
Eergisteren hadden we de teaser, maar dit lijkt the real thing…
Het plaatje is gevonden op de Facebook-pagina van Citroen en toont de nieuwe conceptcar, met de toevoeging “DS High Rider”. Wij noemen em gewoon DS4 en de auto zal debuteren op de salon van Genève, begin maart 2010. Het Franse merk is goed bezig, want naast de DS3 hebben ze blijkbaar weer een lekker design klaarliggen!
UPDATE: meer afbeeldingen toegevoegd!
Wow, ik mag Citroen steeds meer waarderen (behalve de C3). Overigens, het is wel een must om de C-stijl met zo een hockeystick uit te rusten.
wow very premium citroen! haha wat een aanfluiting.
@Vincenzo:
Citroën heeft zowat premium uitgevonden, toen jij nog ergens heel heel diep zat….
@Vincenzo:
Ja je ben nog negatiever dan ik, en dat is erg hoor!!!
Maar wel merk(land) maakt dan wel goede auto’s?
Mooi ding hoor, lekker bezig Citroen. Mooie auto’s is altijd fijn voor in de file :)
@Vincenzo
En waarom dat? Jy comment negatief op alle franse auto’s… maar een echt goede reden waarom het een aanfluiting is geef je niet… :S
en ontopic:
Hele mooie wagen, Citroen gaat echt weer de goede richting in na alle gekloonde peugeots enzo :D
@Oliver: ik gok dat dit wederom op basis van een Peugeot is ;)
@autoblogger: er zijn meer foto’s beschikbaar
–edit: dank u, de plaatjes zijn inmiddels toegevoegd–
@autoblogger: aangezien jullie wel links kunnen plaatsen van spy shots misschien een idee voor een nieuwsbericht; de DS4 wordt een 5-deurs. Waarschijnlijk een concurrent voor de Qashqai e.d. Hij staat duidelijk hoger op zijn poten en de naam ‘High Rider’ zei natuurlijk ook wel wat.
DS4

De nieuwe C4

Meer spy shots: http://www.diablomotor.com/2010/02/17/fotos-espias-citroen-ds4/
Na de DS3 is ook dit een mooie auto.
Wow, wéér een mooie auto van Citroën.
nou ze hebben de smaak te pakken bij citroen!! prachtige auto!!
@autoblogger
Ja dat weet ik ook wel, maar dat zie je nu tenminste niet meteen :P
Porno voor de Citrofielen!
Ik zou willen zeggen tegen Citroen, Niet wachten aub gewoon van af morgen gaan produceren!! Ze zullen als warmebroodjes over de toonbank vliegen. Menig warmebakker is er niets bij!!
Petje af voor de designkunsten van Citroën. Ze zijn goed bezig.
@ McHiel. Inderdaad er zal een grote afzetmarkt voor dit model van Citroën zijn.
Citroen is inderdaad goed bezig.
Zeker een mooie wagen, met de C5, DS3, C4 picasso en C6 hebben ze een mooi wagenpark. Alleen de nieuwe C3 en de C3 Picasso vindt ik een beetje uit de toon vallen.
Maar deze kan het echt gaan maken, als de prijs niet al te hoog komt te liggen
Het is inderdaad een mooi ding,al doet het mee een beetje denken een een Tiguan, wat wel jammer is is dat we nu wel weten welke snuit de volgende Citroen krijgt, Premium gaat hand in hand met eenheidsworst :(
mooie bak maar echt veel anders dan de ds3 is het nie
Ik vind dat Citroën heel erg leuke ontwerpen maakt de laatste jaren. Maar in de praktijk vallen ze nogal tegen, zoals de nieuwe c5, die leek op de plaatjes prachtig, maar in het echt, volkomen verkeerde verhoudingen…
De C3 picasso daarentegen vindt ik op de plaatjes nix maar in het echt een heel gaaf karretje.
Als Citroën dat vast weet te houden, dan zou dit best eens een heel leuk ding worden.
hey een Audi! beter goed gejat..
@jah: Dit is geen Audi.
@super458:
Nee, maar hij lijkt wel op de A1 (of de A1 lijkt hierop, dat ligt er maar net aan).
Zo te zien heeft alfa nu toch een gelijkwaardige concurent.
@vincenzo, wat is wel goed in jou ogen, duits niet, italiaans niet, frans niet, dan wel aziatisch recall troep..
design van citroen is echt goed de laatste tijd.
heeele vette auto!
net als ede DS3!!
SU-PER GAAF!!
Dit ziet er goed uit, ik had altijd een ontzettende hekel aan Citroen vanwege hun we-doen-alles-anders-om-anders-te-zijn mentaliteit maar dit ziet er vrij goed uit.
@ Autoblogger
het franse bedrijf is inderdaad goed bezig, al las ik afgelopen week in de NRC wel dat het verlies heeft gedraaid het afgelopen jaar en dat ze rekenen op weer een krimp dit jaar. Misschien interessant om de NRC wat vaker bij te houden? Zij leveren kwalitatief hoogstaand nieuws.
Mooi design inderdaad. Zo zullen ze wel weer een hoop klanten kunnen trekken. Alleen vraag ik me af waar de Europese fabrikanten zijn gebleven die goedkope en mooie auto’s maken. Het wordt door de Europese merken nu heel erg gezocht in het retro/upmarket etc segment, maar daar ga je elkaar op een gegeven moment ook dood mee knuffelen/concurreren.
Die neus ziet er een stuk beter uit dan die van de DS3 met die blije kermislampjes enzo. Ik vind dit model overigens ook wel een beetje lomp overkomen. Lijkt wel een kruizing tussen een 3-deurs en een SUV
Is het nog iemand opgevallen wat een knoeperts van koplampen hij heeft? Een fraai geheel hoor, maar inderdaad een beetje aan de lompe kant.
@ahura
Die foto’s van de belgische site zijn echt prachtig!, hopen dat autoblog ze even snel hierheen doorlinkt. Die achterpartij, super!
Mooi! en nu nog produceren :)
Wat een mooie auto! Hij ziet er alvast premium uit langs de buitenkant.
Wat is eigenlijk een premium uiterlijk? Veel chroom? Een blitse kleur en perfecte licht/schaduwval op de persfoto’s? Ik vind het een mooie auto hoor maar niet vernieuwend of origineel
ik heb het niet zo op fransen auto,s maar deze ziet er niet slecht uit
Dat ziet er goed uit!
Tsja wat moet ik hier nu weer van denken……
Ik vind Citroëns vaak mooi omdat het ranke slanke pijlvormige auto’s zijn, a la C6 en CX. En dan krijgen we dit. Dik gedrongen, dikke wielen, uitgeklopte spatborden…
Ik zit niet voor niets dagelijks met veel plezier in m’n CX, een ontwerp wat zo goed is dat het mij nog steeds niet verveeld…..
Ik zie best wel het goede aan het ontwerp, maar het staat gevoelsmatig nogal ver bij me vandaan.
De C3 was een lekker bommetje, maar dit voelt als een soort gebodybuilde C4, een beetje een “zure bom”…De daklijn en samenkomende lijn van aan de achterkant vind ik zeker wel geslaagd, de neus wat plomp….
Nogmaals gedurfd, bijzonder, maar ga er eerst nog eens een paar keer naar kijken en een nachtje over slapen voor ik m’n oordeel geef…..
Nieuwe foto’s! Nice!! Ziet er echt uit hoor dit dingetje en ik ben zeker geen Francofiel.. (Eerder een rasmof..)
Ben benieuwd naar dat dak, dat ziet er mat uit ofzo, wat is dat voor materiaal? Of gewoon mat gemaakt?
En nee, mij hoor je niet zeggen dat die achterlichten beïnvloed zijn door BMW..
Damn, leuke velgjes ook zeg!
he de extra foto’s die nu gepubliceerd zijn zien er wel erg mooi uit.
Super gaaf!!
@JPM
Dat maakt Citroën juist uniek, tenminste niet van die gare eenheidsworst met ratelende (vag)trekkerdieseltjes die meer rook produceren dan de schoorsteen van een crematorium.
die ds versies zijn echt gaaf
Zien jullie ook wat ik zie? Het lijkt me precies een cabrio. Er is een naad aan het einde van de A stijl, een “vouw” boven de achterruit. En als je naar de achterkant kijkt,is het toch duidelijk dat het een kofferklep is een geen derde deur…
Heerlijk bakje, Citroën gaat de goede kant op!
Erg mooi (weer maar eens na C5, DS3) al zie ik hier en daar toch een licht Peugeot-trekje. Knappe wielen!
Top Citroën, jullie zijn de goede weg ingeslagen met de nieuwe C5, C3 C4 Picasso en de DS3.Ga zo door
Een hoog op de poten staande driedeurs hatchback? Laat me nog even wennen…
Deze is wel écht mooie hé? en die velgen zijn gewoon super sjoen!
het blijft een citroen
@laulau: joh.. zou raar zijn als een Ford-mannetje ff de logo’s om ging wisselen..
Mocht dit een BMW geweest zijn was iedereen al aan ’t zagen over het nut van een coupé op hoge poten… nu niet… twee maten en twee gewichten…
Citroën is goed bezig. Ziet er weer leuk uit dit.
Citroën heeft de weg terug naar de kernwaarden duidelijk weer gevonden.
Tikkie eigenwijs en tikkie exclusief, opvallende auto’s dus.
Ze kunnen het wel, die Fransen!
Soms, tussen de pauzes door…
Ik durf er mijn hoofd op verwedden dat Citroën ons verrast op het salon en dat dit een cabrio is. Kijk hier http://www.planete-citroen.com/forum/showthread.php?t=118599&page=4 voor de gelijkenissen met de dakconstructie van de C5 airscape.
Er zit idd wel een naad ergens ja. Zou wel kunnen dus. Productiemodel zal het vast wel niet krijgen. Dus.. een SUV driedeurs cabrio? :P
’t is geen SUV en ook geen driedeurs :S
Citroën is goed bezig!
I like!! =D
Super mooi als ik een nieuwe auto mag kiezen kan deze het wel worden. Citroën is goed bezig !!!!
De nieuwste Citroëns tonen het verval van een belangrijke ontwerpregel:
De kunst van het weglaten.
Teveel overbodige lijnen. Overbodige opsmuk. Een suggestie van ‘stijl’ waar het tegenovergstelde wordt bereikt. Nog een normale koplamp/achterlichtunit gezien vandaag?
Kortom: de essentie is goed, maar wie maakt hier een stijlvolle auto van? Gemiste kans.
@Jeroen:
Dat was idd zo, vroegâh liep een model ook zo maar een jaar of 15 -20 mee en werd onderhuids doorontwikkeld.
Tegenwoordig willen we, na de lease termijn van een jaar of vier ‘iets nieuw’
De prijs is wat jij zegt en de houdbaarheidsdatum van een werkelijk goed ontwerp…….
Laatste was volgens mij de Twingo 1 als massaproduct. 1992 – 2007
Schitterende lijnen! Hoewel ik niet hoop dat die wannabe diffusor en de velgen de productie gaan halen, wordt ik iedere dag blijer van Citroën. Hier kunnen ze bij Lancia met de Delta nog een puntje aan zuigen. Mits ze hem een centimeter of 3-4 verlagen :)
@ de sjonniesL
Ik denk dat je als voorbeeld beter de Golf I (Rabbit) en de Kever kunt pakken, die beide t/m vorig jaar werden geproduceerd (!), al was het niet voor West-Europa… ;)
Wat staat ie hoog op zijn wielen, is dat vanwege de vering?
Ik weet het niet goed… Ik vind het design en de lijnen wel erg gaaf, maar als ik het totaalplaatje zie dan doet het me eigenlijk helemaal niks… Te veel details?
Spy shots: http://www.autoscoops.be/autoforum/viewtopic.php?f=2&t=18743&start=15 Lijkt sterk dat het een 5-deurs wordt. Gaat wel erg concurreren met de nieuwe C4 dan
ik weet niet of iemand het in de gaten heeft maar de DS reeks is gemikt op een selecter publiek, citroen wil wat exclusiever worden … en dat vind ik niet slecht
Dit wordt de mijne!!!!