• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Wordt Ferrari straks ‘Neerlands trots’?

Auteur: Dizono, gepost 10 december 2014 om 14:23 – 43 Reacties

Ferrari F40


Het o zo Italiaanse Ferrari is de belastingen in pizzaland zat en overweegt de biezen te pakken en in Nederland neer te strijken.

Om met de deur in huis te vallen, Circuitpark Zandvoort wordt niet het nieuwe Fiorano en de rode bolides zullen ook niet in een loods in Zeewolde in elkaar worden geschroefd. Net als moederbedrijf Fiat Chrysler Automobiles overweegt Ferrari volgens Bloomberg het hoofdkantoor buiten Italië te vestigen. Aangezien onze belastingdienst het graag leuker maakt voor multinationals, maakt Nederland best een aardige kans om de nieuwe vestigingsplaats te worden.

In welke vorm Ferrari deze constructie gaat gieten is nog niet bekend, maar de kans dat de productie uit Maranello weg zal gaan is nihil. Bedrijven verzinnen vaak de meest bizarre constructies om maar zo min mogelijk belasting te betalen. Zo staat Fiat Chrysler in Nederland geregistreerd, is het gevestigd in Londen en hebben ze een beursnotering aan de New York Stock Exchange. Ach, uiteindelijk wil elk land wel een beetje een Ferrari-land zijn toch?

Foto credit: Mick, autojunk.nl

Ook interessant!

  • Ferrari doet uitstekende zaken, ook in Nederland
  • Nieuwe Ferrari lijkt straks op een iPhone?!
    Nieuwe Ferrari lijkt straks op een iPhone?!
  • Ferrari SP48 Unica wordt een unieke Ferrari
  • Dit is de duurste Ferrari 612 Scaglietti van Nederland

Nieuwste artikelen

  • Donkervoort P24 RS: extremer dan ooit, nu met V6!
  • Video: Nieuwe F1-auto van Max Verstappen klinkt … geweldig!
  • Fight: hoe houdt de Volvo EX60 zicht tegenover de BMW iX3 en de Mercedes-Benz GLC?
  • Video: Wanneer je niet meer op tijd kunt stoppen
FacebookTweetPinLinkedIn

belasting, Ferrari, fiorano, nederland

Vorig bericht: « De beste leasemaatschappij 2014, Mazda-leasers blijken meest tevreden
Volgend bericht: Oude garage in centrum Den Bosch is nu stijlvol woonhuis »

Lees Interacties

Reacties

  1. granlusso zegt

    10 december 2014 om 14:34

    Stiekem vind ik het wel leuk dat al die grote bedrijven zich vestigen in Nederland, maar ik weet ook dat andere landen nogal wat kritiek uitten op deze voordelen. Vraag me af of er straks ook meer en meer druk wordt uitgevoerd op Nederland om dit te veranderen.

    Login om te reageren
    • desjonnies zegt

      10 december 2014 om 14:44

      @granlusso:
      Ik ook.
      Alleen dat andere landen met een laag belasting tarief dit ook en vooral aan hun ONDERDANEN doorberekenen.
      Hier naait met de eigen bevolking eerst, waarna men met tromgeroffel Multi nationals binnen laat die hier een krabbel belasting betalen.

      Iets over meten met twee maten.

      Login om te reageren
      • tupperware zegt

        10 december 2014 om 14:45

        @desjonnies:
        Je haalt me de woorden uit mijn mond..
        Nederland, het land van “ander volk eerst”..

        Login om te reageren
        • Mika_Hakkinen zegt

          10 december 2014 om 14:53

          @tupperware: Dat laatste is een goeie haha

          Login om te reageren
        • yupyup zegt

          10 december 2014 om 14:54

          @tupperware: jij en @desjonnies lezen zeker ook de telegraaf?

          Verdiep je eerst eens in dit soort dingen voor je onzin uitkraamt, dan zul je zien dat het allemaal eigenlijk best wel slim is.

          Login om te reageren
          • desjonnies zegt

            10 december 2014 om 15:34

            @yupyup:

            Het zou slim zijn als we een overheid zouden hebben die zijn verantwoordelijkheid neemt.
            Een overheid die ZELF de gezondheidszorg in handen zou nemen en ZELF de kosten zou controleren zodat het voor iedereen betaalbaar en toegankelijk zou zijn – neem Nieuw Zeeland.

            Het zou slim zijn als we een overheid zouden hebben die ZELF het OV zouden organiseren, waar mensen zouden werken die VERSTAND hebben van treinen als die aangekocht moeten worden – noot van een vriend uit Japan : als ik in Japan hetzelfde bedrag betaal als hier van Amsterdam naar Rotterdam, rijd ik half Japan door in een hoge-snelheidstrien die SCHOON is, waarin niemand zit te telefoneren en die op tijd rijdt.

            Het zou slim zijn om een ministerie van industrie te hebben, zodat niet alle bedrijven Nederland uitgejaagd worden en er postbus Multi-nationals voor terug komen die geen ene reet toevoegen aan ons land, behalve te profiteren van een bezopen gunstig belasting tarief.

            Maar laat mij vooral onzin uitkramen

            Login om te reageren
            • gregorius zegt

              10 december 2014 om 15:40

              @desjonnies: In Zwitserland hebben we net gestemd over het basispakket (ziektekosten) en of deze uit handen van de verzekeraar zou gaan en in handen van de staat. Zwitserland stemde nee. Met veel gehoorde argument: als we het door de staat laten doen, wordt t alleen maar duurder en moet je dealen met luie en inefficiente arbeiders.
              Alles door de staat? Zeker niet.
              Aantal dingen door de staat: zou goed kunnen zijn!

              Login om te reageren
              • fijnkonijn zegt

                10 december 2014 om 16:49

                @gregorius: ja maar de Zwitsers zijn wel een ander slag volk. Dat kun je niet zo maar vergelijken.
                In Nederland, in de 70er jaren was het allemaal redelijk goed op orde. NL was hét voorbeeld als het ging om de welvaart-staat. Als burger had je je natje en je droogje en het was allemaal vrij goed geregeld.
                Totdat die randdebielen in Den Haag alles wat los en vast zat begonnen te privatiseren. Gevolg: service-levels down, prices up.

                De hoofdreden hier in CH was dat de bevolking van mening is dat ze er niet beter van worden. Het gaat zéker niet goedkoper worden. Dus laat men het lekker zo. Dat met luie medewerkers als reden heb ik niet zo meegekregen.

            • stephanotis zegt

              10 december 2014 om 19:33

              @desjonnies:
              Met de Tokaido Shinkansen van Tokyo naar Kyoto kost je 13.600 yen met de Hikari en de Kodama en 13.910 yen met de Nozomi. Dat is omgerekend 92,48 resp. 94,59 euro, t.o. 14,50 voor een enkeltje van Amsterdam CS naar Rotterdam CS, ook in de Thalys.

              Login om te reageren
            • phevtreb zegt

              10 december 2014 om 23:55

              @desjonnies: misschien moet je Poetin of Kim Jong Un eens vragen of je daar niet de rest van je leven door mag brengen, zal de hemel op aarde zijn voor je!

              Login om te reageren
              • MrSkyline zegt

                11 december 2014 om 22:57

                @phevtreb: Bedoel je daar mee te zeggen dat bijvoorbeeld Canada, Groot Britannie en Nieuw Zeeland ook communistische landen zijn omdat bepaalde zaken in handen van de overheid zijn?

          • tupperware zegt

            10 december 2014 om 19:40

            @yupyup:
            Nope, ik lees geen geleraaf,het lijkt mij trouwens best vervelend als je in hokjes moet denken..
            Als jij denkt dat de Nederlandse belastingbetaler er wijzer van wordt door brievenbusmultinationals allerlei voordeeltjes te geven, think again..
            Dit levert ons precies nul banen op, als het nu banen op zou leveren dan was het een ander verhaal. Banen betekenen immers minder uitkeringen en meer belastinginkomsten en daar wordt ook jij beter van.
            Gelukkig hak ik pas 25 jaar met dat bijltje en wordt ik geroemd om mijn gave om out of the box te kunnen denken..

            Login om te reageren
        • lekbak zegt

          10 december 2014 om 15:50

          @tupperware: tja, je had de reacties van vrienden en familie eens moeten horen toen ik vredestein banden kocht. Ze kwamen net zo goed uit de tests als een ander merk en waren nog geen tientje duurder. Maarja Nederlands dus ik heb ze wel aangeschaft. Ik was gek, dat doe je toch niet? Ondertussen presteren ze beter dan de conti’s die er eerder onder lagen, zowel nat als droog.

          Login om te reageren
      • azenomei zegt

        10 december 2014 om 15:49

        @desjonnies: Een krabbel belasting betalen. Een klein deel van een paar miljard, is nog altijd meer dan dat ik in mijn hele leven ga bijdragen.

        Login om te reageren
      • Foramen zegt

        10 december 2014 om 16:24

        @desjonnies: Al hadden wij niet en dergelijk belastingstelsel wat interessant is voor zulke multinationals hadden ze hier helemaal niet gekomen.
        Al waren ze hier helemaal niet gekomen dan hadden ze dus ook helemaal geen belasting betaald en had jij als “onderdaan” meer moeten betalen.
        Iets van veel is altijd meer dan veel van niets linkse rakkert.

        Login om te reageren
        • mashell zegt

          10 december 2014 om 16:50

          @Foramen: dan draaien we nog wat verder door. We bekijken de boel op Europese schaal. Als Nederland niet zo’n laag tarief rekent hoeven de andere landen dat ook niet meer te doen. Is er geen schijnvestigingscultuur onder mutinationals meer nodig en “blijven” ze gewoon daar waar ze gevestigd zijn. En betalen ze daar gewoon de gewone beslastingen. Zodat er grosso modo meer betaald wordt door bedrijven en er dus minder door burgers hoeft te worden opgebracht. Want als we het toestaan dat bedrijven belastingen ontduiken dan zijn het het de burgers die in plaats daarvan moeten lappen. Het zou fijn zijn als de rechtse rakkers wat groter durvden et denken.

          Login om te reageren
          • tupperware zegt

            10 december 2014 om 19:50

            @mashell:
            Jij bent oud en wijs genoeg om te weten dat het niet uitmaakt of je nu linksom of rechtsom genaaid wordt..
            Al 15 jaar regeert de waan van de dag en komen we geen steek verder, de bezuinigingen die nu doorgevoerd worden hadden in de jaren 90 uitgevoerd moeten worden, de VVD wilde destijds wel maar helaas had kwartje Kok een andere agenda. Dat is de reden dat we nu al sinds 2001 in die zure appel bijten. Ik hoor het die charlatan Balkenende nog zeggen, na 2 jaartjes zuur komt het zoet, om vervolgens weer op z’n handen te gaan zitten..

            Login om te reageren
          • phevtreb zegt

            10 december 2014 om 23:59

            @mashell: want de wereld is niet groter dan Europa?

            Login om te reageren
      • jorden zegt

        10 december 2014 om 17:51

        @desjonnies: en als jij een leuke baan bij zo’n “ander volk” kantoor krijgt aangeboden, dan sla jij die natuurlijk af? Het is gewoon goed voor de werkgelegenheid en een hoop mensen zullen blij zijn dat ze bij zo’n kantoor mogen werken.

        Login om te reageren
        • tupperware zegt

          10 december 2014 om 19:56

          @jorden:
          Ik wens je veel plezier met die “leuke baan” in die postbus..
          Wel zelf je koffie meenemen, een koffie apparaat past er niet in en die leuke secretaresse gaat het ook niet voor je halen..

          Login om te reageren
      • oxymoron zegt

        10 december 2014 om 22:46

        @desjonnies: Onzin, het hoofdkantoor zou hier gevestigd kunnen worden, wat voordelig kan zijn omdat dan de concernwinsten minder belast zouden kunnen worden. Wat Ferrari (en andere bedrijven) in het eigen land doen wordt daar gewoon belast (al weet je dat in Italië niet zeker). Het gaat om het extraatje dat wij opstrijken als we een deal met ze sluiten en dat we zeker niet zouden krijgen als ze ergens anders gingen zitten.

        Er wordt overigens in Brussel aan gedacht om deze mogelijkheid voor individuele lidstaten af te sluiten; want het moet eerlijker, roepen al die lieden die zelf niet zo slim waren geweest om leuke constructies te bedenken. Komtd dat er door, dan gaan al die multinationals lekker ergens in Hongkong of zoiets zitten; profiteert niemand in Europa er meer van.

        Login om te reageren
  2. e4350 zegt

    10 december 2014 om 14:34

    Wat blijft die F40 toch mooi zeg…

    Login om te reageren
  3. dawwg zegt

    10 december 2014 om 14:36

    Tja, leuker kunnen we het niet maken, wel corrupter. Voelen de Italianen zich vast meteen thuis hiero … aldus een belastingdienst woordvoerder :)

    Login om te reageren
  4. SJ zegt

    10 december 2014 om 15:39

    Ik blijf het merkwaardig vinden dat bedrijven dit zo mogen doen om in wezen belasting te omzeilen, maar dat wanneer ik m’n inkomen op een Zwitserse rekening zet, ik fraude aan het plegen ben. Tenminste, als ik het niet opgeef, en doe ik dat wel dan moet ik er alsnog Nederlandse belasting over betalen.

    Niet dat ik me daar als student nu zorgen over hoef te maken, maar dat terzijde.

    Login om te reageren
    • oxymoron zegt

      10 december 2014 om 22:51

      @SJ: Ze omzeilen de belasting in een ander land maar hebben een regeling met onze belastingdienst – omdat het vaak om zulke grote bedragen gaat dat we er toch wel aan verdienen. Het wordt pas fraude als ze hier hun geld zouden stallen zonder er belasting over te betalen. En bovendien betalen ze wel belasting over hun winst in het land van herkomst; bij ons wordt alleen de overwinst aangegeven.

      Login om te reageren
  5. lekbak zegt

    10 december 2014 om 15:43

    Goh wat vervelend nou, gratis geld!

    Ik snap het commentaar van sommige andere Nederlanders niet over het feit dat wij een belastingparadijs zijn voor grote bedrijven. Als we de regels gaan veranderen zijn we die bedrijven kwijt. Nu betalen ze wellicht minder als in een ander land maar ze betalen nog belasting. Met een beetje mazzel komt er zelfs een kantoortje waar 3 mensen werken. Toch weer een paar banen die er anders niet waren geweest.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      10 december 2014 om 16:56

      @lekbak: gratis geld bestaat niet. Doordat we in Europa (Ierland en Luxemburg zijn net zo verdorven als Nederland) toestaan dat bedrijven belastingen ontduiken moeten de burgers meer opbrengen. Daarom is het ook noodzakelijk dat we naar 1 Europees belastingstelsel gaan, eerst voor bedrijven en daarna voor burgers.

      Login om te reageren
      • dennisdd zegt

        10 december 2014 om 21:44

        @mashell: hoezo, burgers hoeven helemaal niet meer op te brengen. De postbusfirma’s maken geen gebruik van openbare voorzieningen enzo. Als we ze weigeren gaan ze wel met een royalty-constructie in andere landen zitten en dan heeft niemand wat.

        Login om te reageren
  6. gregorius zegt

    10 december 2014 om 15:43

    Naar mijn mening pakt NL het fout aan.
    Aan de ene kant is het argument: als wij ze niet binnenhalen (en er iets aan verdienen), doet een ander land dat wel.
    Maar aan de andere kant zouden ze er ook meer eisen aan kunnen stellen: HQ mag, belasting laag voor wat uit het buitenland komt (zoals nu), maar dan wel minimaal 100 FTE’s aanhouden die daarvoor een marktconform salaris voor krijgen.
    En voor kleinere bedrijven met erg veel winst (zoals U2) kan je ook wel wat bedenken.

    Login om te reageren
  7. Jantje_555 zegt

    10 december 2014 om 16:01

    wij moeten ook belasting betalen, als al die bedrijven nu eens mooi 100% gaan betalen is de begroting in Europa direct in evenwicht

    Login om te reageren
    • lekbak zegt

      10 december 2014 om 16:23

      @Jantje_555: Dan gaan ze buiten Europa zitten, er is altijd wel een apenland waar ze welkom zijn.

      Bovendien is jou reactie doordrenkt van afgunst. Ontzettend laag om iemand anders of een ander bedrijf geen meevaller te gunnen omdat jij het ook niet hebt.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        10 december 2014 om 16:59

        @lekbak: heb jij geen last van blinde adoratie voor bedirjven. Een bedrijf dat geen belasting betaald draagt ook niet bij aan de maatschappij, die zijn we liever kwijt dan rijk. En gaan ze in een bananenrepubliek buiten de Unie zitten? Prima, dan hebben we daar import heffingen voor.

        Login om te reageren
        • desjonnies zegt

          10 december 2014 om 17:10

          @mashell:
          Goed bezig jongûh

          Wat men vergeet is het gelijkheids principe dat in onze fiscale wetgeving versleuteld zit.

          Daarnaast vergeet men dat een Multi national die zijn hoofdkantoor naar een apenland verplaatst te maken heeft met de verbindingen van het apenland, de infra structuur, het niveau van het personeel de gezondheidszorg de veiligheid in zo’n land.

          Om veel reacties moet ik lachen, gratis geld, als wij het niet doen, doen zij het, ik kan alleen maar concluderen dat velen nauwelijks weten wat een Multi national is en wat deze bedrijven beweegt.

          Union Carbide in Bohpal is een keurig voorbeeld

          of wat Nestlé flikt in Nigeria.

          Login om te reageren
          • bassx zegt

            10 december 2014 om 20:48

            @desjonnies: maar dit gaat over bedrijven die niet groter zijn dan een brievenbus. Heb er geen problemen mee, ze leggen miljarden per jaar in de kas en hun onkosten voor de staat zijn nihil.

            Login om te reageren
          • Esprit_de_Flandre zegt

            10 december 2014 om 23:30

            @desjonnies: Wat flikt Nestlé in Nigeria? Heb het ondertussen eens gegoogeld, en vind eigenlijk niets speciaals, kritiek en zo. Blijkbaar zitten ze daar al 53 jaar, dus kunnen we alvast niet spreken van snel in elkaar geflanste belastingconstructies. Doen ze daar rare dingen dan?

            Login om te reageren
  8. manfredkortl zegt

    10 december 2014 om 17:14

    Blijft een prachtige auto die F40 , er rijden er in Nederland zo ongeveer 17 rond zag ik :

    http://www.rdwdata.nl/merken/ferrari/f40

    Login om te reageren
  9. jackass266 zegt

    10 december 2014 om 17:17

    Dat Nederland deze multinationals binnen haalt met speciale afspraken heb ik geen moeite mee. Als Nederland 0,3% belasting pakt op de jaar omzet van apple bijvoorbeelf dan is dat voor Nederland nog altijd veul geld. Waar ik dan weer meer moeite mee heb is de 52% belastingschaal. Voor de mensen die gaan reageren, mensen die meer verdienen die mogen ook meer betalen, dat doe ik al met een gelijk belasting tarief. Maar dat is niet genoeg, dat tarief moet dan ook nog eens hoger. Daar heb ik moeite mee! Fucking 52%!!!

    Login om te reageren
    • gregorius zegt

      10 december 2014 om 17:45

      @jackass266: Simpel.
      Verhuis naar Zwitserland.
      Heb ik ook gedaan.
      Procentje of 20 tik ik nu af.
      BTW is ook maar 8%.
      Je kan in de winter skien.
      In de tijd dat je in NL naar Parijs rijdt, rijdt je hier ook naar 5 landen; incl steden als Munchen, Millaan en Venetie!
      Genoeg internationalen hier.
      Zwitserse vrienden zijn echte vrienden.
      De kaas is goed, het brood is lekker en de osseworst mis je na een tijdje ook niet meer.
      Auto’s zijn 20% goedkoper dan in NL. Maar 2e hands importeren uit Duitsland + min 2x zo veel verdienen als in NL (netto): dan kan je opeens heel leuk rijden .
      En met steenkolen Duits + een vriendelijke lach kom je hier overal (tenzij je in Geneve gaat wonen).

      Login om te reageren
      • jackass266 zegt

        10 december 2014 om 20:02

        @gregorius: fuck, 20%! Is dat de max? Vraag me dan toch af wat voor constructies mogelijk zijn daarmee.

        Login om te reageren
        • gregorius zegt

          16 december 2014 om 09:02

          @jackass266: Belasting is een gedeelte staat (ong 5%), kanton en gemeente. Dus het scheelt overal. 10km verder op kan je zomaar van 15% naar 25% gaan.
          Er zijn wat duurdere gebieden (Geneve is geen pretje), maar daar zal je misschien tot 30% komen.
          In Zwi loopt het percentage geleidelijk op naar mate je meer verdient: dus geen schijven. Is er een max overal? Geen idee: tegen de tijd dat je zoveel verdient dat je ergens in de buurt van de max zit (dan zit je al boven 1 mio p.j.), kom je in aanmerking om te onderhandelen over hoeveel je betaalt. Neem Vettel, Raikonen (centraal Zwi) en Schumi (meer naar het westen), die hebben met hun gemeente een deal gemaakt over hoeveel % die van hun inkomen betalen; en dat zal niet heel hoog zijn; maar voor die gemeente is het een slok op een borrel. Daarvoor hoef je verder niet vaak in Zwi te zijn of zo; al was Raikonen er in zijn sabatical wel altijd (zat in zn eentje 1-2 keer per week op de tribune ijshockey te kijken; middelmatig ijshockey wel te verstaan; EVZ heet de club).

          Login om te reageren
    • dennisdd zegt

      10 december 2014 om 21:47

      @jackass266: we hebben een zieke maatschappij. 52 procent om degene te onderhouden die geen zin hebben om te werken.

      Login om te reageren
  10. sleepyj zegt

    10 december 2014 om 17:52

    Ik dacht even dat Victor Muller ging toveren

    Login om te reageren
  11. e1000bmw zegt

    10 december 2014 om 18:04

    Kortom: een postbusonderneming…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North