
Victor Muller had nog een slordige 400 miljoen aan euro’s nodig om de deal met Saab rond te krijgen. Zweden zou garant staan voor deze lening bij de EIB. Maar Ijzeren Neelie en haar EU-matties moesten wel eerst deze verkapte vorm van staatssteun goedkeuren. Welnu, ze heeft gesproken: Zweden mag gaan schuiven!
Let wel: dit is niet het besluit van de European Investment Bank zelf. Die komt waarschijnlijk deze week nog met een besluit over de lening. Uiteraard moet het bedrag ooit terugbetaald worden. Maar mocht Saab in de toekomst de aflossing niet kunnen ophoesten dan vallen ze in het vangnet van de Zweedse overheid. Zij zullen dan garant staan voor Saab-Spyker.
Als de lening doorgaat zal de 400 mio gebruikt worden voor een investeringsproject dat de Saabjes veiliger en zuiniger moet gaan maken. (via Saabsunited)
Met dank aan Svenska Aeroplan AB voor de tip!
Nou dit begint er op te lijken. Vind het stiekem toch wel mooi dat het nu een beetje Nederlands gaat worden. Daarnaast gun ik die Victor weer een keer succes, alle publieke dingen mislukken toch een beetje.. Helaas kunnen we niet in de toekomst kijken want ik ben wel benieuwd naar Saab over 5 jaar..
-edit: check, thanks-
geloof niet dat subsidie een “luxe” is ..
in dit geval dan ..
dit gaat de goede kant oo :)
Het zou mooi dat een relatief kleine Nederlandse onderneming/ondernemer dit voor elkaar zou krijgen!
Dit is een payback!die Zweden hebben eerst ons DAF gejat!
De grootste overgebleven horde is genomen…
Hier zie je maar weer hoe achtelijk de pers af en toe werkt. Lees dit belachelijke, stemmingmakende artikel van Robbie nog maar eens: http://www.autoblog.nl/archive/2010/01/29/europese-commissie-dwarsboomt-saab-spyker-deal
‘En volgens CDA Europarlementariër Corien Wortmann is het nog lang niet zeker dat die lening er komt.’
Robbie:
‘In wie hebben we meer vertrouwen? Iemand die precies weet hoe de Europese Commissie kan werken? Of een zakenman met veel praatjes die er alle belang bij heeft om zo snel mogelijk duidelijkheid te hebben.’
Toen zei ik al: dat is echt wel van tevoren gepolst, en komt heus wel goed…
@Svenska Aeroplan AB:
AB.nl is geen pers.
@ Laue: misschien, maar er zijn genoeg andere media geweest die supernegatief over de hele Saab-Spyker deal hebben geschreven. Wie niet, zou ik haast zeggen.
Maar kan dan niemand even schrijven dat tot nu toe alles eigenlijk geheel vlekkeloos verloopt???
@Svenska Aeroplan AB: alles verloopt tot nu toe eigenlijk geheel vlekkeloos.
@autoblogger:
LoL
@Svenska Aeroplan AB:
Ja dat het process vlekkeloos verloopt is ook niet het punt, er wordt alleen in trijfel getrokken of Saab de verkoop aantallen gaat halen die het nodig heeft, en die twijfel is zeker terecht.
Dus de grootste horde moet nog genomen worden.
Lijkt me wel zo eerlijk: Frankrijk mag ook de o.a. de Clio productie behouden dankzij inmenging van Sarkozy. Zo zijn er nog wel meer voorbeelden. Er zou sprake van een dubbele standaard zijn als ze dat nu Zweden zouden verbieden.
En ze komen natuurlijk net bij Government Motors vandaan he. Dus zo nieuw is het ook niet.
@ autoblogger: hahahaha!
Kijk, was dat nu zo moeilijk???
:D
@ Merry: de grootste horde voordat 15 feb. de aandelen overgaan van GM naar Spyker bedoeld ik uiteraard. Dan is Saab i.i.g. vrij van GM en ligt er een goed plan klaar voor de komende 4 jaar, die sowieso financieel ‘dichtgeSpykert’ is… (oh god, nu ga ik zelf ook al aan de woordgrappen…)
@Svenska Aeroplan AB:
Ik bewonder je positive instelling.
Ik heb een beetje het idee dat vicky de portemonnee van een stervend persoon aan het jatten is.
Gelukkig! De weg voor Spyker en de plannen van de heer Muller is bijna zo goed als vrij. Ik wens hem alvast het allerbeste en dat saab even glorierijk wordt als het ooit was. Ik heb in ieder geval vertrouwen in zijn kunnen. En ik ben eigenlijk ook een beetje trots dat het in nederlandse handen in gevallen! ;)
ik zeg: Turbo Turbo!
Ja, nu is Victor Muller zelf nog de enige overgebleven horde…..
Mag er trouwens een Kabouter Wesley ”Turbo Turbo” plaatje bij dit soort nieuwsberichten ipv een saai productiefaciliteitje?
@ benkamin1: deze dan:
En als je dan toch een productiefaciliteit wilt laten zien, dan graag iets dat recenter is dan wat je nu toont. Het model op die foto wordt al bijna 4 jaar niet meer gemaakt.
@ BaRa: inderdaad… deze dan? Eerste New 9-5 die van de band rolt:
Zo, dus allerlei rond dwarrelende politici hebben het wederom bij het verkeerde eind. Om maar niet te spreken van de schrijvende pers.
Komt toch mijn nieuwe automobiel lekker dichtbij, geen “duitse degelijkheid” (kijk maar eens op het Audi forum bij de problemen met de A4 en trillingen), geen Benz en geen BMW. Nee gewoon een nieuwe Saab voor bij de verzameling.
Kijk maar eens op de site van de Saab club. Die hebben schijnbaar lui heel dicht bij het vuur zitten en weten duidelijk meer. En, wat gaan een blogger doen wiens minder fraaie schijfsels dus naar het land der fabelen zijn verwezen? We hebben al een hoed op eet session gehad, een columnnist die zijn column op at, dus heren autobloggers, wat zal het gaan worden? ;-) kauwen op een harddiskje lijkt me wat te veel van het goede ;-)
Ow gaaf! Dat is weer een stukje dichter bij een afgeronde deal!
Dit geeft maar weer eens aan dat CDA’ers er gewoon niets van snappen!
LOL @ Brit: Nou, kauwen op een HDD’tje lijkt me een prima plan!
:D