• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Autoverzekering kan vaak veel goedkoper

Auteur: Dennis, gepost 20 juni 2007 om 11:21 – 18 Reacties

Geld

Dat loyaliteit lang niet altijd beloond wordt, blijkt maar weer eens uit het bericht dat autobezitters die trouw zijn aan de verzekeraar van hun heilige koe, vaak een dief zijn van hun eigen portemonnee. Er is namelijk een prijzenoorlog gaande onder de verzekeraars van motorvoertuigen.

Vorig jaar daalden de premies gemiddeld met een niet zo spectaculaire 4 procent, maar bekeken per individuele verzekering kan het switchen van verzekeraar een premiebesparing opleveren tot maar liefst 25 procent. De premiedaling is volgens de verzekeraars mogelijk doordat Nederlanders steeds minder vaak schademeldingen doen en er ook steeds minder auto’s worden gestolen. Dat kan allemaal wel zo zijn, maar achterdochtig als ik ben, denk ik dat we sowieso altijd teveel betalen. Al die luxe panden van de verzekeraars moeten immers ergens van betaald worden (via: nu.nl).

Ook interessant!

  • Minder schade, toch is je autoverzekering niet voordeliger
  • Verzekeraar weigert oudere met meer dan 136 pk
    Verzekeraar weigert oudere met meer dan 136 pk
  • Dit is de duurste stad van Nederland qua autoverzekering
  • Video: overige verkeer plaagt supercar
    Video: overige verkeer plaagt supercar

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Arabieren genieten van de winter in Düsseldorf
  • Bijzonder uitstapje van Alpina kan van jou zijn
  • Deze ‘geflopte’ Ford is een lekker buitenbeentje
  • Update voor toffe sportwagen geeft ons nog meer FOMO
FacebookTweetPinLinkedIn

autoverzekering, Verkeer

Vorig bericht: « Google werkt aan elektrisch grid voor hybride plug-in auto’s
Volgend bericht: Ford Mondeo neemt autoblog over »

Lees Interacties

Reacties

  1. Karel zegt

    20 juni 2007 om 11:38

    Ik kijk altijd op http://www.independer.nl de vergelijk site van allerlei verzekeringen scheelde mij idd bakken met geld betaal nu de helft van wat ik eerst mocht aftikken.

    Login om te reageren
  2. Eppink zegt

    20 juni 2007 om 11:55

    Het kan inderdaad nogal wat schelen, ben onlangs overgestapt naar Unive, scheelde me 500 euro op jaarbasis.

    Login om te reageren
  3. Chief_S5 zegt

    20 juni 2007 om 12:10

    Ik kan niks anders zeggen van dit artikel: helemaal waar.

    Login om te reageren
  4. Business zegt

    20 juni 2007 om 12:14

    @ Dennis:

    Veel mensen weten dat luxe panden zelf ook geld opleveren: overwaarde. Waar de kosten met name in zitten zijn de moeilijke en ondoorzichtige processen en systemen waar verzekeraars mee werken, ook die zonder winstoogmerk, val daar nou alsjeblieft niet voor, ook de medewerkers van Unive verdienen goed en gedragen zich als ambtenaren, dus zijn duur! Op termijn zal een verzekeraar zonder winstoogmerk zelfs duurder uitkomen omdat een verzekeraar met winstoogmerk beter zijn best zal doen om zijn processen en organisatie efficienter in te richten.

    Verzekeren is voor verzekeraars net zoiets als prijsvragen voor loterijen: alleen als het gewogen risico (schaalgrootte maakt het risico vlakker en beter berekenbaar) negatief is zal een product op de markt worden gebracht. Autoverzekeraars die in een prijsvergelijker goedkoop uitkomen willen een bepaald type klanten, liefst vrouwen van 33, die geven het misnte risico en zo kan de verzekeraar winst maken met een lagere premie, hij zal minder vaak hoeven uitkeren. Andere aanvragers worden niet geaccepteerd.

    Een andere optie om goed voor de dag te komen in een prijsvergelijker is een eenmalige korting of tijdelijke premieverlaging om goedkoper uit te komen, maar dat is allemaal flauwekul, want op termijn betaal je er toch dik voor.

    Login om te reageren
  5. Félix zegt

    20 juni 2007 om 12:19

    zelfs voor mijn brommertje kan de jaarpremie al tientallen euro’s schelen als je een beetje zoekt.

    Login om te reageren
  6. Mattijn zegt

    20 juni 2007 om 12:21

    Kijkt u eens voor de voordeligste verzekering op http://www.abag.nl

    Independer klopt ook niet altijd.

    Login om te reageren
  7. DeAutogids.nl zegt

    20 juni 2007 om 12:23

    Verhaal van geen winstoogkenmerk en niet zijn best doen kennen we al Business. De NS, de Posterijen, alles is er veel “beter” van geworden.

    Login om te reageren
  8. Waus zegt

    20 juni 2007 om 12:29

    Kan die Mondeo fort?

    Login om te reageren
  9. finzend zegt

    20 juni 2007 om 12:38

    @Waus: morgen weer;)
    Overige comments over de mondeo kunnen hier:
    http://www.autoblog.nl/archive/2007/06/20/ford-mondeo-neemt-autoblog-over
    dan zal ik het hierboven zo even opschonen

    Login om te reageren
  10. Robert-Jan zegt

    20 juni 2007 om 12:45

    Op http://www.verzekeruzelf.nl zijn zeer goedkope autoverzekeringen af te sluiten…

    Login om te reageren
  11. Dennis zegt

    20 juni 2007 om 12:52

    @Business: Als ICT’er in het dagelijks leven werk ik met name voor verzekeringsmaatschappijen. Ik noemde de luxe panden als voorbeeld, omdat dit voor de meeste mensen tastbaar is. Wat er achter de schermen gebeurt (en inderdaad het meeste geld kost) ziet het merendeel van de mensen niet en daarin herken ik jouw verhaal. Een verzekeringsmaatschappij is overigens een geweldige klant voor ICT’ers. Ze hebben vaak alle tijd, kennen geen stress en het geld kan niet op. Waar je wel enorm aan moet wennen (en tegen moet kunnen) is het tempo waarmee je zaken voor elkaar krijgt, want even snel schakelen kun je rustig vergeten. Over de meest onbenullige zaken moet soms de hele organisatie zijn plasje doen, waardoor je soms frustrerend veel geduld moet kunnen opbrengen.

    Login om te reageren
  12. Mark zegt

    20 juni 2007 om 13:10

    In mijn omgeving ken ik veel mensen die onlangs zijn overgestapt en echt honderden euros besparen. M’n broer is bij het merk van z’n auto het voordeligst, maar het contract bij Unive was nog niet verlopen. Toch kreeg hij wel 10% korting na een mailtje met de mededeling dat anderen echt goedkoper zijn (en dat terwijl Unive een verzekeraar zonder winstoogmerk is haha).

    Login om te reageren
  13. Business zegt

    20 juni 2007 om 14:49

    @ Dennis:

    *Business droomt weg bij de herinnering aan de tijd dat hij nog als externe adviezen mocht geven aan verzekeraars* ;)

    Geduld heb ik er in ieder geval leren hebben, kwam mij later goed van pas in werkzaamheden voor overheden, nutsbedrijven en andere bureaucratische bolwerken.

    Leuk spelletje was altijd zo snel mogelijk te ontdekken welk van de ambtenario’s eigenaar was van de Caterham, 911 of Delta HF Integrale in de parkeergarage!

    Login om te reageren
  14. Frank zegt

    20 juni 2007 om 17:36

    Absolute aanrader, kan niet goedkoper en zeer helder in voorwaarden:
    http://www.zelfverzekerdzonderprovisie.nl
    Zoals het eigenlijk moet, je weet waarvoor je betaalt

    Login om te reageren
  15. Cindy zegt

    21 juni 2007 om 10:12

    Op http://www.verzekeringssite.nl kun je makkelijk een vergelijking maken, offerte aanvragen en vervolgens afsluiten. Erg handig en als je vragen hebt kun je ze gewoon bellen. Echt een aanrader!

    Login om te reageren
  16. Business zegt

    21 juni 2007 om 12:41

    Laten de twee bovenstaande reacties zien dat de marketeers van bovenstaande websites deze thread hebben ontdekt? ;)

    Login om te reageren
  17. Cindy zegt

    21 juni 2007 om 16:22

    Haha, het zou idd goed kunnen maar nee. Moet wel eerlijk toegeven dat ik mijn eigen autoverzekering daar heb afgesloten ;-) En dat heeft voor hen dus resultaat!

    Login om te reageren
  18. Frank zegt

    2 november 2008 om 16:58

    Ik heb wel uitgevonden dat er erg veel verschil bestaat tussen de verschillende vergelijkings website van autoverzekeringen.
    PrizeWize is bij mijn auto goedkoper dan verzekeringssite en Independer

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North