl/archive/2006/11/12/volkswagen-neeza-concept
ik zie een soort doem scenario opdoemen voor deze auto..
pheaton anyone…????
Volgens mij ben ik echt de enige die de R-klasse mooi vind:P.. maar ik zou zeggen Volkswagen, kom maar op
lol… krijg opeens een opel-flashback ;) de geweldige bouwkwaliteit en eigenschappen van de Sintra :o Ben benieuwd (of eigenlijk toch niet zo :? )
-Edit: Nutteloze bijdrage-
We will see…
” Het kind van de designer had zitten spelen met rumicub, helaas is hij allergisch voor plastic! Hij had de letters Touran voor zich liggen omdat papa die unieke creatie had bedacht! Maar omdat hij zo allergisch was moest het kind niesen. Zo verwisselde de t en de r met elkaar en toen stond er routan! Papa moest gelijk denken aan de flop van de mercedes r-klasse en dacht : Dit kunnen wij beter!”
De Routan is blijkbaar gebaseerd op de nieuwe Chrysler Grand Voyager. En die is echt afschrikwekkend lelijk.
http://www.telegraaf.nl/autotelegraaf/2824140/_Volkswagen-variant_van_Chrysler_Voyager_heet_Routan__.html?cid=rss
Sowieso niet echt een nieuwtje en als fullsize MPV niet echt te vergelijken met een Mercedes R-klasse.
@Floris: yep, en er is nu dus bevestiging. Voor wie het wil weten…
VW zou toch met een MPV komen op basis van de Voyager? Voila!
@autoblogger
Joh, prima verder. Maar ik mis een bron, dus vandaar mijn lichte verbazing. Ik begrijp n.a.v. jou commentaar dat VW het nu bevestigd heeft.
Routan… met een mooi rotan interieur >kots
@ Mustang
lol
ik denk gewoon dat ze eens wat creativer moeten worden met namen.
VW W12 (alleen omdat er een W12 motorblok inligt.)
kortom: VW moet creativer worden (bij styling en bij namen)
@Floris;
De nieuwe Dodge Journey is ook gebaseerd op de nieuwe Voyager en die is toch mooi?
Dus wacht effe tot VW zijn versie laat zien. ;)
Ik schrok al, weer zoon saaie volkswagen er bij.
maar gelukkig wordt ie in amerika gemaakt :) en gehouden! :P
wat een opluchting Pff
r-klasse een flop.. dit ook??.. grote kans ;)
Hmmm. Door al die verschillende modellen (SUV, SAV Crossover MPV, CUV of wat voor term ze dan ook verzinnen) zie je over een paar jaar door de bomen het bos (of oerwoud in dit geval) niet meer.
Dus nu Mercedes hun arrogantie heeft aangetoond, door een auto te blijven bouwen waarvan ze weten dat niemand m wil, volgt Volkswagen….met een Rotan auto. En alsof dat nog niet dom genoeg is….laten ze m bouwen door de meest kwaliteit gevoelige auto’s around. Er zijn simpelere manieren om geld te verspillen. Zo is er bijvoorbeeld mijn bankrekening.
800.000 in 2018….in een retro uitvoering van 2008 zeker…whahahaha.
Nog een flop??
Volkswagen gooit routan in het eten..
Nou joepie. Dus incest tussen de Transporten en de Sharan heeft dit tot gevolg? Daarom moet je nooit kids maken met directe familieleden. Inteelt zorgt namelijk niet voor ’s werelds meest mooie uiterlijk.
die afbeelding lijkt precies op de sharan van mijn moeder :P zelfde kleurtje en zelfde uiterlijk
Zullen we een flop voorspellen? Ik ben een beetje bang dat het een gerebadgde Chrysler gaat worden, met de bijbehorende kwaliteit. En dat terwijl Volkswagen, met de introductie van de echt wel mooie Passat Coupé, zéér in aanzien gestegen was. Volkswagen had, potverdorie, die microbus (Concept, 2001) op de markt moeten brengen!
Toen ik de naam Routan bovenaan even snel zag moest ik al even lachen, dacht: “Lol, ze gaan een snellere versie van de Touran op de markt brengen en noemen die Routan, grappige naam”
Blijkt dat ze een geheel nieuw model willen uitbrengen op die naam… op dat moment dacht ik: “ROFLMFAO!!!”
Stelletje grapjassen… :lol:
How John, ik dacht dat jij met een Tourannetje reed! Maar neen, jij rijdt een Routan, aaaaaaaah.
Waar blijft die Sharan in godsnaam zitten? De huide bestaat nu al – hou je vast – 12,5 jaar! Ok, 2x gefacelift, maar toch. Welke auto houdt het zolang vol. Ze kunnen het nu toch niet te lang meer rekken é.
Autoblogger, vergis je niet. Toen VW met de Touareg kwam lachte iedereen aanvankelijk. Met de Touran ook zo. Toch bleken die wagens toch goed te verkopen. VAG is misschien saai, maar dat is denk ik toch de reden dat het verkoopt.
De Routan moet je vergelijken met een Grand Espace, Voyager e.d. De R-klasse, een lelijk hok van meer dan 60k euro, is een ander type auto. Geen fullsize SUV.
Daarnaast is ie speciaal voor de US markt ontwikkeld. Op een relatief goedkope manier kan VW nu ook een SUV aanbieden in de grootste markt voor dat soort auto’s. Dit zou dus best wel eens kunnen gaan werken.
Een auto die Routan heet moet natuurlijk wel standaard een navigatie systeem hebben.
@ mashell: mét touch screen uiteraard! :)