• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Britten bijzonder zoutig over Masi, titel moet naar Lewis

Auteur: willeme, gepost 19 december 2021 om 15:30 – 30 Reacties

Britten bijzonder zoutig

Sommige Britten zijn nog steeds bijzonder zoutig over het verlies van Lewis Hamilton.

De GP van Abu Dhabi is een beetje de ‘gift that keeps on giving’. Een voorval zorgt voor een enorme hoeveelheid tumult. Dat is in dit geval niet anders. Iedereen die in zijn carrière op de startgrid van een race heeft gestaan, heeft een uitgesproken mening over de beslissing van Michael Masi in de laatste ronde. Nu valt het op dat de Nederlandse deelnemers behoorlijk pro-Verstappen zijn en de Britten pro-Hamilton. Goh.

In beide kampen is wel vrij duidelijk dat zowel Hamilton als Verstappen een waardig kampioen zou zijn. Beide coureurs waren van een andere orde het afgelopen seizoen. Lewis deed het in de laatste 3 races en 57 ronden net eventjes wat beter dan Verstappen.

Britten bijzonder zoutig

Britten bijzonder zoutig

In het Verenigd Koninkrijk is men nog altijd bijzonder zoutig over dit voorval. Ondanks dat het heel erg close was, zien ze het alsnog als pure diefstal. Zo ook Zac Alsop. Dat is een soort kunstenaar die het leuk vind om berichten te projecteren. Nu doet hij dat bovengemiddeld grootschalig.

Van de week was het weer raak. De beste man projecteerde op het parlementsgebouw een enorme tekst. Ditmaal niet gericht op Boris Johnson (normaal gesproken een makkelijk doelwit), maar niemand minder dan Michael Masi. Men verzocht de Australiër om alsnog de wereldtitel aan Lewis Hamilton terug te geven.

Dear Masi,

Gives Sir Lewis His Title Back

Zac Alsop, heel eventjes op het parlementsgebouw.

Uiteraard was het protest van Alsop weer voldoende om de discussie weer op te doen laaien. De Britten lijken nog steeds bijzonder zoutig te zijn over het feit dat hun wandelende wereldwonder niet zijn achtste wereldtitel kon binnenhalen.

Ridder

Over Lewis Hamilton en Twitter gesproken, de meest succesvolle coureur aller tijden heeft al een tijdje niets van zich laten horen. De Brit was nog wel bij de podium-ceremonie aanwezig. Daarna skipte hij de persconferentie, interviews en het kampioensinterview.

Britten bijzonder zoutig

Afgelopen dinsdag liet hij zich ridderen door Prince Charles (die afspraak stond al een tijdje). Sindsdie heeft Toto nog een videoboodschap de wereld ingestuurd en dat was het. Hamilton maakt overigens kans op een 10 plaatsen gridpenalty omdat hij ook niet bij het FIA-gala aanwezig was.

Tot zover Autoblog Formule-1 boulevard.

Via: GPblog.com

Ook interessant!

  • Video: Hamilton wint alsnog met overmacht
  • Video: Hamilton pakt Verstappen
  • Lewis hamilton aangepakt
    Hamilton zegt tabee tegen iedereen
  • Video: Verstappen pakt Hamilton

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

fia, Formule 1, Lewis Hamilton, michael-masi, Racing

Vorig bericht: « Praktische diesel voor 8.000 euro – Autoblog advies
Volgend bericht: Volkswagen pakt grootste nadeel Golf 8 grondig aan »

Lees Interacties

Reacties

  1. Davion zegt

    19 december 2021 om 15:47

    Slechte verliezers daar in GB.
    We hebben het hele jaar een spannende strijd gezien, geen reden om nu plots niets meer van je te laten horen, zegt veel over een 7-voudige WK.
    Ik hoop dat RedBull volgend jaar ook alles op orde heeft dat Max terug kan meedoen voor de titel, het is in geen jaren zo leuk geweest. Mercedes, zwakke verliezers, duimpje omlaag.

    Login om te reageren
    • weereentankleeg zegt

      19 december 2021 om 18:19

      @Davion: zijn zeker dezelfde mensen die uitzinnig aan het feesten waren toen Hamilton Verstappen van de baan knalde en de wedstrijd won.

      Ik vraag me af op welk moment in het seizoen Hamilton de beker heeft gehad? Je kan niet iets terugkrijgen wat je nooit gehad hebt..

      Login om te reageren
      • brammetjedeb zegt

        19 december 2021 om 21:29

        @weereentankleeg: hij was het hele jaar de wereldkampioen. Max pas na de laatste vlag.

        Login om te reageren
    • grrrrrene zegt

      20 december 2021 om 16:33

      Nou, scheer niet alle Britten over één kam. Op Twitter zijn het vooral de succesfans die worden dat een Brit en dus Hamilton alsnog wint.

      Maar op YouTube heb ik veel reacties gezien van Britten die niks met politiek correcte Lewis hebben en voor Max juichen. Volgens hen is Lewis helemaal niet meer zo populair in GB een is bijna 50% voor Max. Probleem is alleen dat de hele Britse media op de hand van Lewis lijkt te zijn.

      Hoe dan ook, Toddler Wolff kan het als een echt klein kind niet loslaten.

      Login om te reageren
  2. Loek zegt

    19 december 2021 om 15:48

    Controverse bestaat en inderdaad, het is niet op de meest zuivere manier ooit gegaan.

    Maar deze titel is van Max. Simple as that. Er mag nog een hoop veranderen, maar de titel nu nog ’teruggeven’ aan Hamilton is het meest foute wat je kunt doen.

    Leuk statement, maar gaan we lekker niks mee doen.

    Login om te reageren
  3. ghost zegt

    19 december 2021 om 15:55

    LewSir Hamilton

    Login om te reageren
    • boriske zegt

      21 december 2021 om 12:13

      BLM, Beaten in Last Minute

      Login om te reageren
  4. str8six zegt

    19 december 2021 om 16:06

    “Back” ook echt… Zielige Britmensen.

    Login om te reageren
  5. pomoek zegt

    19 december 2021 om 16:26

    Grappig dit. F1 is toch vooral een Britse aangelegenheid. Met een beetje Italiaans en Duits sprinkling erover gestrooid.

    hoe dan ook. Verstappen werd toch altijd als een briljante racer gezien waar ze op het eiland erg enthousiast over waren. Tot hij dit jaar echt een bedreiging bleek te worden voor het verpesten van de 8e titel van Hamilton (ik druk hier even op de herhaalknop van eerdere berichten). Zelfs de meest objectieve Britse journalisten begonnen Verstappen vonden het lastig om toe te geven dat Hamilton toch echt wel héél veel mazzel heeft gehad het afgelopen seizoen. Opvallend vond ik ook het bericht van Brundle:

    Does Max deserve the championship? Of course he does. He led 652 laps compared with Lewis’ 303 laps. He departed 15 of the 22 races leading the championship including the last seven. He won 10 races compared to eight for Lewis (…), and it was 18 podiums playing 17. And he didn’t have the best of luck along the way, until the last few miles of course.

    Lewis would equally have deserved his eighth title, I wish they could share it to be frank. His raw speed, consistency, determination, style, class, and stamina, particularly in the closing stages, was outstanding as he delivered another blistering start in his 288th GP at approaching 37 years old.

    Tegenover de rauwe data, waaruit blijkt dat Verstappen gewoon de betere was dit seizoen, stelt Brundle consistentie, vastberadenheid, stijl, klasse en uithoudingsvermogen. Leuke (karakter)eigenschappen, en als het kampioenschapen hier om gingen dan had Hamilton absoluut gewonnen, was IJsland wereldkampioen voetballen 2018, had Sven Kramer 4 gouden medailles op de 10 km, en won van der Poel elke koers waar hij aan mee deed.

    Maar daar gaat het dus niet om.

    Login om te reageren
    • gregorius zegt

      20 december 2021 om 11:34

      Waar haalt Brundle die class vandaan? Dat zal wel een moet-je zijn.
      LH is zeker een goede racer en 1 van de besten ooit.
      Maar class? Hypocriet eerder.
      Hij is duidelijk bezig om beter voor de dag te komen dan hij werkelijk is. Hij geeft erom dat mensen beter over hem denken dat hij waarschijnlijk is. Het schijnt dus niet goed genoeg voor hem te zijn met wat hij is al racer.

      Maar ach, verder zegt Brundle vaak wel verstandige dingen.

      Login om te reageren
  6. harrie zegt

    19 december 2021 om 16:41

    Die bekrompen focus op de laatste 5 ronden van een titel over heel 2021.
    It’s a marathon, not a sprint. Zei iemand die er verstand van heeft ooit.

    Login om te reageren
    • pomoek zegt

      20 december 2021 om 12:42

      @harrie: I see what you did there…

      Login om te reageren
  7. Lottie zegt

    19 december 2021 om 16:44

    WAT een zielige jankers zijn die Britten toch Ba Ba. Max is de beste met minder materiaal ! En die geeft géén cadeaus weg 😀

    Login om te reageren
  8. toniominestrone zegt

    19 december 2021 om 16:52

    Raar volk, die Britten!

    Login om te reageren
  9. GebakkenLei zegt

    19 december 2021 om 16:57

    De Britten hebben met Lewis/Mercedes alles jarenlang hun kant op zien vallen. Als dat dan een keertje niet gebeurt, kan ik me voorstellen dat ze dat als onrecht zien. Zeker gezien de manier waarop.
    Desalniettemin is Max terecht kampioen. Er is geen regel overtreden en Max kwam als eerste over de finish. Nough said.

    Login om te reageren
  10. harrie zegt

    19 december 2021 om 17:08

    Zo lust ik er nog wel een paar.
    Dear James, give Lewis his title back.
    Met je laffe strategie.
    Dear Valtteri, give Lewis his title back.
    Als waardeloze wingman in de cruciale laatste race.
    Dear Lewis, give Lewis his title back.
    Met je ‘did I touch the magic button?’

    Login om te reageren
  11. Rick-dos zegt

    19 december 2021 om 17:11

    Ze moeten bij Mercedes zijn. Die hebben verzaakt om Hamilton te pitten. Enige waar je FIA van kan beschuldigen is dat ze te laat die auto’s hebben laten passeren. Stel nou dat ze het een ronde eerder hadden gedaan was het resultaat dan anders geweest? Dan had Hamilton nog steeds op oude banden gestaan en Max op nieuwere zachte banden.

    Er is helemaal geen complot of schuld van FIA. Er is alleen maar schuld van Mercedes zelf en proberen dat nu te verhullen door te wijzen naar de FIA. Was het anders eerlijk geweest als de race onder SC was geëindigd zonder dat er wat op de baan was in de laatste ronde?

    Login om te reageren
    • harrie zegt

      19 december 2021 om 17:26

      Of helemaal geen incident, dan was er een redelijke kans dat Lewis z’n stokoude banden aan flarden zou rijden. Kijk maar naar Norris.

      Login om te reageren
  12. lekkerlinksrijden zegt

    19 december 2021 om 17:27

    Teruggeven? Heeft hij de titel van 2021 gehad dan? Het is klaar, over en uit en ik denk dat Lewis stopt

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      19 december 2021 om 17:36

      Ik denk dat juist dat Lewis nu juist extra gemotiveerd is om door te gaan.

      Login om te reageren
      • lekkerlinksrijden zegt

        19 december 2021 om 20:51

        @mashell: ik hoop het, maar iets zegt mij van niet

        Login om te reageren
  13. W.A. van Buren zegt

    19 december 2021 om 17:52

    Mercedes heeft gewoon erg veel geluk gehad dit seizoen
    https://youtu.be/DdO6noFh4Jg

    Login om te reageren
  14. Niels zegt

    19 december 2021 om 18:22

    Denk dat die lui in Engeland zich beter kunnen focussen op andere problemen daar… #Brexit

    Login om te reageren
  15. sportabgasanlage zegt

    19 december 2021 om 22:20

    Zoutig? Is dat Nederlands? Of vertaal je ‘salty’ te letterlijk, wat wij ‘rancuneus’ noemen?

    Login om te reageren
  16. cthijs zegt

    19 december 2021 om 23:00

    Die gridstraf zal hij ook wel niet krijgen met zijn geluk

    Login om te reageren
  17. kniesoor zegt

    19 december 2021 om 23:48

    “Zoutig” ? Wat voor koeterwaals is dat ? 🤔

    OT: wat een huilstruiken, die Britten. Verstappen is wereldkampioen. Deal with it, you twats !

    Login om te reageren
  18. 550maranello zegt

    20 december 2021 om 00:21

    Ik moet toegeven: ze kunnen de beste whiskey ter wereld stoken, ze hebben een geweldige humor, het zijn de beste supporters als het gaat om voetbal of rugby, de pubs zijn er geweldig, enz., enz.. Dan denk je op een gegeven moment vanzelf als Brit dat je god’s gift to mankind bent. En dan lukt het dus niet meer zo goed om een beetje genuanceerd naar bijvoorbeeld de uitslag van de F1 in 2021 te kijken. Beetje Duits trekje zeg maar. Ik zeg, lekker laten gaan. Zo smaakt ie nog beter voor Max. Schade Gross Britannien alles ist vorbei!

    Login om te reageren
  19. maferick74 zegt

    20 december 2021 om 08:24

    Nou ze hadden wel één punt….. oh nee Max reed de snelste ronde die laatste ronde… oh oke ze hebben dus geen punt.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      20 december 2021 om 13:57

      Precies, ik ben meer Hamilton fan dan Verstappen fan maar het was echt Verstappen en niet Masi die Hamilton gewoon inhaalde toen het er op aankwam en dat is waar die sport om gaat: inhalen.

      Login om te reageren
  20. realhustler zegt

    20 december 2021 om 14:15

    Ik ben Lewis fan. En ik gun het Max, Max heeft het verdiend, hij heeft het geweldig gedaan. Max is een waardig kampioen.
    Echter ik heb een hekel aan onrecht, en ik heb nog meer een hekel aan doorgestoken kaart. Wat Michael Masi deed in de laatste wedstrijd kan haast niet anders zijn dan doorgestoken kaart. En de regels buigen, en wel zo dat mijn zoon van 4 begrijpt dat hierdoor Max gewonnen heeft, ik heb geen bewijs maar in mijn boek is dat doorgestoken kaart. Onrecht is het in ieder geval.

    Dit zet Lewis in zijn hemd, en haalt glans af van Max zijn terechte kampioenschapstitel. En werpt een donkere schaduw over de F1.
    10x beter had Max het gewoon normaal gewonnen, of als hij het niet had gered.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North