• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]

Auteur: RubenPriest, gepost 18 juli 2017 om 20:03 – 65 Reacties

Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes X-klasse [updated]

X-Klasse
Vanavond heeft Mercedes het doek getrokken van de X-klasse.

Vorig jaar presenteerde de Duitse autofabrikant een concept. Voor het eerst kon men kennis maken met de moderne pickup van Mercedes. In Kaapstad heeft Mercedes vanavond de productievariant van deze X-klasse getoond. De autobouwer heeft deze locatie strategisch uitgekozen, omdat Zuid-Afrika een belangrijke markt zal zijn voor de pickup.

De X-klasse zal bij lancering leverbaar zijn met diverse motorvarianten. Het gaat hier om één benzinemotor (x200 met 165 pk) en twee diesels (x220d met 163 pk, x250d met 190 pk). In 2018 komt er ook een x350d met 258 pk en dat zal ook het voorlopige topmodel worden. Tijdens de persconferentie maakte men duidelijk dat dit ‘de Mercedes onder de pickups’ moet worden. Oftewel, een interieur zoals je van de Duitse autofabrikant mag verwachten, inclusief alle connectiviteitssystemen. Men kan kiezen uit drie smaakjes voor het interieur. Daarnaast zijn er zes verschillende stoeldesigns en twee verschillende soorten leder. De plafondbekleding kan ook in twee verschillende kleuren worden gekozen.

De motoren zijn standaard gekoppeld aan een handmatige transmissie met zes verzetten. De x250d en de x250d 4MATIC zullen leverbaar zijn met een zeventraps automaat. De pickup beschikt over achterwielaandrijving. Vierwielaandrijving is optioneel. De x350d zal alleen als 4MATIC op de markt komen in combinatie met de 7G-TRONIC PLUS.

Van binnen en van buiten mag het ding dan Mercedes ademen, onderhuids is de X-klasse gewoon een Nissan Navara. Ja, je leest het goed, maar waarschijnlijk zie je het ook. Net zoals je dat kan zien bij de Renault Alaskan.

De X-Klasse is gericht op zeer verschillende doelgroepen: landeigenaren zoals agrariërs in Argentinië, ondernemers zoals aannemers in Brazilië, trendbewuste individualisten in Zuid-Afrika of Groot-Brittannië en sportieve avonturiers in Nieuw-Zeeland of Nederland.

De X-klasse zal in Duitsland vanaf november leverbaar zijn voor een prijs van 37.294 euro. Mercedes lanceert de X-klasse in 2018 in Zuid-Afrika en Australië. Argentinië en Brazilië volgen in 2019. De pickup komt in twee varianten, met een gesloten laadruimte of met een open laadbak. Ter info: de X-klasse mag maximaal 3500 kg trekken, de pickup is 5,3 meter lang, 1,9 meter breed en 1,8 meter hoog. Het maximale laadvermogen bedraagt 1042 kg.

UPDATE: Een Nederlandse prijs is inmiddels bekend. De voordeligste X-klasse is er vanaf 38.480 euro exclusief BTW en BPM. Prijzen voor overige motoriseringen worden in een later stadium bekendgemaakt. Bewegende beelden van de X-klasse check je hier en daar.

Ook interessant!

  • Video: nieuwe Mercedes S-klasse doet de elandtest
    Video: nieuwe Mercedes S-klasse doet de elandtest
  • Nieuwe Mercedes G-klasse 4X4² verbergt zich niet langer
    Nieuwe Mercedes G-klasse 4X4² verbergt zich niet langer
  • Extreme luxe op de achterbank van de Mercedes S-klasse
    Extreme luxe op de achterbank van de Mercedes S-klasse
  • Mercedes-Benz C-klasse (2021) rijtest
    Mercedes-Benz C-klasse (2021) rijtest

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

iaa-2017, Mercedes, pickup, x-klasse

Vorig bericht: « Mega-terugroepactie voor Mercedes in Europa
Volgend bericht: Jeroen Mul: coureur bij Lamborghini »

Lees Interacties

Reacties

  1. pomoek zegt

    18 juli 2017 om 20:09

    Nette badge engineering. Ben benieuwd naar de achterkant: http://blog.caranddriver.com/wp-content/uploads/2016/10/Mercedes-Benz-X-class-concept-109-1-626×383.jpg

    Login om te reageren
  2. Ozan zegt

    18 juli 2017 om 20:16

    Ik vind het maar een raar gezicht. Alsof een hobbyist de neus op een willekeurige pickup heeft gebeund…

    Login om te reageren
  3. toyotafortuner zegt

    18 juli 2017 om 20:23

    De Nissan ligt veel prettiger op t oog. zo op t eerste gezicht

    Login om te reageren
  4. dragspert zegt

    18 juli 2017 om 20:24

    Knikt dit chassis ook door of hebben ze dat voor Mercedes nog wat versterkt?

    Login om te reageren
    • johnwaters zegt

      18 juli 2017 om 20:44

      @dragspert: het zal wellicht premium doorknikken met fake doorknikgeluid door de speakers.

      Login om te reageren
      • lekkaah zegt

        18 juli 2017 om 22:20

        @johnwaters: LOL! Nice

        Login om te reageren
    • Jochempie zegt

      18 juli 2017 om 21:48

      @dragspert: Uitstekende vraag. Die dingen braken inderdaad.

      Login om te reageren
    • berkens zegt

      18 juli 2017 om 21:58

      @dragspert: hoort wie roest daar kinderen…

      https://www.autoblog.nl/nieuws/nissan-navaras-knakken-bij-bosjes-door-roestproblemen-95739

      Login om te reageren
    • bitd zegt

      18 juli 2017 om 23:34

      @dragspert: heb je die kabouter op foto 16 gezien? Die laat hem niet doorknakken in ieder geval, wat een slechte foto’s…

      Login om te reageren
      • v6ti zegt

        19 juli 2017 om 13:50

        @bitd: dat is om te laten zien dat hrt een hele grote auto is.

        Login om te reageren
  5. henk_he zegt

    18 juli 2017 om 20:25

    De Mercedes Amarok

    Login om te reageren
    • roppp zegt

      18 juli 2017 om 21:29

      @henk_he: daar moest ik ook meteen aan denken.

      Login om te reageren
  6. LaLancia zegt

    18 juli 2017 om 20:26

    Wat een afgang.

    Login om te reageren
    • ThomasBol zegt

      18 juli 2017 om 21:54

      @lalancia:

      Login om te reageren
      • ThomasBol zegt

        18 juli 2017 om 21:56

        @thomasbol: ik bedoel, helemaal mee eens. Pick-up’s moeten stoer zijn, ruig en robuust. Deze auto en bijvoorbeeld het infotainmentscherm lijkt zo fragiel, hiervoor laat ik een RAM niet staan.

        Login om te reageren
        • fouadski zegt

          18 juli 2017 om 22:18

          @thomasbol: een ram? Nee er is maar 1 echte pick-up en dat is de hilux. Eventueel de tundra

          Login om te reageren
          • ThomasBol zegt

            18 juli 2017 om 22:36

            @fouadski: de echte pick-up? Dan mag je van mij Ford aanwijzen. Die doen ook nog eens het langste mee. #stillwinning

            Login om te reageren
          • dutchneon zegt

            19 juli 2017 om 10:27

            @fouadski: Die Tundra kan ik me nog wel in vinden, maar Hilux beste pick-up nee man, blijft heel maar veel te licht, mag niks trekken en zit veel te krap! hang 5000kg achter een hilux en je koppelingsplaat ligt er na 50km uit. Een Ram kan dat makkelijk 200.000 km volhouden

            Login om te reageren
            • mashell zegt

              19 juli 2017 om 10:43

              @dutchneon: de beste pickup is degene die je mee kunt nemen naar de binnenstad, die in een parkeervak van een Q-park garage past en waar je dan ook nog kunt uitstappen.

              Login om te reageren
        • lekbak zegt

          18 juli 2017 om 22:28

          @thomasbol: appels en peren. De enige overeenkomst is dat er een laadbak achter zit…

          Login om te reageren
  7. noosaheads zegt

    18 juli 2017 om 20:35

    Komt er ook een Dacia variant?

    Login om te reageren
  8. str8six zegt

    18 juli 2017 om 20:39

    Vind de concept er toch een stuk stoerder uitzien dan het uiteindelijke resultaat. Jammer.

    Login om te reageren
  9. johnwaters zegt

    18 juli 2017 om 20:43

    Een Nissan voor badgesnobs.

    Login om te reageren
  10. Edge zegt

    18 juli 2017 om 20:47

    Zo hé, da’s me even een tegenvaller. De concept zag er voor een SUV echt gelikt uit met z’n scherp getekende koplampen en futuristische achterlichten, en een setje sportieve velgen maakte het geheel af. Nu lijkt het echt helemaal nergens meer op, alsof Mercedes zo goedkoop mogelijk een Pickup in de markt wil zetten. Op de badge na is er ook helemaal niks aan de achterzijde wat Mercedes uitstraalt of de auto in ieder geval een eigen uitstraling geeft.

    Login om te reageren
  11. jules713 zegt

    18 juli 2017 om 20:49

    Nog even wachten op de 63 amg

    Login om te reageren
    • Gulli zegt

      18 juli 2017 om 21:08

      @jules713: 6×6 by Brabus!

      Login om te reageren
  12. Design_Driven zegt

    18 juli 2017 om 20:53

    Tuurlijk is dit badge engineering, veel te duur voor veel te weinig aantallen om er zelf een te ontwikkelen.
    Voorkant vind ik goed gelukt, binnenkant ook niet slecht. Achterkant dramatisch standaard, iel en MB onwaardig.

    Login om te reageren
  13. snorrewietskie zegt

    18 juli 2017 om 20:53

    N echte Benz. Maak er n pooier AMG van en elke voetballer en kardashijahansjan koopt er een.

    Login om te reageren
    • str8six zegt

      18 juli 2017 om 21:56

      @snorrewietskie: karhanskazandishan

      Login om te reageren
      • noosaheads zegt

        18 juli 2017 om 22:17

        @str8six: Die kan er in ieder geval iets knappers van toveren zonder botox.

        Login om te reageren
      • SimonMc zegt

        19 juli 2017 om 00:35

        @str8six: Cardassian

        Login om te reageren
    • kruimel zegt

      18 juli 2017 om 22:59

      @snorrewietskie: een ster is een ster. Mercedes heeft het grootste percentage analfabeten onder haar kopers.
      Iets om fier op te zijn

      Login om te reageren
  14. kaeser zegt

    18 juli 2017 om 20:57

    Mercedes, have you lost your mind?

    Ik kan me niet voorstellen dat ze bij de boekhouding stonden te springen om deze auto. Totaal onnodig, totaal…

    Login om te reageren
    • WinkeB zegt

      18 juli 2017 om 21:18

      @kaeser: Denk net het omgekeerde, deze gaat als een trein verkopen. Ik kan me al meteen mensen voor de geest halen in mijn onmiddellijke omgeving die letterlijk zaten te wachten op zo’n ding. Aannemers die veel te veel geld verdienen, paardenliefhebbers waarvoor een Amarok te plebs is, etc..

      Login om te reageren
      • lekbak zegt

        18 juli 2017 om 22:30

        @WinkeB: grotere bedrijven in de wegenbouw, grotere aannemers etc die graag al hun wagens bij één dealer willen hebben bijvoorbeeld. Ideaal voor naast een vloot citans, sprinters en vitos.

        Login om te reageren
  15. prototypezero zegt

    18 juli 2017 om 20:57

    Ziet er ok uit voor een Mercedes, kijk je vanaf de voorkant, volg je de lijnen en dan zie je een soort vierkante kuip achterop geplakt. Ziet er een beetje samengeraapt uit, ook al is het een Nissan, dit had denk ik beter gekund. Die achterkant ziet er niet des Mercedes uit.

    Login om te reageren
  16. lincoln zegt

    18 juli 2017 om 21:05

    Leuk ding ..
    Zou em zeker verkiezen boven een Nissan ..

    Login om te reageren
    • noosaheads zegt

      18 juli 2017 om 22:15

      @lincoln: Op een of andere manier geloof ik daar geen zak van..

      Login om te reageren
    • moveyourmind zegt

      18 juli 2017 om 22:25

      @lincoln: Zeker omdat je er bij Mercedes een mooie sticker bij kan kopen…

      Login om te reageren
  17. Donstil zegt

    18 juli 2017 om 21:08

    Ik zie wel ruimte voor een X65 AMG 6×6.

    Login om te reageren
  18. kilum zegt

    18 juli 2017 om 21:33

    Ik kan nu al niet wachten op de X63 AMG

    Login om te reageren
  19. E34M5Touring zegt

    18 juli 2017 om 21:34

    Rijkswaterstaat was nog nooit zo premium. Wordt het zeker Rijkschwaterstaete straks. Knappe Up! Achterlichten trouwens.

    Login om te reageren
  20. wernerv8 zegt

    18 juli 2017 om 21:47

    Dan neem ik de nissan wel. Ga toch echt geen mercedes geld neerleggen voor wat leer en een lelijke tablet oo mn dash

    Login om te reageren
    • lekbak zegt

      18 juli 2017 om 22:31

      @wernerv8: dat leer en mooie materialen is tegenwoordig nog het enige wat premium premium maakt. En de prijs natuurlijk.

      Login om te reageren
  21. Dutchdriftking zegt

    18 juli 2017 om 22:16

    Niet verkeerd, maar liever de Amarok.

    Login om te reageren
  22. O plaat zegt

    18 juli 2017 om 22:18

    Kost even veel als een nieuwe Ram,F150,Silverado in België dan toch. Dan liever toch zo één (met lpg) het interieur zal wat minder knuffelbaar zijn en de naden tussen de carrosserie panelen iets groter maar je hebt wel een onverwoestbare tank.

    Login om te reageren
  23. ghost zegt

    18 juli 2017 om 23:23

    Amarok met een sterretje.

    Login om te reageren
  24. ossie zegt

    18 juli 2017 om 23:33

    Elke Mercedes heeft tegenwoordig de schakelpook voor de automaat aan het stuurkolom hangen!! Zetten ze hem bij de X klasse lekker weer op de middenconsole..jammer.

    Login om te reageren
    • diesel78 zegt

      19 juli 2017 om 16:15

      @ossie: Volgens Mercedes willen de kopers van pickups juist niet de automaathendel aan de stuurkolom hebben (via review AutoBild op Youtube).

      Login om te reageren
  25. robert110 zegt

    18 juli 2017 om 23:46

    Ik wil hard lachen, want een luxe pick up dat kan toch niet? Het is tenslotte een truck voor op de boerderij of op de bouwplaats en daar heeft leren bekleding niets te zoeken. En persoonlijk heb ik ook liever een basis modelletje.
    Maar als je bedenkt hoeveel King Ranch, Longhorn, High Country en Denali modellen er in Noord Amerika worden verkocht dan is zo’n Navara de luxe geen slechte zet.

    Login om te reageren
  26. dailydriver zegt

    18 juli 2017 om 23:54

    Deze mercedes komt op de markt en heeft als doel. Om de doelgroep die nu Dodge Ram rijden en vergelijkbaar naar Mercedes te halen.

    Login om te reageren
  27. drdrift zegt

    18 juli 2017 om 23:58

    Oh jee daar gaan we weer, top bereikt zaken we weer af. Had echtzin in een x model, nu afgehaakt, ik ben toch niet gek…

    Login om te reageren
  28. driver38 zegt

    19 juli 2017 om 00:30

    Dacht dat ze laatst hadden gezegd het productengamma te willen verkleinen?

    Login om te reageren
    • geecee zegt

      19 juli 2017 om 08:37

      @driver38: Ik denk dat ze op deze manier hun klantenkring willen verkleinen….

      Login om te reageren
  29. r2d2 zegt

    19 juli 2017 om 03:48

    Kunnen we even ‘highlighten’ hoe goed een Nissan Navara blijkbaar in elkaar zit? 7 traps automaat, multi-link ophanging achter, sterke diesels. In ieder geval goed genoeg voor Mercedes. Plus als je het mij vraagt, ook de beste looks (afgezet tegen een Ford Ranger, Toyota Hilux, Maza BT50, Mitsibishi Triton.

    Die kopie van Renault telt natuurlijk niet als kwaliteitsindicatie. Ze moesten gewoon binnen Nissan-Renault blijven.

    Overigens kun je zeggen; een Toyota Hilux / Ford Ranger zijn veel terreinwaardiger met hun bladveren etc. etc. Maar 80% van de pickups rijdt wel op onverharde wegen, maar niet dwars door het terrein (een deel van Africa uitgezonderd wellicht). Mensen die dat wel doen, die zijn op zoek naar iets specialistisch en zullen toch nooit eindigen bij een ‘run of the mill’ pickup. Goed zat dus zo’n Navara…euhm Mercedes X

    Login om te reageren
    • lekbak zegt

      19 juli 2017 om 09:00

      @r2d2: die 350d motor is ’toevallig’ net zo sterk als alle andere 350 diesels van mercedes. Dat zal dus sowieso een eigen motor zijn. Ik heb de vermogens van andere modellen 220d en 250d niet paraat maar het zou me niet verbazen als mercedes er eigen motoren en sowieso eigen bakken in heeft zitten.

      Daarbij zijn bladveren helemaal niet beter in het terrein maar wel goedkoper (een defender en G-klasse hebben ze ook niet). En ze kunnen goed met last omgaan. Starre as is wel wenselijk, vooral omdat die véél minder kwetsbaar zijn.

      Login om te reageren
  30. arias12 zegt

    19 juli 2017 om 08:34

    Ik vind het wel een gaaf ding hoor. Mercedes doet goede dingen. Ze breiden hun modellen gamma als maar uit. Ik denk dat deze auto namelijk ook wel goed zal verkopen.

    Login om te reageren
  31. dolledries zegt

    19 juli 2017 om 09:06

    Drama interieur .. mix van no-nonsene pick-up en toch Mercedes saus = luxe erin te krijgen.. jammer joh..mislukt

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      19 juli 2017 om 10:47

      @dolledries: dat recept “no-nonsene en toch Mercedes saus = luxe” zorgt er voor dat ze al bijna 100 jaar de Geländewagen kunnen verkopen. Met dikke winsten.

      Login om te reageren
  32. damians zegt

    19 juli 2017 om 10:55

    Over 2 jaar X65 AMG 6×6

    Login om te reageren
    • carmasterr zegt

      19 juli 2017 om 12:32

      @damians:

      Met Nissan GT-R motor.

      Login om te reageren
  33. tstile zegt

    19 juli 2017 om 12:27

    Het meest vreemde is dat ze hiervoor de naam X klasse gebruiken.

    De X zou ik reserveren voor een exclusief, vooruitstrevend, bloedmooi, sportief en supersnel model bijvoorbeeld.
    Niet voor een pickup….

    Login om te reageren
  34. thomasthomas zegt

    19 juli 2017 om 12:33

    Brabus zie je kans… alles zwart, dikke wielen en 900pk

    Login om te reageren
  35. rikus zegt

    19 juli 2017 om 12:51

    De Niscedes X-klasse

    Login om te reageren
  36. diesel78 zegt

    19 juli 2017 om 16:22

    Enige wat ze wat mij betreft nog mogen aanpassen zijn de buitenspiegels. Deze vielen mij meteen op. Zo overduidelijk Nissan nu maar dat zal wel met het ‘Around-View’ te maken hebben.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North