• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zo gaat Mercedes je fit en gezond houden

Auteur: jaapiyo, gepost 6 januari 2017 om 17:22 – 23 Reacties

Afbeelding Zo gaat Mercedes je fit en gezond houdenAfbeelding Zo gaat Mercedes je fit en gezond houdenAfbeelding Zo gaat Mercedes je fit en gezond houdenAfbeelding Zo gaat Mercedes je fit en gezond houdenAfbeelding Zo gaat Mercedes je fit en gezond houdenAfbeelding Zo gaat Mercedes je fit en gezond houdenAfbeelding Zo gaat Mercedes je fit en gezond houdenAfbeelding Zo gaat Mercedes je fit en gezond houden

Vitality
Het jaar is nog geen week oud en je hebt de gym alweer opgegeven? Geen nood, koop gewoon een gelifte Mercedes S-Klasse deze zomer.

De CES is eigenlijk een beurs voor blenders en dergelijke. Gezien het feit dat auto’s al lang niet meer de brute, analoge apparaten van vroeger zijn, komen er al enkele jaren steeds meer autofabrikanten naar de beurs om hun nieuwste snufjes te tonen.

Mercedes is daarop geen uitzondering, maar in plaats van de vergezichten die de grote concurrent ons voorschotelt hebben zij ook iets voor ons in petto dat we dit jaar al tegemoet kunnen zien. In de zomer zal namelijk de gefacelifte versie van de traditionele topper uit het gamma verschijnen, de W222 S-Klasse (rijtest). En mocht je denken dat die nu al zo volgehangen is met allerlei luxe die het leven aangenamer maken dat er niks meer bij kan, dan heeft Mercedes een verrassing voor je.

Onder de noemer Fit & Healthy “X 222” komen er namelijk een aantal ‘wellness’-achtige systemen beschikbaar voor de S-Klasse. Volgens projectleider Götz Renner hebben deze het doel om de bestuurder fitter en opgewekter de auto te doen verlaten ten opzichte van het moment van instappen. Een aantal aspecten van het systeem zoals de massagefunctie van de stoelen en de luchtverfrisser waren al beschikbaar, doch Mercedes wil het systeem in de loop der jaren steeds verder uitbouwen. Als vaandeldrager wordt de ‘S’ dit jaar verrijkt met de volgende stappen in het programma, die Mercedes omschrijft als ENERGIZING COMFORT.

Een speerpunt is het ‘Motion’-concept. De stoelen gaan je lichaam zo manipuleren dat je onmerkbaar continu in beweging blijft. Dit moet hetzelfde effect geven als een keer opstaan tijdens een zakelijke afspraak, wat goed is voor de doorbloeding en dergelijke.

Een andere vernieuwing is dat de auto zich min of meer actief gaat opstellen als jouw eigen personal coach. Door middel van een apparaatje van Philips dat de bestuurder om de pols draagt, worden vitale lichaamsfuncties vastgelegd. Alle Fit & Healthy systemen in de auto spelen daar vervolgens op in door de bestuurder extra rustig te maken als deze stress vertoont, of juist een beetje te activeren als ‘ie indommeld achter het stuur. Tevens kan de ‘Fatality Vitality Coach’ je letterlijk tips geven welke workout oefeningen je kan doen tijdens een korte pauze.

In de toekomst is het de bedoeling dat Mercedes ook big data verzameld over je activiteiten naast de auto, zodat alle systemen nog beter afgestemd kunnen worden op jouw leven. Naar verluidt verdwijnen na een ritje met de auto dan zelfs je zorgen over het feit dat Mercedes alles van je weet behalve je pincode als sneeuw voor de zon.

Ook interessant!

  • Video: nieuwe Mercedes S-klasse doet de elandtest
    Video: nieuwe Mercedes S-klasse doet de elandtest
  • Nieuwe G-klasse 4x4² gaat los in de sneeuw [video]
  • Extreme luxe op de achterbank van de Mercedes S-klasse
    Extreme luxe op de achterbank van de Mercedes S-klasse
  • Mercedes-Benz C-klasse (2021) rijtest
    Mercedes-Benz C-klasse (2021) rijtest

Nieuwste artikelen

  • Maandenlang gratis tanken komt vrouw duur te staan
    Blijf weg van dure benzinepompen. Ik herhaal…
  • Echt helemaal niemand wil een handbak
  • Dit is de echte reden dat Horner ontslagen is bij Red Bull
  • Het is zwart, weegt 2684 kilo en de vloermatten trillen. Rara, wat is dat?
FacebookTweetPinLinkedIn

ces-2017, facelift, Mercedes, s-klasse, w222

Vorig bericht: « Nieuw vervoer olympische sporters toch géén bierfiets
Volgend bericht: Maserati Quattroporte compleet vernaggeld door vandaal »

Lees Interacties

Reacties

  1. hight96 zegt

    6 januari 2017 om 17:29

    De auto kan ook te veel doen…

    Login om te reageren
  2. berlinetta zegt

    6 januari 2017 om 17:31

    Wat. Een. Bullcrap.

    Login om te reageren
  3. 87sandyd zegt

    6 januari 2017 om 17:34

    Nothing 2 see here people…

    Login om te reageren
  4. lekkerlinksrijden zegt

    6 januari 2017 om 17:49

    Als de auto geheel alleen kan rijden, zonder mijn toezicht, kan ik heerlijk tukkie doen. Dat is nog het beste recept

    Login om te reageren
  5. viezefreddyw zegt

    6 januari 2017 om 17:52

    Het probleem van de S-klasse van Mercedes is dat elk nieuwe model iets écht nieuws aan boord had. Allemaal puur gericht op veiligheid en comfort. Denk aan zaken als de airbag. Voor het eerst geïntroduceerd in een S-klasse een jaar of 35 terug. Toen was dat nieuw en innovatief. Nu is het al jaren niet meer weg te denken uit alle auto’s op de weg.

    Tegenwoordig is het een pak lastiger om innoverend te zijn en nieuwe dingen te ontwikkelen die écht nuttig zijn. Nu lachen we misschien om deze dingen, maar kijk niet raar op als we over een jaar of 20 hier echt naar smachten.

    Login om te reageren
    • lekbak zegt

      6 januari 2017 om 18:04

      @viezefreddyw: als het zo doorgaat leef ik over 20 jaar zo goed als analoog. Een apparaatje om bankzaken etc te regelen en meer niet. Ik word echt helemaal stront ziek van al die bemoeizuchtige elektronica die denkt ff te weten wat ik wil. Nu al, en dat gaat alleen nog maar meer worden. Ik walg van wat de technologie ons nu brengt.

      Login om te reageren
      • viezefreddyw zegt

        6 januari 2017 om 18:08

        @lekbak: Een hele hoop mensen leven nu al bijna analoog, vooral de jeugd. Even bij iemand op de koffie zit er niet in.

        En ik ben het volledig met je eens. Gister of eergisteren had je een treffende comment voor mij. Dat YouTube tegenwoordig denkt te weten wat jij wilt kijken omdat je toevallig ooit eens iets gekeken hebt wat overeen komt. Iets in die richting zei je. En ik voel je, ik heb hetzelfde. Vreselijk vind ik het.

        Maar het hele idee van dit systeem kan ik denk ik wel waarderen. Vooral voor de lange ritten die ik regelmatig maak (morgen weer 1300 km terug naar Nederland vanuit Frankrijk) en het idee dat ik lekker uitgerust en dergelijke uitstap lijkt me wel wat.

        Login om te reageren
        • richardj zegt

          6 januari 2017 om 20:26

          @viezefreddyw: een hele hoop mensen leven nu al bijna analoog, vooral de jeugd? Eeeeeuh een iPhone is geen koekoeksklok

          Login om te reageren
        • sabrerator zegt

          6 januari 2017 om 21:27

          @viezefreddyw: euh, je bedoeld denk ik dat een hoop mensen nu digitaal leven.

          Login om te reageren
          • viezefreddyw zegt

            6 januari 2017 om 21:33

            @sabrerator en @richardj: Sorry, ik haalde het een met de ander door elkaar. Met analoog bedoel ik inderdaad digitaal.

            Login om te reageren
  6. Dutchdriftking zegt

    6 januari 2017 om 17:55

    Nah, ik sport wel gewoon op m’n eigen momenten.

    Login om te reageren
  7. lekbak zegt

    6 januari 2017 om 17:58

    Ik vind het allemaal wel best, zolang ze maar niet nog meer chemicaliën de lucht in gooien en dan claimen dat dat frisse lucht is.

    Login om te reageren
  8. mason zegt

    6 januari 2017 om 18:02

    Bmw heeft dit al in de 7 serie voor de achterpassagiers…

    Login om te reageren
    • Gulli zegt

      6 januari 2017 om 18:59

      @mason: achterin een Transporter kun je je passagiers ook een fitnesstraining geven

      Login om te reageren
      • viezefreddyw zegt

        6 januari 2017 om 19:21

        @gulli: Bangbus?

        Login om te reageren
  9. vtechlover zegt

    6 januari 2017 om 18:04

    Je moet iets verzinnen..

    Login om te reageren
  10. banaan7 zegt

    6 januari 2017 om 18:04

    Daar houdt geert wel van.
    Maar ikke niet

    Login om te reageren
  11. granlusso zegt

    6 januari 2017 om 18:16

    Ik dacht dat als je de navigatie instelt op een supermarkt 500m verderop, dat de auto vervolgens niet start en je daarmee de hint geeft.

    Login om te reageren
  12. camber24 zegt

    6 januari 2017 om 18:17

    Ik wil dit wel!

    Login om te reageren
  13. Breinstein zegt

    6 januari 2017 om 18:57

    Gaat de auto mijn vrouw eindelijk vertellen dat ze meer moet bewegen in de slaapkamer!

    Login om te reageren
    • jpoers zegt

      6 januari 2017 om 19:43

      @breinstein: en als je auto het niet tegen jou zegt, wat zal je vrouw dan wel niet denken??

      Login om te reageren
  14. mrrallycross zegt

    6 januari 2017 om 22:10

    Waarom ontwikkelen ze niks nuttigs?

    Login om te reageren
  15. tarquesh zegt

    7 januari 2017 om 19:07

    Heerlijk dat Mercedes dash.

    Voor wie het niks vind, een klassieke Mercedes is ook heel erg goed.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North