• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Deze speciale Audi RS4 is stervensduur

Auteur: jaapiyo, gepost 10 maart 2019 om 18:01 – 33 Reacties

Afbeelding Deze speciale Audi RS4 is stervensduurAfbeelding Deze speciale Audi RS4 is stervensduurAfbeelding Deze speciale Audi RS4 is stervensduurAfbeelding Deze speciale Audi RS4 is stervensduurAfbeelding Deze speciale Audi RS4 is stervensduurAfbeelding Deze speciale Audi RS4 is stervensduurAfbeelding Deze speciale Audi RS4 is stervensduurAfbeelding Deze speciale Audi RS4 is stervensduur

B5
Boksbeugel youngtimer pr0n…

De Audi B5 RS4 is een auto die geen geheimen meer kent. We schreven er al eens een prachtig epistel over, hij kwam al eens voorbij op gouden BBSjes, met een aanhangwagen erachter en de net wat laffere versie was natuurlijk ooit de meest verkochte auto onder AB-ers.

In ons met de dag vollediger wordende archief vonden we echter nog geen entries terug van de auto waar dit bericht over gaat, namelijk de Audi RS4 Clubsport. De Clubsport was, zoals te doen gebruikelijk binnen het VAG-concern, de nog net wat scherpere variant van een toch al vrij gepeperd model. Want dingen kunnen nou eenmaal altijd nóg beter.

Het pakketje omvatte subtiele uiterlijke wijzigingen. Zo zijn de spiegelkappen níet aluminiumkleurig zoals bij andere (R)S-modellen uit die tijd inclusief de ‘gewone’ RS4. Sowieso hadden de Clubsport bedenkers kennelijk een haat tegen blinkend metaal; want ook de chromen sierlijsten rond de ramen alsmede de dubbele ovale uitlaat zijn zwart gemaakt. De Clubsport was wat dat betreft dus een echte trendsetter. In het interieur vind je een stuurwiel terug bekleed met suède en speciale Recaro ‘Pole Position’ kuipstoeltjes. Comfortabel zien ze er niet per se uit, maar ze houden je vast goed op je plaats tijdens een rondje ‘Ring.

Technisch veranderde er ook het een en ander. De Buben van Quattro GmbH keken nog eens kritisch naar het onderstel en de remmen. Als je lef had kon je opteren voor een setje Pirelli P Zero Nero rubber. Feitelijk waren dat gewoon semi-slicks. Aan de reeds door Cosworth tot 380 pk gekietelde 2.7 V6 met twee turbo’s veranderde verder niks, hoewel tuners hebben aangetoond dat er nog wel wat meer uit het blok te peuren valt. Desalniettemin kon je binnen acht minuten een rondje over de Norschleife volbrengen. Niet vergeten vooraf even de Labrador uit de kofferbak te halen…

De waarde van zo’n RS4 Clubsport vandaag de dag valt onder de categorie ‘wat de gek ervoor geeft’. Mocht je er een kunnen vinden zal je waarschijnlijk wel rekening moeten houden met een rug of 70. Koop dan?

Ook interessant!

  • Mijn Auto: Audi RS4 B8 Avant van Ralf
    Mijn Auto: Audi RS4 B8 Avant van Ralf
  • Audi RS Nogaro Editions
    Audi RS Nogaro Editions geven hoedtik aan RS2
  • Nieuwe generatie Audi A4
    Nieuwe generatie Audi A4: 'zowel EV als S4 TDI'
  • Audi PHEV
    Audi breidt PHEV-range lekker uit

Nieuwste artikelen

  • Video: Dame scheurt veel te hard over krappe weg
  • Europese ‘Kei Car-categorie’ blijkt stimulans voor meer elektrische crossovers
  • Ineens is je auto geen youngtimer meer, wat zijn je opties?
  • Nederlandse overheid wil MEER 130 km/u-snelwegen!
FacebookTweetPinLinkedIn

a4, Audi, avant, b5, clubsport, geel, quattro, RS4, station, youngtimer

Vorig bericht: « Red Bull wil dit jaar geduld zien van Verstappen
Volgend bericht: David Coulthard over pizza, seks en Max Verstappen »

Lees Interacties

Reacties

  1. Schnor zegt

    10 maart 2019 om 18:25

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  2. markos78 zegt

    10 maart 2019 om 18:29

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  3. sel777 zegt

    10 maart 2019 om 18:30

    Wat een prachtige wagens die vroege RS-en.. hebbeding dit! Met het model minder geworden helaas.

    Login om te reageren
    • thomasthomas zegt

      10 maart 2019 om 19:12

      @sel777: echt? een RS4 B9 minder… nou dan pak ik die wel.

      Login om te reageren
      • sel777 zegt

        10 maart 2019 om 19:16

        @thomasthomas: vind ik wel Thomas! Twijfel nog met de rs4 b7. Ook echt heel lekker. Geniet van de b9 ;-)

        Login om te reageren
  4. enricoleerdam zegt

    10 maart 2019 om 18:37

    Goeie kleur !

    Login om te reageren
  5. rovadepo zegt

    10 maart 2019 om 18:38

    Super mooi , alleen met het stuur rechts en de aankomende Brexit ( als die door gaat ) zal deze minder opbrengen dan een LHD.

    Login om te reageren
  6. omarrs6 zegt

    10 maart 2019 om 18:47

    Het blijft een tijdloos model. Ik hoop later er eentje te kunnen kopen

    Login om te reageren
  7. T5Power zegt

    10 maart 2019 om 18:53

    Prachtige auto, ik kan niet anders zeggen. Bijna net zo begeerlijk als mijn RS6 Plus;-)
    Het betreft overigens de RS4 Sport en niet Clubsport. Er is in 2001 een aparte folder voor de RS4 Sport uitgegeven. Deze had in tegenstelling tot de normale RS4 brochure een gele ipv rode RS4 op de voorzijde.

    Login om te reageren
    • T5Power zegt

      10 maart 2019 om 19:10

      https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/rs4-sport-rs-4-sport-katalog-rs4-sport-prospekt/1062589544-234-16362@t5power:

      Login om te reageren
  8. Volvo_440_turbo zegt

    10 maart 2019 om 19:00

    Ik herinner me nog uit tests in magazines dat schakelen nogal tegenviel, maar als je met zo een ding mag en kan rijden denk ik dat je het hem snel vergeeft…

    Login om te reageren
  9. Robert zegt

    10 maart 2019 om 19:03

    RHD maakt deze auto stukken minder gewild aan deze kant van de Noordzee. Mensen die dat niet schuwen zullen m.i. eerder geneigd zijn om een topper uit het aanbod van de JDM te kiezen.

    Login om te reageren
  10. 406_v6 zegt

    10 maart 2019 om 19:05

    @jaapiyo: als je er 1 zoekt…

    https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=274649447&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

    Audi RS 4 Avant Original Clubsport Quattro GmbH
    First Registration: 10/2001
    Mileage: 129.000 km
    Fuel Type: Petrol

    Price: € 58.310

    Login om te reageren
  11. harrie zegt

    10 maart 2019 om 19:29

    Uit de tijd dat cocks nog BMW reden ipv Audi.

    Login om te reageren
  12. ghost zegt

    10 maart 2019 om 19:29

    Ik heb er ooit 1 te koop voorbij zien komen. Toen internet nog niet echt groots was en ik nog kleine ghost! Ik wist overigens niet dat deze versie Clubsport heette..

    Login om te reageren
  13. 205zonderdak zegt

    10 maart 2019 om 19:35

    Geile bak!

    Login om te reageren
  14. moveyourmind zegt

    10 maart 2019 om 19:39

    Schitterend ding!

    Uit de tijd dat Audi echt alles uit de kast moest halen om ervoor te zorgen dat ze eindelijk met de grote jongens mee zouden mogen doen. Deze RS4 is daar een mooi voorbeeld van, net als de eerste A8.

    Login om te reageren
  15. 1lunatic zegt

    10 maart 2019 om 19:43

    Voor de liefhebbers: https://youtu.be/3yNPqNf9Tfo

    Login om te reageren
    • 1lunatic zegt

      10 maart 2019 om 19:52

      @1lunatic: Bedoelde deze: https://youtu.be/nyvG3wd1JNk

      Login om te reageren
      • cpp1 zegt

        10 maart 2019 om 20:23

        @1lunatic: deze met Cris Harris bedoel je: https://youtu.be/4HYdVXmYA-w

        Login om te reageren
  16. thomashofman1 zegt

    10 maart 2019 om 19:53

    Wat een geld

    Login om te reageren
  17. maxidyne zegt

    10 maart 2019 om 19:57

    Zet maar naast mijn RS2! Hopelijk heeft deze wel een betere voorwielophanging dan de “gewone” RS4. Vond dat destijds zwaar tegenvallen. Toen maar een 1 jaar oude 330Ci erbij gekocht.

    Login om te reageren
  18. E550 zegt

    10 maart 2019 om 20:23

    Dit is niks vergeleken met de record bedragen op Sotheby’s van afgelopen week:
    • $950k 993 Turbo S,
    • $173.600 (!!!!!!!!) voor een Supra
    • $184.400 850 CSi
    • $128.800 NSX (2005)
    • $179.200 560 SEC AMG
    • $53.200 300ZX (1996)

    Login om te reageren
  19. 5cil zegt

    10 maart 2019 om 21:07

    Je kon sommige opties ook los bestellen op een ‘gewone’ RS4.
    Zo heeft mijn RS4 een sportuitlaat, verlaagd onderstel, en geperforeerde remschijven af-fabriek, maar het is geen Sport of Clubsport.
    Voor mij ook de ultieme RS4, heb ook een jaar met een B7 V8 gereden, maar daar kun je de R wel weglaten

    Login om te reageren
    • 1lunatic zegt

      10 maart 2019 om 23:03

      @5cil: Waarom?

      Login om te reageren
      • 5cil zegt

        10 maart 2019 om 23:25

        @1lunatic:
        Fijne auto en super klinkende V8, maar je mist de kick van de turbo’s. Nu is het ook algemeen bekend dat de V8 motoren hun vermogen niet halen, de meeste komen niet verder dan 380 pk, en zo voelt het ook.

        Login om te reageren
      • Onehp zegt

        11 maart 2019 om 20:33

        @1lunatic: https://youtu.be/TzqE7GH1fkU

        Login om te reageren
    • T5Power zegt

      10 maart 2019 om 23:06

      Ik heb een RS4 cabrio gehad en miste de turbo’s ook? Maar de cabrio heeft ook echt een gewichtsprobleem (+200 kg tov de RS4 B7 sedan) @5cil:

      Login om te reageren
    • tazmania zegt

      10 maart 2019 om 23:25

      @5cil: ik heb ooit in dit model RS4 mogen rijden, en die had als extra ook een alcantara stuurwiel, en een iets verlaagd onderstel. En gechipt (via Pon destijds meen ik) naar 420 pk.

      Login om te reageren
  20. JanJansen zegt

    10 maart 2019 om 22:23

    Heb de S4 B5 als dagelijks vervoer want Youngtimer zolang het nog mag.
    Dingen ondersturen al bij het inparkeren, ding rijdt alleen rechtuit heel hard. Koop dit niet als je bochten heel tof vindt. Kan deze dan ook van harte afraden.

    Login om te reageren
  21. rollingstoned zegt

    11 maart 2019 om 06:30

    Voor dat geld dan toch liever deze:
    https://m.mobile.de/auto-inserat/ferrari-f355-berlinetta-giallo-modena-perfekt-n%C3%BCrnberg/265744394.html?ref=vipSimilarSellerAd&similar=1

    Login om te reageren
  22. toyotafortuner zegt

    11 maart 2019 om 07:55

    Liever de Japanse RS4

    Login om te reageren
  23. Dutchdriftking zegt

    11 maart 2019 om 10:16

    Is dit niet het exemplaar waar Chris Harris destijds mee aan het boenderen was geweest? Blijft een droom zo’n B5 RS4. Zeker in het geel. Persoonlijk vind ik de uiterlijke kenmerken en de interieur aanpassingen van de clubsport minder, dus doe maar een ‘gewone’ gele.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North