
Kan deze Alfa MiTo Duecento het gat vullen van de geannuleerde GTA?
Alfa-liefhebbers wachten er al maanden op, maar het merk heeft de ontwikkeling van de MiTo GTA stopgezet. De Nunspeetse dealer Wim Prins nam het heft in eigen handen en komt met een alternatief onder de naam Duecento. Deze auto werd ontwikkeld in samenwerking met tuner Squadra Tuning. Door montage van een grotere turbo, een luchttoevoersysteem van Pipercross en een aangepast uitlaatsysteem is de 1,4 liter turbomotor goed voor 200 in plaats van 155 pk. Dat is niet zoveel als de eerdergenoemde MiTo GTA mee zou krijgen (240 pk), maar desondanks goed voor sportieve prestaties. Ook het onderstel is aangepast met een instelbare schroefset, die moet bijdragen aan een betere wegligging. Een elektronisch sperdifferentieel zorgt daarbij voor een goede krachtverdeling.
Qua uiterlijk onderscheidt de Duecento zich door grote 18 inch spaakwielen, een grotere voor- en achterbumper met achter een diffuser, koplampen met een zwarte achtergrond en speciale striping. Binnenin heeft men een badge op het dashboard geplakt om je te herinneren het feit dat dit een limited edition is, net als het speciale leer dat in 14 kleuren leverbaar is.






Lekker ding, leuke combo van vrouwenautootje en scheurijzer :D
Antwoord is simpel: JA
Nice, Squadra levert kwaliteit. Wat kost dit funpakketje?
Leuk waggie
sobere power, me likes
Inpakken niet nodig.
Eindelijk is een fatsoenlijk tuningspakket voor de MiTo.
hoe lager hoe beter…
Ja,alleen jammer van zijn uiterlijk,blijft een smal en hoog ding.
Klinkt wel lekker, en in zo’n klein gebakje is 200 pk ruimschoots voldoende, als het onderstel maar goed is en niet de neiging heeft alleen maar onderstuur toe te laten.. Ik blijf de Mito geen mooie verschijning vinden, maar denk niet dat ’t een straf is hierin te rijden;)
Erg mooi, en ook subtiel weten te houden. Liever zo als standaard.
Wist btw niet eens dat die GTA gecancelled was?
@MLTB:
Dan heb je wel een hoop gemist want dat is al vrij lang bekend en hier al een heel aantal keer langs gekomen;)
leuk scheurijzer, maar heb toch liever andere auto’s die wim prins verkoopt http://www.prinsesclusivo.nl/ is dezelfde dealer
Dit is wel echt begeerlijk complimenten voor de man die dit heeft uitgevoerd. ik dacht eerst dat het een officieel model was.
Pfff wat een bak! Ik blijf persoon de Mito echt geen vrouwen auto vinden. De grootste onzin die je ken verzinnen natuurlijk. En nu uitgerust met die tuning kit.. Zet hem maar voor mijn deur hoor!
Ik keur ‘m goed, de GTA was natuurlijk leuker geweest (blijft stom!) maar deze is ook zeker wel een beetje een troost.
Ziet er degelijk uit!
200pk is toch heel wat in zo een klein autootje.
Alleen de zwarte achtergrond van de koplampen vind ik niet geslaagd. Ik vond het op de Dodge Viper toen ook al niet mooi.
Wordt al sinds 1 februari aangeboden via Wim Prins, Squadra Tuning steekt veel tijd in de ontwikkeling wat leidt tot een goed product. Mito weegt zo’n 1120 kg en heeft een 6 bak dus dit wil wel vooruit.
http://squadra-tuning.nl/NL/alfa/mito/mito_14_16v_tjet_sv200.html
Niet echt…
Ie is wel mooi enzo hoor, maar de mito gta was toch veel mooier….
200 pk is vast niet genoeg voor de VAG brigade. want de polo 1.2 is vast net snel sexy toch?
Als ik moest kiezen tussen een Polo en deze werd het deze toch wel, ziet er een pak beter uit dan die saaie VW’s.
Ziet er zo goed uit.
Stephan van squadra-tuning is een begrip in de Alfawereld.
De laatste jaren kreeg hij er bij benz.uitvoeringen (jts)er nog vermogenswinst bij, in tegenstelling tot de turbodiesels.
Maar nu met de tb’s gaat het weer de goede kant op.
Heb daar o.a.toendertijd een 156 selespeed laten tunen (voor meen E 300,- ofzo)en de gretigheid op het gas en souplesse was ongekend.Kortom geen prutser zoals zovele op marktplaats.
gr.
nog AMPER vermogenswinst bij, bij jts-uitvoeringen.
Oh ja, tussen de 2200 tpm en 6500 tpm minimaal 200 Nm, tussen de 2500 en 5000 tpm minimaal 270 Nm en tussen de 2600 en 4500 tpm minimaal 290 Nm. Hoogste koppel van 320 Nm ergens tussen 3000 en 3500 tpm. Ik schat met 6,5- 7,2 seconde naar de 100 km/h.
Iedereen zit maar te zagen dat ie te weinig vermogen heeft. Nou, 200 pk in zo’n compacte hatchback is niet mis hoor, en dan nog uit een 1.4! Ik weet wat jullie probleem is: jullie willen de Alfa qua vermogen naast de concurrentie zien staan. Slechts dan telt die volgens jullie mee. Nou, DAT is pas een bekrompen visie op de autowereld!!!
Ziet er voor een MiTo (zowaar) goed uit!
Zo is hij wel mannelijk…
Ook mooi ingetogen gehouden, mooie velgen, erg fraaie specs. Kortom helemaal goed!
‘K vind hem nice!
Ziet er wat mannelijker uit, en met 200hp , komt goed!
Haha, dat diffusertje is lievvvv :p
Hoe je het went of keert, de auto blijft op een
lijken…
@toyotaprius: als je bij die teddybeer nou vampiertanden tekende had ik gelijk gegeven, want in d-modus vreet die 135’er van mij het asfalt via de grille op en spuwt het via de uitlaat weer uit, zo snel trekt ie op (de staat van de wegen zal daar ook aan meehelpen vrees ik)
@Alex79: een 120 pk tje vreet al eigenlijk elke auto op….
@toyotaprius: rij eens een keer met een Mito en dan een Prius , daarna ben je een stuk volwassener…..
@alfa mannetje: Ik rij nu in een grote groene met blauwe auto. Met een grote rode knop er in, als je er op drukt, dan stopt ie..
Met alle respect. Een 156, 155 V6, een 164, 33.. en ga zo maar door. Dat zijn Alfa’s. maar dit.. Helaas, ik vind het niks. En ga het ook niks vinden. En ik ben benieuwd, wat de alfa romeo giulietta aan het Alfa beeld gaat veranderen, ik wil deze auto heel erg graag eens in het echt zien.
Wat een gezeik over de mito die niet mannelijk is , de meeste hebben hem waarschijnlijk nog niet eens in het echt gezien. Het is gewoon een mooie auto, net als de meeste alfa’s. Hij staat gewoon goed bij zowel mannen als vrouwen naar mijn mening.Deze versie is weer echt heel mooi geworden, ik stel me aleen wat vragen over de levensduur van het 1.4 motorblok met deze pk waardes.
Hmm, doe maar dat vermogen in de 500 Abarth, dan praten we.
leuk vermogen in een auto die het qua uitsraling gewoon niet heeft.
Audiblokker : de pk”s van een auto is maar zo”n klein onderdeel van het geheel ………………
200pk en 200pk is niet hetzelfde. Een v8 met 200pk en 500+Nm is compleet anders dan een 4cyl 1.4 met 200pk en 180 Nm.
IK zou hier wel in willen begin volgendjaar :D
@NovaStar: 180 nm ? Ietsje pietsje meer.
nieuw record qua pk’s voor 1.4 turbo in personenwagen (onopgevoerd)?
@NLBUURMAN:
wat dacht je ervan dat dat ding dus wel opgevoerd is?
@EJS: ik vind dat idd wel een beetje half om half, aan de ene kant zeg je, in samenwerking met tuner blablabla. aan de andere kant door een alfadealer uitgegeven :S
@NLBUURMAN:
je kunt iig niet zeggen dat een affabriek zo geleverde auto is;) Ik zou dit toch onder tuningswerk rekenen. Zou ik Abt en Alpina overigens ook doen, die kun je ook bij de dealer kopen en de laatste wordt zelfs gewoon bij BMW in elkaar geschroefd;)
ik spaar sigare bandjes en zo 1 keer per maand zit je dan geheid en heerlijk tussen de kenners , echt een genot …….
ja , als je de pabo hebt gedaan kun je je hier heerlijk uitleven…..en aan het eind doodmoe……..
@alfa mannetje:
Hmm, een van de weinige varianten van de MiTo die ik zou overwegen, vind hem in normale kledij te lief en te vrouwelijk voor een Alfa.
@Autoliefhebber: Hangt er ook van af welke normale uitvoering je bedoeld. De mito 1.4 turbo sport is best wel heel ok. Dikke remschijven , mooie brembo’s , 17″ velgen en dubbele uitlaat. eigenlijk eerlijk gezegd met deze mito weinig verschil hoor.
@christophe: Dat is ook zo ja.
Maar ik vind de MiTo toch nog steeds te vrouwelijk ogen.
Mooi, nu nog een paar mooie blonde vrouwen achter het stuur zetten en het rijden in Nederland word een stuk leuker XD
da zilveren randje om de achterlichten mochten wel blijven zitten vind ik
Ziet er prima uit zo en 200 pk uit de 1.4 is niet mis!
Ziet er zeer smakelijk uit. Wel chroom rond de lampjes, maar verder lekker.
Goeie actie van Prins, heerlijk scheurijzertje!
Gelimiteerd tot et aantal dat ze kunnen verkopen waarschijnlijk,…
Helaas heeft de gemiddelde Alfist geen budget voor nieuwe auto’s,
snap niet waarom ze van zon lief autootje perse een racer willen maken.
De Giulietta wordt daar veel beter geschikt voor.
26000 euro kost hij en rijdt strak en als een bommetje, zo bloedsnel. Alleen staat hij al tijden te koop dus veel vraag is er niet naar voor deze prijs. Dan kan je nu dus beter een Guilietta QV kopen ivm restwaarde.