
BMW’s uit de jaren ’60 met een Italiaans designsausje, je moet er van houden.
Met de 501 – die de bijnaam Barockengel had – maakte BMW vanaf 1951 naoorlogse luxe, zij het een beetje ondergemotoriseerd. Een decennium later was hier geen sprake meer van, en de 501/502-serie kreeg een passend slotakkoord met de 3200 CS.
Deze auto, met een body van carrosseriebouwer Bertone, werd tussen 1962 en 1965 gemaakt. Uiteindelijk rolden er tussen de 500 en 600 exemplaren van deze duidelijk ver-Italiaansde BMW van de band. Onder de kap ligt een 1.5 driecili…sorry, een 3,2 liter V8 die goed is voor zo’n 160 pk. Naar hedendaagse standaarden lachen we om deze 50 pk per liter, maar reken maar dat je 50+ jaar geleden hier het mannetje mee was. Bovendien was dit één van de eerste V8-Bimmers.
Het exemplaar dat in het Duitse Zwickau te koop staat is wit met een roodleren interieur, en heeft slechts 2.000 kilometer op de klok. Enkele jaren geleden werd de auto volledig gerestaureerd, de verkoper wenst nu 72.000 europese euro’s voor de tweedeurs BMW-klassieker te ontvangen.
Met dank aan Philip voor de tip!











Geniaal ding, hebben!
Mooie auto
Zeker met v8
Mooi hoor.
Wat zijn die klassiekers van BMW toch geweldig
Mooie bak hoor, maar wat een geld.
@porsche928: Er staat er ook eentje te koop in Nederland, maar daar vragen ze € 98.500 voor.
http://www.thegallerybrummen.nl/nl_NL/autobedrijf/collectie/9058151/details.html
@donvincenzo: dat is de dure van de twee. Elders staat er eentje voor iets minder. Zal vanavond het linkje posten.
@donvincenzo: Je m’excuse.. Die is reeds verkocht…
Saaie midden klasser, vind een DS veul mooier bijvoorbeeld….Of een leuke Mercedes uit die tijd..
@norge: Hyundai was er toen nog niet hoor
@norge:
Ja, een Iso Fidia was wel een ietsie pietsie opwindender
http://www.conceptcarz.com/images/ISO/63-ISO_Rivolta-DV-09-AI-0001.jpg
Leuk ding, zou ik best willen bezitten!
Maar voor 75000 heeft BMW meer begeerlijkere auto’s de fabriek uit laten rollen.
Als je Italiaanse styling wil koop je toch een Italiaanse wagen uit die tijd?
@w0o0dy: zit wat in, toch liever n Flaminia Touring dan
Zag er een maand geleden 1 rijden in Zurich. Geen idee welke BMW het was. Daarna weer vergeten. Nu weten we het dus.
72k voor een nette 50 jaar oude BMW in relatief lage oplage; dat valt best mee toch?
Da’s toeval: afgelopen dinsdag heb ik zo’n BMW gezien en zo ook een Zakspeed Capri. Te zien in het Auto & Technik museum in Sinsheim en techniek museum Speyer in Duitsland.
[IMG]http://www.mupload.nl/img/os2ygckg8yy.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.mupload.nl/img/bcwaapjcqph.jpg[/IMG]
Ja, leuk maar die alfa berlina 1750 van een paar trends geleden met zijn 125pk uit 1750cc maakt deze BMW helemaal af prestatie gebied.. Deze BMW was nog voor de tijd dat ze echt goede motoren gingen bouwen.
@nord: true.
Altijd duidelijk te zien als bertone zich ermee heeft bemoeid:) mooi!
Maar voor dat geld zijn er leukere dingen uit hun stal gekomen, ik kijk even verder….;)
Ik wil het wel maar waar is het geld?
No way, is vast mee gesjoemed.
Mooie wagen, zit een beetje 503 in.
Als de bertone badge er niet op zat kon je het meepakken voor 10k a 20k en dat zou het waard geweest zijn.