• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Allan McNish stopt met autosport voor TV-carrière

Auteur: maru, gepost 17 december 2013 om 20:39 – 18 Reacties

Allan McNish


Exit één van onze helden van de autosport. Een paar dagen voor zijn 44ste verjaardag kondigt Audi-rijder Allan McNish aan te stoppen met racen op het hoogtepunt van zijn carrière. We zullen hem dan ook niet terug zien in het 2014 seizoen van het World Endurance Championship.

Zijn succesvolle carrière begon 32 jaar geleden in een kart, maar de grootste overwinningen behaalde hij sinds 2000 voor Audi. Hij schreef op zijn naam 29 overwinningen, 18 pole positions, 17 snelste rondes en 4 titels in 11 jaar, wat hem tot één van de succesvolste Audi-rijders maakt. Maar na zijn wereldtitel in de wacht te hebben gesleept met de R18 e-tron quattro, is dit voor hem het juiste moment om de stekker eruit te trekken.

Together with my team-mates Tom Kristensen and Loïc Duval I finished my most successful season in the sports car. Having also won the Le Mans 24 Hours, I can’t wish for more than what we’ve achieved this year. I can look back on a fantastic career that has left no aims unfinished and I’m looking forward to new challenges the future holds for me. Now I’ll have a lot more time for my family. But I’m going to continue to be part of motorsport in various roles, albeit no longer as an Audi race driver.

McNish blijft Audi steunen met zijn kennis, maar zal zelf niet meer achter het stuur plaatsnemen. Naast meer tijd voor zijn familie wil hij zich gaan richten op een rol in management en televisie, wat dit ook moge inhouden. Zijn besluit was al in mei genomen op Spa-Francorchamps, maar kon nog niet weg vanwege het Le Mans circus. Wellicht zien we hem nog terug voor het één of ander zoals de 24 uur van Daytona, maar een echt kampioenschap zit er voor hem niet meer in. We zullen hem en zijn mooie vliegacties missen.

Ook interessant!

  • geen Rossi in Qatar dit weekend
    "The Doctor" Valentino Rossi zet punt achter carrière
  • De purist huilt: Aston Martin stopt met handbak
  • Nee! Mercedes stopt met de station
    Nee! Mercedes stopt met de station
  • Video - Sebastian Vettel stopt nét iets te vroeg

Nieuwste artikelen

  • Video: Zo verraderlijk kan rijden door de sneeuw zijn
  • Ferrari van de grote baas wordt alweer geveild!
  • Geef je mening over snelladen 2025!
    Zoveel duurder wordt elektrisch rijden in 2026
  • Politiehelikopter filmt driftfaal bij oprit A12 [Video]
FacebookTweetPinLinkedIn

Allan McNish, Racing

Vorig bericht: « De Opel Adam van Bryan Adams is ‘Adambenemend’?
Volgend bericht: Video: verkeer gesorteerd op kleur, speciaal voor OCD’ers »

Lees Interacties

Reacties

  1. rolov zegt

    17 december 2013 om 20:55

    Ik was op LeMans toen. Erg harde klapper was dat. Jammer dat hij stopt. Maar op 44 wordt het tijd.

    Login om te reageren
    • Vincegail zegt

      17 december 2013 om 22:05

      @rolov: Tom Kristensen is 46. Heeft pas nog een marathon uitgelopen, dus is nog wel redelijk fit, maar ik verwacht toch dat ie na dit seizoen er ook mee ophoudt.

      Login om te reageren
      • rolov zegt

        17 december 2013 om 22:19

        @Vincegail: tuurlijk als autocoureur ben je topfit. Als je op het hoogste niveau meerijdt. Maar op die leeftijd wil je je leven niet meer wagen en tijd nemen voor je familie en miljoenen ;)

        Login om te reageren
        • kjeld zegt

          17 december 2013 om 22:26

          @rolov: Ik denk toch ook dat je reactiesnelheid afneemt. Dan kun je wel fit zijn als in marathon enzo maar scherp zijn is wel erg belangrijk. Maar dat zijn ze vast ook erg.

          Login om te reageren
  2. HZW zegt

    17 december 2013 om 20:58

    Als je zo’n topjaar hebt gehad kan het alleen maar slechter.
    44 is een mooi getal om er mee te stoppen.

    Login om te reageren
    • aventadorsv zegt

      18 december 2013 om 00:24

      @HZW: Je kunt idd alleen maar een racelegende worden als je op deze manier stopt.

      Login om te reageren
  3. rob68 zegt

    17 december 2013 om 21:08

    44? Ja tijd om te gaan leven…

    Login om te reageren
    • snorrie11 zegt

      17 december 2013 om 22:39

      @rob68: Ik vind het een beetje overdreven om nou te zeggen dat hij geen leven had. Tuurlijk, groot deel van zijn tijd zat in zijn sport. Maar hij had ook gewoon tijd voor een familieleven.

      Login om te reageren
  4. lincoln zegt

    17 december 2013 om 21:24

    kijk em eens glunderen ..

    helemaal blij dat ie van zijn leasecontract af is ..

    Login om te reageren
    • Arnoud zegt

      17 december 2013 om 21:27

      @lincoln:
      You ‘ve gotta love cynisism… :-D

      Login om te reageren
  5. Vincegail zegt

    17 december 2013 om 22:04

    “maar de grootste overwinningen behaalde hij sinds 2000 voor Audi”

    Winnaar van de 24 uur van Le Mans in 1998 voor Porsche telt natuurlijk niet mee?

    Login om te reageren
  6. Vincegail zegt

    17 december 2013 om 22:19

    2004 megacrash met Audi R8, Allan naar ziekenhuis, teammaten rijden de rest van de 20+ uur met z’n tweeën uit.

    2011 Mega-crash die volledig z’n eigen schuld was (wie haalt er nu 2 auto’s achter elkaar in een bocht? Die Ferrari kon niets anders dan insturen, dus ongeluk was niet te vermijden)

    Allan McNish had al beetje vaak veel mazzel gehad dat ie nog leeft, dus zal z’n vrouw ook wel blij zijn dat ie gestopt is!

    Login om te reageren
    • casey zegt

      17 december 2013 om 22:43

      @Vincegail: en z ’n crash in de Toyota f1 tijdens kwalificatie op suzuka!

      Login om te reageren
    • lambo4all zegt

      17 december 2013 om 22:46

      @Vincegail: in zijn laatste jaren maakte hij veel fouten, ben nooit zon fan van hem geweest om eerlijk te zijn. Vergeet niet zijn formule 1 crash in japan in de 130r. Dat had ook met twee gebroken benen kunnen aflopen!

      Login om te reageren
  7. alaings zegt

    17 december 2013 om 22:29

    Wis en waarachtig een top-piloot bij wie ik zo ’n beetje een dubbel gevoel heb : soms stroomde er meer adrenaline door z’n koppie dan bloed. Ik vond (en vind) hem nog steeds de meest gedrevene van al de R 18-rijders en vandaar dat ik ook erg verbaasd ben dat ie d’ er mee ophoudt. Maar ja, eindigen “in schoonheid” is toch ’t mooiste wat je kan doen in je loopbaan, niet ?

    Login om te reageren
  8. awesome zegt

    17 december 2013 om 22:59

    Nooit echt fan van zijn rijkunsten geweest, maar de interviews waren altijd openhartig.

    Weet je nog? vroeger, op RTL5… Voorspellen met Allan. Hoe flauw was dat.

    Login om te reageren
  9. gtwillem zegt

    17 december 2013 om 23:17

    Blijft een held voor mij. Knalde kneiterhard de 390R bocht uit op Suzuka in een Toyota F1, won Le Mans en was een van de meest constante rijders op Le Mans (check z’n ronde tijden, altijd binnen een seconde, bizar). Voor RTL GP deed hij in zijn Renault tijd (waar hij test rijder was) ‘Voorspellen met Allen’: waar hij van te voren de uitslagen van de kwalificaties en races deed. En er vaak dichtbij zat! (Ok, ene M. Schumacher te Kerpen wist heel constant alles te winnen…)

    Login om te reageren
  10. StijnB zegt

    18 december 2013 om 08:22

    Vergeet niet dat hij in ’98 met Porsche (996 GT1 Evo) de 24 uren van Le Mans al won…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North