
Snik, snik… Het doek is gevallen voor 2 gouwe ouwe modellen van Volvo. Aangezien aanstaande maandag de productie van de gloednieuwe Volvo V40 officieel van start zal gaan zijn ze in Gent gestopt met de productie van de S40 en V50. Rust zacht zeggen we dan.
Het werd eigenlijk ook wel eens tijd dat de S40 & V50 met pensioen gestuurd zouden worden. De S40 was immers al sinds 2003 op de markt en de V50 sinds 2004. Als je vervolgens in je achterhoofd hebt zitten dat de “normale” levensduur van een model (tegenwoordig) maximaal 7 jaar is dan weet je dat de S40/V50 ruim over hun uiterste houdbaarheidsdatum heen waren.
Gelukkig staat de kersverse V40 gereed om het stokje over de nemen van deze 2 hoogbejaarde modellen die nu van een welverdiend pensioen kunnen gaan genieten. Vorig jaar werden overigens nog 46.085 V50’s en 26.114 S40’s gebouwd in het Belgische Gent. Van de nieuwe V40 hoopt Volvo jaarlijks 90.000 exemplaren te bouwen.
De C30, die sterk verwant is aan de S40/V50, blijft voorlopig nog wel eventjes in productie, maar voor hoelang is natuurlijk nog maar de vraag. Het oudste model dat Volvo nu nog steeds levert is de XC90. Dat model is leverbaar sinds 2003 en het zal nog wel even duren voordat er een opvolger komt. (via: tijd.de)
nou is die v40 wel een toffe auto! , vriend van mij krijgt die. Niet dat volvo mijn merk is maarja:P
Ht is toch wel een hele populaire auto geweest in NL. Je ziet er enorm veel rijden.
Nou nou, niet huilen iedereen. Ze zijn de al een tijdje en ze werden al oud
-edit: nutteloze bijdrage-
Prima model geweest voor Volvo. Dat succes is ze wat mij betreft ook met de V40 gegund!
Ja het is dat de “markt” aangeeft dat die modellen zo vaak vernieuwd moeten worden, maar de V50 m.n. mag volgens mij wel een succes genoemd worden, qua houdbaarheid sowieso. Ik zie nog redelijk wat V50’s rondrijden met x-Sxx-x kentekens, dus aardig nieuw nog.
V40 is denk ik minder houdbaar, maar het zou mooi zijn als die het stokje van deze 2 over kan nemen.
@gforce: import met nieuw kenteken..?
@mikkeloentje:
Nee de limited edition met 20% bijtelling, veel extras voor nog geen 30k
Een tijdperk dat zich afsluit.
Jammer…
S40/V50 was het schoolvoorbeeld van een tijdloos Volvo design. Wat dat betreft ben ik niet erg overtuigd van de nieuwe V40.
Het was gewoon een niet al te gewaagd design dat het jaren goed kan doen.
De S40/V50 vond ik toch wel altijd mooie auto’s (in deze prijsklasse). Dit waren echt auto’s die geen chrome randjes etc. nodig hadden.Van de V40 ben ik nog steeds niet overtuigd,hij is namelijk veels te bol.
Ik vindt de S40 gewoon nog steeds een mooie auto, gewoon mooi tijdloos design. Had eigenlijk Kwa design nog wel wat langer op de markt kunnen blijven imo maarja de techniek wordt zo snel oud in deze wereld..
Een mooie gebouwde auto die slim is ontworpen en een van goede kwaliteit is. En zeker een paar jaar naar de introductie ook een realistische prijs had, in het begin waren ze te duur.
Moet mn pa nu zuinig gaan zijn op zn v50? Over enkele jaren een echte youngtimer;p
Nog steeds een representatieve wagen
V50 altijd een leuke auto gevonden om te zien!
De moment om er nog eentje uit voorraad te kopen dus.
Heerlijk rijdende auto. Jammer dat ie uit productie gaat.
Nou ik vind wel dat je niet kan zien dat zou oud is. Vind het nog steeds een mooie auto!
V50 T5 AWD AUB!
OT: De overbuurvrouw heeft een V50 1.6D, rijd fijn zegt ze, maar hij zuipt relatief veel.
Best mooie wagens zijn het!
Altijd een haat-liefde verhouding met deze auto’s gehad: zeer mooi tijdloos design dat ik anno 2012 nog altijd zeer mooi vind, maar het is niet meer dan een Ford Focus met een dure jas en de binnenruimte is gewoonweg krap. De nieuwe V60 en V40 zullen met hun schreeuwerig uiterlijk het zo lang niet volhouden.