Is de standaard GT86/BRZ te lief en vrolijk? Dan helpt Wald International een handje. Naast G-klasses en Lexii zijn ze niet vies van een Toyotaatje.
Wald had een keiharde “FIRST!” met hun GT86-bodykit in juli. Niets veroudert echter zo snel als tuning dus vlak voor het einde van het jaar (of de wereld?!) geeft Wald de bodykit een opfrisser. Alleen de stapel-uitlaatjes mogen blijven, spoilers en bumper krijgen een make-over. Geen rare hoekige kofferklep maar een normale klep met vette spoiler. Een agressief front, diepe zwarte velgen en meer gaten in de motorkap dan een Dodge Viper.
In Japan vraagt Wald ongeveer €2000,- voor het kitje. Spuitwerk niet inbegrepen. Heeft de Toyota GT 86 het nodig?
Met een bodykit en bredere velgen vraagt de GT 86 op een gegeven moment natuurlijk ook om meer power. Turbo’s en superchargers zijn nog steeds niet zo makkelijk te krijgen als spoilers en vleugeldeuren.
Ik vraag me af of driften nog zo fijn is als het wiel een centimeter van het spatbord af zit.
Duister en übergeilll
2000 piek daar, lachen toch..
Op de velgen na is dit echt wel even wat stoerder dan de standaard uitvoering…
Doen!!! Op 45k dan die laatste 2k er ook norg wel bij en je auto is een stuk unieker (en minder saai)
Duister en geen Duitser.. Een perfecte combi.
Mmm fabfabfabfab Hebbu!!
@dennisvvti: overigens, meeste fab-dames (of fap-dames) zijn niet om te hebben, maar om naar te kijken en dan weer terug te leggen in de aanbiedingbak.
Doe mij dan maar meteen een Rocket Bunny bodykit.
haha ik las eerst SuperDuitser
Vier joekels van uitlaten, dikke diffuser, allerlei aero- en luchthapmeuk, ziet er totaal niet maar Form Follows Function dus who cares. Is vast sneller dan een Zonda op de Ring?
Kappersauto, maar dat mag ik niet meer zeggen omdat dat een nutteloze bijdrage is. Terwijl er heel wat nuttelozere dingen over te zeggen vallen. Maar ik mag het niet zeggen. Dat dit een kappersauto is.
@flippert:
Oké. Bedankt voor je bijdrage
@Rob: graag gedaan. ‘Bromvlieg’ was het tweede woord dat in me opkeam bij het zien van deze auto. Maar ik weet niet of dat ook nutteloos is.
@flippert:
Lees de huisregels (http://www.autoblog.nl/huisregels) nog eens door. En dan vooral het hoofdstukje argumentatie.
Weet je ook waarom je reactie worden verwijderd.
… want een kapper scheert beter over de weg dan @flippert
@flippert:
Jij pist het liefst op alles en iedereen is het niet? Tenminste, als er geen blauw wit logootje op staat in combinatie met de letters BMW. Is het dan werkelijk zo moeilijk uit dat posh wereldbeeld te stappen en je ogen eens echt open te doen? De wereld heeft nog heel veel meer moois te bieden. GET A LIFE!!
@Original_Arnoud: kapper!
@flippert: Maakt niet uit! Mijn vrouw is kapster :-)
@dotternetta: kapSter moet je dan zeggen.. Dat is een heel andere soort dan kappers..
De GT 86 heeft het niet nodig, maar het staat ‘m wel.
‘Iedereen kijkt naar Me auto’ ja, om je even later uit te lachen wegens aanstelleritus.
@betonstaal: Dus volgens jou kijk ik naar me auto ipv mijn auto? Grammarnazi tot uw dienst! OT: Kwijl! De GT86 wordt er alleen maar mooier van!
Uitlaatjes zijn leuk!
Voor de rest niet doen! Te sjonnie en echt nergens goed voor…
Ik vind ‘m lekker. Nu idd nog wat meer vermogen in het vooronder…
het is toch wel een auto die in de categorie viagra valt *instand harde plasser*
Ja.
Ik vind de Gt-86 fantastisch. Maar ik heb iets tegen een onnodig aantal uitlaten, twee uitlaten is bij 300pk al voldoende, dus waarom bij 200 vier uitlaten?
@robinio: Mee eens, beetje functioneel mag wel. :P (alhoewel deze bodykit mij wel bevalt en eigenlijk ook niet echt functioneel is. :P
LEKKER!
Als ze de moeite hadden genomen om deze bumpertjes nieuw temaken ipv dat opplak spul, had ik hem zonder die motorkap wel mooi gevonden. Dan maar iets meer geld uitgeven. Nu oogt het gewoon te cheap.
All show, still no go dus.
Super duister en super lelijk.
”Met een bodykit en bredere velgen vraagt de GT 86 op een gegeven moment natuurlijk ook om meer power.”
er wordt zo weinig begrepen hier , bovenstaande configuratie is killing voor deze toyota , die in basic vorm en dito banden de perfecte drift en handling machine is .
Nu niet meer dus . Alwood, neem even de tijd om na te denken.