• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Bruut! Porsche 997 GT3 door Manthey Motors

Auteur: sir_smokalot, gepost 25 mei 2008 om 20:52 – 42 Reacties

Manthey Porsche MM-GT3


In de schaduw van de Nürburgring ligt Porsche-(fine)tuner Manthey, waarschijnlijk al wel bekend bij jullie na Wouters ritje in de door hun aangepakte Cayman, en anders wel na hun overwinning in de 24-uur van de Nürburgring vandaag. Hun nieuwste project mag er wezen: op basis van de 997 GT3 is de MM-GT3 gemaakt.

Als je een woord zoekt om het werk van Manthey te omschrijven, is ‘subtiel’ misschien het best op zijn plaats. In tegenstelling tot de vele andere Porsche-tuners worden er geen honderden extra pk’s uitgepompt, maar ligt de nadruk meer op gewichtsbesparing en het rustig polijsten van een in de basis al bijzonder goede sportwagen.

Een grote hap van de gewichtsbesparing wordt in dit geval door het RVS-uitlaatsysteem (dat 12 extra Newtonmeters koppel vrijmaakt) voor zijn rekening genomen, hiermee wordt 23 kg van het gewicht geschaafd.
Een andere grote vooruitgang zijn de 19″ magnesium velgen (-15 kg onafgeveerd gewicht), die voor fors minder roterende massa zorgen.

Manthey Porsche MM-GT3

Ook het standaard limited-slipdifferentieel en de PASM-vering moeten er aan geloven. In plaats daarvan monteert Manthey een differentieel dat het ook in zijn Cup-auto’s gebruikt, met een sperwerking tot 60%. Het onderstel is van KW afkomstig en is speciaal voor Manthey ontwikkeld. Een carbon spoilerlip vóór en aanpassingen aan de spoiler achter zorgen voor meer neerwaartse druk.
Voor kortere schakelwegen wordt de MM-GT3 met een short-shifter uitgerust.

Tot slot zijn er nog een aantal aanpassingen in ontwikkeling: koolstofvezel inleg voor de binnenkant van de portieren, een titanium-uitlaatsysteem dat nog eens 10 kg extra gewicht bespaart, en voor de pk-junkies een conversie van het standaard 3,6 literblok naar 4 liter.

We laten onze secretaresse uitzoeken wanneer we weer eens een gaatje hebben in de drukke agenda om meer Manthey-lekkers aan de tand te voelen.

Manthey Porsche MM-GT3

Ook interessant!

  • Porsche 997 GT3 belandt in de vangrail op de A7
  • Porsche 992 GT3 Touring rijtest
    Porsche 992 GT3 Touring rijtest
  • Video: hier gaat de Porsche 992 GT3 RS!
    Video: hier gaat de Porsche 992 GT3 RS!
  • Porsche 992 GT3 rijtest video
    Porsche 992 GT3 rijtest video

Nieuwste artikelen

  • De stationwagon van Dacia komt eraan: dit weten we tot nu toe
  • Video: Achtervolging politie vs Porsche Macan
  • Laadprijzen in Nederland: dit zijn de duurste en goedkoopste tarieven in jouw gemeente
  • De Bentley van Ali B is verkocht: zoveel leverde hij op!
FacebookTweetPinLinkedIn

911, 997, GT3, manthey, Porsche, tuning, wit

Vorig bericht: « BMW doet aan Mercedesje-pesten
Volgend bericht: Supercharged 3.0 TFSI V6 voor Audi op komst [UPDATE] »

Lees Interacties

Reacties

  1. ZwerverRoodbaard zegt

    25 mei 2008 om 20:55

    Wel lekker zo in het wit en in de sneeuw :D Krijg het er koud van!

    Login om te reageren
  2. smoke zegt

    25 mei 2008 om 21:01

    Dit is een shoot die in maart is gedaan. Tsja, toen lag er inderdaad ineens sneeuw…
    Het ontsiert het totaalplaatje in ieder geval geenszins.

    Login om te reageren
  3. GeoBem007 zegt

    25 mei 2008 om 21:01

    Geen prijskaartje? ^_^

    Login om te reageren
  4. VonStroke zegt

    25 mei 2008 om 21:03

    Kijk dit is pas after market ’tunen’ (ik haat het woord). Eat your hart out Gemballa, Techart, 9ff, en co.

    Mooi werk.

    Login om te reageren
  5. smoke zegt

    25 mei 2008 om 21:05

    @GeoBem007

    Dat krijg je wel te zien als je bij ze langsgaat.
    Prijskaartjes zijn voor massaproductie :)

    Login om te reageren
  6. Audiofreak zegt

    25 mei 2008 om 21:07

    @ sir smokalot : inderdaad vreemd ;p

    is en blijft een porsche. vind die witte kleur best mooi.

    Login om te reageren
  7. M Freak zegt

    25 mei 2008 om 21:07

    Laat er een gallery voor deze auto zijn!

    Login om te reageren
  8. w0o0dy zegt

    25 mei 2008 om 21:10

    48 kilo eraf? Da’s beter dan de RS…. alleen wat weeg dat andere differentieel en wat wegen de andere dempers…..

    Enne Smoke hebben ze in het interieur ook nog een titanium uitlaat of heb je iets dubbel in je tekst?

    Login om te reageren
  9. smoke zegt

    25 mei 2008 om 21:13

    @WOoOdy

    Neuh, het eerstgenoemde systeem is RVS –> -23 kg
    De tweede titanium –> -33 kg

    Snappez-vous?

    Denk niet dat het differentieel zwaarder is, als het door Manthey Racing wordt toegepast op de Cup Cars.

    Login om te reageren
  10. GeoBem007 zegt

    25 mei 2008 om 21:14

    w0o0dy: ik dacht daar ook aan, tot ik de tekst opnieuw las. Ze zouden nog een extra 10kg kunnen kwijtspelen met een titanium uitlaat dat in ontwikkeling is!

    Login om te reageren
  11. w0o0dy zegt

    25 mei 2008 om 21:25

    @Smoke: helder, grazie.

    Of het differentieel lichter is dat valt te bezien…. misschien is het gewoon een betere oplossing om nog harder de bocht uit te kunnen knallen en nemen ze wat kilo’s op de koop toe. Dat het enorm veel zwaarder zal zijn dat denk ik niet. Zou deze nog duurder zijn dan de RS of weet Manthey dit ook nog eens voor minder dan de 30 mille extra (uit het hoofd) voor elkaar te krijgen? Dan krijgen ze mot met Porsche, lol.

    Login om te reageren
  12. bozewolf zegt

    25 mei 2008 om 21:29

    Wel mooi serieus werk en geen rare grote bodykits. Mooie velgjes, ook.

    Login om te reageren
  13. Statlert. zegt

    25 mei 2008 om 21:39

    Is ie van binnen ook geheel kaal op wat carbon na?

    Login om te reageren
  14. Klassiekerrally zegt

    25 mei 2008 om 21:43

    Heel fraai werk. Deze mensen lijken de ware betekenis van ’tunen’ te kennen. Hulde!

    Login om te reageren
  15. prop zegt

    25 mei 2008 om 21:45

    Niccceeee… zo hoort het, dit is echt tunen.. en geheel in de trend van gewichtsbesparing.. ben benieuwd wat zo’n tita uitlaat kost.

    Login om te reageren
  16. lambofreak zegt

    25 mei 2008 om 21:47

    Ik ben het met Klassiekerrally eens : dit is waar het tunen om zou moeten gaan !!

    Dit ding rijdt vast beter dan een GT3 RS die maar een uitsparing van 20 kilootjes heeft.

    Login om te reageren
  17. Dropje zegt

    25 mei 2008 om 22:00

    Eh, zijn dat niet de velgen van de M3 CSL vorige editie, oftewel de compitie velgen? Ze lijken er wel erg op. Maar goed boeie, erg erg geslaagd dit. Zet hem maar voor de deur

    Login om te reageren
  18. Dropje zegt

    25 mei 2008 om 22:03

    ik bedoel deze http://www.vboxbg.net/pictures/1909.jpg … en ik bedoelde niet compitie maar Competition, ik weer……

    Login om te reageren
  19. smoke zegt

    25 mei 2008 om 22:07

    @w0o0dy

    Ik denk dat het kostenplaatje die 30 mille wel overstijgt. Met name de magnesium velgen zullen er aardig hard inklappen.

    Login om te reageren
  20. Sven zegt

    25 mei 2008 om 22:11

    Alleen dat setje velgen zal al zo’n 20k zijn. Maar wel een onwijs gaaf ding, ik heb deze liever dan een GT3RS.

    Login om te reageren
  21. ruudje zegt

    25 mei 2008 om 22:22

    Mooie auto.

    De velgen kosten € 6400
    Dempers € 4000
    Uitlaat systeem € 4000
    short shift € 700

    Maar je kunt nog verder gaan.

    Deuren -40 KG voor € 6400
    Remschijven voor en achter – 3kg € 4200,

    Deze prijzen kun je vinden op de website. Zijn niet de exacte prijzen maar +/- incl de montage.

    Dan kom je volgens mij uit op een besparing 86 kg in de auto en € 25700 in de beurs.

    Login om te reageren
  22. w0o0dy zegt

    25 mei 2008 om 22:22

    @Sven & Smoke: dat valt best mee eigenlijk… de velgen zijn ongeveer 10k, het onderstel kost wel serieus knaken (zo’n 4,5 voor de veren/dempers en dan nog zo’n 5,5k voor Fahrwerkslenker….(?) Uniball…. ik denk dat het de ophangingsbussen zijn… Het uitlaat systeem komt op zo’n 5mille…

    Kortom ik denk dat je er met zo’n 40k wel bent… en de RS kost in NL 32 meer dan de GT3… dus dan lijkt het me de moeite waard als je serieus op het circuit wil gaan knallen… voor de weg lijkt me dat onderstel met harde bussen te oncomfortabel…. maar goed, dat moet je proberen denk ik om te weten of je dat wil.

    Btw de prijzen zijn ongeveer en incl montage

    Login om te reageren
  23. Ejay zegt

    25 mei 2008 om 22:30

    @ wOoOdy, als je er amper mee op straat kan dan vraag ik mij af of je dan niet beter een GT3-R, -R Cup of RSR kunt aanschaffen. Alhoewel ik de prijs van geen van alle race Porsches weet.

    Login om te reageren
  24. clijde zegt

    25 mei 2008 om 22:31

    Mooi om te zien, maar ik zou het toch lekker origineel houden als ik hem moet aanschaffen. Is al duur zat, en de echte cannonball-run rij ik er toch niet mee, (misschien in 2025) ;)

    Login om te reageren
  25. w0o0dy zegt

    25 mei 2008 om 22:46

    De deuren zijn trouwens ook wel prijzig… zo’n 3800 per stuk! Da’s 190 euro per kilo…. hmm tja het is dan ook niet echt een kratje bier zullen we maar zeggen.

    Login om te reageren
  26. w0o0dy zegt

    25 mei 2008 om 22:47

    voor de fans…..
    http://www.manthey-motors.de/nextshopcms/cmspdf.asp?id=480

    Login om te reageren
  27. smoke zegt

    25 mei 2008 om 23:00

    @w0o0dy @22:22

    Vergeet het spoilerlipje voor niet. Staat weiliswaar niet in de tekst, maar zit er wel op. Ben je toch weer een rug verder!

    En al die dure Michelin Pilot Cup sport banden (maatje 305/30×19 achter – ketsjing!) die je kaal gaat rijden als je zo’n ding hebt…

    Login om te reageren
  28. GeoBem007 zegt

    25 mei 2008 om 23:11

    kzit aan 30K zonder de Cup Sport banden (staan geen prijs bij), de uniball en fitting.

    Login om te reageren
  29. CSL zegt

    25 mei 2008 om 23:41

    De GT3 is al behoorlijk goed gebalanceerd. Wat je er bij kunt toevoegen is wat meer vermogen, zodat je beetje op het GT2 niveau zit.

    Login om te reageren
  30. evo zegt

    26 mei 2008 om 02:26

    Mjammie, de lekkerste Elfer bij z’n kloten gepakt. En zeg nou zelf: “ik rijd een Manthey 911 GT3” bekt toch vele malen lekkerder dan “ik rijd een 911 GT3 RS”?

    Login om te reageren
  31. Sven zegt

    26 mei 2008 om 11:00

    @ CSL,

    Kennelijk kun je meer doen dan domweg meer vermogen erin proppen, zoals lichter maken. Of het onderstel vervangen, dat bleek bij de Manthey Cayman S ook effectief. Zonder een al te professionele besturder nodig te hebben. Het verschil tussen de GT3 en GT2 is niet simpelweg vermogen.

    Login om te reageren
  32. Jorden zegt

    26 mei 2008 om 13:24

    Maar als ik het goed begrijp is in feite een GT3RS -58kg mogelijk?

    Login om te reageren
  33. Sven zegt

    26 mei 2008 om 14:24

    Uiteraard.

    Login om te reageren
  34. CSL zegt

    26 mei 2008 om 15:33

    @Sven
    Het grootste verschil tussen de GT3(RS) en de GT2 is juist alleen het vermogen.
    Om domweg gewicht uit plaatsen te halen waarmee je de auto uit balans brengt is gewoon slecht.
    Wat je bij elke auto kunt doen is een lichtere uitlaat systeem en een set lichtere wielen monteren. En dat hebben ze hier gedaan. Het verschil zal bijna niet te merken zijn. Wel is het goed dat hier het gewicht juist bij die zware kont weg wordt gehaald.

    GT3 is al zo’n 50kg ligter dan de GT2. Keramische remmen eronder en opvoeren die blok.

    Login om te reageren
  35. w0o0dy zegt

    26 mei 2008 om 22:52

    @CSL: ook de deuren zijn lichter dan normaal. da’s ook weer 30 kilo in totaal, dus volgens mij gaat er flink wat gewicht uit de toch al vrij lichte GT3.

    -23kg voor de uitlaat, -15 voor de wielen, – 40 voor de deuren….
    80 kg besparen is best veel op zo’n lichte auto. De besparing voor het onafgeveerd gewicht is lekker voor de wegligging. Dan nog dat nieuwe differentieel met meer sperwerking voor nog betere tractie uit de bochten….

    Door minder gewicht achter en in het midden zal de balans naar de vooras gaan…. dat zou dan ook wel eens tot minder onderstuur kunnen leiden. Dat is één van de grootste kritiekpunten op de wegligging van de 911’jes: door de lichte neus sturen ze wat minder goed in en moet je wat rustiger de bocht in en kun je pas na de helft van de bocht op het gas snelheid maken…

    Door de balans naar voren te schuiven zal de vooras meer grip hebben, door het differentieel met meer sperwerking zal de achterkant ook meer vermogen kwijt kunnen…. kortom dit kon wel eens erg lekker gaan op een circuit in vergelijking tot de standaard gt3…

    Login om te reageren
  36. CSL zegt

    27 mei 2008 om 17:30

    @w0o0dy
    Je Zult de Overstuur karakter bedoelen waarschijnlijk van de 911’s met hun zware kont.
    Blijkbaar had ik toch gelijk en komt Porsche zelf toch mer meer vermogen aan zetten voor de GT3(RS) !!
    http://www.autoweek.nl/nieuws.php?id=8952

    Login om te reageren
  37. w0o0dy zegt

    27 mei 2008 om 17:48

    @csl: een 911 heeft qua wegligging (in principe) een nadeel door de motor achterin… de voorkant is licht en daardoor hebben de voorbanden relatief weinig grip (dus onderstuur) bij het insturen en bij het uitaccelereren (als de kont omlaag gaat wordt de neus nog lichter).

    Daarnaast hebben ze achter veel grip door de gewichtsverdeling (goed om de pk’s op het asfalt te kunnen krijgen) maar dat onderstuur kan door de relatief korte wielbasis en een goede pk/gewichtsverhouding in principe in vrij plotseling overstuur overgaan. Meer gewicht naar de voorkant van de auto (relatief natuurlijk want achter en in het midden wordt de auto iets lichter…) zal helpen bij het insturen van bochten en minder gewicht achter zou ook moeten helpen de neus op koers te houden bij het accelereren de bocht uit.

    Maar goed… dat is allemaal nog voordat er iets aan het onderstel is gedaan… dus hoe het bij deze Manthey uitpakt dat valt te bezien… We mogen er wel vanuit gaan dat het nog beter is dan de standaard GT3… de jongens van Manthey hebben genoeg laten zien… ze snappen meer van het afstellen van 911’jes dan bijna iedereen…

    Login om te reageren
  38. w0o0dy zegt

    27 mei 2008 om 20:59

    @Csl: tja ze moeten ook wel, ze zullen toch op z’n minst willen proberen de GT-R bij te houden ;)

    Login om te reageren
  39. CSL zegt

    28 mei 2008 om 00:56

    @w0o0dy
    Welnee GT3 is een pure sportauto. Zo meteen zal de dubbele kopelling en die extra pk’s het alleen maar beter maken. Die tijden van de GT-R vind ik nog steeds erg opgeblazen. Ik heb tot heden niets officeels kunnen vinden.

    Er is hellemaal niets mis met de griep van de voorwielen op de GT3. Sterker nog het beste in zijn klasse. Alleen hoewel die blok behoorlijk plat en laag ligt, moet hij toch echt een meter naar voren. Ik bedoel hoe moeilijk is dat. Hou je zelfs een bagage ruimte van over!

    Login om te reageren
  40. wiebeltje zegt

    28 mei 2008 om 12:18

    wow wat een bak

    Login om te reageren
  41. RDB zegt

    27 juni 2008 om 12:23

    Tja, zoek de verschillen met alle andere POrsches. ik zie het niet (of je moe het over de carrera gt hebben, maar voor de rest?)

    Login om te reageren
  42. BMWmannentje zegt

    3 januari 2009 om 15:37

    -edit: nutteloze bijdrage-

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North