• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zou jij deze knappe sedan overwegen? Ongeacht de badge?

Auteur: willeme, gepost 12 april 2022 om 12:05 – 38 Reacties

Een knappe sedan is toch een knappe sedan?

China is in korte tijd gegroeid tot een waardige speler in de automotive industrie. Net als met Japanse auto’s in de jaren ’60 en Zuid-Koreaanse auto’s in de jaren ’90 maakten we er maar wat graag grappen over. Het waren matige imitaties van de superieure Europese automobielen.

Inmiddels is Toyota een van de grootste automerken wereldwijd en staat Hyundai-Kia daar niet ver achter. Dit terwijl er veel Europese merken juist verdwijnen. Gaan de Chinese merken dat proces versnellen? Wie weet. Aan de auto’s ligt het niet. Neem Chery bijvoorbeeld. Zij begonnen op 18 december 1999 met het produceren van de Chery Fulwin. Het kan zijn dat je ‘m vind lijken op de Seat Toledo van de eerste generatie. Volkswagen had daar niet echt toestemming voor gegeven, maar men bouwde de auto toch. Puh.

Knappe sedan

We zijn nu 23 jaar verder en wij zijn aanbeland bij de Chery Arrizo 8. In 23 jaar tijd is er een enorm veel gebeurd. Het is een ruime D-segment middenklasser. Dus een concurrent voor de Opel Insignia en Peugeot 508. Toegegeven, de Chery Arizzo 8 is zo origineel als de menukaart bij een Van der Valk-restaurant. Maar net als de hotelketen met de toekan hoeft dat niet per se verkeerd zijn.

knappe sedan

Het exterieurdesign is stiekem heel erg geslaagd. Autodesign is de laatste tijd erg druk met veel frutsels, details, lijntjes en andere visuele opsmuk. De Chery Arizzo 8 is behoorlijk clean qua ontwerp. Heel erg strak, zonder al te veel poespas. Zelfs de kleur is schitterend.

knappe sedan

Interieur

Dat ze bij Chery niet alles hebben bedacht kun je duidelijk zien in het interieur. Dat is overduidelijk een kopie van de interieurs die Lexus tegenwoordig maakt. Maar hey, laten we eerlijk zijn: de stijl van de Lexus LC en LS is erg geslaagd en hier in deze Chery Arrizo 8 ziet het er keurig uit. We zijn wel benieuwd hoe de fit & finish is. Computer-renders en persfoto’s geven niet altijd het complete beeld.

knappe sedan

Dan de techniek van de Chinese middenklasser. Onder de kap huist een 1.6 viercilinder turbomotor. Deze is goed voor 197 pk en 290 Nm. De transmissie is een zeventraps automaat met dubbele koppeling. In een later stadium komt er ook een 2.0 viercilinder turbo, met 250 pk en 390 Nm.

knappe sedan

De Chery Arrizo 8 is leverbaar vanaf de herfst van dit jaar, aldus Car News China. Prijzen starten omgerekend bij zo’n 20.200 euro. Dus dan is het woord nu aan u, waarde lezer! Zou jij deze auto durven te bestellen in plaats van een bekend merk? Of durf je deze wel aan? Laat het weten, in de comments!

Meer lezen? Dit kosten middenklasse sportsedans in Nederland.

Ook interessant!

  • Gespot - De gloednieuwe Audi RS3 Sedan
  • Passat sedan
    In memoriam: Volkswagen Passat Sedan
  • Video: mevrouw verlaat haar grijze sedan
  • Lexus Electrified Sedan pakt BMW i4 aan

Nieuwste artikelen

  • Politie pakt motor van Brabantse vlogger af
  • Als je de trap niet opkomt, dan ga je maar Le Mans rijden?
  • Deze knotsgekke Lambo staat nu te koop in Nederland
  • VW Touareg in de uitverkoop: tot €10.000 goedkoper
FacebookTweetPinLinkedIn

chery, China, sedan

Vorig bericht: « Alles over de Lamborghini Hurácan Tecnica
Volgend bericht: Lamborghini Huracán Tecnica is eindelijk officieel »

Lees Interacties

Reacties

  1. O plaat zegt

    12 april 2022 om 12:16

    Als ik en mijn vriendin kinderen zouden krijgen zouden we er een sedan bijnemen zo dat zij met haar roadster kan blijven rijden en ik met mijn oldies. Ons eisen zijn:
    -sedan en GEEN suv
    -RWD
    -6 cilinders
    – geen SUV
    Deze voldoet dus niet, Ondanks dat hij er beter uitziet dan 90% van de voertuigen op de baan.
    Mijn voorkeur zit nog steeds bij een CLS.

    Login om te reageren
    • okdoei zegt

      12 april 2022 om 12:52

      @shiva: welke kleur?

      Login om te reageren
      • wimof zegt

        12 april 2022 om 17:56

        Bruin, zoals de eerste.

        Login om te reageren
    • r525 zegt

      12 april 2022 om 13:14

      2 maal geen SUV is stiekem dus toch een SUV?

      Login om te reageren
  2. Dutchdriftking zegt

    12 april 2022 om 12:17

    Deze auto met 200pk voor 20k? Als dat echt lukt hebben ze natuurlijk goud in handen. Erg knappe verschijning.

    Login om te reageren
    • gwnbmw zegt

      12 april 2022 om 14:52

      @dutchdriftking: dat zal bruto zijn, in china. Je zal minimaal 50k aftikken om zo’n ding op gele platen te krijgen, en met zo’n prijsklasse moet je je ook bedenken hoe het zit qua opties…

      Login om te reageren
      • wimof zegt

        12 april 2022 om 17:57

        After sales?

        Login om te reageren
      • lekkerlinksrijden zegt

        12 april 2022 om 18:33

        @gwnbmw: en ook de veilgheid, is niet altijd op orde bij de Aziaten

        Login om te reageren
        • tmenges zegt

          13 april 2022 om 11:52

          @lekkerlinksrijden: Chinezen bedoel je ?

          Login om te reageren
  3. Who_carez zegt

    12 april 2022 om 12:20

    Niet moeders mooiste maar er zijn lelijkere auto’s die rond rijden (bijna elke suv of hoe die kleine dikke onnodig hoge monster zonder echt bestaansrecht noemen).
    Maar als je zo eentje hier echt nieuw zou kunnen kopen voor 20200 euro met een 1.6 turbo. Wat wil je nog meer? Alleen zijn er dan 3 opties in mijn hoofd. Bvb een nieuwe vw polo voor 20k, dan deze vreemde eend of een leuk 2de handsje voor 20k… Ik hoef niet perse nieuw te hebben. Maar Dacia’s rijden er uiteindelijk ook massaal rond.

    Login om te reageren
  4. karhengst zegt

    12 april 2022 om 12:20

    Het interieur is weinig Lexus, maar vooral Mercedes. Stoelverstelling in de deur, roostertje waar enkel het Burmester logo ontbreekt, A-Klasse instrumentarium, identieke knopjes voor de ramen. Zelfs het stuur lijkt van dezelfde productielijn te komen als het AMG sportstuur.

    Fraai en modern overigens, dat wel.

    Wat koop betreft: Geen optie. Als het wel een optie was, was het een dilemma. Teveel betalen voor de Duitse marge. Of te weinig betalen door Chinese subsidies gericht op een undercut van de concurrentie, wat indirect slecht is voor de economie hier.

    Login om te reageren
    • smijsie zegt

      12 april 2022 om 14:45

      @karhengst: voeg de tweedelige deksel van de middenarmsteun er nog maar aan toe

      Login om te reageren
  5. rollingstoned zegt

    12 april 2022 om 12:27

    De kont en de flanken zijn wel fraai, maar helaas doet het front hier wel flink afbreuk aan IMHO. En waarom van die hondslelijke Halfords-achtige velgen?

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      12 april 2022 om 13:38

      @rollingstoned: dan komt die bodemvrijheid beter uit de verf. Ik vind het ook echt geen lelijke auto, maar allemachtig, wat staat die auto hoog op de poten.

      Zou er ooit een Nederlandse importeur voor dit merk worden aangesteld, dan doet deze er verstandig aan ook een setje instelbare schokdempers onder te zetten.

      Login om te reageren
  6. harrie zegt

    12 april 2022 om 12:34

    Mooi ding hoor, maarrrrr…. is ie wel priemiejum?

    Login om te reageren
    • wimof zegt

      12 april 2022 om 17:57

      Hij komt niet uit Japan, neen dus.

      Login om te reageren
  7. qriss zegt

    12 april 2022 om 12:51

    Een Lexus GS300h dus, met Mercedes-Benz speakerroostertjes en centraal display…

    Login om te reageren
  8. 87tb zegt

    12 april 2022 om 12:54

    Ik vind het vooral een rare combinatie van een Ford Mondeo en Audi/Scoda elementen.

    Login om te reageren
  9. paulvtec zegt

    12 april 2022 om 13:04

    Oprotten met die Chinese meuk. Je ontkomt er niet aan, maar zo min mogelijk Chinese rotzooi in en om het huis.

    Login om te reageren
    • autodrome zegt

      12 april 2022 om 13:06

      Als het niet aan de eisen voldoet, dan komt het Europa niet in. Give peace a chance man ….

      Login om te reageren
      • paulvtec zegt

        12 april 2022 om 15:12

        Wil jij ook graag een exemplaar van het rode boekje?

        Login om te reageren
    • O plaat zegt

      12 april 2022 om 16:04

      Nee men koopt beter een oer Europese Mercedes-Benz of Volvo, oei wacht…

      Login om te reageren
      • wimof zegt

        12 april 2022 om 17:58

        Of je blijft rijden met wat je hebt, en dat lukt me prima.

        Login om te reageren
  10. autodrome zegt

    12 april 2022 om 13:05

    Why NUT? Gewoon een Volkswagen badge opplakken, niemand die het merkt ….

    Login om te reageren
  11. PunicaOase zegt

    12 april 2022 om 13:06

    Vind em echt niet mooi :-(

    Login om te reageren
  12. mashell zegt

    12 april 2022 om 13:18

    Hé, dus toch een nieuwe Ford Mondeo.

    Login om te reageren
  13. flyerbunch zegt

    12 april 2022 om 13:25

    Het lijkt toch nog een beetje een samenraapsel te zijn van verschillende VAG producten langs de buitenkant. AI software helpt ze wrs tegenwoordig ook een handje mee?

    Zag overlaatst nog een TG filmpje op YT uit de oude doos met de eerste en 2e generatie Chinese auto’s zoals Roewe en een Gac Trumpchi (Chinese Alfa 166). Jeremy en James samen met de Chinese Stig. Lachen! Toch ergens wel knap waar die Chinezen vandaan komen als je de evolutie bekijkt..

    https://youtu.be/_lYV47k3Rvw

    Login om te reageren
  14. dedon zegt

    12 april 2022 om 13:34

    Een knappe sedan zou ik wel overwegen. Maar dit is in mijn ogen geen sedan!

    Login om te reageren
  15. ttr6 zegt

    12 april 2022 om 13:54

    Weet je zeker dat die € 20 K incl alle NL belastingen zijn????Indien ja, is ‘ie inderdaad spotgoedkoop. Wat ik dan weer niet begrijp is waarom we in de EU deze import niet met een zware heffing belasten. Waarom? Omdat de Chinezen dat omgekeerd ook doen.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      12 april 2022 om 15:01

      Waarom we dat niet doen? De EU gelooft in vrije handel en geeft daarbij ook zelf het goede voorbeeld. En omdat China netto nog steeds een ontwikkelingsland is staan we hen toe hun eigen markt meer te beschermen dan wij de onze markt beschermen.

      Login om te reageren
  16. DeWitteCondor zegt

    12 april 2022 om 14:20

    Doet denken aan de Polestar 2 met deze bodemspeling. Het enige bijzondere aan deze auto is de mogelijke prijs. Voor de rest weinig enerverend. Dus nee, zou m niet overwegen.

    Login om te reageren
  17. crashingduke zegt

    12 april 2022 om 14:28

    Los van de eventuele problemen met service en garantie, vind ik dit een prima keuze als ik in de markt zou zijn voor een roemloze Aziaat. Tenslotte gaat mijn hart bij Kia of Nissan ook niet harder kloppen. En ik heb op hier wel ‘s begrepen, dat de kwaliteit van VAG en Mercedes niet meer is, wat het was. BMW zelfs uit eigen ervaring.

    Login om te reageren
  18. dtwo zegt

    12 april 2022 om 14:33

    De lijnen aan de zijkant kloppen wat mij betreft helemaal, alleen de voor- en achterkant zijn er niet mee in balans, te druk en agressief. Van opzij oog-ie ook net wat te hoog, ik ging er in eerste instantie vanuit dat het EV was.

    Login om te reageren
  19. neymar zegt

    12 april 2022 om 16:30

    Knappe sedan grapjas 😂😂😂

    Login om te reageren
  20. osmo zegt

    12 april 2022 om 16:39

    Ziet er wel netjes uit op die foto’s (staat alleen wat hoog op z’n poten) maar ik ben eens benieuwd naar de kwaliteit en afwerking van een klantenversie.

    Login om te reageren
  21. cloverleaf zegt

    12 april 2022 om 16:41

    Ook al verdien ik mijn centen met troep uit China zal ik zo lang dat apen regime aan het roer staat nooit een Chinese voiture aanschaffen. Met covid werd al duidelijk dat we compleet aan de tiet van ome Xi hangen. We moeten gewoon betere en duurdere spullen kopen dan plastic weggooi rommel uit China.

    Login om te reageren
    • gregorius zegt

      12 april 2022 om 17:05

      Maar je hangt zelf dus nog meer aan de tiet van ome Xi dan veruit de meeste mensen hier….

      Login om te reageren
  22. cazzo046 zegt

    13 april 2022 om 08:43

    Nee want uit principe never nooit een Chinees.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North