Het is geen rijdende auto. Wel een mooi staaltje kunst.
Eén ding is zeker: deze Citroën 2CV zal niet roesten. Dit houten sculptuur is het werk van kunstenaar Michel Robillard. De artiest heeft zes jaar gewerkt aan deze bijzondere creatie. Robillard maakte gebruik van diverse houtsoorten voor zijn 2CV, waaronder peren- en walnotenhout.
De afgelopen periode kreeg de houten 2CV de nodige aandacht. Zo was het kunstwerk digitaal te bezoeken in het virtuele Citroën Origins museum. Vanaf een computer of smartphone kun je hier informatie lezen over huidige en oude modellen van het Franse automerk. Op sociale media gaf Citroën Frankrijk de 2CV een podium door foto’s te delen en profielfoto’s te wijzigen met een houten Citroën-logo.
De auto is tot in detail nagemaakt. Niet alleen het uiterlijk is indrukwekkend. Ook het interieur laat Robillard’s gevoel voor precisie zien. Het stuurwiel, het dashboard, de versnellingspook: alles is nagemaakt van hout. Helaas ontbreekt een houten motor onder de kap.
Leuk gedaan,ik zou wel een beetje bang zijn als ik hem ergens moet parkeren en dat dan een of andere rasmongool hem in de fik zou zetten
misschien doet hij het ook wel goed als “Peking-eend”
@cthijs: Jeroen, doe nou niet!
Steek aan dat ding!
Volgens dit artikel met foto’s zit er een motor in en kan de wagen rijden.
http://www.midilibre.fr/2017/03/27/il-cree-une-2cv-en-bois-pour-partir-sur-la-route,1484385.php
@desjonnies: Zou deze een “bois de vitesse” hebben?
@simonmc:
Sterk!
@desjonnies: Maar die is niet van hout! ;-)
Sterker nog, de auto is gewoon gekeurd en mag legaal de weg op. De technische basis is gewoon van een originele eend.
’t hout niet op, niet vanzelf.
@Dizono: houdt is met… he verdomme
@gulli: Hout nou eens op met dat vloeken!
Hahahahaha
Joost Conijn heeft ook wel eens een houten auto gebouwd. Die creatie verbrandt ook hout om op te rijden. (Het enige wat ik nog van de kunst lessen weet).
@5cilinder: vriend van mij is mede daardoor geïnspireerd gemaakt en heeft een motorfiets gemaakt met een constructief houten frame, motortje loopt op algenolie: https://www.autojunk.nl/2017/05/houten-motorfiets-die-op-algenolie-rijdt
@Dizono: kan me niet voorstellen dat dat nog fatsoenlijk rijdt. Bij de baas maken we elektrische fietsen en dan merk je al het verschil tussen een sterk stalen frame en een aluminium frame. Dat voel je gelijk ook aan het gedrag van de fiets.
@peug206: ja, alu is veel stijver, maar ik zweer bij stalen racefietsen bijvoorbeeld. Alu is veel te nerveus.
@peug206: Gezien Morgan hun auto’s bouwt op een houten chassis, vermoed ik dat het geen problemen geeft, en zelfs voordelen op sommige vlakken. ( gewicht, jawel ). En hout en hout is 2 ! Het ene hout is het andere niet.
@SimonMc: het dragende deel van de chassis van Morgan is wel gewoon van staal.., maar goed hout is zeker sterk!
@peug206: Renovo bikes maakt prachtige houten frames. Ik ben altijd al liefhebber van hout en houtwerk geweest en vind het mooi dat de klassieke materialen hout en staal zowel in de scheeps- en voertuigenbouw nog steeds blijven ontwikkelen al is het soms een noche markt.
@Dizono: stond laatst een artikel over in de Moto73. Heel erg gaaf gedaan!
@5cilinder: Toevallig ook basis van een Citroën, een ID (een witte).
Niet roesten, wel rotten!
Staaltje kunst? Eerder een houten kunst :>
6 Jaar! Ik hoop voor de beste man dat Citroën het kunstwerk van hem koopt voor een bedrag gelijk aan 6 jaar salarissen.
@kilum: waarom Citroën? Een museum voor hedendaagse kunst mag ook (die hebben al genoeg moeite om mooie kunst te vinden).
Gaaf! Rijdend was natuurlijk nog gaver geweest.
@dutchdriftking: Kijk nou even bij die link van desjonnies hierboven.
Deze kist kàn echt rijden!
Ik ben verliefd.
Schitterend gemaakt!!!!
Binnenkort de mijne toch nog maar eens verder aan knutselen om m in perfecte staat te krijgen.
Dit is wel mooie kunst. 5m lange paal in de grond zetten en dan voor tonnen verkopen is ook een kunst maarde paal zelf niet.
Ah niet roesten idd wel rotten
Ok de beste man is dan wel een afgestudeerde meubelmaker, maar toch nog ontzettend knap.
@henkp1: eh, wat ie gemaakt heeft hè, niet hijzelf.