
De eigenaar van deze Nederlandse McLaren Senna houdt van opvallend, zo te zien.
Bovenstaande Nederlandse McLaren Senna is één van de vijf op Nederlands kenteken. De auto in kwestie met het kenteken ZB-432-X kostte zo’n 1,2 miljoen euro en in zijn originele kloffie was hij simpel grijs. Klinkt zonde, maar wat de eigenaar achteraf van plan was heeft geen extreme kleuren nodig.
Voor Streetgasm 2000 en andere evenementen werd de auto namelijk uitgedost in een bijzondere wrap. Aan de achterzijde een houtpatroon, aan de voorkant blauw. Reclame voor een bedrijf, wat wellicht het bedrijf van de eigenaar is (Zhot Shotz). Lekker reclame maken: waarom niet, opvallen doe je sowieso met een auto van dit kaliber.
De Nederlandse McLaren Senna is echter ontdaan van zijn tijdelijke kleuren, maar alleen om een nieuw setje tijdelijke kleuren te krijgen. Dit keer geen opvallende kleuren met bedrijfskreten en boze aapjes, maar een wat meer historisch verantwoorde kleurstelling.
De auto is nu wit met rood, de welbekende ‘Marlboro’ kleuren. Dat waren de bekende kleuren van de McLaren MP4/4 in 1988, de F1-auto waarin Ayrton Senna zijn successen onder meer behaalden. De auto is simpel rood met wit, omdat dat de kleuren zijn van het sigarettenmerk Marlboro: groot uitgedost op de auto. Een Nederlands wrapbedrijf genaamd Duke Design heeft de Senna eenzelfde behandeling gegeven.
Het is niet de enige McLaren Senna in deze kleuren. De Amerikaanse ondernemer/supercarverzamelaar Manny Khoshbin heeft de auto als ‘Marlboro’-versie besteld direct vanuit McLaren. Een logische zet, gezien het feit dat de auto naar Senna is vernoemd.
Image-credit: de Senna in kwestie, via Autojunk.
Blijft een hoekige Senna, vind andere modellen mooier ?
@astonmartindriver: Maar die zijn niet sneller?
Zal wel aan mij liggen, maar op de foto’s zie ik oranje i.p.v. rood…
@johnhert: Marlboro rood was ook meer oranje dan rood.
@toniominestrone: nee hoor het was RAL 3024 Luminous red. Op de oudere TV’s, foto’s zag het er wellicht wat meer oranje/rood uit.
De juiste kleur is inderdaad Luminous red, de gebruikte folie is ook Luminous red. De kleur is echter erg moeilijk te fotograferen aangezien de kleur zo fel is. Je moet de auto in het echt zien om de kleur goed te kunnen beoordelen
Het idee is leuk, de uitvoering wat minder. De kleurencombinatie is duidelijk Marlboro, maar door het drukke lijnenspel van de auto en het ontbreken van scherpe lijnen in de bestickering zie ik er toch geen Marlboro in.
Dit ding is zo over de top dat het toch niet meer uitmaakt wat je erop plakt..
Nee, ik vind het juist helemaal te gek staan, maakt ‘m echt af ! Wordt natuurlijk nooit een Martini livery op een oude Lancia, maar toch :)
Nee dank je. Maar goed een Senna is ook alleen maar een geweldig stuk techniek dat er naar mijn mening gewoon heeel lelijk uitziet…
Alles dat de aandacht afleidt van het uiterlijk van die auto is een verbetering
Vandaag zien rijden hier in Oss. Toch wel een indrukwekkende verschijning en de kleuren staan ‘m ontzettend goed.
Er mist nog een akelige foto die tegenwoordig op de pakjes staan..
Het zijn de juiste kleuren voor deze auto, maar mooier was om het logo met die punt op de voorkant te zetten denk ik.
Hoe lelijk de bestickering ook is, je maakt de Senna er altijd mooier mee.
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
Ik las pas iets over een kleur zwart die zó weinig licht weerspiegelt dat je eigenlijk alleen een zwart vlak zit. Kan dat niet op een Senna worden geplakt?