• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

BREKEND: Saab mag reorganiseren van de rechter!

Auteur: CasperH, gepost 21 september 2011 om 13:22 – 51 Reacties

De zon schijnt weer een beetje bij Saab


Zojuist heeft de rechter besloten dat Saab mag reorganiseren. Goed nieuws voor Victor Muller en de zijnen dus!

Door de goedkeuring van de rechter kunnen externe partijen voorlopig geen faillissement meer aanvragen voor Saab, daarmee is de aanstaande rechtszaak van maandag met betrekking tot de faillissementsaanvraag van de baan. De Zweedse overheid draait hierdoor voorlopig op voor de lonen van het Saab-personel, uiteraard moet Saab die lonen later wel terugbetalen. En dat is natuurlijk het doel van de vakbonden die met een faillissement dreigden; de lonen lospeuteren voor hun leden.

Voor een periode van 3 maanden wordt er een externe bewindvoerder aangesteld. Deze blijft maximaal 12 maanden aan het roer staan, waarna Saab weer op eigen kracht verder zal moeten. Deze bewindvoerder wordt waarschijnlijk Guy Lofalk.

Victor Muller heeft nu dus tijd om afspraken met leveranciers te maken en om rustig op zoek te gaan naar geld en vooral winstgevendheid. Daar werd al met man en macht aan gewerkt melden bronnen binnen Saab, maar er moet flink gesleuteld worden. Saab heeft alleen bij leveranciers al een schuld van 150 miljoen euro, waar iedere maand ongeveer 10 miljoen bijkomt aan loonkosten en nog wat miljoenen voor overige bedrijfskosten. Als over drie maanden het geldschip uit China arriveert zal de schuld dus nog groter zijn

Er is aan Saab 245 miljoen euro beloofd, geld dat in november zou moeten komen (als alle overheden en instanties het er mee eens zijn). Van dat geld moet Saab de Bridge Loan van Youngman aflossen á 70 miljoen. Uit die Bridge Loan zou ongeveer 35 miljoen euro worden gebruikt om op korte termijn leveranciers terug te betalen. In totaal is Saab nog zo’n 150 miljoen euro verschuldigd aan leveranciers, waardoor er 115 miljoen in november zou moeten worden afgelost als de 245 miljoen euro beschikbaar zijn. En dan is er nog de lening van Gemini die moet worden afbetaald op 2 november á 30 miljoen. Een snelle rekensom leert ons dat er dan nog ongeveer 30 miljoen overblijft om de productie te starten en de verkoop een nieuwe impuls te geven. Maar de kans is aanwezig dat ze betalingsregelingen met hun leveranciers/schuldeisers treffen en ze iets langer iets meer geld op de Saab-rekening mogen houden.

Dan hebben wij nog de volgende vragen: gaan de leveranciers akkoord met de nieuwe voorwaarden/beloftes van Saab en hoe snel zullen ze weer onderdelen kunnen leveren? Bij de toeleveranciers van onderdelen is als gevolg van de cashflowproblemen en de productiestop veel personeel op straat gezet. En een logische tweede vraag: wanneer wordt de productielijn in Trollhättan weer aangeslingerd en worden er weer nieuwe Saabjes geproduceerd dan wel verkocht? Dit jaar zal dat hoogstwaarschijnlijk niet meer lukken…

Ook interessant!

  • hoogtepunten uit Spyker historie
    Deadline voor Victor Muller: betalen of Spyker definitief kwijt
  • Victor Muller vindt geld voor Spyker, maar nog niet genoeg
  • Fabrieksnieuwe Saab Turbo
    Fabrieksnieuwe Saab Turbo is letterlijk fabrieksnieuw
  • hoogtepunten uit Spyker historie
    Erop of eronder: flikt Victor Muller het voor de zoveelste keer?

Nieuwste artikelen

  • Video: De slechtste vrachtwagenchauffeur
  • Dit verandert er aan jouw Tesla na de grote Kerstmis-update
  • Mercedes geeft eerste beelden van vernieuwde S-Klasse prijs
  • Gespot – V10-legendes ontmoeten elkaar in Nederland!
FacebookTweetPinLinkedIn

Guy-Lofalk, Saab, victor-muller

Vorig bericht: « Dit is de snelste badkuip ooit
Volgend bericht: Volkwagen up! prijzen: vanaf 8.490 euro »

Lees Interacties

Reacties

  1. 911GT2 zegt

    21 september 2011 om 13:28

    Zucht…

    Login om te reageren
    • BaRa zegt

      21 september 2011 om 17:24

      @911GT2: LOL :D

      Login om te reageren
  2. Brum zegt

    21 september 2011 om 13:31

    Dat zijn een heleboel miljoenen! Als ik zou leveren aan Saab, dan zou ik de komende tijd eisen dat er betaald wordt voordat er geleverd wordt. Wat? Voordat ik ook maar 1 schroevendraaier aanraak gaan ze eerst betalen.
    Hoe gaan ze de leveranciers tevreden stellen die hier het zelfde over denken? Hebben ze niet nog een paar miljoen extra nodig?

    Login om te reageren
    • timmy zegt

      21 september 2011 om 14:09

      @Brum: Het aanbod van Saab is dat nu 10% zal worden betaald en over een paar maanden de rest. In de tussen tijd wordt bij levering betaald.
      Voor de leveranciers lijkt mij dat een prima oplossing, beter dan niets (of vrijwel niets) bij het uitspreken van een faillisement.

      Login om te reageren
      • robbie zegt

        21 september 2011 om 14:15

        @timmy: In de tussentijd wordt niet geleverd hoor. De productie zal dit jaar niet meer opstarten.

        Login om te reageren
        • timmy zegt

          21 september 2011 om 15:14

          @robbie: Dat is niet met zekerheid te zeggen. Over circa 3 weken moet er met alle leveranciers gesproken zijn. Tegen die tijd moet ook duidelijk zijn hoeveel tijd en middelen er benodigd zijn om de productie te herstarten.

          Login om te reageren
    • jackass266 zegt

      21 september 2011 om 14:41

      @Brum: als jij als leverancier niet meer levert voordat je betaald hebt gekregen ben je onderdeel van het probleem. Immers zonder onderdelen weet je zeker dat saab niet meer kan opstarten en weet je zeker dat je kan fluiten naar je geld. Lijkt me dus geen slimme zet!!

      Login om te reageren
    • KaCh1ng zegt

      21 september 2011 om 17:20

      @Brum: ENAC?
      http://nl.wikipedia.org/wiki/Exceptio_non_adimpleti_contractus

      Login om te reageren
  3. stefspain zegt

    21 september 2011 om 13:34

    Een beetje positivisme kan geen kwaad !!! Geef ze een kans zodat een niet mainstream merk kan overleven. We moeten toch allemaal niet met een ‘safe bet’ auto als een Mercedes, BMW of Audi rijden. Trouwens ECHTE managers vindt men niet in ondernemingen die al jaren winstgevend zijn, in een bedrijf in moeilijkheden leert men pas de knepen van het vak !! Geef ze daar credit voor !! Ze hebben gewoon het geluk niet gehad om zoals Chrysler bij Fiat zich te kunnen scharen, Volvo bij Geely, ….

    Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      21 september 2011 om 13:54

      @stefspain: ‘Positivisme’? Wauw. ‘Geef ze een kans’… ? Volgens mij hebben ze er al 500 gehad. Inderdaad, je bent een klote ‘manager’ (lees: ceo) als je je bedrijf winstgevend houdt. :lol:

      Login om te reageren
      • Svenska_Aeroplan_AB zegt

        21 september 2011 om 14:58

        @kaasboerin: Nou, winstgevend maken is vaak wel knapper dan winstgevend houden!

        Login om te reageren
      • 72bug zegt

        21 september 2011 om 15:30

        @kaasboerin:

        Ben het niet vaak met je eens, maar hier sluit ik me wel bij aan..

        Login om te reageren
  4. Melvivio zegt

    21 september 2011 om 13:37

    Er kan nu iig iets gebeuren. Ik verwacht nog steeds dat het uitstel van executie is. De automarkt heeft de afgelopen jaren ook gereden zonder Saab. Zie niet zo snel rijen mensen voor de saab dealers staan….

    Login om te reageren
  5. joppevr zegt

    21 september 2011 om 13:45

    Ik heb het al eens gezegd en ik zeg het nog eens:
    SAAB IS NIET FAILLIET!!!! :D :D :D

    Login om te reageren
    • dennisr zegt

      21 september 2011 om 16:38

      @joppevr: komt nog wel..

      Login om te reageren
  6. escort77 zegt

    21 september 2011 om 13:50

    Griffin up!

    Login om te reageren
  7. joppevr zegt

    21 september 2011 om 13:51

    -edit: spam-

    Login om te reageren
    • robbie zegt

      21 september 2011 om 14:17

      @joppevr: aub kappen met het linkspammen van je eigen website! Je voegt namelijk NIKS toe.

      Login om te reageren
  8. Hubert zegt

    21 september 2011 om 13:56

    Als je het rekensommetje bekijkt, wordt het (mogelijke) geld uit China in een diepe put gegooid. Er worden openstaande leningen, achterstallig salaris etc. mee betaald.
    Maar voor het opstarten van de productie, het vullen van alle pijplijnen naar de eindgebruiker en het terugwinnen van vertrouwen vraagt nog eens honderden miljoenen.
    En dan moeten er nog nieuwe modellen ontwikkeld worden.
    Want wat ze nu hebben, daar win je de oorlog niet mee.

    Beste lijkt mij om het schip met 245 miljoen nog even rondjes te laten varen, de boel failliet laten gaan en mooi opnieuw beginnen zonder schuld en je kunt het prsoneelsbestand ook flink opschonen.

    Login om te reageren
    • escort77 zegt

      21 september 2011 om 14:01

      @Hubert:

      Chinezen die overwegen 245 miljoen te investeren zijn heus niet achterlijk hoor. Die zien ook de bezwaren die jij noemt. Dat ze toch interesse blijven houden kan alleen maar betekenen dat ze mogelijkheden zien.

      Login om te reageren
      • bempi zegt

        21 september 2011 om 14:11

        @escort77:

        Of de boot af houden totdat saab echt falliet is en dan de rest partijen die saab aanbiedt overneemt voor een prikkie. Interesse tonen stopt de schuldenlast niet met een forse rente die maandelijks en jaarlijks oplopen.

        Login om te reageren
    • Haakie zegt

      21 september 2011 om 17:28

      @Hubert: Volgens mij wordt de naam SAAB in licentie gebruikt van de vliegtuigbouwer. Als je de tent failliet laat gaan en weer doorstart is het maar de vraag of je die naam weer mag gaan gebruiken.

      Login om te reageren
  9. stationcar zegt

    21 september 2011 om 14:02

    Goede berichten, erg goede berichten! Dit geeft Muller de kans écht orde op zaken te stellen bij Saab! En natuurlijk fantastisch dat ondertussen doorgewerkt kan worden aan de ontwikkeling van de nieuwe 93, hoewel ik vermoed dat dat proces niet (of niet heel lang) heeft stilgelegen. Tijd is alles wat Saab nodig heeft, en vertrouwen. Tijd hebben ze nu, nu hopen dat het vertrouwen weer hersteld, mogelijk dat orders uit China dat vertrouwen ook bij de Europese/Amerikaanse consumenten kan wekken.

    Login om te reageren
  10. bempi zegt

    21 september 2011 om 14:09

    Ze willen het over 2012 heen trekken. Zucht *

    Login om te reageren
  11. GOD zegt

    21 september 2011 om 14:44

    Gewoon ff een giro rekening openen met één of andere zielige slogan om geld te genereren. Beste bel je ff het marketing bureau van BMW voor hulp, die fixen dat wel ff. Afbrekende ijskappen, bosbranden, zeehondjes die dood worden geknuppeld en dat alles in Dolby Digital met een zware Amerikaanse stem. Ik zeg het je de miljoenen komen binnen stromen als een tsunami.

    Login om te reageren
    • Hubert zegt

      21 september 2011 om 14:59

      @GOD:
      ????

      Login om te reageren
  12. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    21 september 2011 om 15:00

    Goed nieuws!
    Voorlopig heeft Saab te tijd om in relatieve rust te werken aan de levensvatbaarheid. Dit is de 2e belangrijke horde genomen, de 3e is de goedkeuring voor de Chinese investeringen. Als die er komt ziet het er goed uit!

    Login om te reageren
  13. 288gto zegt

    21 september 2011 om 15:09

    Ehm,…’k wee’nie’hoor.

    Login om te reageren
  14. captainslow zegt

    21 september 2011 om 15:12

    Mensen vergeten al te snel dat het een rechter geen ene moer uitmaakt (sterker: mag uitmaken) of een Saab overleeft of niet. Dus een rechter kijkt naar de papieren en zegt ja, nou dan is er dus wel degelijk iets op papier wat hoop geeft. Nogmaals: een rechter beslist dit, niet VM, niet Anotonov etc. Bovendien: Lofalk is in principe ook onafhankelijk. Volgens mij is hij advocaat en hij zal dus ook aangifte moeten doen als hij misstanden constateert. Echt, dit is allemaal “volgens het boekje”. Het bewijst dat er gewoon een redelijke kans op redding is. Dit moet dan ook binnen 3 tot 6 maanden blijken anders is het alsnog over en sluiten. Ik vindt gewoon dat mensen eens een keer wat positiever moeten doen. Er zijn genoeg mensen die alsnog de stekker eruit trekken als het daadwerkelijk niet gaat.

    Login om te reageren
  15. fiets zegt

    21 september 2011 om 15:15

    Haha, ik moest gelijk denken aan de aflevering van South Park waarin Kenny in het ziekenhuis ligt en er twee partijen vormen die zich over het lot van kenny moeien.

    Ik denk niet dat dit nog veel uit zal maken, het schip is al lang zinkende. Iedereen met verstand houdt gewoon met Saab op.

    Login om te reageren
    • sir_smokalot zegt

      21 september 2011 om 15:22

      Kenny is… a tomato.

      Login om te reageren
  16. captainslow zegt

    21 september 2011 om 15:21

    OT: maar eindelijk wat bio-diversiteit als het gaat om ontwerp. Werkelijk, sorry, maar Audi’s zijn zo saai. Zo ongelofelijk saai. Ze zijn werkelijk allemaal hetzelfde. Volgens mij staan ze ook nog eens op hetzelfde platform. Misschien dat de R8 nog de enige is die eruit springt, maar het zou zo verfrissend zijn om een Saab van de nieuwe generatie te zien tussen die eindeloze vloten van grijze en piano-zwarte Audi’s, BMW’s en Mercedessen.

    Login om te reageren
    • captainslow zegt

      21 september 2011 om 15:42

      @captainslow: om het te nuanceren, Audi maakt zeker wel mooie auto’s, waarvan de R8 dus een fraai voorbeeld is. En natuurlijk de hele Quattro lijn. Ik wou alleen dat ze dat wat vaker zouden doen. De S7 is een stap in de goede richting, met name de achterkant. Dan creeer je als merk ook een defensie tegen innovatieve ontwerpen van de concurrentie.

      Login om te reageren
  17. 72bug zegt

    21 september 2011 om 15:33

    Tja, ook ik ben van mening dat die uitstel van executie is.. Laten we in ieder geval niet dhr Muller de hemel in prijzen, want die heeft bij Saab nog steeds geen fluit voor elkaar krijgen.
    Ik heb helemaal niks met Saab, maar het is altijd zonde als een automerk in zijn geheel verdwijnt.

    Login om te reageren
  18. mazdarx8 zegt

    21 september 2011 om 15:56

    zouden ze niet nog een keer een bedrag van 870 miljoen euro krijgen?

    Login om te reageren
    • captainslow zegt

      21 september 2011 om 16:03

      @mazdarx8: Eerst was er melding dat Youngman en/of Pang Da dus zonder vragen iets van 800 miljoen zouden investeren.

      Rachel Pang (van Youngman!) heeft dit naderhand recht gezet. Youngman is bereidt in het kader van nieuwe modellen circa 800 miljoen te investeren. Dus bijvoorbeeld een Saab 9-3 nieuw model. Dat zou Youngman wel willen betalen.

      Zelf denk ik dat dat geen gebakken lucht is. Youngman zoekt regelmatig interessante ontwerpen voor hun fabrieken in China. En waarom dan niet iets moois ontwikkelen met Saab? Maar dat geld zou dan specifiek naar nieuwe modellen moeten gaan.

      Login om te reageren
    • captainslow zegt

      21 september 2011 om 16:12

      @mazdarx8: Waarbij aangetekend dat er nog niks van de 800 miljoen op papier staat. Hoop doet leven.

      Login om te reageren
  19. mashell zegt

    21 september 2011 om 16:20

    Stel je voor GM Saab niet verkocht zou hebben, dan zouden ze nog steeds een paar 93s en 95s per dag produceren om notarissen en huisartsen gelukkig te maken. Maar dan hadden we het nooit over Saab gehad!

    Login om te reageren
    • captainslow zegt

      21 september 2011 om 16:33

      @mashell: Juist de titel “Saab Soap” linksboven en al deze verhalen creeert al een soort mystiek en karakter rond het merk. De dondervogel uit het noorden… Betere free publicity is er eigenlijk niet.

      Login om te reageren
    • BaRa zegt

      21 september 2011 om 17:25

      @mashell: en 1 ingenieur-architect!

      Login om te reageren
  20. dennisr zegt

    21 september 2011 om 16:39

    volgens mij word er hier een bodemloze put vol gegooid met geld.. en dat is knap! zonde van al dat geld..

    Login om te reageren
  21. lincoln zegt

    21 september 2011 om 17:06

    @autoblog ..

    thumbs up for the pics die jullie elke keer bij een Saab artikel bijzetten ..

    Login om te reageren
    • BmwMPower zegt

      21 september 2011 om 19:15

      @lincoln: Agree!

      Login om te reageren
  22. schuur zegt

    21 september 2011 om 17:15

    in iedergeval zijn mijn aandelen weer met 32 % gestegen vandaag… dus wel goed nieuws!

    Login om te reageren
  23. BaRa zegt

    21 september 2011 om 17:25

    Kan me eerlijk gezegd maar weinig schelen. Ik wil vooral weten wanneer ze terug auto’s gaan leveren. Er staan er intussen enkele tienduizenden in de bestelwachtrij.

    Login om te reageren
  24. norge zegt

    21 september 2011 om 17:45

    Yes ,ik was al bang dat de soap afgelopen zou zijn.

    Login om te reageren
  25. bartuskn zegt

    21 september 2011 om 20:28

    En ik ga lekker zaterdag een 2004 9-³ ophalen :D

    Ik help ze wel uit de verdoemenis.

    Login om te reageren
  26. sebastos zegt

    21 september 2011 om 20:30

    Ik heb nooit een Saab gereden en zal het waarschijnlijk ook niet doen maar ik hoop van aller harte dat Saab het WEL gaat redden.

    Nederland zou wel eens wat trotser mogen zijn op mensen die hun kop boven het maaiveld uitsteken, onuitputtende ambitie en vooral lef tonen. Doe het eens na zou ik zeggen? Het overgrote deel van de mensen hier is zo verschrikkelijk negatief, maar Victor Muller en zijn hard werkende team hebben het toch maar mooi voor elkaar. Zoals al reeds werd geschreven hier, een rechter doet dit niet zomaar.

    Ik krijg bijna het idee alsof men wil dat Saab omvalt, leuk is dat hoor, al dat leed van al die mensen die geen baan meer hebben, een complete sector in Zweden die keihard geraakt wordt. Ik vind het bewonderenswaardig dat 1 land met ruim een derde minder inwoners 2 van zulke mooie automerken heeft. Wat heeft Nederland? Nedcar… Victor Muller probeert een bedrijf te redden en is heel goed bezig maar werd door de tijd en problemen ingehaald. Die schuld bij de leveranciers kreeg hij als erfenis er bij.

    Als er geen hoop op toekomst was, dan was dit nooit toegezegd door de rechter. De deal met Chinezen is zelfs superieur en toont lef. Waarom zou dit niet goed zijn voor Saab? China groeit uit tot het meest grootste auto consumerende land en daar zit Saab, als dit allemaal goed op z’n pootjes staat, toch maar mooi tussen. Een Europees merk met een sterke Chinese partner is alleen maar goed voor de concurrentie en ik zie liever meer verschillende prachtige auto’s dan de eenheidsworst van 3 major fabrikanten.

    Gun mensen eens succes in plaats van dat verschrikkelijke Hollandse afkraken om pure jaloezie te verbloemen.

    Login om te reageren
  27. JNTHN zegt

    21 september 2011 om 22:32

    2 weken geleden heb ik mijn 9-3 Coupé ( teller stond boven 300 000 ) verwisseld met een 9-3 Cabrio SE Sport. Vond het jammer dat een faillissement om de hoek stond maar een alternatief merk kon ik niet kiezen. Ik moest sowieso een SAAB.

    Voor mij blijft SAAB op nr. 1 van m’n lovemarks list staan.

    Deze reorganisatie is natuurlijk slecht nieuws voor de SAAB doemdenkers, maar fantastisch nieuws voor de liefhebbers van non-conformistisch rijplezier.

    Login om te reageren
    • Svenska_Aeroplan_AB zegt

      21 september 2011 om 23:44

      @JNTHN: U heeft smaak! ;) Mooie uitvoering van de Cabrio. En ook hulde voor de reactie, ik heb hetzelfde idee hierover…

      Login om te reageren
  28. alfamail zegt

    22 september 2011 om 21:13

    Wat een gedoe…. Snap eigenlijk steeds minder van de diverse overheden, niet van de met elkaar mattende Amerikaanse toen zij enkele maande geleden hun eigen ambtenaren niet meer konden betalen en er dus knopen moesten worden doorgehakt, niets van die rare Belgen, niets van de Europese Lijders inzake Griekenland, niets van die rare Wilders met zijn grote waffel, niets van de Zweden om hun laatste nationale autobedrijf te laten verrekken en niets van de Chinezen, wel of geen geld verstrekken….

    Misschien moeten die GEKOZEN idioten maar gewoon naar huis gaan, zonder salaris, in Belgie gaat het zonder regering ook prima…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North