• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstel

Auteur: Alwood, gepost 26 april 2013 om 21:45 – 26 Reacties

Afbeelding Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstelAfbeelding Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstelAfbeelding Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstelAfbeelding Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstelAfbeelding Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstelAfbeelding Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstelAfbeelding Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstelAfbeelding Autotechniek: Jaguar F-Type chassis en onderstel

Jaguar F-Type kaal
Rijplezier en speelse wegligging volgens Jaguar? Zo zien de kale metalen onderdelen er uit. Laat er geen twijfel over bestaan: de F-Type is een sportwagen. Met natuurlijk achterwielaandrijving, dubbele draagarmen en rode remklauwen.

Laten we kort zijn over de Jaguar F-Type: een grote teleurstelling. Hierbij wil ik vooral de nadruk leggen op ‘groot’ want dat is ‘ie. Grofweg 4x het volume van een E-Type. Niet voor niets weegt de nieuwe Jaguar roadster minimaal 1600 kg. Veel te veel voor een speels stoffenkaptweezittertje. Met de nadruk op veel.

Daar blijft het qua kritiek vervolgens steken. Want Jaguar zet met de F-Type een keiharde (drift) fun-auto neer. Een pleziermachine zoals die ons veel te lang zijn onthouden. Tot je iemand kleiner dan 1m90 in de F-Type zet zijn de proporties bovendien prachtig. Mooie vormen, scherpe lijnen, een plaatje. Want plaatjes kan je kleiner schalen.

Genoeg oppervlakkig gelul. Kijk naar de techniek. De dubbele draagarmen vóór, multilink achter. Precies wat je van een stuurauto verwacht. Grote remschijven die zeer ver naar buiten zijn geplaatst. Een draai-centrum van de voorwielen dat echt in het hart van het wiel ligt. Veel caster op de voorwielen. Doemaar zo’n oranje, gewoon om komende Koninginnedag ’s lands leegste wegen mee af te blazen.

Ook interessant!

  • Video: een Jaguar F-Type lossen, zo moet het niet
    Video: een Jaguar F-Type lossen, zo moet het niet
  • Jaguar viert feest met 2 halen 2 betalen actie
  • geen nieuwe Jaguars
    Geen nieuwe Jaguars meer tot 2025
  • In deze Jag zijn 3.800 manuren gestoken

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Een lekker gekke TVR op Nederlands kenteken
  • Audi RS6 met 1.100 pk is hypercar voor het hele gezin
  • Video: je auto verliezen door een dom ongeluk
  • Nieuwe wankelmotor komt uit onverwachte hoek
FacebookTweetPinLinkedIn

f-type, Jaguar, Techniek

Vorig bericht: « Video: Koenigsegg Hundra promo, op zoek naar perfectie
Volgend bericht: Wat is jouw perfecte auto? »

Lees Interacties

Reacties

  1. RubenPriest zegt

    26 april 2013 om 21:49

    Wachten op de RS met zoveel carbon frutsels en aerodynamische pagga dat ie nog maar 1300kg weegt. Maar eerst de coupé natuurlijk.

    Login om te reageren
  2. alcantara zegt

    26 april 2013 om 21:50

    Grootste afknapper van deze wagen is dat er geen dak op zit.
    Waar blijft die coupé nou, zoals hij ooit zo mooi gepresenteerd werd in conceptvorm?

    Login om te reageren
    • Carreza zegt

      26 april 2013 om 21:59

      @alcantara: of nog beter, waar blijft die Sportbrake?

      Login om te reageren
  3. Brokkenpiloot zegt

    26 april 2013 om 21:51

    Eigenlijk zou ik zelfs in dit exemplaar nog wel gezien willen worden.
    (alleen een paar wielen er onder dan natuurlijk)

    Login om te reageren
  4. motoragent zegt

    26 april 2013 om 22:00

    Die techniek kan me eigenlijk allemaal gestolen worden, alleen al voor het geluid van die V6 moet en zal ik ooit zo’n F-type voor de deur hebben staan… gruwelijk, elke keer kippenvel als ik het hoor!

    Login om te reageren
  5. norge zegt

    26 april 2013 om 22:38

    Klinknagel bakkie zeg, lijkt wel een bouwpakketje.

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      26 april 2013 om 22:44

      @norge:
      Ik was altijd al dol op bouwpakketjes, deze is daarop dan zeker geen uitzondering.
      Toch laat ik hem liever de Jaguar bouwen, gewoon een V6.

      Login om te reageren
    • mgmgb zegt

      27 april 2013 om 13:04

      @norge:
      Zal met de aluminium constructie te maken hebben.

      Login om te reageren
  6. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    26 april 2013 om 22:56

    Het draaicentrum in het hart van het wiel lijkt me wel handig ja…

    Login om te reageren
    • motoragent zegt

      27 april 2013 om 00:49

      @Svenska_Aeroplan_AB: Is anders toch niet bepaald gebruikelijk hoor, sterker nog, het komt vrij zelden voor ;)

      Gaat hier namelijk over de draaiing die het wiel maakt bij het sturen (om de verticale as), niet de rotatie van het wiel.

      Login om te reageren
      • Svenska_Aeroplan_AB zegt

        27 april 2013 om 08:44

        @motoragent: ah zo. Ja dat klinkt logischer. Ik dacht dat de techniek jou weinig kon schelen? ;) Ben het verder 100% met je eens trouwens: ikwilhem!

        Login om te reageren
        • motoragent zegt

          27 april 2013 om 09:12

          @Svenska_Aeroplan_AB: Haha, ach, ik hoop in de toekomst als automotive engineer aan de slag te gaan, dus ik heb er wel enigszins verstand van zeg maar. Maar bij deze F-type kan het me allemaal gestolen worden eigenlijk, al rijdt ie als een olietanker, ik wil ‘m gewoon!

          Login om te reageren
  7. bozewolf zegt

    27 april 2013 om 00:31

    Hey, even totaal off-topic, maar autoblog.nl loopt bij mij in Chrome constant vast op de pagina. Kan niet scrollen, niet klikken, niks op de pagina zelf (Chrome als programma draait verder gewoon, maar de window met AB.nl loopt vast op de pagina).

    Hij blijft vasthangen terwijl er linksonder “Wachten op ads.creative-serving.com…” staat..uit deze freeze komt ie niet. Chrome als geheel afsluiten/opstarten lost het niet op, pc-reboot lost het niet op. Ik typ dit vanuit de duivel’s eigen browser (IE) en die heeft er kennelijk geen last van.

    Hebben meer mensen last op AB met Chrome? Ligt het puur aan mij? Ligt het aan Chrome? Ligt het aan AB? Ligt het aan een fout bij de bannerservers ofzo?

    Login om te reageren
    • toroloco zegt

      27 april 2013 om 10:00

      @bozewolf: Ik gebruik firefox, soms duurt het lang voor een pagina van Autoblog geladen is, ligt waarschijnlijk aan alle reclame, cookies, enzo, regelmatig de cache, cookies en surfgeschiedenis verwijderen helpt. Washing Machine van Intego helpt daarbij.

      Login om te reageren
  8. undifined1 zegt

    27 april 2013 om 08:21

    Ik heb bij veel websites last van vastlopen, dus gebruik ik de browser van ome Billy met veel plezier. Wat is het probleem met ie?

    Login om te reageren
  9. TT225man zegt

    27 april 2013 om 09:11

    Luister naar die V8 en die V6 staat in de schaduw :-)

    Login om te reageren
    • motoragent zegt

      27 april 2013 om 09:45

      @TT225man: De V6 klinkt echt zo veel beter dan de V8 hè… het geluid van de V8 past in mijn ogen totaal niet bij de auto.

      Login om te reageren
  10. TT225man zegt

    27 april 2013 om 10:03

    Smaken verschillen gelukkig. Heb jaren V8 gereden, nu paar jaar V6T, maar ben blij binnenkort weer naar de V8 sound te kunnen luisteren! Staat voor mij dus nog los van performance, maar goed, hopelijk blijven de V8s nog wel even op de markt, wat gezien de CO2 eisen (en prijzen/boetes) steeds lastiger (=onbetaalbaarder) wordt. Staat buiten kijf dat er natuurlijk niets mis is met een goede V6/L6.

    Login om te reageren
  11. tweede_woning zegt

    27 april 2013 om 10:12

    leuk op BNR radio , van Praag wilde keer op keer over de wegligging praten maar de jongens hadden het alleen maar over het geluid , de pk”s en driften .
    Niet gelukt dus , nu weer niet merk ik in dit artikel , hoewel ik niet lees waarom …

    Login om te reageren
  12. tweede_woning zegt

    27 april 2013 om 10:13

    ”Het draaicentrum in het hart van het wiel ” :)

    Login om te reageren
    • motoragent zegt

      27 april 2013 om 10:42

      @tweede_woning: Nogmaals, het gaat hier over de draaiing om de verticale as van het wiel, de rotatie van het wiel ten gevolge van een beweging met iets wat men het stuur noemt…

      Zoek op google maar eens naar ‘schuurstraal’

      Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      27 april 2013 om 10:49

      @tweede_woning:
      Yep, dat wat je Elise tot zo’n fantastische rijdersauto maakt.

      Login om te reageren
  13. tweede_woning zegt

    27 april 2013 om 10:46

    mij bekent , maar een ”journalist” hoort zo niet te praten , heeft waarschijnlijk ook geggokeld en dacht , dat is interessant .

    Login om te reageren
    • Alwood zegt

      27 april 2013 om 11:05

      @tweede_woning: nou, mazzel voor mij dat ik een engineering student ben en geen journalist dan…

      Login om te reageren
      • motoragent zegt

        27 april 2013 om 13:12

        @Alwood: Automotive Engineering Fontys Eindhoven?

        Login om te reageren
  14. bottestudent zegt

    27 april 2013 om 12:37

    Mag wel iets meer diepgang. 80% van mensen hier heeft geen idee waarom Bv. een multilink beter is dan dubbele wishbone ophanging.

    Misschien een idee om 1x in de week een onderdeel van de auto te pakken en dat wat uitgebreider te behandelen?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North