• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

De slimme zonneklep: duurder maar ook beter?

Auteur: machielvdd, gepost 6 januari 2020 om 20:10 – 23 Reacties

Voor mensen die geen zonnebril hebben en toch nog iets van de weg willen zien.

Moderne auto’s zitten boordevol innovatieve technologieën. Er zijn echter een aantal onderdelen in een auto die de afgelopen decennia nauwelijks veranderd zijn. Neem bijvoorbeeld een zonneklep. Anno 2020 is een zonneklep nog steeds een zonneklep. Als het aan Bosch ligt gaat echter ook dit onderdeel van de auto met z’n tijd mee.

Op de technologiebeurs CES presenteren de vindingrijke Duitsers namelijk een slimme zonneklep: de Virtual Visor. Dit is een transparant LCD-scherm dat niet meer het uitzicht belemmert, maar je ogen wel beschermt tegen de felle zon.

Hoe gaat dat precies in zijn werk? De Virtual Visor beschikt over kunstmatige intelligentie die iemand gezicht kan herkennen. Dit is van belang omdat het systeem op deze manier de ogen kan lokaliseren. Vervolgens wordt alleen het gedeelte waar de zon in de ogen schijnt donkerder gemaakt. Zo ontstaat er een schaduw die precies op je ogen valt, ongeacht de stand van de zon.

De Virtual Visor kan niet tot de categorie ‘overbodige luxe’ gerekend worden. Uit onderzoek blijkt namelijk dat het risico op een ongeluk bij fel zonlicht 16% groter is. Een ouderwetse zonneklep help daar wel tegen, maar beslaat een niet onaanzienlijk deel van je gezichtsveld.

De slimme zonneklep is op dit moment nog niet productierijp. Tegenover Autoblog.com meldt Bosch dat ze in gesprek zijn met autofabrikanten om de technologie toe te passen. De zonneklep van Bosch biedt in ieder geval duidelijk voordelen ten opzichte van de traditionele zonneklep, maar er natuurlijk ook nog zoiets als een zonnebril. Die beschermt je ogen ook gewoon tegen zonlicht vanuit alle hoeken zonder je zicht te belemmeren.

Ook interessant!

  • Video: dit is geen slimme inhaalactie
    Video: dit is geen slimme inhaalactie
  • Parkeervergunningen in deze gemeenten fors duurder geworden
  • Video: misschien toch beter een Urus kunnen kopen
  • elektrisch rijden duurder
    Elektrisch rijden duurder vanwege hoge stroomprijzen

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

bosch, veiligheid

Vorig bericht: « Nieuwe Skoda Octavia RS groener dan ooit!
Volgend bericht: Dit zijn 13 briljante varianten van de Ferrari 599 »

Lees Interacties

Reacties

  1. dper4mance zegt

    6 januari 2020 om 20:17

    Zie je meteen uit als een tbs’er met dat balkje…

    Login om te reageren
  2. banderas zegt

    6 januari 2020 om 20:22

    En nu nog een airbag die eruit knalt als je zo egoïstisch bent om niet je verlichting aan te doen als er een felle, lage zon staat.

    Login om te reageren
  3. autowilly zegt

    6 januari 2020 om 20:26

    Volgens mij is het niet zo’n groot probleem dat de normale zonneklep je zichtveld verminderd, want de weg en andere weggebruikers zie je namelijk nog prima. Het enige waarbij het zou helpen lijkt mij is om toch nog een stoplicht te kunnen zien als je er recht voor staat met de zon op je bakkes, maar dat heeft niet zoveel met veiligheid te maken denk ik.

    Login om te reageren
  4. Loek zegt

    6 januari 2020 om 20:30

    Ik heb nog nooit naar mijn zonnekleppen gekeken en gedacht: dit is niet effectief. Integendeel zelfs.

    Dus waarom het gecompliceerder moet dan een stukje kunststof met een scharnier snap ik niet helemaal. Of wacht tot je weer een zonnebril cadeau krijgt bij een pakje Blueband (of loop even bij de VVV langs).

    Login om te reageren
    • vroaaaaaaaaaar zegt

      6 januari 2020 om 23:34

      @720s: precies, klep kan helemaal wel weg en dan die “intelligente” folie gewoon op de voorruit plakken en ook meteen gebruiken als head-up display.

      Login om te reageren
  5. moveyourmind zegt

    6 januari 2020 om 20:33

    Heeft Bosch niet al eens eerder zo’n slimme klep op de markt gebracht…

    Geloof dat die slimme vinding de EGR-klep of ziets heette…

    Werkte zo goed dat het een enorme schaduw wist te werpen over een heel groot concern.

    Login om te reageren
    • ukbob zegt

      6 januari 2020 om 20:51

      @moveyourmind: I see what you did there… :)

      Login om te reageren
  6. none zegt

    6 januari 2020 om 20:43

    Ik begrijp die klep dan niet. Integreer het dan meteen in het voorruit. Of eeehhh iemand heeft zeker dat patent al?

    Login om te reageren
    • racerx zegt

      6 januari 2020 om 20:57

      @none: niet eens zo’n heel raar idee, maar zal de ruit wel enorm gecompliceerd en duur maken, ook ivm bevriezing etc.

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      6 januari 2020 om 21:01

      @none: precies, maak er gewoon de hele voorruit van dat spul.

      Login om te reageren
  7. faalhaas zegt

    6 januari 2020 om 20:49

    Voor een Chinees is dit allemaal niet nodig.

    Login om te reageren
    • 7ofhearts zegt

      7 januari 2020 om 01:24

      @faalhaas: kerel, nee.

      Login om te reageren
  8. techniekmeneer zegt

    6 januari 2020 om 21:26

    Nét het stukje wat nog mist bij een niqab.

    Login om te reageren
  9. mashell zegt

    6 januari 2020 om 21:32

    Eigenlijk doen de huidige zonnekleppen heel goed hun werk. Maar die laagstaande zon die je op vroege koude december en januari ochtenden wel eens hebt (als je in oostelijke richting rijdt), die steekt stiekem soms heel naar ver onder de zonneklep door. Daar helpt dit ook niks tegen. Ik zou graag een systeem hebben waarmee ik een cirkel van 10cm doorsnee op de voorruit kan projecteren om die “voor de zon te zetten” als het ware.

    Login om te reageren
  10. nietcreatief zegt

    7 januari 2020 om 05:16

    Aan de ene kant totaal onzinnig omdat een zonnebril beter werkt. Aan de andere kant ben ik die zonnebril altijd kwijt..
    Maar dan nog.. elektronisch, AI, software, moeilijk om het moeilijk doen.
    Doe dan gewoon een klep van meekleurend plastic zoals je ook al op motorhelm vizieren kunt kopen.

    Daarnaast.. dit ding geeft je echt een omgekeerd Zorro masker na een paar dagen door zonlicht rijden

    Login om te reageren
    • peug206 zegt

      7 januari 2020 om 17:59

      @nietcreatief: meeste auto’s hebben een UV coating op de ruiten. Dus helaas zul je niet snel meer bruin worden in de auto. Mensen die beweren dat bijvoorbeeld een polariserende zonnebril in de auto dus ook niet werkt.

      Login om te reageren
  11. olivier420 zegt

    7 januari 2020 om 07:24

    Snap het probleem niet zo goed, we hebben toch allemaal wel een zonnebril… zeker een gepolariseerde werkt uitstekend.

    Login om te reageren
    • peug206 zegt

      7 januari 2020 om 18:00

      @olivier420: polariserende zonnebril werkt niet als je een uv coating op de ruiten hebt. Deze blokt dezelfde straling als dat een polariserende zonnebril doet en daardoor werkt deze als alleen nog als gewone zonnebril.

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      7 januari 2020 om 22:12

      @olivier420: een gepolariseerde zonnebril heeft problemen met displays en laat niet bestaande vlekken op ruiten zien, zo’n ding heeft in de auto niks te zoeken.

      Login om te reageren
  12. cloverleaf zegt

    7 januari 2020 om 08:07

    Ja leuk. Een zonneklep van een paar meier die stuk gaat na een paar jaar of een goede zonnebril van een paar 10tjes.

    Login om te reageren
  13. unavailable zegt

    7 januari 2020 om 08:08

    Kunnen ze die techniek niet in de voorruit verwerken? Ziet er toch niet uit zo’n ding? :-P

    Login om te reageren
  14. skinny058 zegt

    7 januari 2020 om 09:06

    Met zo’n klein stukje schaduw over alleen je ogen heb je nog steeds ontzettend last v.d. zon. Heeft volgens mij dus totaal geen zin en een gewone zonneklep voldoet prima.

    Login om te reageren
  15. Dutchdriftking zegt

    7 januari 2020 om 09:41

    Het is natuurlijk schitterende techniek, maar door dit soort techniek worden auto’s ook onnodig duur. Hoeveel moeite is het om gewoon standaard een zonnebril in de auto te hebben liggen?!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North