
Audi laat weer eens zien wat ze bedoelen met “Vorsprung”, de nieuwe Audi R10 zal tijdens de 2008 LeMans 24-uurs race gebruik gaan maken van Biomass to Liquid (BTL) brandstof. Dit is een soort synthetische variant van plantaardige olie AKA biodiesel.
Leuke testcase voor Shell, de sponsor van het team. Die is namelijk druk bezig met diverse alternatieven: ethanol en waterstof, biobenzine, afval en natuurlijk olie en gas (via germancarblog.com).
zinloos
dit is toch voor niks nodig gaat hij nu sneller of trager??
zo willen ze bewijzen dat altenatieve brandstof wel degelijk kan gebruikt worden in high-end toepassingen.
Het zal ook wel zijn voordelen hebben anders zouden ze het niet in hun R10 gieten.
@lambo: als je niets met het milieu inzit is het inderdaad zinloos
het is goed dat grote marktspelers zoals audi (link: prototype van een volledig recycleerbare auto http://www.desktopmachine.com/framepic.p...) en bmw (met de H2R waterstof-auto) investeren en denken over milieuvriendelijke oplossingen
hier hebbe ze Le Man toch niet voor bedacht? ik dacht dat het om racen ging, niet om de nieuwe brandstoffen te promoten?!?
hoe kan je beter een brandstof promoten als er de 24u van Le Mans mee winnen?
Als je ziet wat Audi heeft bereikt met de stunt in Le Mans dit jaar dan stel je hierbij geen vragen. Oké het heeft niks te maken met sneller gaan of niet. Maar als ze weer slagen in hun opzet dan plukt de pr van Audi hier weer de vruchten van. Stel dat Audi in de Formule 1 zou stappen en stel dat ze daar op redelijke termijn succes zouden halen (wat niet evident is maar stel).
Het zou nooit het effect hebben van hun historische overwinning met hun diesel en hun eventuele overwinning met biodiesel.
En denk ook eens aan het milieu. Dat is niet onbelangrijk.
Naast mileu en (brandstof) promotie kan ik me voorstellen dat een diesel in de racerij ook voordelen kan hebben vanwege de actieradius = minder pitstops en het koppel = sneller accelereren…
De enige reden dat Audi dit jaar Le Mans heeft gewonnen, is dat er voor hun een wel heel erg gunstig technisch reglement is gemaakt. Volgens de regels van de anderen rijdend hadden ze geen schijn van kans gehad. Nu zal er voor Audi ook wel weer een maatgesneden reglement worden gemaakt. Heeft niks meer met racen te maken.
@Topless
Welke regels zijn dat dan?
topless je moet niet zo uit je nek lullen, je bent zeker een bmw fanaatje
Ben benieuwd of Peugeot dat ook durft, met biodiesel rijden (Peugeot gaat in 2007 ook met een diesel naar Le Mans).
@Topless: Er waren geen aparte regels. De regels waren voor iedereen hetzelfde. In 2007 gelden er wel restricties voor diesel auto’s. De tank van deze auto’s is dan 10% kleiner dan van benzine auto’s. De R10 was gewoon superieur en is tot nu toe in alle races ongeslagen (alle races die er in de ALMS mee gereden zijn, zijn ook gewonnen).
Ik ben blij, dat Le Mans weer gebruikt gaat worden voor de ontwikkeling van nieuwe technieken. Zo hoort dat. Als je dat niet wilt, kun je beter Nascar gaan kijken.
@eMilt+helmirossi
Met turbo mag een diesel 5.5 liter cilinderinhoud hebben en een benzine slechts 4 liter. Diesels mogen bovendien variabele turbo geometrie toepassen en de turbodruk voor een benzine is maximaal 1.5 bar terwijl diesels 2.94 bar mogen hebben
@Jaap
Ik heb helemaal niets met BMW.
Diesel is zo hot, ondanks de puristen bloeit de diesel-rage vrolijk verder. Het verbaast mij echt niet dat we over 10 jaar een Lambo hebben met een dikke diesel als optie. Nog een reden om je te onderschijden van andere Italiaanse exoten, VAG is vies bezig. Het was weer VAG die met de TDI motoren voor de diesel revolutie heeft gezorgd. *kuch* diesel rook in me keel…
to be continued..
en als ze nu nog het geluid goedkrijgen van die diesels is het helemaal ok
@ Bartholomeo,
Ik vond het geluid van die Audi’s wel indrukwekkend, OK een jankende V8-V10 of V12 is lekkerder, maar wel goed voor de mix aan geluiden vind ik….
Goed zo Audi! Aandacht vestigen op de mogelijkheden van biodiesel! Ik hoop dat meer mensen er gebruik van gaan maken. Het milieu moeten we toch een beetje sparen (niet te veel, er moeten nog wel auto’s blijven!)
Inloggen is tijdelijk niet mogelijk
Korte compilatie van de 1000 km van Monza. Met onder andere een heftige cra...
Korte compilatie van de kwalificatie sessie voor de 1000 km van Monza. In L...
Trailer van een film over het succes van Audi op Le Mans. De film gaat op 2...
Mooie compilatie van de laatste race uit de Le Mans Series. De 1000 km van ...
foto's van le mans 2008. vervlog komt binnenkort!
De prachtige strijd tussen de Audi R15 TDI en de Peugeot 908 HDi FAP tijden...
.
Lekker
Een Matra MS670 met een blok van de MS 660 er in. Het is een 3,0 liter V12....
Audi coureur verteld (heel erg) levendig hoe een rondje over het circuit va...
Audi A3 3.2 184kW 3drs Ambit Quat S-tr.
Koop nu voor slechts 49.850,00
AUDI Q7 3.0 TDI 171kW Q. Proline Plus TIP 5+2 S-Line.
Koop nu voor slechts 49.800,00
Audi A8 6.0 quattro tiptronic aut lang.
Koop nu voor slechts 49.750,00
Vanochtend heeft de Automobile Club de l’Ouest (organisator 24 uur van Le Mans) de 55 teams beken...
Nog iets minder dan een weekje te gaan en dan zal DE autorace van het jaar weer van start gaan. I...
Komend weekend is het weer zover, dan gaat het nieuwe Le Mans Series seizoen van start. En als de...
Gister heeft Audi Motorsport in Essen niet alleen R8 LMS onthuld, maar ook bekend gemaakt dat ze de...
Het ronderecord was gisteren niet veilig bij de kwalificatie op Le Mans. Stephane Sarrazin, die...
Gisteren vond de tweede race van het Le Mans Series-seizoen plaats op het Italiaanse Monza. Een...
Deze week heeft de ACO de eerste officiële deelnemerslijst bekend gemaakt voor de Le Mans Se...
En het zit er weer op, helaas heeft Peugeot niet voor een verrassing kunnen zorgen met de 908 HDi...
Nou, wat zullen we er verder over zeggen? Eitje, doen we effe, eerste overwinninkje is weer binne...
Audi's diesels hebben de afgelopen jaren Le Mans gedomineerd. De legendarische R10 draaide al een...
In november wisten we jullie al te melden dat Audi druk bezig was met het ontwikkelen van een com...
Neerlands eigen topcoureur Christijan Albers mag weer plaatsnemen in een echte racemachien. Op 18...
Jos is weer The Boss, althans een beetje dan, want hij heeft weer een keer iets gewonnen. Hij wist ...
Vandaag vond op het Circuit de Catalunya de eerste race plaats van de Le Mans Series en dat werd ...
Vorig weekend konden de nachtbrakers genieten van de welbekende 24-uur van Le Mans. Een "endur...
Aanstaand weekend is het weer tijd voor de 24-uur van Le Mans. De kwalificaties zijn reeds begonn...
Beide Audi R10-modellen zijn zaterdagmiddag om 17:00 uur gestart vanaf de eerste rij, de TDI van ...
De Audi R10, de eerste TDI racewagen ter wereld, heeft de 12-uursrace van Sebring gewonnen! Audi de...