
Match made in heaven? Het mocht niet zo zijn voor de Mazda 6 Sportbreak van Loek in de Autoblog Garage.
Poeh, waar gaan we die eens beginnen. Gewoon de pleister eraf trekken? Doen we. Ik heb mijn Mazda 6 verkocht. En ik ben het eens met de lezer die denkt: nu al? Want ja, dit is de auto die ik veruit het kortste heb gehad. Van mijn drie in totaal, maar soit.
Mazda 6 Sportbreak verlaat de Autoblog Garage
Ik kan nu heel rationeel gaan doen over dat ik diesel toch niet de beste uitkomst vond, maar dat is niet volledig waar. Het karakter van een dieselauto snap ik volkomen en is in mijn tumultueuze periode van lang forenzen zelfs heerlijk geweest. De Mazda 6 is een schitterend mooie auto. Dat blijft zo. Deze uitvoering, ook prachtig. Blijft ook zo. Hij zat lekker, reed lekker, deed prima wat ‘ie moest doen en rationeel had ik er eigenlijk niks over te klagen. Gewoon een prima auto.

Maar ben ik rationeel? Nee. Absoluut niet. En dan wordt duidelijk dat een auto toch moet klikken. Wij autofanaten zijn gekke wezens die de domste keuzes kunnen maken voor de domste redenen en alsnog onder het mom ‘gevoel’ kunnen zeggen: ja, maar ik wil dit gewoon. Dat was deze Mazda. Ik vind het een mooie auto en uitvoering en het gevoel zei: ja, dit moet je doen. Om vervolgens eigenlijk na een paar maanden al in hetzelfde schuitje te zitten als Henny Vrienten: is dit alles?
Snelle keuzes
Was dat financieel slim? Kom ik zo even op terug. Is het de goede keuze? Kun je over twisten. Had ik hem überhaupt moeten kopen? Misschien wel, misschien niet. Wat ik bedoel te zeggen: dit maakt allemaal niks uit. Ik kwam erachter dat ik niks meer voor de auto voelde. Als autoliefhebber speelt dat gevoel altijd mee. Ik was recent uit verveling eens de waardes van een paar auto’s in de gaten aan het houden en kwam tot de conclusie: het leven is te kort om door te blijven rijden in een auto waar je over twijfelt. Waarom je twijfelt kun je lang of kort over zijn, maar dat je twijfelt is dan een feit. En aan het einde van de dag forceert niemand je om een auto te houden. Lang verhaal kort: ja, ook ik vind het wat snel om de Mazda nu al weer door te verkopen. Maar het voelde alsof het de juiste keuze is.

En hoe snel kan het gaan: ik denk dat de keuze om voor verkoop te gaan en de daadwerkelijke verkoop precies vier dagen uit elkaar hebben gezeten. Vandaar dat ik de Marktplaats-advertentie ook niet op de site heb kunnen zetten, want zo snel ging het. Voor goed geld verkocht, afgesloten en eigenlijk direct geen spijt. Ja, ik blijf erbij dat het een mooie auto is. Maar een auto moet meer zijn dan dat.

Afscheid
Om het toch even samen te vatten: ik heb de Mazda 6 Sportbreak in september 2024 aan de Autoblog Garage toegevoegd, en nu in mei 2025 (één dag na mijn verjaardag nota bene) is hij verkocht. Een slordige negen maanden, waarin ik er 18.000 kilometer bij heb gezet. Zou je dit extrapoleren, dan zou diesel wellicht uit kunnen. Maar terug naar benzine (want dat wordt het, spoiler alert) is eigenlijk de betere keuze gebleken voor mij, dus ook dat speelde mee. De één zweert bij diesel, de ander wil er niks mee te maken hebben: ik zweef er een beetje tussenin.

Het kostenplaatje is ook relatief gunstig. Ik heb de auto gekocht voor 5.700 euro. De combinatie van veel rijden en weinig tijd heeft ervoor gezorgd dat de kosten-batenanalyse qua verbruik en wegenbelasting op zich gunstig is, maar het bedrag dat je maandelijks naar de fiscus overmaakt is wel echt bizar hoog. In mijn tijd heeft er één keer klein onderhoud plaatsgevonden met daarvoor één keer een apk. Dat kostte in totaal zo’n 250 euro. Er is maar één keer mechanisch euvel geweest en ook al was de timing zo knudde als je het gaat krijgen (het gebeurde in het Verenigd Koninkrijk), de fix was dankzij een totaalbedrag van 134,50 euro best te overzien. En de verkoop? Hij is meegenomen voor 5.850 euro. Kosten om de auto draaiende te houden (wegenbelasting, diesel, verzekering) moet je niet wegzetten, maar als je dat even rekent qua ‘kosten die elke auto heeft’, heeft het mij weinig gekost om een jaartje Mazda te rijden.

Plus en min
Nog even beknopt op een rij wat er goed en slecht is. Goede punten zijn:
- Prijs-kwaliteit, je krijgt veel auto voor je geld, ook bijvoorbeeld qua opties
- Uiterlijk, het is een tof getekende auto;
- In mijn geval specifiek, de uitvoering: de grote velgen, voorspoiler en pindakaas-interieur creëren een hele gave auto;
- Probleemloos dieselen qua ‘gedoe’ (de 6 is Euro 6-goedgekeurd en mag dus nog overal naar binnen, zonder AdBlue);
- Zuinig, niet zo zuinig als Mazda zegt maar met een verbruik van zo’n 1 op 20 mag ik ook niet klagen;
- Enorme station: je vergeet het bijna, maar het praktische gemak van een stationwagon heb ik toch vaak kunnen gebruiken;
- Ruimte an sich, zitpositie is heerlijk en je kan zelfs als bonenstaak zo zitten dat er nog iemand achter je past.
Dingen waar ik als potentiële Mazda 6-koper rekening mee zou houden:
- De benzinemotoren zijn uiterst betrouwbaar, met de diesel is verleden en gebruik belangrijker. Het kan goed gaan, maar weet wat de eventuele pijnpunten zijn;
- Roest teistert helaas ook deze auto als je niet uitkijkt. Vooral als er vuil in je wielkasten blijft hangen en je steenslag niet aanstipt. Blanke lak wil nog wel eens loslaten, ook op de velgen;
- Mazda wordt wel eens ‘premium’ genoemd, maar in mijn optiek valt dat tegen. Het is niet verschrikkelijk, maar ik vond het ook niet denderend qua hoe alles aanvoelt;
- Scherm is oud, software is matig, kaarten kun je nog updaten maar eigenlijk wil je gewoon een ander scherm. En dan moet je weer selectief zijn, anders werkt de iDrive-achtige knop niet meer (en dat werkt erg fijn);
- Rijeigenschappen zijn prima voor een auto van dit formaat, maar een strepentrekker is het niet en de vering is soms wat stug. Heeft vaak ook te maken met de grote velgen, maar die dragen wel weer bij aan hoe strak de auto is qua uiterlijk.

Heb ik dan een fout gemaakt door voor de Mazda 6 te kiezen? Ik vind van niet. Ik ben van de garde ‘leren door te doen’. Liever door ervaring erachter komen dat iets fout is dan het nooit weten omdat je het niet deed. Ik weet nu hoe het is om te leven met een Mazda 6. Seen it, been there, done that. Ik vind het geen fout, meer een leermoment. Helemaal als je beseft dat ik vrijwel al mijn geld heb teruggekregen. En oh ja, wellicht dat een zeer late 6 Sportbreak, in Soul- of bordeauxrood met de 2.5 liter Skyactiv-G met 194 pk, ooit nog de juiste snaar gaat raken.
En nu?
Dan de vraag die altijd gesteld wordt: wat komt er na de Mazda 6 Sportbreak in de Autoblog Garage? Welnu, de Mazda is dus op sommige fronten best bevallen, met een gezonde portie gemis van de Golf GTI die ik hiervoor had. Het is serieus in mij opgekomen om weer een goede V GTI te vinden, maar dat is optioneel iets leuks als hobbyauto (ja, dat roep ik al jaren inmiddels maar dankzij de nieuwe daily moet dat eindelijk lukken). Ik denk dat de opvolger perfect doet waar de Golf goed in was, samen met de dingen die mij bevielen aan de Mazda. Gratis hints: hij is Duits (geen BMW), estate en benzine. Binnenkort meer!

Deze auto’s staan in de Autoblog Garage:
- BMW 530i Touring (G31) van de baas van Wouter
- BMW M140i xDrive (F21) van Martijn
- BMW M2 (F87) Competition van Ruben
- BMW Z4 sDrive35i van Nicolas
- Citroën 2CV6 van Michel
- Jaguar F-Type V6 Roadster van Machiel
- MINI Cooper S Gizmo Speciale (R50) van Martijn
- Peugeot 206 GTi racers
- Porsche 911 Carrera (996) van Wouter
- Porsche 944 van Jaap
- Porsche Macan duurtest
- Volkswagen Golf V GTI van Loek
- Volkswagen Passat Variant (B6) van Loek





Geen afschrijving gehad, geen enorme garagerekening, dus gewoon topaankoop geweest die Mazda. Benieuwd wat je nu hebt, ik denk dat je terug bent bij VAG.
Misschien een Audi op advies van Willem
@Richmond: op advies van Willem zou het een BMW geworden zijn ;) het is geen Audi of Mercedes!
Een Opel insignia? Astra OPC?
@Crosscabouter: was ook wel heel gaaf geweest. Knap persoonlijk af op het interieur van de Insignia, maar die 280 pk V6 in de OPC is wel echt heel leuk.
Ik had mijn Golf al benoemd, da’s ook nog een hint ;)
Golf station, 100% 😉
@4g63: wordt nu wel héél warm :)
Touareg W12
Octavia (v)rs.
Toch is hij een tijdje “vreemd” gegaan met een A6 ;-)
Haha ja die witte!
Een Audi of een Mercedes… mmh
Ik waag de gok en zeg Audi.
Ik gok ook een Audi, een A4. Maar we gaan het vast binnenkort lezen.
Als ik het artikel lees, dan doe ik lang met de auto’s. Ik ben na een paar jaar ook wel uitgekeken op een auto, maar krijg het rationeel niet voor elkaar om er tegelijkertijd heel veel geld aan uit te geven. Ik vader van 2 kinderen, een koophuis, een beginnende ondernemer, ofwel. Kostenbesparing is key en zorgen dat de woonlasten zo snel mogelijk naar beneden gaan zonder kwaliteit van leven in te leveren en de kinderen ietwat te ontzorgen zodat ze op eigen benen kunnen staan.
En toch: een blauwe Mazda 6 met 194pk, een genesis g70, een Kia Stinger, of een onverwachte verrassing blijft trekken. Rationele gebruikerslasten, maar wel een tof uiterlijk met de juiste opties.
“Gratis hints: hij is Duits (geen BMW), estate en benzine.”
Jammer, dus wederom geen Giulia…
Hoe geliefd alfa ook is op Autoblog de redacteurs wagen zich er niet aan
Het zijn net mensen… Vrijwel iedereen die in een Giulia geïnteresseerd is komt met een 3 serie thuis. Zeker nu de importeur Alfa helemaal boven in het segment gezet heeft.
Ach ja, ik heb er 5 gehad of 6 als je onze race-Alfa meetelt.
Als ik nu zou moeten kiezen: ze hebben geen stations, dus als gezinsauto valt Alfa af.
Iets sportievers/ exotischer voor mezelf dan: een 4C is het laatste wat ze hebben gehad. Leuk, maar ik word er niet hebberig van.
Ik wel, maar die dingen blijven al jaren op 60K hangen. Waanzinnig waardevast die Alfa’s.
@rollingstoned: als er nou een Giulia SW was, of meer dan 30 exemplaren van de Saab 9-5 YS3G Sportcombi, dan had ik het wel gedurfd denk ik.
Pfoe, 9 maanden, da’s inderdaad wel kort. Maar de redenering erachter is duidelijk. En als je er dan ook geen financiële rechtse directe op de kaak aan overhoudt is het best een logische move. Benieuwd wat de opvolger is geworden . . .
Seat Leon ST is aardig Duits toch? ;)
@reactief: klopt! Was een optie. Helaas zijn de Cupra-modellen van de 5F nog een beetje buiten bereik dus heb ik voor iets anders moeten kiezen :)
Prima auto zo’n Mzda, maar kraak nog smaak. Ben benieuwd wat er voor in de plaats komt
Ik heb een Mazda 6 uit 2019, na de facelift. En dat maakt hem zoveel strakker. Absoluut niet “kraak nog smaak”
@Richmond: ik heb ook gemerkt dat de 6 inderdaad echt opknapte van de vernieuwingen. Zelfs de relatief milde facelift uit 2015. Er staat op één van mijn bezorgroutes voor mijn andere werk een 6 Sedan Signature uit ca. 2020 in Artisan Red en die is wel echt verdomd chique.
Dus het grootste probleem was de MRB?? In een excelletje zie je toch zo op basis van je kilometrage wat je bespaart door het lagere verbruik en de goedkopere dieselprijs? Plus aanzienlijk goedkoper in aanschaf.
Snap het niet..
@variomatic: waaruit maak je op dat MRB een probleem is? Dat is het namelijk (vrijwel) niet.
Gratis hints … Duits, estate = Mercedes
Octavia VRS?
Als het niet klikt dan gewoon door naar de volgende. Auto’s zijn net vrouwen😎
Oja, de opvolger die je hebt gekozen is geniaal!
@Dutchdriftking: binnenkort maar eens naast de 159 zetten! :)
Klinkt als een plan. Mooie skittles.
Wat is “Duits”? Ford Focus ST Wagon?
@rokendewielen: de Focus ST Estate in Tangerine Scream die ik laatst op de site had behandeld maakte wel héél hebberig. Maar ik vind Ford-interieurs uit die periode een echte afknapper (het voelt prima maar oogt rommelig).
Mercedes C-klasse estate denk ik
Ik heb ook een 6 sportbreak gehad, maar dan modeljaartje later denk ik 2019, nagenoeg zelfde uiterlijk (echt een mooie wagen) en Business Comfort interieur met donker leder. Heel luxe, voelde zeker premium aan, maar…
* 2.0 liter was met z’n 165pk werkelijk niet vooruit te branden
* de automaat was nog sloppier dan de 3-traps automaat van een jaren 80 Amerikaanse publieke-vrouwen-sloep
Het was private lease en na een jaar weer afscheid genomen. Ik wilde toch een dynamischere auto, want al werd deze auto juist als ‘rijders’ auto in deze categorie aangeprezen, lag kennelijk mijn lat daarin iets hoger. Wellicht speelde het een rol dat ik uit een Octavia 2 vRS kwam.
Maar het uiterlijk van deze auto, zeker in Machine grey met die donker-chrome-ish velgen blijft heel mooi.
@bietje: heel herkenbaar, ik kwam dus uit een Golf 5 GTI (vergelijkbaar met de Octavia vRS) en langs die meetlat zijn veel ‘normale’ auto’s aan de trage kant.
Ja mooi zijn ze wel, maar ik heb in de laatste 15 jaar niet meer in Mazda gereden die een leuke motor had. Het is allemaal nogal sloom hè.
Zou het een golf 7 R of GTI station zijn?
Zal wel een golf variant zijn dan