• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit wordt de opvolger van de LaFerrari!

Auteur: machielvdd, gepost 30 juli 2024 om 19:00 – 17 Reacties

LaFerrari opvolger

Met dank aan een Autoblog-lezer hebben we hete spyshots van de LaFerrari-opvolger.

Je zou het niet zeggen als je er eentje ziet, maar de LaFerrari is al 10 jaar oud. Om de topmodellen echt speciaal te houden moet Ferrari natuurlijk niet te snel met een opvolger komen, maar langzamerhand wordt het wel tijd voor een nieuwe hypercar. We weten namelijk al heel lang dat deze auto in de pijplijn zit.

We hadden in april al spyshots gekregen van de LaFerrari-opvolger, maar nu hebben we foto’s waarop we de auto nog een stuk beter kunnen bekijken. Autoblog-lezer @chrisc zit in Italië en wist in Maranello dit prototype te spotten.

LaFerrari opvolger

Op deze foto’s lijkt het vooral een kruising tussen een Gumpert Apollo en een Corvette, maar niet getreurd: waarschijnlijk is dit niet het definitieve design. De prototypes voor de LaFerrari zagen er destijds ook heel anders uit dan het uiteindelijk product.

Toch zeggen deze spyshots wel iets. Waar de LaFerrari een gelikte hypercar was met vloeiende lijnen, wordt de opvolger waarschijnlijk meer een raceauto voor de straat. Reken er dus op dat ook de productieversie een achtervleugel krijgt. Alleen dan wat minder lelijk.

LaFerrari opvolger

Wat kunnen we verwachten qua aandrijflijn? Je zou zeggen een V12, want de 12Cilindri heeft ook nog een V12. Op beelden die gemaakt zijn op Fiorano horen we echter niet het typische gejank van de V12. We vrezen dus dat het een V6 hybride wordt, net als de 296 GTB. Eerlijk is eerlijk: deze aandrijflijn heeft wel ‘race pedigree’, want hiermee won Ferrari Le Mans.

Race pedigree of niet, zonder V12 is zo’n Ferrari hypercar toch een stuk minder speciaal. En ja, we weten dat de Ferrari 288 GTO en F40 ook geen V12 hadden. Maar die hadden ten minste nog een V8.

LaFerrari opvolger

Voordat we al te veel conclusies gaan trekken over het design en de aandrijflijn, zullen we maar even rustig afwachten op de onthulling. Die vindt naar verluidt in het najaar plaats. Dan wordt de Big Five dus een Big Six.

Nogmaals dank een @chrisc voor de foto’s! Ben je net als Chris iets bijzonders tegengekomen op vakantie? Dan zien we ook jouw foto’s graag verschijnen op Autoblog Spots. Als je in de beschrijving #vakantiespot2024 vermeldt maak je ook nog eens kans op een BMW Powerslide Training. Daarnaast zullen we de vakantiespots bundelen in een of meerdere leuke artikelen.

Ook interessant!

  • Ferrari maakt toekomst atmosferische V12 bekend
  • Foto's! Eerste blik opvolger LaFerrari
    Foto's! Eerste blik opvolger LaFerrari
  • Houd de monocoque van je Ferrari LaFerrari heel
  • Ferrari 12Cilindri
    Ferrari 12Cilindri - de atmosferische V12 blijft

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
  • LANDO NORRIS IS DE F1 WERELDKAMPIOEN VAN 2025
  • De enige Bugatti EB110 op Nederlands kenteken is gespot!
FacebookTweetPinLinkedIn

Ferrari, laferrari

Vorig bericht: « Gespot – Een invalide met een hele dikke Maserati
Volgend bericht: Koop deze getunede Giulia met 569 pk en 721 Nm »

Lees Interacties

Reacties

  1. KEV9 zegt

    30 juli 2024 om 19:15

    Straks is het een F-E-rrari

    Login om te reageren
  2. anthwan zegt

    30 juli 2024 om 19:27

    HET ziet er wel heel extreem uit.
    Die grote vleugel is niet echt des Ferrari.

    Login om te reageren
    • Jasp3r zegt

      31 juli 2024 om 10:21

      Ooit een F40 of F50 gezien?

      Login om te reageren
  3. ericc zegt

    30 juli 2024 om 20:03

    Door de hybride rommel worden deze wagens achter de stoelen steeds langer. Een longtail achtig iets. Lambo begon ermee en nu deze wagen. Vind het niet mooi.

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      30 juli 2024 om 20:20

      Dat is meer vanwege de aerodynamica, zie de McLaren F1 longtail

      Login om te reageren
  4. chrisc zegt

    30 juli 2024 om 20:27

    Het is zeker weten een hybride! Toen hij voorbij reed de auto op de elektromotor(en).

    Login om te reageren
  5. kennone zegt

    30 juli 2024 om 20:34

    Veilside RX-7!

    Login om te reageren
  6. ghini zegt

    30 juli 2024 om 21:02

    Ik voorspel F50 vibes.

    Login om te reageren
  7. Brigadier Broekhoest zegt

    30 juli 2024 om 21:20

    Ik begrijp nog steeds niet goed in welke bloedlijn de SF90 nou hoort.

    Login om te reageren
    • machielvdd zegt

      31 juli 2024 om 10:18

      De SF90 is qua vermogen wel een hypercar, maar het prijskaartje is een stuk lager. Qua positionering zit een beetje tussen de F8 Tributo en de LaFerrari in.

      Login om te reageren
  8. harrie zegt

    30 juli 2024 om 21:21

    Zit er Formule 1 techniek in?
    Zoals een navigatiesysteem die jou de hele tijd gaat vragen wat het beste plan is?

    Login om te reageren
  9. maarteno zegt

    30 juli 2024 om 22:15

    Ja, ergens wel jammer dat ze die regels niet doorgevoerd hadden, dat van de Le Mans hypercar ook een straatversie moest komen…maar deze Ferrari kon wel eens in de buurt gaan komen…en dus zal die aandrijflijn erin zitten…

    Login om te reageren
  10. rwdftw zegt

    30 juli 2024 om 23:27

    Het feit dat ze met een hybride komen is om de EU te pleasen. Nee, ze hoeven niet aan de idiote regels (90 gram CO2 etc) te voldoen want ze verkopen weinig*. Dat wil niet zeggen dat ze niet moeten beloven toch hun best te doen. De 12 Cilindri is uiteraard niet goed voor de balans, deze Hybrid compenseert dat weer.

    * Er is een uitzondering voor kleine fabrikanten, ik meen minder dan 10.000 verkochte auto’s. Dat is voor Ferrari een mooi getal om hun auto’s exclusief te houden. Exclusiviteit heeft een prijs en een voordeel.

    Login om te reageren
  11. flow82 zegt

    31 juli 2024 om 00:46

    Gezien de AMG One ook een V6 met hybride systeem heeft, die min of meer direct uit de F1 auto komt, zou het mij niks verbazen dat Ferrari dit kunstje heeft afgekeken. Hoop alleen dat ze de aero een beetje clean weten te houden en het alleen omhoog komt indien nodig. Ben benieuwd!

    Login om te reageren
    • harrie zegt

      31 juli 2024 om 08:33

      Of het kunstje heeft bekeken, en wijselijk heeft besloten om dat niet te doen.

      Login om te reageren
      • flow82 zegt

        31 juli 2024 om 14:08

        Wat ik aan beelden van de AMG One heb gezien is de rijbeleving echt bizar krachtig. Kijk maar eens op het YT kanaal van Nico Rosberg. Die laat zijn AMG One uit op een afgesloten stuk weg. Of de YT video van GERcollector op de autobahn.

        Of het wenselijk is dat downsizing en hybride hun intrede doen bij het hypercar segment is natuurlijk de vraag, maar ik denk ook dat we er niet aan ontkomen.

        Login om te reageren
  12. mashell zegt

    31 juli 2024 om 10:20

    Het ziet er uit alsof deze net een aanrijding heeft gehad.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North